Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość a wasze dzieci
jesli moje argumenty historyczne i wiedz o wydarzeniach wspolczesnych Cie nie przekonuja to poprostu nie jest dyskusja. nie odpowiadasz merytorycznie. nawet facet spod budki z piwem moze powiedziec komus kto mu tlumaczy ze 2+2=4 a nie 5 moze powiedziec "nie przekonujesz mnie, to moje zdanie":) pytanie czy Twoje zdanie ma jakies podstawy i czy jest prawdziwe w sensu stricte a nie czy poprostu jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli nie wiesz co to dyskusja ,to dla przypomnienia jezDyskusja - jeden ze sposobów wymiany poglądów praktykowany przez dwoje lub wiecej osób zainteresowanych danym tematem lub zjawiskiem. Przeprowadzana zwykle w formie ustnej, ale nie tylko (np. dyskusje w formie pisemnej prowadzone są na internetowych forach dyskusyjnych). W wyniku dyskusji dochodzi zwykle do ścierania się różnych poglądów, czasami wypracowywania kompromisów i określania wspólnych stanowisk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wasze dzieci
dyskusja to wymiana argumentow, a Ty ich nie przytaczasz, Ty mowisz ze "tak uwazam" i koniec. nie podalas ani jednego faktu, nie wyrazilas ani jednego zdania w ktorym poslugiwalabys sie jakas wiedza. evo jestes po pedagogice i tego sie trzymaj, ja sie nie wypowiadam na temat wychowywania dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli masz dzieci,to rowniez mozesz sie wypowiadac,doswiadczenie ci na to pozwala.Kazdy rodzic moze sie wypowiedziec,a nawet laik,bo przeciez sa poradniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wasze dzieci
jasne, ale jednak tak czy inaczej mialbym pokore przed osoba ktora ma wyksztalcenie kierunkowe, chyba ze pozjadalem wszystkie rozumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeczytaj uwaznie definicje o dyskusji-\"scieranie sie pogladow\" a \"czasami wypracowanie kompromisow\". Moze jeszcze mnie przekonasz,ale znajdz inne argumenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do pokory,to mam jej duzo,bo wiele w zyciu przeszlam,ale nie musze jej miec przed toba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e-v-a sadze ,ze niepotrzebnie wdajesz sie w dyskusje z takim delikwentem jak \"a wasze dzieci\"!!!! Szkoda Twojego czasu!!! Nie wiem co on tutaj robi ijaki jest jego cel!!! Jesli sie chce wymadrzac, to moze zrobic na lawkach uczelni pokazujac studentom jaki jest madry i ile zjadl rozumow!!!! Nie, on woli przyjsc tutaj na nasz watek i nam ublizac i ponizac!!!!!Niech zalozy swoj watek,albo pogada ze swoimi kolegami i kolezankami po fachu!!!!!A moze on przychodzi tutaj do nas po to,aby sie dowartosciowac???? Chyba tak!!!! Poza tym jego slowa cytuje: \"A co do polityki To jesli Ty ja znasz tylko z mediow to zycze powodzenia, ja jestem z wyksztalcenia politologiem, czynnym zreszta zawodowo, wiec pozostaw mnie ocene sytuacji\" swiadcza o tym ,ze uwaza sie za najmadrzejszego i tylko on ma prawo do pogladow i wyciagania wnioskow. Na dodatek wszyscy musza jemu przytaknac, bo on wie lepiej z racji wyksztalcenia!!!! A gdzie wolnosc slowa??????? To znaczy ,ze ja mam byc wedlug niego taka roslinka pozbawiona rozumku i absorbowac, to co on i inni mi powieda???!!!! PARANOJA!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derag- zgadzam sie z toba, szkoda czasu na takie dyskusje polityczne i historyczne, kazdy ma swoje zdanie na ten temat. KROPKA! madlen- fakt, za szpital sie nie placi (nie placi sie za zadne uslugi, badania etc) piszesz ze bylas 10 dni w szpitalu, byc moze jedenastego ndia opuscilas szpital, z tego wzgledu placisz za kazdy dzien 10 €. placi sie do maksimum 28dni, reszte obejmuje krankenkasse. wlasnie zasiadam do sniadanka i pysznej hernatki "SAGA"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madle21
