Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

no wlasnie barbarag szlak mnie trafia nic tylko przyjmuja przez zeitarbeit na stale albo musizs sie puscic albo nie wiem co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lila zawsze możesz się porozglądać za inną pracą, ale wiadomo jest ciężko , albo za jakąś dodatkową pracą, ale to znowu nie dasz rady, Ale to i tak macie sporo dochodu jak na 2 osoby,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barbarag ale my mamy 11 tys euro dlugu !!!!!!na raty iszie prawie 500 euro a gdzie zycie i oplaty......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barbarag wlasnie chcialabym cos poszukac na basis ale nie dam rady z 3 szychtami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lila a po ilu miesiącach przyjeliby cię tam na stałe, wtedy pewnie jest większa stawka godzinowa? No ale z drugiej strony pisałaś że nie podoba ci się atmosfera w tej pracy, więc rozglądaj się za inną pracą , może trafi się coś lepszego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no bede musiala cos innego szukac ojjj i znowu stres zygac mi sie chce a na stale barbarag nie mam szans kazdy tam robi z zeitarbeit jest moze paru ludzi ktorzy robia na fest ale bardzo malo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lila a w sklepie nie chcesz pracować,? kiedyś dziewczyny pisały że w lidlu i w plusie fajne są zarobki 1200- 1300 e.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barbarag...nie ja sie boje isc do sklepu kurde nie wiem czy bym sobie poradzila .....ale serio tyle zarabiaja?????ja mam znajoma ktora pracuje w drogerii müller i zarabia 800 euro na kasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielbicielka tego forum
trzeba się puścic :D lili :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak znajde te wpisy to ci podeślę, któraś dziewczyna opisywała swoje perypetie, składała podania do edeki, lidla, plusa i jakiegoś tam innego jeszcze, wszędzie zaprosili ją na rozmowe kwalifikacyjną, wybrała właśnie lidla albo edekę, już nie pamiętam dokładnie, pisała że tam tak zarabia + jeszcze jakieś premie świąteczne i + wakacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ee to fajnie barbarag podeslij mi linka prosze ....a nie wiesz czasem czy do takiego sklepu wymagaja perfekt niemiecki bo ja nie umiem tak calkiem dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lila kawałek znalazłam: Ktos wspominal, ze nietrudno jet o prace w sklepie - jestem tego najlepszym przykladem - Wyslalam w ostatnim czasie 3 podania o prace do \"Plusa\", \"Aldi\", i \"H&M\", dostalam 3 zaproszenia na rozmowe i trzech wyzej wymienionych pracodawców chcialo mnie zatrudnic: a) Plus - slaba kasa (odmowa z mojej strony) b) Aldi - dobra kasa, dobre warunki, malo godzin (18 tyg.) - przyjelam c) H&m - ta praca bylaby na pewno lekka, latwa i przyjemna (interesuje sie moda), niestety za pózno sie zameldowali, jak podpisalam juz w Aldi, po drugie - zarobek duzo mniejszy niz w wyzej wymienionym. Mimo powyzszego pozostaje w nadziei, ze kiedys znajde cos z dala od handlu, chociaz lata leca, a ja nic nie robie w tym kierunku malutkade pisala , że w aldim 1300e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lila ja nie pracuję na razie, już Ci chyba pisałam, że zrezygnowałam po urlopie wychowawczym i zostałam w domu z dziećmi. Ale jest nas tu tyle , że trudno zapamiętać, kto i kiedy komuś coś pisał. A co do języka , to nie wiem , może dziewczyny się orientują czy do supermarketu trzeba znać perfect niemiecki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki barbarag:) no rzeczywiscie tyle tu pisze kobit ze sama sie gubie co komus mowilam hehe ale