Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

tak mniej wiecej: Ciesze sie, ze chce Pani wziac udzial w kursie niemieckiego. Z powodu zgloszen, kurs nie bedzie sie odbywal w grupach 7-10 osob przy 24 spotkaniach, tylko jako grupa standardowa, tzn 12 osob i 30 spotkan. Niestety kursy wieczorne w dniach 17.12.06 i 21.12.06 sa odwolane. Pod koniec kursu beda te dwa dni nadrobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. U mnie dzis bardzo zimno sie zrobilo. Jutro mam ostatni dzien kursu niemieckiego. Kupilysmy dla naszej nauczycielki maly prezent na zakonczenie. To fajna babka. Super nauczycielka. Bardzo przykladala sie do zajec z nami i zawsze byla bardo kreatywna. Tak wiec mysle, ze male podziekowanie za te poltora roku bylo milym gestem z naszej strony. W kazdym razie ona bardzo sie ucieszyla. Limes-inferior tu mozesz poszukac ciekawyh ofert: www.preiswerthandy.de Mysle, ze kazdy cos dla siebie znajdzie. Zarowno jesli chodzi o ciekawe taryfy jak i oferty w zakresie telefonow. Co do tematu abocji to jestem za. Uwazam, ze kazda kobieta powinna miec prawo wyboru. I panstwo nie powinno ingerowac w tej kwesti. A propozycja zakazania stosowania srodkow antykoncepcyjnych to paranoja. Szkoda, ze kosciol ma taki duzy wplyw na polityke naszego kraju. Ksieza powinni siedziec w kosciele a nie pchac sie do polityki. Co do posiadania dzieci to uwazam, ze jesli ktos nie planuje miecdzieci to jego sprawa. Nikogo nie powinno to interesowac, dlaczego chce tak a nie inaczej. A pytania \"kiedy bedziecie mieli dzieci?\", albo \"Kiedy zostaniemy dziadkami?\" dla mnie sa poprostu brakiem kultury. Poniewaz jest to bardzo intymna sprawa i nikt poza samymi potencjalnymi rodzicami nie powinien w tej kwesti zabierac glosu. Ja sama jestem ponad 2 lata po slubie i jeszcze nie mam dzieci. I jak narazie nie spieszy mi sie do powiekszania rodzinki. No coz to na tyle teraz. Zycze wszytkim milego i cieplutkiego dzionka jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limes- inferior- ja mam taki Vertag, place ~10€ Grundgebühren i miesiecznie mam 50 sms ow gratis. co prawda rozmowy sa troche drozsze ale najczesciej kozystam z SMS. darmowe smsy- mozna wysylac takze do Polski, i np. jak jestem w Polsce to sciaga i normalnie z darmowch a jak juz 50 mam wykozystane to sms kosztuje 15centow, nawet do polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limes wyszukalam wlasnie wsrod przypraw to opakowanie z zielem, to sie nazywa PIMENT http://www.ccwn.org/~ufetzer/proj/herbs/seiten/piment.htm a wiec obydwie zrobilysmy blad ;) Milego dnia dziewczyny ja musze leciec do pracy, pa 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piment to ziele angielskie
;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piment to ziele angielskie
nie Claudi tylko Cludi_alb :D czemu wszyscy mylą ??? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kobity wiecie co dzisiaj sie wybralam na zakupy bo juz nie mam w czym chodzic(przytylam) oczywiscie moj mezus nie mogl ze mna wytrzymac w sklepie stwierdziel ze jestem jak male dziecko bo wybrzydzam ....palant bab nie zna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale namieszalyscie z tym pimentem :P a nas nie wpuscili do kina :( bylismy o 18.30 i powiedzieli, ze juz za pozno :( bo film sie zaczyna o 18.30 oni nie maja tu studentow :P Zrobilismy sobie za to wieczorny spacer po miescie z ogladaniem wystaw. Do knajpy juz nie poszlismy, bo jak zaplanowalismy kino to najedlismy