Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Witam dziewczyny! Belaiza ja tez czekam na przepis na sernik z niemieckiego sera:P Ja staram sie schudnac 2 kg,ale mi nie wychodzi:( wlasnie polozylam dzieci spac,a malemu wlaczylam odkurzac,wtedy szybko zasypia:D Obiad tez zrobiony,jedynie co zostaje to posprzatac,ale nie za bardzo mi sie chce😭 milego dnia wam wszystkim zycze:) Lila nie jestes sama jesli chodzi o problemy malzenskie!Moze wszystkie Magdy tak maja?:) Monika zabierasz sie zy ten interes?Napisz cos bo ciekawa jestem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a pomaranczka
powiedziala co wiedziala, gratulujemy inteligencji,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańczka z Polski
te wasze ble ble o tym jak na obcej ziemi się trzymacie to dopiero obraz patriotyzmu!!!! a inteligencja nie ma nic do tego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość twoje ble ble
sa najlepsze, gowno cie obchodzi nasz patriotyzm, martw sie o siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańczka z Polski
Wszystko co Was teraz otacza/z Waszego własnego wyboru/ nalezy do panstwa niemieckiego TAK???? to załóżcie sobie topik na niemieckim forum i biadolcei lub nie biadolcie nie jestem rasistką ale nie dzieje się Wam krzywda rodem z Somali, zebyscie musiały zmieniac kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańczka z Polski
byłam wielokrotnie swiadkiem jak niemieckie - Polki zachowują sie w naszych sklepach robią raban i panoszą się udajac, ze zapomniały mowy polskiej a dlaczego? bo mają kasę własnie g.....o robiąc spadówka!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i zal
ci pewnie do wredne dupsko sciska ze ty tak sie popanoszyc nie mozesz co ?? Ja sie ktos wroblem urodzil to skowronkiem nie umrze !!! Glupi, wredny, zazdrosny babsztylu !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańczka z Polski
to o czym pisze jest bardzo czytelne nic mi go waszych d.... to Wy dziewczyny, ktore zyjecie na obczyźnie/tuz za.../ same skazujecie siebie na zyciowy bajzel przynależnosci tkwijcie tu / na forum sobie , tkwijcie bo pewnie żadna siła Was nie odlepi:(:(:( nie zmienię przekonan dot. Waszego wyboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jak
tak zazdroscisz to pakuj dupe w troki i przyjezdzaj tu jak tu niby tak wszystko za nic jest - czemu nie sprobujesz ? Potem bedziesz mogla sama sie w Biedronce panoszyc !! Ale ty za glupia jestes i odwagi ci brakuje lepiej siec na dupie tam gdzie jestes i wylewaj swoja gorycz i niezadowolenie z zycia na innych bo takich pustych ludzi tylko na to stac !!!! CIEMNOGROD !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańczka z Polski
środkowy palec!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańczka z Polski
gratuluje wyboru i juz się od Was odczepiam trzymajcie się cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co jak co ale za glosem
to chyba nie serca, ale zdecydowanie innej czesci ciala, bo kwestie ekonomiczne sa oczywiste!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe belaiza mam pomysla!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!choc sie wymienimy mezami na jakis tydzien jak twoj lubi imprezki to bedzie mu dobrze ze mna:P loo jakby seba byl zadowolony jakby mial kobitke ktora by chciala siedziec z nim w domu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestescie wszystkie kochane ze mnie pocieszacie :):) magda ...moze i masz racje magdy tak maja przerabane:( wiecie co tam gdzie pracuje robia ze mna 2 polki jedna jest 15 lat a droga 4 lata w niemczech i juz zapomniala polskiego.....wiecie co wstyd mi za takie babska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:D limes-inferior....dobrze , juz szykuje kominek i ciacho do wieczorka;) Lila25....ja tez juz takie dziewczyny poznalam , zapomnialy polskiego po chyba 6latach pobytu tutaj...usmiechnij sie i lekcewaz. Zobaczysz ze wkoncu kogos poznasz w pracy z ktorym bedziesz mogla normalnie porozmawiac .:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O malo co nie zapomnialam napisac przepisu na sernik spod: 1\\3 margaryny (takiej polskiej co ma 250 g) 4 lyzki cukru, 1szkl maki, 1zoltko, 1 lyzeczka proszku do pieczenia. Zagniesc kruche ciasti wlozyc do lodowki na godzinke, potem rozwalkowac i rozlozyc na blaszce. (ja wkladam do zamrazalnika i scieram potem na tarce.) Masa: 1 kg sera, 30 dkg cukru, 6 zoltek, 4 lyzki oleju, 4 lyzki smietany (niekoniecznie ja daje jak mam) 2 budynie smietankowe lub waniliowe, szklanka mleka (w oryginale jest 2 ale ten niemiecki ser jest dosc rzadki wiec jedna starczy) zoltka utrzec z cukrem, dodac ser, smietane, olej, budyn i mleko. Mase wylec na ciasto i piec ok 50 minut nie wiem w jakiej temp :) chyba cos kolo 180° C Z pozostalych bialek ubic piane dodajac 8 lazek cukru pudru, wylac na ciasto pod koniec pieczenia, posypac wszystko 100 g wiorek kokosowych i piec w zmniejszonej temp - ok 150°C do