Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

madlen, to super ze nie mosicie placic. nam na szczescie te 220 € za pierwszy kurs meza tez zwroca ale nie pytaj ile mnie to nerwow i tlumaczenia kosztowalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krys-ty-na witam 🖐️ na naszym topiku 🌼 co do pytania na pewno nie bedzie wam latwo, radze sie dobrze zorientowac, co i jak z praca i uczcie sie, bo jezyk to podstawa :) Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to Madlen i Smerfetka stawiaja jutro kawe za zaoszczedzone pieniadze :D ciesze sie, ze Wam sie udalo. Zwariowac idzie z tas biurokracja. Krystyna wydaje mi sie, ze lesze niz w Polsce ale jak juz napisano jezyk to podstawa wiec sie ucz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za porod sie nie placi Krankenkassengebührow, bo porod to nie choroba badz wypadek w sensie ubezpieczeniowym. Dlatego tez cala ciaza nie jest sie na chorobowym. Po porodzei lezalam tylko 4 dni w szpitalu, bo chcialam juz baardzo do domu i wszystko bylo ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka ja po drugim porodzie lezalam tylko 2 dni w szpitalu,tez nie moglam sie wylegiwac ,bo mala byla w domu.Ale za pierwszym razem musialam 8dni po operacji lezec:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kobitki:):) nie pisalam bo net mi niedzialal chcialam sie zameldowac ze jestem!!!! wlasnie wrocoalam od kolezanki szfabki ma 45 lat ale jest super kobita!!!!jestem troche napruda wiec chyba sie poloze ...mam nadzieje ze nie zapomnialyscie o nie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny cos na kawe chyba sie nie doczekamy hihih a napruda Lila pewnie jeszcze spi :P i tez nam kawy nie zrobi, wiec stawiam kawe ze smietana + ciasteczka jablkowe zwane u nas polskie pierogi i wysylam garsc promykow slonecznych. Kto ogladal wczoraj Domino Day? swietne widowisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc belaiza :D Bardzo chetnie skorzystam z kawki i ciasteczek;) Domino ogladalam poczatek , pozniej film mi sie urwal😠tak jest zawsze jak sie poloze i przykryje kocem to przesypiam wszystkie filmy:) Pozniej nad ranem spac nie moglam , wogole gdzies o 4tej obudzily mnie jakies halasy , wygladam przez okno i wlasnym oczom nie wierze , stoi laska na boso ,a kozakami w reku oklada chlopaka, ten sie wogole az tak mocno nie bronil, az wkoncu chyba sie wkurzyl i potraktowal ja ostro bo znalazla sie na ziemi , dalej nie wiem co sie z nimi dzialo bo az zal na to bylo patrzec .... Chociaz trzeba powiedziec , ze dziewczyna ostra...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry dziewczyny, dzien dobry wszystkim :) wczoraj wrocilem z czwiczen, po tygodzniu w lesie dobrze byc znow w domku z kawa w rece:) Az sie przerazilem jak zobaczylem ile tu komentarzy..., niektore wypowiedzi potrafia ale czlowieka z rownowagi wyprowadzic. Co do tego jednego pomaranczka to musze mu przekazac ze nie powinnien sie wypowiadac na tematy polityczne i historie jesli nie ma o tym objektywnego pogladu i jesli uczyl sie tylko z ksiazek typu \"czterej pancerni i pies\". Nie pozwole sobie obrazac tez wojska niemieckiego \"BUNDESWEHR\" i porownywania do Wehrmachtu itp. Jestem od 9 lat zolnierzem Bundeswehry i nie spotkalem sie z jakimkolwiek rasyzmem. Ucze na codzien mlodych ludzi nie tylko jak byc dobrym zolnierzem, pierwszej pomocy itp ale takze jak byc dobrym czlowiekiem. To moi kochani ze byly ostatnio rownierz zdjecia zolnierzy w afghanistanie ktorzy nieodpowiednia sie zachowali i jakies glupie zdjecia zrobili oraz palmy na samochodach namalowali (mialy to samochody w Afrika Korps, armi Rommla) nie znaczy to, ze zaraz mamy tutaj wszedzie rasistow itd . Jesli sie jednak ktos na ten temat wypowiadac powinnien to powinnnien to ktos byc kto ma o tym pojecie. Co do tych Polakow ktorzy nonstop tylko wracaja do przeszlosci