Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

HAMSTER ---> kurcze trochę się spóźniłeś ale może jeszcze nic straconego ;-) jak przejrzysz trochę ten topik bo jakieś paręnaście stron temu odwiedzały nas dziewczęta, które bardzo chciały \"dringend\" kogoś poznać w Niemczech ( w sensie że mężczyznę) ..no a ty jeszcze do tego taki opiekuńczy jak ci zależy to wertuj ;-) PS męża nie odstąpię ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i to by było na tyle !!! teraz się pożegnam na czas nieokreślony bo od niepamiętnych czasów pogoda zapowiada się dziś u nas pięknie i rodzinka dziś w komplecie :-) więc chyba rozumiecie 🌻 NO TO PA ! 🌻 🌻 🌻 🌻 jeszcze tylko motto na dziś cytat mojego ulubionego autora \"Życie jest zabawne, kiedy się tylko przestać nad nim zastanawiać.\" PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich:-) i tutaj pröbuje slonko zagladnac. Jo 24 nie wiem czy to antatschen z angielskiego jest ale znaczy tyle co angrabschen i anfassen.jest tez slowo takie jak betatschen:-)) znaczy to samo.Jesli sie niemyle raczej umgangssprache. A möj jechall w piatek do rodzinki do NRW no i mu samochöd stanal.Na Autobanie.my zaraz po znajomych dzwonilismy z nadzieja ze ktos go by odebral \"pociagnal\" no ale na szczescie mögl po jakims czasie dalej jechac.Musieli ale cos przy bateri robic. W internecie wyczytal ze ten problem ma cos z kluczem wspölnego(od dluzszego czasu lampka czesto swiecila) na ktörym jest specjalny Kod. No i mam nadzieje ze to tylko to i jak ten specjalny klucz wlozymy ze wszystko bedzie w porzadku a jak nie to trzeba bedzie na nowo kodowac.Ach.... my ciagle mamy takiego pecha ze trzeba placic i placic.Albo dostalismy doplate za wode albo jakies tam inne rzeczy. Czasami to naprawde juz nieda sie wytrzymac. Wszedzie trzeba placic i do tego jeszcze nie malo. Mam nadzieje ze w nastepnym zyciu bede cos niecos wiecej miala :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam buuuuuuuuuuuuuuuuu....falszywy alarm...ani kawa,ani kapiel,ani pelnia nie pomogly.......abo za licho kciuki trzymacie...przyznac sie bez bicia:P.....sle mnostwo sloneczka......chyba na spacer sie wybiore moze jak slonko poswiec to mlemu sie zechce wyjsc:) Z tym laptopem by mi pasilo ...ale zeby jeszcze kam ...to chyba nie bardzo.....no ale to byscie wiedzialy kiedzy przec ze mna:P i bylo by latwiej jak ciotki by pomogly mlemu na swiat przyjsc.....pozdrawiam...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kassey -> dzięki , ale co to znaczy to ja wiem chodziło mi bardziej o etymologię nie o znaczenie ;-) już taka jestem , że lubię zgłębiać no i jak kogoś to jeszcze oprócz mnie interesuje to zapraszam na stronkę niemiecką gdzie ludzie właśnie dyskutują nad tym słowem , niektórzy to nawet twierdzą że to z francuskiego :-o http://www.vds-ev.de/forum/viewtopic.php?TopicID=2312&page=0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajną ma tam ktoś stopkę : :-) \"Wenn Ihre Katze auf Ihrem Schoß eingeschlafen ist und völlig zurfrieden und niedlich aussieht, dann müssen Sie plötzlich zur Toilette gehen.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no a o Grupie MoCarta co sądzicie ? a może ktoś już zdążył rozpowszechnić trochę kultury polskiej ? ;-) i jakie reakcje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
410 ..........!!!!!!!!!!!!!!!! kto dzisiaj pije ? no ja że niby dzisiaj miałam nie... ale muszę :-D w końcu jam ją rozpoczęła :-D kto ze mną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tja aaaaa !!!!!! ...i sama Se j ąpewnie zapiszę :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JO to ja stawiam Ajerkoniak :) Grupa Mozarta suuuuuper mojemu mezowi sie podoba :D i mi tez i to bardzo Gingera ja nie trzymam kciukow. Ale niech ten maly juz wyjdzie to bedziemy swietowac co niemiara no i na pierwszy fotki czekamy. U nas byla dzis sliczna wiosenna pogoda. Przeszlam dzis 10 km :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i Jo uciekla :( prosze przepis na hiszpanskie zarelko, bo takowego jeszcze nie jadlam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no z czosnkiem to odpada, moj maz nie cierpi a ja juz sie przy nim oduczylam chociaz kiedys uwielbialam. Ostatnio dodalam kawaleczek do salatki i potem mi pol dnia smierdzialo. a kiedys moglam kilogramami jesc (no przesadzam jak zwykle) co za skojarzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jo 24 rozumiem:-)) Ale nierozumiem dlaczego ci ludzie dyskutuja.Myslalam ze takie wyrazy sa w enzyklopedi.Sa tez ksiazki o etymologi wyrazöw gdzie mozna przeciez przeczytac z