Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Belaiza Ty idz do lekarza, bo z wezłami chłonnymi nie ma żartów, no i popatrzcie dokładnie na ten topik który poleca Stara Bywalczyni, i zobaczcie kto tam ma najwięcej wpisów pod czarnym nickiem, dosłownie kilka na każdej stronie, jak dla mnie to już wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mi sie nie wydaje, ba na pomaranczowo mogla sie wpisywac i madrzyc Micka albo tym bardziej taka sympatyczna osoba jak usmieszka. To tak troche mnie boli nie ma sensu lekarzowi d... truc. Przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smutne że są takie wredne baby na świecie, na tym drugim topiku napisały że nasz jest żałosny, że to kółko różańcowe , i takie tam obelgi na nas i na Monikę, pyskować umieją ale pod maską pomarańczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pora na dobranoc, bo juz ksiezyc swieci..uwielbialam misia uszatka...:) tak spobie przegladalam forum od poczatku....mam nadzieje, ze dziewczyny, ktore nie pisza, a przeciez tak nad duzo w tej tabeli, co sie z Wami dzieje...ona22, limes-nikifor, Tin, Carla, maremarie, jamaja,ach i wszystkich ktorych pominelam - pisalascie i z tego co widze dosc czesto i intensywnie, wpadajcie czesciej:) Monika - mam nadzieje, ze maz docenia wspaniala kochajaca zone.....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wazne sa tylko tylko te dni, ktorych jeszcze nie znamy, waznych jest kilka tych chwil, tych na ktore czekamy............... ❤️ Marku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomarańczko i po co się wysilasz, gdybyś była na poziomie i miała trochę inteligencji, o której brak nas posądzasz to zauważyłabyś , że administrator forum i tak usówa twoje posty w których próbujesz nas obrażać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Wszystkim! Rzeczywiscie smutna wiadomosc :( w takich chwilach nasuwa sie zlota mysl Jana Twardowskiego \"Śpieszmy sie kochac ludzi, tak szybko odchodza\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_ _ \\` \\ / v / \\ V / / . . \\ =\\ T /= / v \\ / \\ \\ / / \\ ____\\ \" \" /____ (_______/^\\_______)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do informacji dla wszystkich -ja to co mialam wam do zarzucenia powiedzialam kilka stron temu pod moim nickiem i nie mam potrzeby podpisywac sie pomaranczowka. dziekuje za wspolne chwile na tej stronie przenosze sie na inna gdzie nie beda obwiniac wszystkich na okolo bezpodstawnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limes to nie prawda , że nowe traktuje się z góry, ja też jestem tutaj niecałe 2 miesiące, jeżeli miałam jakieś pytanie to dziewczyny z miłą chęcią odpowiedziały, zdjęcia także dostałam chyba od 10 dziewczyn, i nikt mnie nie wyrzucał chociaż na początku byłam pomarańczowa, wiadomo , że dziewczyny które się znają mają ze sobą bardziej bliski i serdeczniejszy kontakt, to normalne i oczywiste, nikt nie pada w ramiona osobie której nie zna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limes dzieki za rade ❤️ to chyba rzeczywiscie migdalek, nie bylo tak zle a juz jest duzo lepiej. Chyba cos mnie przewialo na tej wstretnej wycieczce. I to mi przypomina zeby zaszczepic sie przeciw grypie. W naszej kasie chorych mozna to zrobic za darmo. A ja jestem pierwszy kandydatko na przeziebienie i grype, wiec lepiej na zimne dmuchac. I tak mi sie udalo cale rok nie chorowac. Ale teraz miedzy dziecmi nie wiadomo. Szkoda Micka bedzie mi brakowac Twoich wpisow. Nie beda obwiniac dopoki nie zjawi sie jakas pomarancza Micko :( skad wiesz jakich ludzi tam spotkasz? predzej czy pozniej zrobi sie tam kolko wzajemnej adoracji :( tak to jest na topikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak sobie jeszcze mysle o tych nowych, ktorych przeganiamy. Z jednej strony sa osoby, ktore wpadna, zapytaja o cos dostana odpowiedz (albo i nie) i juz ich wiecej nie widac. Sa tez osoby, ktore wpadna, nie przedstawia sie i od razu troche mieszaja. Czasami sie dziwie, ze dziewczyny tak ostro reaguja na niektore wpisy. Ale z drugiej strony nie jest przyjemne jak ktos wpada z butami i robi zamieszanie w miejscu do ktorego wiele z nas zaglada, by odpoczac, odstresowac