Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

czesc dziewczyny!juz ktorys raz z kolei probuje cos napisac,ale jakos nie mam za bardzo o czym:( Wiec tylko sie przywitam i czekam moze cos jeszcze dzis napiszecie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny, nie pisalam od paru dni,bo bylam zajeta goscmi,pieczeniem ,gotowaniem,bo znowu jestem o rok starsza.Czyli zajmowalam sie sprawami przyziemnymi albo jak ktos inny powiedzialby pierdolami,ktore tutaj wypisuje. Czytajac te pare stron bylam na poczatku przerazona wymiana zdan.Dla mnie ta strona jest po to aby poczytac oraz podzielic sie nie tylko problemami,ale rowniez malymi i wiekszymi radosciami .Ucieszylam sie znajdujac te strone,ze moge chociazby poczytac i pisac po polsku,bo na codzien nie mam takich mozliwosci.Poprzez internet nawiazac znajomosci i czuc sie troche jakby w innym swiecie.Ja tez nie zawsze otrzymuje odpowiedzi i nie obrazam sie,bo tez sama nie zawsze odpisuje.Nie dlatego,ze kogos lekcewaze,ale czasami nie mam nastroju do pisania,tylko czytam,albo nie wiem co napisac.Rozumiem,ze jezeli wejde na forum i juz jakas dyskusja trwa,to ciezko sie w nia wlaczyc.I niektorych to zraza.Nie zgadzam sie,to to jest forum tych,ktore sie ze soba spotykaja.Ze wzgledu na odleglosc nie zawsze jest to mozliwe,ale w poblizu,dlaczego nie.Spotkalam sie raz z Belaiza i byla bardzo milo i nie wydaje mi sie ,ze sie faworyzujemy.Napewno jesli czas i ochota pozwoli,to bedziemy wymienialy maile.Chetnie sie spotkam z innymi dziewczynami,jesli to mozliwe.Zapraszam rowniez do siebie.Smutne to,myslalam,ze chociaz forum bedzie bardziej \"pokojowe\" anizeli rzeczywistosc.Ze mozna bedzie tutaj podzielic sie radoscia,problemami oraz pierdolami czyli codziennym zyciem,bez narazenia sie na TAKIE PRETENSJE. Limes-chetnie sie z toba spotkam albo nawiaze korespondencje,ale uwazam,ze nie masz racji krytykujac w taki sposob to forum. Napisz jakis temat i jezeli bede an forum to postaram sie odpowiedziec. Za duzo pewnie napisalam,pozdrawiam was wszystkie serdecznie i ciesze sie,ze moge napisac o wszystkim,co mnie zajmuje,bez wzgledu na to czy dostane odpowiedz czy nie.🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam,ze moze nie napisalam zbyt czytelnie,ale nie moglam zebrac mysli,a chcialam napisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaizo dziekuje za zyczenia.Szkoda,ze wycieczka sie nie za bardzo udala.Ja nie lubie wycieczek w wiekszym gronie i nieznajomym,bo jest sie zbyt uzaleznionym.Nastepnym razem bedzie lepiej.Pozdrowienia dla rodzinki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A to ja
Witam a sa wsrod was mlode polki z kassel ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam,ze nie od razu podziekowalam za wszystkie mile odpowiedzi ,ktore od was nadeszly,ale dopiero dzisiaj mam mozliwosc zasiasc przed komputerem.Wbrew Twojej opinii Kassay,ja naprawde nie wiedzialam ,co sie tak naprawde dzialo z moim obecnie mezem.Jezeli mi nie wierzysz,masz pelne prawo.Ale z drugiej strony,nie po o tu sie spotykamy,zeby jedna druga \"cyganila\" i bajki wypisywala.Mialam typowego zgniota i stad te smetne wynurzenia.Dzisiaj znowu swiecilo sloneczko,zrobilam kilka milych rzeczy dla ludzkosci i czuje sie o niebo lepiej.Sorki,ze nie moge zapamietac wszystkich imion i kazdej z osobna odpowiedziec,ale poprawie sie,jak Bozie kocham.Wbrew opinii jednej z kobiet ,ktora moze miala trudny dzien ,ja nie widze niczego zlego w tym,ze dzielimy sie ze soba nie tylko konkretami,ale tez drobiazgami typu gotowanie,spacer ,pierwszy zabek.Mysle,ze jezeli sie przed kims otwieramy i wyjawiamy najglebsze ,czasami wstydliwe sekwencje zyciowe,zglebiamy jakoby wiez miedzy nami sie nawiazujaca ,stajemy sie sobie blizsze.Czasami