sie najpierw golabkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lila25!!! hihi to Twoj maz nie wie jak to bywa z kobietami i zakupami!!! hihi ;) Dobrze,ze nie zna mojch wyczynow!!! Moj ojciec jeszcze jak mieszkalam z rodzicami zawsze mowi, ze jeszcze nie wyprodukowali np. takich butow co by mi sie podobaly ( jesli akurat szukalam butow). Moj kuzyn smieje sie ze mnie do dzis, ze nigdy w pierwszym sklepie nie kupie!!! Ja zanim cos kupie musze sie nachodzic i nachodzic....porownac fason.....i cene. Moj maz jeszcze jest cierpliwy pod warunkiem,ze niezaduzo chodzimy. Natomias jak czasem trafimy razem do drogerii to sie nadziwic nie moze ,ze wszystkie te kobiety, gdzie okiem nie siegnac wczytane i wpatrzone w te kosmetyki, jak w transie!!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gniewko
dzięki bardzo!!! za te adresy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha!!! CHcialam sie was zapytac, bom ciekawa....;) Czy Niemcy obchodza tak jak my,czy moze podobnie Andrzejki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobnie mezczyni w Praktikerze badz innej budowlane.. Jak lunatycy w snie :P Ze nie wspomne o skelpach z czesciami samochodowymi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie tak!!!! Malutka_de dokladnie tak!!! ;) Szkoda,ze oni siebie nie widza jak wpdaja w trans wpatrzeni w srubki..... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo proszę o pomoc w
poprawie tego tekstu i z góry dziękuję.:-) No i przepraszam za zaśmiecanie topiku:-( 1. Es ist sicher das ich ab Anfang Januar 1941 bis Ende Jahr 1943 in KZ-Lager gearbeitet habe. Aber es ist nicht für mich möglich, das ich nach 65 Jahre wo ich auch damals ein 7 jähriges Kind war die genaue Daten erinnern kann. In diesen Zeit für mich das überleben eine Hauptsache war. 2. Ich bin in Lager in eine Tischlerei bei Tischproduktion beschäftigt. Zu meinen Arbeitsaufgaben waren die Holzbretter für mehrere Arbeitsstellen zu sichern. Ich muss auf ein Wagen das Holz einladen und auf die Arbeitsstelle das ausladen. 3. Ich bin einverstanden in Ausrüstungsproduktion zu arbeiten weil dort etwas bessere Essen gibt�s. Dort bei breite stehende in eine Reihe Tische haben die Kinder verschieden Aufgaben bei Soldatentornisterproduktion. Ich habe die Tornisterträgers befestigt. Das war ziemlich schwere Arbeit weil es dort um eine Schnelligkeit s geht.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny!!!! Ja dzis od 5.22 nie spie!!!!!!!! Przez sasiada, ktory sie nadzieral na placzace dziecko!!!! Dziecka prawieze nie slyszalam za to jego bdb!!To juz nie pierwszy raz!!!!!!! Kurka!!!!! Ladnie mi sie dzien zaczal!!! Pozniej kotus postaral sie ,aby mi utrakcyjnic wczesny ranek i nabrudzil w lazience zaraz po wyjsciu w kuwety!!!! A wiec szorowanko kota plus lazienka!!!! To jest to co tygryski uwielbiaj najbardziej robic o 6h!!!! ;) Pozdrawiam Was wszystkie i milego, udanego dnia!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limes-inferior-powiem ci jak bylo u mnie w mobilcom jestem od 4lat. po dwuch latach wiadomo mozesz przedluzyc vertrag a ze moje rachunki nie byly za wysokie, proponowali mi jakies stare smietniki wiec postanowilam kündigowac ten vertarg i zalozyc taki sam ale z nowszym telefonem. a facet w Handyshopie mowi mi ze jak ze starego vertragu mohglam pisac darmwe smsy do polski to juz z nowego nie bede mogla :D tak wiec przedluzylam vertag o nastepne dwa lata i dalej pisalam darmowe smsy do polski. (facet tlumaczyl