sie itp. Ja jestem takim flegmatykiem, ktoremu trudno na odcisk nadepnac ale sa tez dziewczyny, ktore maja problemy w domu, w pracy, rozne doswiadczenia na koncie i nie jest im milo, jak ktos ich atakuje na dodatek bezimiennie. Nie macie takiego syndromu, ze jak uslyszycie, ze w okolicy, grasuje przestepca to zamykacie drzwi. Tak samo te osoby zamykaja serca, jak ktos probuje wlazic tu z butami i deptac. Czasem sie zdarza, ze to serce zostaje zamkniete nawet jak ktos przychodzi w dobrych celach. Cierpliwosc to taka dobra cecha. I jest mi bardzo smutno i przykro, ze jedna z nas wpisuje sie na pomaranczowo i ubliza innym. No to teraz o pogodzie zimno brrr ale slonecznie :D i wlasnie w piecu rozpalilismy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczyny, czoraj wpisalam cos do pomaranczki ale jakos zostalo zlikwidowane chociaz nic nienapisalam co musialoby przez cenzure przejsc:-) Limes i ja jestem tutaj niedlugo i bylam pomaranczka i nikt mnie niewyzucil.Zostalam calkiem mile potraktowana. jezeli chcesz odemnie zdjecia to chetnie dostaniesz.Niewysylam je tylko tym ktöre tutaj juz dlugo sa .Ale nienaleze do ludzi ktörz sie gdzies tam wpychaja.Nikt tutaj niechce komus szkodzic.A pomaranczki robia to bardzo czesto i chetnie. I ja naleze do ludzi ktörzy sie szybko przejmuja ale to juz tak jest jezeli jest sie czlowiekiem pelnym uczuc.Niechce przez to powiedziec ze ci co sie nieprzejmuja sa zimni:-))) Nie,nie.... W ostatnim czasie popadlo tutaj duzo zarzutöw i naprawde niewiem dlaczego.byc moze sa niektörzy zazdrosni bo niektöre dziewczyny sie spotkaly???NiewiemNierozumiem. A to ze sie mozna spotkac nieznaczy ze nikt nowy niemoze sie dosiasc. Wrecz przeciwnie.ja tutaj nietylko po to przyszlam zeby Bremenki poznac ale poprostu ze wszystkimi pogadac.A ze mialam troszke szczescia spotkalam tutaj Bremenki.Nie jest ale powodem inne dziewczyny omijac lub ignorowac. Pomimo tego ze sie interesuje bardziej esoteryka i podobnymi tematami ciesze sie jezeli jakies przepisy na jedzonko znajde.przedewszystkim Polskie.No bo i ja tesknie za polska.Porozmawiam chetnie o dzieciach i urzedach ale i o pogodzie.Bo takie zycie jest. Nikt tutaj nikogo do jednego tematu niezmusza.jezeli byly pytania na ktöre moglam odpowiedziec to to robilam i bede robila a jak nie to milcze. Röznie tu bywa i powinno sie to zaakceptowac. Micka nierozumiem ciebie i przykro mi. Nikogo ani ciebie tu niepodejrzewam bo niemam na nic dowodöw.Mysle ze ta osoba ktöra tutaj sabotuje i miesza predzej czy pözniej dostanie wszystko spowrotem bo tak jest na tej ziemi.I dostanie wszystko trzykrotnie spowrotem tak jak sie to nalezy. ja mam czyste sumienie,ciesze sie na dziewczyny i pisze tutaj dalej:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny 🖐️. \"Wpadlam\" tylko na chwilke... Usmieszka -- 🌻 jak tylko \"zbiore sie w sobie\" napisze do Ciebie... A moze masz gg? Wymiana informacji bylaby szybsza:). Malutka_de -- cos do mnie juz dolecialo:). Odezwij sie. Ewi.D -- pytalas na jednej z poprzednich stron czy jestem z okolic Goeppingen. Owszem:D - nawet z samego Goeppingen:). Pod nickiem znajdziesz moj adres e-mail. Poza tym pozdrawiam Was wszystkie:) i zwyczajowo przesylam tym smutniejszym kwiatucha 🌻.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hi dziewczyny! wiem ze mnie nikt tu nie pamieta ,bo niewiele pisalam. jest moze ktos z flensburga albo okolic? tez mieszkam w niemczech i chetnie bym poklikala jak mam wolne ale nie wiem jak to tutaj wyglada,bo czytalam pare ostatnich stron i zaiwazylam ,ze dziewczyny ,ktore sa tu dluzej troche sie sprzeczaja tzn wymieniaja zdania ze soba:( moze jednak ktos sie odezwie . pozdrowienia dla wszystkich ! pa:-):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majöwka jak to my tylko ze soba??????? kazdy moze sie przylaczyc. Moze wlasnie przyszedl czas zeby przestac sie sprzeczac tylko poprostu pisac ze soba.kazdy moze pisac do kogo chce . Tutaj niema zadnych przymusöw.:-)) taka basia 🖐️ Ide na zakupy czyli mnie tutaj troche niebedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej zimne Kobietki;);)wlasnie ze szkoly wrocilam,znowu sie urwalam;)chodze dzis taka ospala.W szkole zaczyna sie juz cos trudniejszego,jestem juz zakrecona z tymi der die das,eine,ein,einem.........koszmar.Ale po malutku i to tez zrozumiem:):)Duzo osob mowi mi zebym duzo czytala,tylko co z tego jak ja nie umiem wymawiac wiele wyrazow.Moje kochanie czytalo ze mna raz:)Ja bym chciala czesciej,przydalaby mi sie taka cierpliwa osobka:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co wy na to..--