trzeba pogawedzic,miec swiadomosc,ze kogos ucieszy nasza chwilowa obecnosc,krotka informacja o tym,co sie u danej osoby dzieje.To,ze kobietki nie od razu odpisuja ,nie swiadczy o totalnym braku checi niesienia pomocy.One maja tez sprawy do pozalatwiania ,meza ,dzieci i dom \"na glowie\".Jezeli zadna nie odpisala ,moze trzeba bylo ponowic prosbe ,bo zasiadajace tu kobiety nie pozostaja gluche i rzadko zdarzyla sie taka sytuacja jak w powyzszym przypadku.LIMES_INFERIOR,nie ma sensu unosic sie gniewem,nie sadze azeby ktorakolwiek z forumowiczek \"ponownie \"odmowila ci pomocy.Chetnie podam Ci moj e-mail i jezeli bedziesz miala ochote mozemy porozmawiac.Czasami warto ,wierz mi.Zal noszony w sercu , \"niemy krzyk\" zabija w nas to,co dobre,piekne,zabija jednym slowem nasze wlasne JA.Wiem z autopsji.Umierasz od srodka,krok po kroku i stajesz sie bezbarwnym cieniem tego ,kim bylas zanim...Ale trzeba z upadku sie podniesc i z podniesiona do gory glowa stawiac pierwsze kroki uswiadamiajac sobie swoja dawno zapomniana wartosc.Kiedys ktos madrze mi powiedzial,cyt.\"Kazdy jest KIMS,kazdy jest czlowiekiem i od ciebie tylko zalezy jakim Ty bedziesz\".Probowano mnie zniszczyc,wdeptac w piach i patrzec jak usycham.Prawie sie udalo.Za kazdym jednak razem przypominal mi sie powyzszy cytat i stopniowo wychylalam glowe z piachu ,az udalo mi sie calej z niego wydostac.Niejednokrotnie potrzebowalam pomocy.Ostatnio wlasnie tutaj,na tym forum,gdzie dziewczyny goscinnie mnie przyjely i dodaly otuchy,nawet jesli byla to krotka notka \"tygrys,sa gorsze i lepsze dni\". Rozmowa moze czasami zdzialac cuda.Zycze wam wszystkim spokojnej nocy i milego jutrzejszego dnia.A oto moj e-mail tygrys1974@o2.pl Jeszcze raz wielkie dzieki i do nastepnego razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ,powyzszy wpis ,to nie ja.Milo mi,ze sie odezwalas ,naprawde.LIMES_INFERIOR ciesze sie na pogawedke z toba.Jezeli nie sprawi Ci to klopotu ,odpisz prosze na moja poczte.Adres podalam Ci powyzej.Mam czasami problemy z zalogowaniem,stad ten wpis\"tygrys1974\" i pustka ponizej.Sciskam serdecznie i do uslyszenia.Benia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Wszystkim!🖐️ Na wstepie pozdrowionka :) Micka jesli nie chcesz juz tutaj zagladac, to prosze napisz mi maila, poniewaz bedzie mi Ciebie brakowalo, zawsze fajnie mi sie z toba \"rozmawialo\" i dlatego przykro by mi bylo gdybys urwala ten kontakt w tym czasie, kiedy nie mialam netu w domu, czesto myslalam o Tobie, maremarie, malutkiej_de,usmieszce i Tin brakowalo mi tego kontaktu Dzis bylam w kinie na \"WTC\" , film swietny, obsada rowniez, szkoda tylko ze ta tragiczna historia, byla faktem :( chyba kazdemu na sali, zakrecila sie lezka w oku :( szkoda slow, co Ci ludzie i ich rodziny przezyly i cale zycie beda towazyszyc im te wydarzenia a Wy tu sie sprzeczacie o jakies malo istotne rzeczy to forum nie ma okreslonych regul, co do tematow wiec skonczcie wkoncu, to wyrzucanie sobie wzajemne a tak na marginesie to chyba nie ladnie, osadzac kogos, ze podaje sie za pomaranczke, nie majac na to dowodow Dobranoc Wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrys widzę ,że nabrałaś dużo optymizmu ostatnio, i bardzo fajnie, tylko tak trzymaj dalej!!!!!!!!!!! Eva już chyba po urodzinach , ale i tak życzymy Wszystkiego Najlepszego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smereftko co bedzie