smerfetka 22 to znaczy ze musze to zaplacic?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nestety mosisz Zuzahlung im Krankenhaus von 10 EUR pro Tag für max. 28 Tage pro Kalenderjahr, Zuzahlung für Fahrten mit dem Rettungsdienst von 10 EUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madlen najlepiej zadzwoncie do kasy chorych. W zeszlym roku syn mojego meza byl w szpitalu, bo sie przewrocil i potlukl i przyszedl nam rachunek za przewoz karetka ale to nie byl rachonek do zaplaty tylko wyslali nam, bysmy wiedzieli ile taka przyjemnosc kosztuje. Nie pamietam juz ile to bylo ale za przejechanie 500m ladnie sobie policzyli. Co do pomaranczki to to, ze jestes politologiem z wyksztalcenia nie znaczy, ze mamy sie w Ciebie jak w guru wpatrywac i oczekiwac wyjasnienia sytuacji politycznej. Opowiem Ci o moim zdjeciu: Mam w moim rodzinnym albumie takie zdjecie na ktorym lezy umarla mlody chlopak, z tylu za trumna stoi mloda kobieta, i kilka innych mlodych osob. To stare zdjecie, zrobione tuz po II Wojnie Swiatowej. Chlopakiem jest najmlodszy, brat mojej babci, bohater Powstania Warszawskiego, zolniez Rzeczypospolitej walczacy o wolna Polske. Mloda kobieta to jego zona, tez powstaniec. Przezyli wojne, nie dali sie zamordowac niemcom. Wojek Tadek zginal z rak Polakow, bo nalezal do AK. Moze to Twoj dziadek strzelal? Mam zagladac w twarz kazdego staruszka w Warszawie, bo moze to on zabil jedynego syna mojej prababci? Bede sie za Ciebie modlic, by Bog dal Ci madrosc. Bys zobaczyl co znaczy przebaczenie. Bys zobaczyl jak Bog przebacza Ci kazdy Twoj grzech tylko dlatego, ze Cie bardzo kocha. Ze wyslal Swojego Syna, by zmarl na krzyzu, abys Ty mogl doswiadczyc przebaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eva wyniki Rolanda wyszly dobrze ale on rozmawial z pielegniarka a nie z lekarzem. Przestal brac tabletki i czuje lekki bol jak na poczatku. Musimy do lekarza rodzinnego sie wybrac, bo cos nam sie to nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze musze to napisac Jak ide ulicami niemieckiego miasta i widze starszych ludzi, to nie widze w nich straznikow obozow koncentracyjnych, nie widze hitlerowcow, ale moich braci w Jezusie. Ludzi, ktorych Bog tak ukochal, ze dal swojego Syna aby mieli zycie wieczne. To boze dzieci tak jak ja i to czy sa Niemcami, Polakami, Zydami czy Turkami nie ma dla Boga najmniejszego znaczenia. Dla mnie tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciocia Genia
znow sie kloca teraz o religie...o maaaaaaaaaaaaatko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🖐️ Jak samopoczucie? U mnie o.k., co prawda pogode mamy nie ciekawa, slonka, nie ma, ale nie jest az tak zimno. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ciociu ja sie nie kloce ja objasniam pomaranczce swiat a pogoda u nas tez piekna slonko swieci prosto w okno :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no Cludi nie umiem czytac ze zrozumieniem hihih przeczytalam ze masz slonko hihihi no ale skoro jest inaczej to przyznaje sie do winy i wysylam garsc promyczkow :D a samopoczucie refleksyjno- weekendowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dzwonilismy do tej kasy chorych.Pani powiedziala ze musimy zaplacic,ale thomas sie pytal dlaczego tak pozno to przyszlo,ona nie wiedziala jak to wytlumaczyc. pozniej oddzwonila do nas,bo z kims tam rozmawiala i mowila ze mozemy wyrzucic ten rachunek do kosza,kasa zaplaci. Nie wiem o co im w tym wszystkim chodzilo ,ale najwazniejsze ze 100euro zaoszczedzone:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krys_ty_na
Hey:) chłopak chce byśmy wyjechali w przyszłym roku do Niemiec.. on jest lakiernikiem, ja jestem po studiach... w Polsce w zasadzie nic nas nie trzyma.. Zaczęliśmy chodzić na kurs niemieckiego.. Chciałam się zorientować jakie mamy szanse tam? też - tak jak tu w Polsce - zaczynając od "zera"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×