to jako BLAD TECHNICZNY i jezeli sie wydam to moga zadac kase za smsy do polski :D :D) rok poznie rodzice zalozyli sobie taki Vertag jak mam ja i tez pisza darmowe smy do polski. tak wiec, to naprawde jakis blad w systemie!! gadaja ze bedzeisz slacic, a w sumie sa darmowe, oczywiscie pierwsze 50 chociaz- niczego nie gwarantuje :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ktos tam po drodze pisal o Wolfsburgu i rzucil linkiem, ale mnie sie nie otwiera, czy ten ktos moglby sie odezwac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poprawa textu :-)) 1. Es ist ganz sicher dass ich von Januar 1941 bis Ende 1943 im KZ-Lager gearbeitet habe.Ich war damals 7 Jahre alt und es ist mir nicht mehr möglich mich nach 65 Jahren an die Einzelheiten zu erinnern.Das Überleben war das wichtigste in dieser schwierigen Zeit. 2.Im Lager arbeitete ich in einer Tischlerei bei Tischproduktion . Zur meinem Aufgabenbereich gehörte das sichern von Holzbrettern für mehrere Arbeitsstellen .Ich musste das Holz auf ein Wagen laden und bei der Arbeitsstelle ausladen. 3. Ich war damit einverstanden in Ausrüstungsproduktion zu arbeiten weil man dort etwas besseres Essen bekamm. In einer Reihe standen breite Tische an dennen die Kinder verschiedene Augaben bei der Produktion von Soldertentornistern erfüllten. Meine Aufgabe war die Tornisterträger zu befestigen.Die Arbeit war sehr anstrengend da ich sehr schnell arbeiten mußte. 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popawa Textu, w wyrazie Aufgabe brakuje f bo mi komputer literki zjada:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no wiec jednak brednie
nie bardzo rozumiem tej logiki. tabletki miesiecznie kosztuja 30zl, czyli tyle ile butelka vodki. sa tez prezerwatywy, te gorszej jakosci nawet po 2zl za 3 sztuki. dlaczego niektore kobiety nie stosuja? bo nie chca. generalnie jest taki poglad, ze aborcja to jedna z metod antykoncepcyjnych, co jest poprostu chore. to co tutaj wiekszosc z Was mowi jest poprostu nieodpowiedzialnoscia i to skandaliczna. jezeli nie potrafisz sie zabezpieczyc nie uprawiaj seksu, jezeli sie zabezpieczasz miej swiadomosc ze nigdy nie ma 100% gwarancji i przyjmij to jako ryzyko, ktore musisz zaakceptowac, albo zrezygnowac z zycia seksualnego! zawsze jest wybor. natomiast nie rozumiem, jak mozna dokonywac aborcji z powodu czystego "widzimisie". bo rodzina, bo chlopak, bo sasiedzi, bo lubie dyskoteki, bo przytyje... powody sa z reguly wlasnie tak infantylne jak napisalem. w polsce jest dobra ustawa aborcyjna, ktora gwarantuje mozliwosc usuniecia ciazy w przypadku gwaltu, choroby, zagrozenia zdrowia i zycia matki, ale aborcja z przyczyn "spolecznych"? moze jeszcze finansowana z moich podatkow? bede placil za zabiegi bo jedna z druga oszczedza na prezerwatywach i tabletkach? swietny plan!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi tez wyraznie powiedzial ze smsy nie sa na Ausland. A jednak na polske leca :D :D nieiwem, do niczego nie namawia bo kto wie co sie przez rok czasu wydarzylo i czy moze jednak tego nie zmienili,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim 🖐️ Dzis wraca moj skarb i juz sie nie moge doczekac ;) P.S. Na poprzedniej stronie jakas pomaranczka napisala \"nie Claudi tylko Cludi_alb czemu wszyscy mylą ??? \", chce sprostowac, ze mi to absolutnie nie przeszkadza, poniewaz mam, na imie claudyna i wiekszosc, osob mowi do mnie wlasnie claudi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×