Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Wiesz co, ja to jestem tutaj bo musze.Przyjechalismy tutaj glownie ze wzgledu na chorego syna.Tutaj bedzie mial przeszczep.Potem 5lat po przeszczepie musi byc pod stala kontrola wiec powrot nie ma sensu.A po tych 5 latach to nie wiem czy jeszczebym chciala wracac.Bardzo tesknie za Polska.Ale jestesmy juz na liscie oczekujacych i mamy zakaz opuszczania Bremen.Nawet wczoraj mowilamdo meza, zetak chcialabym pojechac do Polski , chociaz na weekend.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tesknie strasznie.Za rodzinka za znajomymi.Ciezko mi czasami tak w domu siedziec,bo do domatorek to ja raczej nie naleze:(brakuje mi takiej babskiej kawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mo.nika, a z kad jestes z polski? Tak , ja wiem ja to jest jesli sie teskni.W moim przapadku jest to tak ze ja przez te lata musialam sobie tutaj sama radzic bo z moim chlopcem niebylam tu dlugo razem.Poznal inna.No i mialam meza i rozwöd i.t.d. Jakos sie to prubowalo nieczuc to tesknienie.A ja kocham maja rodzinke bardzo.Babcia z dziadkiem mieszkali na wsi.Dla nas niebylo nic piekniejszego.Ale teraz muwia wszystcy z rodzinki ze tego niema juz.Babci umarla i rodzinka zmienila sie. Teraz zyje kazdy dla siebie samego i pruböje przezyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to jestem zdolnego slaska, z lubina.Ale mozna tez powiedziec ze ze Slubic tokolo granicyniemieckiej, bo tam jest cala moja rodzina.A tesknocie tez staram sie nie myslec, bo czlowiek by zwariowal.Ale czasem najdzie taki dzien.Moje obie babcie tez ze wsi, tez pamietam wspolne swieta, wakacje , pelno kuzynostwa.Tez juz tego niestety nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:-))) wlasnie...kuzynostwa mam tale ze nawet niekturych nieznam i niewidzialam bo jak tu bylam to byli bardzo mali.A dzisiaj to tacy wielcy:-))Moja rodzinka jest Gdanska i z koszalina(Karlino,Bialogard)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to ja sie czuje zaproszona i z rewanzem tez nie ma problemu :) A tutaj Iwona ludzie szybko sie poznaja i tak jakos inaczej niz w realu.Glebiej powiedzialabym.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z bydgoszczy pochodze,tam tez mam wszystkich,chociaz niektorzy odnosza wrazenie ze jak juz w de mieszkam to ze mnie wielki bogacz jest,ze plywam w kasie,to smutne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam za te bledy ale jest trudno pisac jezeli brak tych polskich literek. Polska goscinnosc.Pomomo tego ze juz tyle lat tutaj jestem i moja kuzynka powiedziala ze ja juz jak niemka jestem:-( to musze powiedziec ze jezeli chodzi o taka wlasnie kawke to nie jestem jak niemka.Möj chlopak jechal do Bremen(my mieszkalismy rok w jego okolicach) zeby tutaj prace dostac i zeby sie przedstawic takiemu jednemu.No i Samochöd mu stana na szczescie w Bremen.A ja mialam tutaj taka kolezanke z ktöra pisalam tylko e-Mail .No i ja möwie do niego zeby do niej zadzwonil i moze möglby u niej na chwilke usiasc .My tez wiedzielismy co sie zepsulo.Ona mogla mu przez internet pomuc jezeli chodzi o schrotplaz w Bremen i tak dalej.No nie jest takie wazne.On do niej zadzwonil i powiedzial co sie stalo.Ona odpowiedziala tylko ze nie moze mu pomuc bo nie wie gdzie taki schrotplac jest.I to wszystko.Ja jej to puzniej napisalam .Niedlugo po tym uwazala ze nigdy z nas kolezanki by byly. Ja jestem inna.Calkiem inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja juz koncze.Jutro mam pobudke o 6 rano, no i od rana biore sie za te planowana generalke.Ale bardzo bardzo sie ciesze ze sie znalazlyscie.Bo juz nie tylko pogaduszki w necie ale i realne kawki mozliwe.Po polsku:) Dobranoc, do jutra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja naprawde was chetnie zaprosze .Ale chyba niebede tutaj mojego Adressu pisala.Jutro jak wstane to bedzie kolejka po kawe pod moimi drzwiami:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mykam:)oczka mi sie zamykaja,no i moje kochanie zaraz bedzie.Ciesze sie ze Was poznalam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Wpadlam przelotem\" i co widze?!?!?! Normalnie mi szczeka opadla:D:D:D... No wiecie co???:D:D:D Bremenki nam forum zdominowaly:D:D:D... Dobrej nocy dziewczyny... A co niektorym milego \"pojednania\" z mezami:D:D:D...