Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość a Wasze dzieci
hmm no z tym dawaniem, to slyszalem opowiastki od KOBIET, ktore byly i widzialy i opowiadaly pozniej co kolezanki wyprawialy, wydaje sie ze dosc wiarygodne zrodlo nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a Wasze dzieci
aaaa i wez spojrz na to, ze ciagle porownujesz dwie rozne bajki: porownujesz CALY NAROD, do bandyckich jednostek, ktore sa w kazdym narodzie... tak nie wolno!!! tego wlasnie pragna niemcy, zeby moc sie ostatecznie rozgrzeszyc!!! chca zatrzec swoja wine poprzez zrownanie z ofiara! nazywaja sie ofiarami nazizmu na rowni z polakami czy zydami, nazywaja sie ofiarami wojny i wypedzen. kiedys byl taki dobry dowcip, ze czekamy na wypedzonych spod Stalingradu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pan Bog wybacza
Niemcy wciąż nie mogą uporać się z poczuciem winy za Holokaust. Nie kwestionuje się samego faktu jego istnienia i nie bagatelizuje wielkości Zagłady, a ponad połowa ankietowanych Niemców uważa, że nie wolno zapominać o wydarzeniach sprzed pół wieku. Równocześnie jedna trzecia społeczeństwa nie uznając winy kolektywnej nie poczuwa się do odpowiedzialności za zbrodnie popełnione przez swoich przodków. W latach 1988-1999 toczyła się w Niemczech debata nad budowa pomnika upamiętniającego ofiary Holokaustu. Ostateczną decyzję podjął Bundestag, postanawiając o rozpoczęciu budowy pomnika Pomordowanych Żydów Europy. Zlokalizowany będzie on obok Bramy Brandenburskiej w Berlinie, a więc w oficjalnej, reprezentacyjnej dzielnicy miasta. Docelowo ma on mieć postać ogromnego placu z imitującymi żydowski cmentarz 2700 betonowymi płytami. Do dnia dzisiejszego nie wygasła dyskusja, czy fakt, że pomnik budują potomkowie pokolenia zbrodniarzy sprzed 50 lat oznacza, iż poczuwają się do winy za grzechy swoich przodków i proszą w ich imieniu o wybaczenie, czy też budowa mauzoleum ma być swoistą "grubą kreską", ostatecznie zamykającą pewien rozdział historii. Na płaszczyźnie międzypaństwowej Niemcy i Izrael dokonały epokowego dzieła. Państwo powstałe na gruzach zbrodniczej III Rzeszy i państwo stworzone przez jej ofiary mówią o partnerskich, przyjaznych stosunkach. Zdecydowanie trudniejsze zadanie stoi przed narodem niemieckim i żydowskim, pomiędzy którymi trudno mówić o rzeczywistej przyjaźni czy też pełnym pojednaniu. W czasie swojej wizyty w RFN w 1996 r., prezydent Izraela Ezer Weizman wypowiedział następujące słowa: "Jako prezydent państwa Izrael mogę nosić żałobę i zachowywać pamięć o ofiarach narodowego socjalizmu, ale nie mogę w ich imieniu przebaczyć" . Biorąc pod uwagę wielkość hitlerowskiej zbrodnii oraz stratę poniesioną przez naród żydowski w czasie II wojny światowej, trudno znaleźć polityka, który zdobyłby się na słowa wybaczenia w imieniu 6 milionów pomordowanych. Należy przy tym pamiętać, że kolejne pokolenia Niemców urodzonych już po wojnie, w coraz mniejszym stopniu czują się obciążonymi odpowiedzialnością za zbrodnie popełnione na długo przed ich przyjściem na świat. Jeżeli nikt nie może się zdobyć na przebaczenie, a zaczyna brakować osób o nie proszących, należy przynajmniej dołożyć wszelkich starań, żeby pamięć o Holokauście nie poszła w zapomnienie, a tym bardziej tłumić w zarodku wszelkie próby odrodzenia się antysemityzmu w Niemczech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedz mi Wasze dzieci....