39 09 07?:) masz to w nicku ciekaw mnie to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11.08.2006 mielismy cywilny tutaj w Bielefeld a koscielny bedzie w Polsce 29.09.2007 dzis idziemy podpisac umowe o mieszkanie i wyprowadzamy sie na swoje. mieszkanie z mezem i moimi rodzicami jakos nam nie podchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie dziewczyny:D EVA wszystkiego najlepszego 🌼 Tygrys,z doswiadczenia uwazam ze sie wie jakiego faceta sie bierze.Sa tacy ktörzy wygladaja jak szare myszki gdzie mozna byc pewnym ze niemial dözo lasek i sa tacy gdzie sie zaraz widzi ze kobiety za nim lataja. Naturalnie wierze Tobie jezeli twierdzisz ze niewiedzialas jaki on jest.I to jest mozliwe. Mysle ze pomoc w problemach niejest pomoca jezeli sie komus to powie co chce uslyszec:-)) co nie???? Ja byc moze czesto inaczej mysle niz wiekszosc ale sama dözo przezylam i analizowalam i czytalam i wiele rozmöw mam jöz za soba. Chetnie pomoge gdzie moge pomöc.Przynajmnniej moimi pogladami ktöre pomoga na pewne Sprawy inczej popatrzec:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smerfetka 🌻 Bielefeld jest tak strasznie daleko ode mnie :(. Fajnie ze macie wlasne mieszkanko, bo z rodzicami, nawet najkochanszymi jest bleee. Mieszkalam juz z moja moimi rodzicami i z tesciami, to mam troche doswiadczenia. Teraz mam za sciana tesciowa ale to wyjatkowa kobieta. Tygrys, fajnie ze jestes i ze humor dzis lepszy. Czy to wazne czy wiedzialas, czy nie. Budujecie swoje od nowa i precz ze starymi grzeszkami. Warto zapomniec i nie karmic sie przeszloscia. Bylo minelo. A te baby to tak z zazdrosci Ci to wszystko poopowiadaly, by Cie podreczyc. Ja juz zaliczylam dzis dentyste :D mam znow ladny usmiech. Chodzilam w Polsce do dobrej dentystki ale z technika to byla daleko z tylu, chc wydawalo mi sie ze ma dobry sprzet. Pozdrawiam wszystkich 🌻 i zmykam na obiad a potem do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie kobietki - jakies babskie to forum zadnego chlopiny wsrod nas:D Ale nie wiem czy zauwazylyscie, ze forum sie ozywilo, fajnie:) ta tabelka przeciez liczy tyle dziewczyn...piszcie kobietki, wpadajcie czesciej:) Tvgrys1974 ....ja mam dwa motta ktore mi przez zycie pomagaja isc - co Cie nie zabije, to cie wzmocni.....❤️ a drugie po burzy, zawsze wychodzi slonce....:)nie zawsze jest w zyciu tak jak bysmy tego chcieli, ale najgorsza jest biernosc i brak dialogu....ale poki co pozdrowienia przesylam dla wszystkich forumowiczek nie wyliczam bo zapomne jeszcze o kims;) 🌼 🌼 A to ja - witaj, ja jestem obecnie w Kassel :)🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Witam rowniez nowe forumowiczki. Eva spoznione, ale szczere. Wszystkiego naj, naj z okazji urodzin. Nie udzielam sie ostatnio na forum, bo jakos nie mam nic szczegolnego do napisania. Ale jestem ze wszystkim na biezaco. Micka nie rezygnuj z naszego forum bo mysle, ze naprawde bedzie to wielka szkoda dla nas. A pomaranczkom uda sie osiagnac cel zniszczenia naszego forum. Bo chyba o to im chodzi by zasiac w nas ziarnko niepewnosci, ktore z czasem moze sie przerodzic w niechce jednych do drugich. Mam ogromna prosbe do Was. Od tej pory proponuje calkowicie ignorowac obrazliwe wpisy pomaranczek. Nawet jak Was czyms wkurza zacisnijcie zeby i potraktujcie wpis jak niebyly. Pomaranczkom sie znudzi a my nie bedziemy potem jedna drugiej obwinialy. Pozdrowionka dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limes inferior- wiem ze jest mozliwosc sluchania polskiego radia przez internet. Moj brat je slucha. np. radio Chojnice, lub Zet-ke. jak dokladnie to funkcjonuje niewiem ale moge spytac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Limes:) a tu to ja bede mogla Ci pomoc:) podaje linki a rmf http://www.mojemedia.pl/stacje,s,1 tam bedziesz miala RMF , po prawej bedzie w gornym rogu wybierz stacje i jak klikniesz na np krajowe to bedzie wykaz najwazniejszych, tam bedzie przekierowanie na strone, a tam juz jest ikonka sluchaj radia on line:) ja uwielbiam trojke http://www.polskieradio.pl/sluchaj/ mam nadzieje, ze bedzie dzialac:):):) jak nie to pytaj:) czasami