to dobrze ze jest nas tyle :) dobra ja lece soe umyc ,zrobic jesc do roboty i spac jutro sie odezwe barbarag dzieki za mila rozmowe pozdrawiam i caluje papapa:9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem, do sklepow przyjmuja przewaznie, z wyksztalceniem handlowym, tak bynajmniej jest w moich stronach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lila taki dlug to chyba kazdy ma.U mnie tez tylko maz pracuje,a mamy do tego 2 dzieci.Ale ja wcale nie uwazam ze jest nam zle.Owszem nie starcza na nie wiadomo jakie przyjemnosci,ale da sie godnie zyc. Limes moj maz tez ma na imie Thomas,no i synek tak samo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi sie wlsnie wydawalo ze ich jest malo:O nawet w szpitalu lekarka mowila ze dawno juz nie bylo malego Thomasa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie znam zadnego Thomasa :) Kto to jest golumea? ma w naszej tabelce urodziny w grudniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jak bym miala jeszcze raz wybrac moja droge po pierwsze bym w polsce zostala i skonczyla studia a po drogie nigdy bym nie wziela zadnego kredytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lila25 mysle, ze jak masz takie podejscie, ze zle zrobilas przyjezdzajac tutaj to bedzie trudno Ci znalesc zadowolenie....trzeba zmienic nastawienie. Wiem jednak z autopsji ze nie jest to proste..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lila- juz kiedys pisalam o naszych problemach z sprachkursem meza. jedna Stue zrobil, zaplacilismy sami, na druga nie poszedl dopuki nie mielismy czarno na bialym ze Bundesamt zaplaci. dostalismy to po tyhgodniu a baba z Arbeitsamtu sie uwziela i szuka mu pracy. jednego dnia dzwonila z 10 razy ze ma dla niego prace. Oczywiscie Zeiarbeit. zaczelam sie tlumaczyc ze kurs jest dla niego wazny, ze najpierw mosi uczys sie jezyka itd. a ona na to ze niech zrobi najpierw praktyke i potem jak mu sie spodoba pojdzie na Teilzeit. dlugow jak narazie nie mamy ale zbieramy na slub koscielny ktory bierzemy 29.09.07. tak po znajomosci wkrecil sie \"na czarnno\". jak sie baba odezwie powiemy ze robi tam praktyke :D a na kurs niestety mosi pczekac do lutego, szkola postanowila ze caly kurs ma zaczac od nowa bo za duzo stracil przez tydzien nieobecnosci :O pozdrawiam serdecznie i zapraszam na poranna kawke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niewiem, kiedy wyjerzdzalismy z Polski, nie mialam nic do gadania :( jak narazie nie zaluje, chociaz poczatki byly ciezkie. co do innego panstwa, niewiem. naleze do pesymistow- 10lat temu decyzje podjela mama, spakowala 2 dzieci i pojechala. nieiwiem czy ja bym sie na taie cos dala. mam proble z podjeciem decyzji co do szkoly a podejmowac tak wazna decyzje- nie to nie dla mnie :D co znaczy ze was i mame bardzo podziwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wybralabym Niemcy, bo tu mieszka moj maz :)Nie bylam nigdy w Ameryce i jakos mi sie do niej nie spieszy. Gdyby przyszlo mi tam mieszkac zamiast 700 km do rodzicow mialabym no nie wiem ile, jakies 5 000. A tam tak samo trzeba pracowac, ba cos miec jak w kazdym innym zakatku swiata. Nigdy nie chcialam wyjechac z Polski, no moze jak mialam 20 lat i wszyscy wyjezdzali to tak troszeczke ale nie na tyle, by ruszyc tylek i cos w tym kierunku zrobic. Bog tak zadecydowal i jestem tutaj i raczej sie juz nie rusze :P no moze spowrotem do Polski, na emeryture mam tam mieszkanie. Jednak nigdy nie moge mowic nigdy, bo jestem dzieckiem Bozym i to On rzadzi moim zyciem. Moze spodoba Mu sie poslac mnie do Afryki. Tuptaczek wylaz z dola i dawaj przepis na sernik 🌻 Monika !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×