ciesze sie, ze nalezysz do gatunku gentelmena ........... trudno mi uwierzyc, ze nie trafiles na kolegow ,,, chwalipietow ... Dzisiaj jestem juz o 20 lat starsza, ale nadal slysze chwalenie w pracy i sa to ... chlopy 40-50 + Nawet jak wezwiesz do pracy w domu (naprawa zlewu, dachu itp) wow jacy chetni do pomocy, jakcy wystrojeni przychodza do roboty w ogrodzie. Bo przeciez baba-singiel to nalezy jej naprawde ....... pomoc.... FTU ... bezzebne i tluse zonate lobuzy. A graja takich 'CrusowTom' :DJak to powiedziec zonie? ze ma chlopa lobuza? Przeciez zony sie wykanczaja przez takich lobuzow. Takze prosze Cie popatrz na to dawanie .... innym okiem .... bo naprawde jest duzo uczciwych i szanujacych Polek. Tak jak Ty znalazles sie w milionach 'gburow' tak jest miliony uczciwych Polek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a Wasze dzieci
no wlasnie troche sie dziwie temu co mowisz, bo ja naprawde nie znam zadnego faceta ktory po pierwsze: opowiadal z kim sie tego tamtego a z kim nie, a po drugie zeby jakies brednie o kolezankach opowiadal. a co to za srodowisko? gentelmenem raczej nie jest, sporo mi brakuje, ale to co Ty opisujesz to jest poprostu dranstwo i chamstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedz mi Wasze dzieci....
moze i masz wiarygodne zrodla, kto wie??? Musze Ci powiedziec, ze czesto jezdze do Niemiec odwiedzic moich 2 braci. Zostane tam 1 m-c czy 2. Naprawde nigdy nie slysze o tym co piszesz. No ale to moze mlode pokolenie......... Znowu bede tam za jakies 3 m/ce, na pewno zapytam. Chociaz moze i nie wypada? Tu gdzie ja mieszkam, znowu mowi sie o azjatkach ze daja na lewo i prawo. Te sa tak cwane, ze kazdego goscia wyskubia do ostatniego centa. A starym dziadkom, zabiora caly majatek. Jak tylko dostana pieczatke na staly pobyt, urodza dziecko ..... ida szukac nastepnego .... wola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Powiedz mi Wasze dzieci....
dlaczego udajesz najmadrzejszego na swiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a Wasze dzieci
ja mam wiecej informacji z irlandii i UK. ale jesli chodzi o niemcy to strasznie mnie zabolalo, jak sie dowiedzialem ze moja kolezanka zostala tam nazwana kurwa i poradzono jej udac sie do Berlina na ulice "bo innej pracy to raczej nie znajdziesz" cytuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedz mi Wasze dzieci....
Pytasz jakie srodowisko: pierwsze mialam 17 - 18 lat w PL w ogolniaku. drugie opowiesci w hotelu w Austrii, czekajac na wybrany kraj. trzecie, jak przyjechalismy do "lepszego' kraju 3 mlode singielki i ponad 300 chlopow tez singli i tyle samo malzenstw. Mezowie uciekali nad wode na rybki i pijanstwo. I tak to opowiadali sobie jak latwo 'brali' od Polek.......... To bylo 25-20 lat temu. Teraz nawet jak ktos zarzucilby mi ..... dawanie ..... to chetnie powiem ..... moja du....pa moja sprawa. Zeby tylkio Ci chetni wiecej dbali o higiene ustna i osobista. To moze bym i wziela .............. :D:D:D: OK to tyle na dzisiaj, u mnie tez juz noc - jak ktos wczesniej tak napisal. Pozdrawiam i nadal wierze w dobro ludzkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a Wasze dzieci
nie no chyba nie ma co porownywac. 20 lat temu to troche inni ludzie w Polsce zyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamnior
zalozcie sobie swoj topic i rozwazaniach powojennych, holokauscie, Bogu, wybaczaniu i t d spadowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spoko juz nie bedziemy
Ci przeszkadzac hapac niemieckie knagi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedz mi Wasze dzieci....