i tylko zlego szukaja w narodzie niemieckim, moze by tak zaczeli tez szukac tych dobrych rzeczy. Malo jaki kraj tak jak niemiecy pomagaja innym kraja na swiecie, czy pomoc humanitarna w afryce. Denerwuje mnie ze nonstop w polkich mediach szuka sie tylko negatywnych rzeczy jak naprzyklad o tej Smiesznej Erice Steinbach (ktora moze tylko 0,01 prozent w niemczech ludznosci zna) albo o jakis demonstracjach neofaszystow. Dlaczego nie pisze sie o tym jak wspaniale wspolpraca szkol polkich z niemieckimi funktionuje, co roku sa wymiany Polsko- Niemieckie. Albo ile niemcy Polsce pomogli nie tylko za czasow stanu wojennego tylko po to by Polska mogla do unni wstapic? Milliardy plyna z niemiec do Uni, z tego najbardziej tez Polska korzysta....Albo o demonstracjach przeciwko neofaszystom ? Nie , wola tylko negatywne strony pokazywac, wiecie co , ja mam tego juz dosyc, jest takie powiedzienie ze najpierw trzeba wroga poznac by go zrozumiec...co przez to mysle : Moze bylo by mnie nienawisci na swiecie gdyby ludzie siebie nawzajem poznawali, gdyby ze soba rozmawiali.....pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kobity:):) wlasnie wstalam kark mnie boli ..nie wiem z czego ufffffffffff juz nie bede pic dzisiaj umieram!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lili a ty nie masz nic
ciekawszego do powiedzenia? Tylko zawsze takie totalne bzdury jak jaksis malolat. Dorosnij dziewczyno .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spadaj kobieto o demnie ja nie taka durna jak ty jestem:P a co mam niby gadac???jak sie za duzo dyskutuje klotnie tylka sa:P nie mialas sie kogo przyczepic czy co???czemu laskawie nie pokazesz sie na czarno!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podejrzewam ze ta ktora na üpmaranczowo to napisala jest stala bywalczy nia tego topicu...jak komus przeszkadzam to przynajmniej prosze sie ujawnic na czarno i powiedziec mi prosto w twarz ze niezyczysz sobie zebym tu pisala a nie jak zwykle dziecko !!!!!pod pomaranczem sie chowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc ! Lila ie przejmuj sie ,tutaj juz kazda z nas byla atakowana,wiec jakas pomaranczka postanowila teraz tobie podokuczac.Mnie jak na razie zostawily w spokoju,ale kto wie a jak dlugo:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lila nie nerwuj sia :) to nie pierwszy raz ktos tu wpada i nam ubliza. Dzis oberwalo sie Tobie, bo Twoj wpis byl ostatni, a pomaranczka wstala lewa noga i musiala lepiej sie poczuc. Nawet pewnie podobnie jak Ty byla wczoraj na imprezie, bo ma klopoty z odczytaniem nicku, moze to nawet nie Tobie nawrzucala. chyba wyslalam Wam za duzo promykow, bo nic u mnie nie zostalo :( Jade dzis na sznycla, ma byc ponoc taki wielki, ze nie dam rady go zjesc. W zwiazku z czym od 20 minut nic nie jem zeby miec miejsce na tego sznycla. Moze pojade na swieta do Polski [tanczaca laleczka]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale dlaczego ludzie tak na Nas naskakuja???? jakos wydaje mi sie ze czuja uraze za to ze mieszkamy w Niemczech nierozumiem tego:(:( ale jest to przykre... a ja dzisiaj umieram jestem w piazamie i chyba juz dzisiaj jej nie sciagne .......niedobrze mi jak cholera .......kibelek dzisiaj moim przyjacielem jest.. moj mezus jeszcze z ryb nie wrocil ..zanim wroci musze troche sie ogarnac jakos i kuchnie ....... mialam jechac na zakupy ale sklepy do 20:00 moze do tego czasu troche mi przejdzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hela z wesela
bo jesteś prosta jak drut ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wasze dzieci