zarumienienia sie wiorek. Lila nie zamieniam sie :P moj imprez tez nie lubi, albo ja nic o tym nie wiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znowu dlugo mnie nie bylo ale juz zdazylam nadrobic zaleglosci :)) mary d. - my mieszkalismy po slubie u moich rodzicow i tez ciagle byly klotnie, zawsze miedzy mna i rodzicami´lub mezem. kazdy mial jakies ale ze za malo czasu z nimi spedzam itd. wyproawdzilismy sie i jest o duzo lepiej, co prawda rodzice chcieli dac nam do zrozumienia ze nie bedzie latwo, ze sobie nie poradzimy ale jest super, meza mam \"polaka\", tz przyjechal z torba ciuchow i moim zdleciem w reku. ja wzielam to co mialam, lozko, sofe, szfe na ciuchy, male mebelki do wohnzimmer i stolik, brakowalo nam najwazniejszych rzeczy jak pralka, lodowka i gazowka.na swoim jestesmy dopiero miesiac ale juz da sie zyc, pomalu ciagle cos dokupujemy. dacie rade, wiem to!! zycze powodzenia. lila25, faceci juz tacy sa ale z nimi to czasami trzeba twardo, my w czasie narzeczenstwa (4miesiace) non stop sie klocilismy, po slubie takze, w koncu cos do nas dotarlo, nie do mnie czy do niego, do NAS bo zazwyczaj wina jest po obu stronach. daj se troche luzu, wyjdz na spacer, odwiedz kolezanke, wypij kawe, wez goraca kapiel, przemysl wszystko i zastanow sie czy warto tak sie denerwowac?? nietorych rzeczy nie zmienimy u naszych facetow, mosimy nauczyc sie zyc i ich wadami, (moj staz malzenski to 3,5miesiecy) gingera i claudi- najlepiej jak kupicie Käsekuchenhilfe, jest to taki proszek ktory dodaje sie do sernika, przepis jest na odwrocie opakowania, nie mosi byc koniecznie Dr. Oetkera, inne tez wychodza SUPERRR!!! no i jak napisala belaiza piecze sie go ze speisequark, jak robie sernika odrazu chalupa pelna i wcinaja po dwa kawali kazdy a inne ciasta stoja :D POLECAM! madlen- ja od wczoraj na dietce jestem PS. chyba moge wpisac sie do tabelki????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już wiem strivectrin, jakieś dziewczyny piszą że testowały, to jest kolagen naturalny,regeneruje zmarszcki, u nas też jest popularny kolagen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytalam tak po lebkach te strone, szybko,szybko,bo tez mnie zaciekawil ten krem ktory robi furore w Stanach. Kobieta opisuje,bez wielkich konkretow (czyli dla jakich kobiet jest on przeznaczony,w jakim przedziale wiekowym)ale jest b. z niego zadowolona pisze,ze kosztuje 59€ 40ml. Krem ten wystarczyl jej na rok.Tylko ona pisze,ze stosowala go pod oczy. Moze sa 2 rodzaje pod oczy i do twarz????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny 🖐️ Ostatnio cos nie mam za duzo czasu, by siedziec przed pc, ale wpadlam sie przywitac, byscie o mnie nie zapomnialy ;) na kremach przeciwzmarszczkowych nie znam sie za bardzo, uzywam nivea visage, do cery mieszanej i z hormocenta - pod oczy i na noc sa b.dobre podklady stosuje zadko, raczej na wieczor a tak to chodze do solarium i smaruje buzie kremem sommer teint nivea, jak chce miec efekt opalenizny i koniecznie balsamy do ciala, bez nich nie umialabym sie obyc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limes wystarczy, ze zjedziesz troche na dol nie tzreba sie logowac, ja przeczytalam bez logowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez juz poczytalam o tym kremie:D ale te komentarze osob ,ktore go uzywaly nie sa zbyt pozytywne:( I tak sie zastanawiam czy ja tez bym go mogla uzywac,ale chyba tak bo tam pisze ze po osiemnastym roku zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie!!!Zdania sa podzielone co do tego kremu. Dobrze,ze chociaz mozna kupic probki na ebay, by samemu przetestowac. A co do eksperymentow na glowie...hihi ja juz zaprzestalam po kilku nieudanych probach Juz nie raz fryzjer musial ratowac moje wlosy. Kiedys siedzialam 3h w salonie, bo fryzjerka starala sie odbarwic zoltawy kolor wlosow.. Ale z tymi fryzjerami tez roznie bywa. Ja raczej nie mam do nich szczescia....Dlugo trwalo,az znalazlam db fryzjerke,ale niestety zostala ona w Polsce.... Tutaj w Niemczech juz zdazylam zawitac u fryzjera!! I o zgrozo!!! Mialam wrazenie ze fryzjerka pierwszy raz nakladala pasemka.... I w rezultacie nadal widac odrosty....ale otoczka wokol byla jak w filmie....masaz glowy, utrwalanie odzywki jakims dziwnym urzadzeniem na pare, przycinanie wlosow nozyczkami ktore spajaj koncowki wlosow,kawka, herbatka..... I na co mi to wszystko jak odrosty mam nadal!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derag ja tez tu bylam u fryzjera.Zaczela od podania kawy,potem masaz glowy,a wlaosy mi beznadziejnie sciela:( I od tamtej pory mam uraz i wcale nie chodze do fryzjera:( A tak mi sie marzy jakas nowa fryzurka! Lila moze wyslalabys nam jakies fotki,bo my tzn.te co juz tu dluzej sa powysylalysmy sobie zdjecia i tak nam sie przyjemniej rozmawia jak mozemy sobie przedstawic obraz drugiej osoby. smerfetka ty tez:) E mail mam pod nickiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×