Cieszy mnie to bardzo, bo kocham swoich. Ale czy napewno jest inaczej? Wlasnie podczas urlopow teraz w PL slysze od sasiadow: Ona wyjechala i napewno sie lajdaczy, bo skad mialaby tyle pieniedzy i to bez znajomosci jezyka? Poniewaz znam te przezycia z doswiadczenia, ja wierze w Polki, wierze w kobiety. A jesli jakis gbur zle mowi o kobietach, nie mial i nie ma u mnie szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a Wasze dzieci
sa rozne kobiety, nie dawaj za wszystkie glowy! wiele jezdzi do pracy do niemieckich burdeli, juz nie raz byly na ten temat dziennikarskie reportaze. maja normalnie dzieci, meza i na wakacje do burdelu wyjezdzaja, mowia ze spodobaly im sie latwe pieniadze. sa tez takie ktorym odbija po wyjezdzie i zachowuja sie tak jakby byly na wakacjach, wiesz ten klimat oderwania od swojego normalnego miejsca, poczucie wolnosci itd., ale z reguly konczy sie to lajdaczeniem na wszelkie mozliwe sposoby. tam przeciez nie ma rodziny, sasiadow i znajomych ktorych opinia moglaby krepowac. tak to bywa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadowa-gnojowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedz mi Wasze dzieci
Dziekuje za rozmowe, ale rzeczywiscie moze przeszkadzamy. Ja myslalam, ze bronie honoru swoich - ze to moj obowiazek. Ale jak mnie nie chca - to ich strata :D Ja mam wielu oddanych przyjaciol, niekoniecznie musze miec wiecej. A Tobie Wasze dzieci zycze jeszcze wiecej sukcesow. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość big de
do a wasze dzieci... wiesz co chlopczyku, ogolnie jestes tragiczny.. siedz sobie w tej Warszawce i nie zawracaj nam glowy. To jest nasze zycie i mozemy je spedzic gdzie chcemy. twojego rozgrzeszenia nie potrzebujemy, lepiej zajmij sie soba . I ty skonczyles studia???wspolczuje twojej zonie, ale nie czekaj , moze poleciala na twoja kase co?? dokladnie tak jak my wszystkie , ktore maja mezow niemcow!! zenada na maxa, wstyd za takich ludzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmarnowalam pol godziny na czytanie bzdur wypisanych na pomaranczowo. Jest mi niezmiernie przykro, ze urodzilam sie w kraju nietolerancji, glupoty i chamstwa. Ale dalej bede mojemu mezowi Niemcowi mowic, ze jestem dumna, bo Kosciuszko, Szopen, Mickiewicz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich, rowniez zmarnowalam troche czasu na czytanie ,ale dzieki temu moge napisac do \"a wasze dzieci\",ze nie pamieta co pisal.Nie wiem czy \"a wasze dzieci\" ,to jedna i ta sama osoba,ale na stronie 248 napisales,ze ty nie mowiles ,ze nienawidzisz niemcow.Prosze wroc do str.246(piszesz do Belaizy) tam wlasnie napisales,ze niemcow nienawidzisz. Zycze wszystkim milego wieczoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hi! Ja tez zmarnowalam troche czasu na czytanie tych bzdur, ale nadal nie wiem jaki ma ta osoba zamiar, wypisujac te glupoty. Chocby nie wiem co mowil i tak mnie nie przekona do tego gdzie powinnam mieszkac, a gdzie nie, nie mam 5lat zeby mi moraly jakies prawil pozatym uwazam sie za COSMOPOLITANKE i moj dom jest tam, gdzie jest moja milosc, rodzina moglabym mieszkac wszedzie na swiecie, gdzie czulabym sie szczesliwa nie robie nikomu krzywdy mieszkajac w niemczech nie wiem poco ma nam tu jakis niedowartosciowany chlopczyk prawic dziwne kazania mam wrazenie ze kilka tyg. temu, juz ten pomarancz tu byl jak dobrze pamietam, ktos o podobnych wpisach, zasmiecal ten topik do a wasze dzieci a zyj sobie w tej pieknej warszawie i daj zyc innym, gdziekolwiek chca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupuje w Polsce a jak sie skoncza to tez raczej w realu chociaz nie wiem dlaczego ale nie lubie tego sklepu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka_de i beliaza dzieki za odpowiedz!!!! :) Sadzilam,ze przez zasmiecajace nasze forum pomaranczowki nie uzyskam juz odpowiedzi!!! Dzieki wielkie dziewczyny!!! Moj maz jest tak kochany,ze zjadl te rolady mowiac,ze sa OK. Ja miesa nie jadam,ale po ich wygladzie widzialam,ze daleko im do naszych polskich.... Zauwazylam,ze tutaj raczej ciezko z wybrem miesa szczegolnie wolowego. Za to jest od zatrzesienia wieprzowiny........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derag ja mieso kupuje przewaznie u masarza i jak prosze na rolady to oni odrazu kroja :) , wiec mam mniej roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haj limes-inferior;););) Kurcze mam nadzieje ze przywiozlas cos dla Nas z tego jedzonka o ktorym piszesz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny wrocilam z pracy o 23:00 jak na pierwszy dzien nie bylo tak tragicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AkaszaDiva
Do POwiedz mi a wasze dzieci....a skad jestes ze o 16 00 czasu europejskiego u cibie juz noc....moze mieszkasz tam gdzie ja....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AkaszaDiva
Chetnie poznam kogos z New Zeland i Australi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zedma
kassaj - ty głąbico .Mam wrażenie ,że tylko podstawówkę skończyłas w Polsce i to z wielkimi problemami .Nie dziwię się ,ze niemieckie dupy liżesz .Dle takich głąbów w Polsce nie ma miejsca .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×