do Belaizy: jezu chryste:) oni jakos nie widzieli naszych dziadkow jako braci w jezusie:) masz jakas wiedze na temat tego co sie dzialo w Polsce podczas II wojny swiatowej? poczytaj Romana Bratnego, on to przezyl i opisywal pozniej w swoich ksiazkach (normalna proza, zadna ksiazka historyczna)... straszne rzeczy opisywal. nieludzkie, takich rzeczy nie mogli robic ludzie. Ci sami ktorych wlasnie na ulicach mijasz. nagle sie zmienili? alez skad:) oni zawsze tacy byli i beda, poprostu uwolnili wtedy demony, a teraz ukryli je gleboko... kazdy teraz jest niewinny:) ja nie nienawidze niemcow. poprostu nie chce sie z nimi przyjaznic. nie zamierzam ich krzywdzic, ale nie zamierzam tez usprawiedliwiac i mowic ze nic sie nie stalo. tego sie juz nie da cofnac. jest poziom zbydlecenia ktory wtedy osiagneli po ktorym nie ma juz nic. dla mnie zawsze pozostana zwierzetami i tego naucze moje dzieci. niemcy wybrali, dawno temu, demokratycznie, wybrali, a potem podporzadkowali sie z usmiechem na twarzy. pragneli rzeczy ktore nie maja nic wspolnego z czlowieczenstwem. dla osoby religijnej mozna powiedziec ze zgodzili sie na pakt z diablem i dolaczyli pod jego sztandar. przegrali i teraz ze strachem kryja sie po katach. udaja, tlumacza sie, rozproszeni ponownie zbieraja sily. dzisiaj sa juz na tyle silni, ze momentami nie moga juz utrzymac tej pokory i usmiechu na twarzy i czasami widac prawdziwa twarz. obserwuj uwaznie, moze uda Ci sie zobaczyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oo matko ale piepszenie kobito po co rozpmietywac te wydarzenia....????co one Ci przyniosa????zycie biegnie dalej i na pewno do nikat nie pobiegniesz mysla wiecznie o przeszlosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej \"a wasze dzieci\" , tak jak ty sie wypowiadasz to jestes niczym innym, jak okropnym faszysta/ka, ktorzy szerzy nienawisc do innych ktorych nawet nie zna. Za pewnie nie opusciles/as swojej wsi i sie za duzo naczytalas komunistycznych, propagandowych historyjek, pozatym pokazujesz tutaj tylko jak mala jest twoja wiedza o swiecie. Jestes strasznie zakompleksiony/a i masz pozatym kompleksy mniejszosci. Az takiej nienawisci i nietolerancji nie spotkalem nigdzie, zal mi Ciebie ale mam nadzieje ze moze kiedys to jakos zrozumiesz i sie obudzisz. Szkoda ze tak tobie ktos mozg spral..... Sorry ze musze temu pomaranczkowi tak napisac ale nie dobrze mi sie az robi jak takie wypowiedzi czytam...pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale dzisiaj zastoj:O Pewie wszyscy spedzaja cudownie weekend:P A wasze dzieci-Ok masz ten uraz do Niemcow(tez mam do jednego:P) ale nie widze potrzeby zebys tu jeszcze nas przekonywal do tego bysmy zmienily zdanie,bo to Ci sie nie uda,tak samo jak nam sie nie uda przeciagnac na nasza strone Ciebie:P Dziewczyny zagladnijcie tu dzisiaj,bo czuje sie jakbym sama siedziala przy komputerze:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wasze dzieci
nienawisc? w ktorym miejscu? idz sie naucz czytac:) a swiata kawalek zwiedzilem, w nieczech tez bylem... jakis ograniczony koles jestes:) i wyluzuj z jezorem, bo ja sie grzecznie wpisuje, ale tez umiem byc niemily!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej juz z tym kims nie dyskutowac, nie moze ktos tego wymazac....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wasze dzieci
nie chce przeciagac nikogo na swoja strone, staram sie wzbudzic refleksje. nie odwoluje sie emocji tylko do faktow. mialem nadzieje ze natrafie tutaj na jakas nic porozumienia, cos co mnie przekona, ze polskie kobiety emigrujace do niemiec nie sprzedaja sie moralnie. ze nie traca obiektywnosci i tozsamosci w obliczu portfela pelnego euro za ktore robia zakupy w tamtejszym lidlu. ale chyba sie pomylilem. latwo Was kupic moje drogie, szkoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wasze dzieci
do Jeams: teraz to dales pokaz swojej tolerancji i poszanowania wolnosci slowa:) palant! faszystowskie ciagotki to Ty tutaj obnazasz... pewnie bys mnie tez pobil bo Ci sie niepodoba to co pisze:) niezly kolo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×