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laski !wszystko mi sie skasowalo i musze pisa od nowa.ale teraz w skrocie.stwierdzam ,ze moj maz to padalec.obrazil po raz kolejny nasza ojczyzne i nas polakow.polske ze jest brudna,polakow ze zabieraja im prace i zyja na ich koszt.ten gosc ma chyba powazne kompleksy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madlen co ty masz za meza
nic tylko pogratulowac! czyli on ma cie za nic? toll,aber wirklich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olivia zapchala wczoraj paluszka do otworu na sluchawk skruszyl sie tam i pozostanie juz na wieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bremenka ale ty jestes
niekumata. myslalas,ze po polksku bedziesz sie niemca uczyla? vhs to najtansze szkoly zrzeszajace bande obckokrajowcow nie majacych kasy na nic lepszego.ale mozna dobrze trafic,zalezy od grupy i nauczyciela. lg!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc:) Do tego pomarancza u gory: gdyby kumala to by nie pytala, ja tez jak czegos nie kumam to pytam, i wiekszosc ludzi chyba.Ale Ty to pewnie nalezysz do tych co wszystko wiedza.Nawet jak nie wiedza :)Ale to sie swietnie sklada.Jak zdazyles-as , zauwazyc , my tu wszystkie niekumate bo ciagle o cos pytamy, moze wiec zostaniesz nasza topikowa wyrocznia, co? Skoro tak wszystko kumasz.Tylko zaczernij sobie nicka najpierw, najlepiej na \"zabka\".No, to do nastepnego pomaranczowy, kum kum :P) Rzeczywiscie madlen, zastanow sie tak naprawde co Ty tam jeszcze z tym facetem robisz. U mnie w domu pobojowisko.Zawsze jak sprzatam generalnie to najpierw wszystko wywalam.Po pierwsze dlatego ze chce wszystko zrobic porzadnie , a po drugie to dlatego ze jak najpierw zrobie wiekszy bajzel niz byl , to juz i tak musze popsprzatac.To na wypadek gdyby w trakcie odechcialo mi sie tego sprzatania:)No, to teraz jeszcze tylko papieros do kawki, i dalej doroboty.Ale bede zagladala:) Micka 🌻 ❤️ WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ❤️ 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tylko tutaj sprzatam
Dziewczyny,mam do Was prosbe!! Bede szczera,nie mam pieniazkow duzo,sprzatam tylko w Niemczech,nie mam nawet na karte do komorki,czasem wydam 1 euro na kafejke jak teraz.Czy znacie moze jakas strone z ktorej moge wysylac darmowe smsy do mojej siostry na Heyah?? Ona jest w Polsce,a ze to siostra blizniczka-jestesmy jak papuzki nierozlaczki:) Musze tutaj byc jeszcze do pazdziernika,zeby zarobic na studia a nie moge wytrzymac bez Agi... Pomozcie,dajcie jakas stronke❤️ Odezwe sie dopiero w poniedzialek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Claudia...
Witam porankiem i zapraszam na kawke i makowiec , pieklam sama:D Jaki smutny dzis dzien , juz pada😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika ty to spania nie masz. już o 8 rzucasz się w wir sprzątania, my śpimy ostatnio z dziećmi do 9 a sprzątania dzisiaj nie będzie bo super pogoda, trzeba jeszcze skorzystać puki słońce świeci, dzisiaj park będzie zamiast sprzątania. a ciebie podziwiam bo ja bym w życiu o 6 nie wstała żeby sprzątać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Claudiia....
Testuje moja czern nicku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Claudiia....
Okej zrozumialam 🖐️😭👄dane jest mi byc pomaranczka😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane napiszcie ile kosztuje kurs niemieckiego w vhs, i czylekcje są do południa czy popołudniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×