moze byc problem z polaczeniem, bo jest zbyt wielu uzytkownikow, ale dasz sobie rade:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez moge pomöc. jezeli sie zameldujecie u Newyorker.de to mozecie ich radio sluchac na ktörym jest wiele stacji z röznych krajöw i miedzy innymi polski stacje.A jeszcze dobre jest to ze kto ten sklep w niemczech zna i w nim kupuje moze dostac na urodziny znizke na ubrania 20 % i ma sie tez mozliwosc codziennie do 5 SMS za darmo wysylac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hi 🖐️ Na wstepie pozdrowienia dla wszystkich, starych i nowych forumowiczek! jesli chodzi o radio, to mam 5 polskich ale z satelity(cyfrowy polsat), najnbardziej lubie RMF i rado ZET, fajnie jest posluchac polskiej muzy i z wiadomosciami jest sie zawsze na biezaco. belaiza co do dentysty, wczoraj tez bylam, bo mi sie kawalek mlomby ulamal, na szczescie niczeo wiecej robic nie musze, bo mam wszyskie zdowe, ale zafundowalam sobie nowa metode usuwania osadu i mam teraz nie chwalac sie, zabki miale jak perelki moj maz twierdzi, ze wpadlam w samouwielbienie, ale ja poprostu mam fiola na punkcie zebow :D smerfetka widze ze jestes mloda mezatka, gratulacje!🌼 ja bralam slub w kwietniu tego roku Milego Dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limes-inferior polskie stacje radiowe mozesz sluchac przez winampa. Klikasz prawym klawiszem myszy na ikonke w lewym gornym rogu, pojasie tabelka, klikasz na Bookmark, potem pojawia sie wilkie okienko od winampa, teraz ShoutcastRadio tam wspisujesz stacje radiowe jakich szukasz i juz mozesz sluchac. Mam nadzie, ze napisalam to dosc zrozumiale. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claudi_alb- Dziek i NAWZAJEM 🌻 wiecie, nie przeczytalam wszystkich postow ale jak widze wiekszosc z was przyjechala tu z mezem, z dziecmi itp. u mnie bylo tak, 10 lat temu przyjechala z rodzinka, meza mam Polaka, slub cywilny wzielismy tutaj zeby bylo latwiej z zalatwianiem spraw papierkowych. niby dobrze wszystko sie zaczelo ale w sumie juz od ponad miesiaca staramy sie o jakis zasilek czy Sprachkurs dla meza, ja robie jeszcze Ausbildung. Wszystko tak sie wlecze ze juz mi rece opadaja. otuchy dodaje mi to ze dzis podpisujemy wkoncu umowe o mieszkanie miala moze ktoras z was podobnie?? tz. chodzi mi o zalatwianie tych wszystkich spraw, te baby w biurach takie ciemne ze nic nie wiedza tylko patra jak nienormalne i sie dziwia ze takie mlode malzenstwo i "gdzie dzieci" ??? to jest chore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smerfetka22 ja mam calkiem odmienne zdanie jesli chodzi o urzednikow niemieckich. Zawsze wszyscy byli bardzo mili dla mnie. Nawet jak mi troche nie szlo z jezykiem to zawsze jakos wszyscy wyrozumiali byli, i starali sie wszystko jak najlepiej wytlumaczyc. Raz tylko trafila sie jedna bardzo nieprzyjemna babka, ale wtedy bylam z mezem i ten jej dal do sluchu:-). My tez nie mamy dzieci (tylko psy) i jakos nikt na nas nie patrzy krzywo z tego tytulu. Zreszta odnosze wrazenie, ze w Niemczech mlodym malzenstwom wcale tak nie spieszy sie do powiekszania rodziny jak w Polsce. To sa moje spostrzezenia. A tak w ogole to mysle, ze ile ludzi tyle ronych sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justys- wiesz, ja mam wrazenie ze one wogule nie maja pojecia o tym calym prawie. Ta sytuacja jest dla nich jakas taka inna, nowa i wogule. Mam wrazenie jakby wogule nie mieli stycznosci z obcokrajowcami. nie mowie ze sa niemili ale ZERO obeznania. dopuki nie trafilismy na Polke, ktroa doslawnie wziela i swoja nieobeznana kolezanke wyslala na Mittagspause i sama sie tym zajela. Narazie jest dosc ok, ale niewiem co jutro w Arbeit plus wymysla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×