Temat: prawa polki w niemczech 17:12 iwona 21 (iwajanko@web.de) Witam wszystkich serdecznie !!! Mam pytanie do was i mysle ze ktos moze mi pomoc ! Mieszkam w berlinie od ponad dwoch lat z chlopakiem mamy roczna coreczke od pewnego czasu nie mozemy sie porozumiec ,nie mamy slubu i niewiem jakie mam prawa czy moge zostac z dzieckiem w niemczech? i czy przysluguje mi jakas pomoc od panstwa !!!Szukam mieszkania lecz nie stac mnie na to !!!!!!!!!!!!!!POMOCY PISZCIE NA E-MAIL CO MAM ROBIC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 17:20 prawniczka na jakiej podstawie przebywasz w de? Jakie obywatelstwo masz ty i twoje dziecko? 18:45 pierdolnij więcej wykrzykników to ci sami zapłacimy zasiłek 11:30 iwona21 (iwajanko@web.de) hej,dziekuje wam za zainteresowanie wiec tak do niemiec zabral mnie moj chlopak i z nim mieszkam jestem zameldowana otrzymuje pieniadze od panstwa na mnie i dla dziecka od pewnego czasu nie dogadujemy sie z chlopakiem i chcem sie wyprowadzic lecz te pieniadze co mam nie wystarcza na utrzymanie domu i dziecka potrzebuje informacji na temat pomocy dla samotnych matek tylko czy ja jako polka mam jakies prawa w niemczech prosze pomozcie mi 11:31 iwona21 (iwajanko@web.de) moje dziecko ma obywatelstwo niemieckie a ja polskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do co wy na to -- taki temat juz sie przez ten topik przewinal. Poszukaj na 90-ktorejs:) stronie. Wyjasnialam tam dziewczynie majacej podobne problemy (a raczej jej kolezance) co powinna zrobic. Kobieta nie bedaca w zwiazku malzenskim ma prawie takie same prawa jak kobieta zamezna o ile jest matka obywatela niemieckiego... Alimenty na dziecko i pomoc socjalna jej przyslugluja. Byc moze jest to pomoc ograniczona w porownaniu do tej, ktora otrzymalaby bedac mezatka, jednakze na mezczyzna musi placic na utrzymanie dziecka. Jesli nie jest w stanie wywiazac sie z tego obowiazku placi za niego bodajze Sozialamt (ktory te pieniazki pozniej od niego \"sciagnie\"). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I moze zostac w niemczech bo jest matka obywatela niemieckiego ktöry nie jest w stanie dla siebie samego zarabiac i o siebie troszczyc:-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kassay---nie czytalam tu za wiele wiec nie wiem w jakim jestescie wieku itd. tylko niektore z was maja cos przy nicku. wiekszosc z was na pewno zna sie osobiscie,wiec jest normalne ,ze ze soba piszecie tez i tzw \"pierdolkach\",nie rozumiem jak moze to innym przeszkadzac,bez sensu. po to jest to forum. ja nie mam dzieci,ani meza,nawet faceta:);) , bo za duzo razy sie zawiodlam ,takze tu w niemczech :( dlatego dalam sobie spokoj z szukaniem \"tego jedynego\":):) mam 22 lata i jestem au pairka na razie,mam super rodzinke i jest ok.jest moze ktos mniej wiecej w moim wieku ?:) za rok zamierzam w koncu ze studiami zaczac,ale jeszcze nie wiem w jakim miescie.bardzo chcialabym wrocic do NRW , ale zobaczymy.:);) jak ktos ma ochote sie odezwac bede sie cieszyla :):) moze sa jakies dziewczyny ktore studiuja?:) milego wieczoru dla wszystkich i pozdrowienia z \"samej gory w DE\":):)chyba juz nikt nie mieszka bardziej na polnoc ode mnie :):);););)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia ja Cie pamietam 🌻 fajnie ze znow jestes. Majowka w Twoim wieku jest Madlen (ja za stara chyba, chociaz czuje sie na 18). Wpis \"co wy na to\" obrazuje zasade dzialania pomaranczek, wystarczy postawic za duzo wykrzyknikow. Bremenka Ty sie nie urywaj ze szkoly tylko wkuwaj slowka z der di das na czele :). A co z Aga? uczy sie tez z Toba? cos zamilkla. Taka Basia a kto Ty jestes? A ja wrocilam z pracy. Mielismy cosik w rodzaju rady pedagogicznej. Dzis bylo bardzo dlugo i nudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×