jakiego jezyka to sie tutaj zawieruszylo. W polskim jezyku jest np.dözo niemieckich i lacinskich wyrazöw. Ale to chyba teraz obojetne co? Niemam enzyklopedi:-(( a to co mam jest za male i niewszystko opisane. Moze kiedys cos znajde.....przypadkowo....to napisze..... A teraz ide bo nieslubny wröci zaraz do domku. papapapapappa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no widzisz Kassej że to wcale nie jest takie oczywiste jakby tak było, to by taki Prof. Miodek roboty nie miał :-p ale co do reszty to racja ;-) nie czas i miejsce rozstrząsać takie rzeczy :-) Limes skąd wiedziałaś że tego szukam ? kwiatuszku ;-) a tę widzieliście ? http://www.smog.pl/wideo/7557/jodlujaca_dziewczynka/ ja nigdy jeszcze nie wypiłam takiej ilości alkoholu :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idę na balkon ćwiczyć jodłowanie ta mała weszła mi na ambicję ;-) ja to tak trochę w górach mieszkam no to się chyba nikt nie zdziwi, że jak tak sobie \"jodeln\" ! :-D :-D :-D dobranoc dziewuszki 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ! Dzionek piękny 🌻 ale jasna dupa nie wiem jak ja dłużej wytrzymam tę samotność wśród ludzi :-o gdybym jeszcze wybrała życie jakiegoś eremity ale nie ! co jest z tymi ludźmi tutaj ? już nam takie myśli że zamiast być uprzejma to kogoś pogryzę - może wtedy będę światkiem jakiejś spontanicznej i przede wszystkim szczerej reakcji ! tak właśnie mam ! oprócz spontaniczności tubylców brakuję mi właśnie SZCZEROŚCI !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj Limes jakaś ty naiwna :-) a co ty myślisz że to się nie niesie :-D czekaj jak popracuje nad emisją głosu 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz muszę sobie pójść nie płaczcie [ rzuciła w pustkę bo i tak jej nikt nie słuchał] ja wrócę 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jo dawaj do nas, nie bedziesz samotna. Moj maz wlasnie spontanicznie Cie zaprasza :) i szczerze :) Czy u Was tez taka piekna pogoda? Jedziemy zaraz na malutkie zakupy to sklepu budowlanego a potem ja do pracy a Roland na ryby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a kiedy z tych ryb małżonek szanowny wraca ;-) [tu strzeliła bym jakąś fajną emotkę ale śakoś tak mało ich jest na kafe a te co są to siętak trochę przejadły :-(] ja tak podejrzewam , że gdzieś poza moim zasięgiem to są ludzie z krwi i kości .... .....ale to bardzo bardzo daleko 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w ogóle Belaiza to dzięki za odzew w sprawie krzewienia kultury i sztuki polskiej na ziemiach niemieckich 😘 a tak przy okazji ;-) madlen21 _ słoneczko a dlaczego ty się nie wypowiadasz ? ja tam nie wiem czy ja nowa czy już stara, ale chętnie posłucham twojej opinii :-) w rzeczonej sprawie uważam że odniesione przez ciebie wrażenie jakoby osoby biorące udział w rozmowie się izolowały jest zgoła błędne 😘 no ale nic tam , żeby ci było milej to ja może zaproszę cię do zabrania głosu :-) 🌻 no to jak myślisz skarbie, fajna ta Gruppa MoCarta ? Podoba się np. twojemu mężczyźnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja teraz powiem tak : uważam, że kabaret MUMIO w reklamach Plus GSM jest genialny !!! kąsek dla zwolenników abstrakcyjnego humoru :-) Parę stron temu pytałam o film \"RYŚ\" , widział to już ktoś ? (chodzi o drugą część Misia w reż. Tyma z początkiem roku miąl wejść na ekrany kin , może ktoś był w Polsce i widział) Dziewczyny \" Jeszcze z Polski \" widziałyście ? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość film ryś recenzje widzow
Dno! Nuda! Budzi niesmak i zażenowanie. Dzisiaj (w czwartym dniu wyświetlania) sala wypełniona w 1/4 i ... absolutna cisza przez cały seans, ŻADNEGO śmiechu!. Zgadzam się z wszystkimi zamieszczonymi wyżej negatywnymi opiniami, podsumowanymi najczęściej słowem ŻENADA. Od siebie dodam jeszcze, że jedną z przyczyn katastrofy jest też wiek p. Tyma i s-ki. Starczy uwiąd który dotknął ciała i umysły! Ci państwo po prostu rażą swoim wyglądem i nie pasują do granych sytuacji: Z.Merle z wibratorem budzi odruch wymiotny, to samo K.Kowalewski w gaciach i toplesie a także Tym z nieruchomą starczą maską i nieapetycznym torsem w uściskach z panienkami. Niestety starcza demencja w połączeniu z chciejstwem dorbienia do emerytury dają zwykle taki efekt (przykład: Jerzy Gruza i jego Tygrysy Europy, a nawet ostatnie 'dzieła" Wajdy, Kawalerowicza czy Hofmanna) Co najważniejsze , jeżeli spodziewacie się filmu podobnego do Misia , to się zdziwicie . Nie mogło być przecież inaczej , jeśli baza dla całości obrazu Misia była jakże „kolorowa” rzeczywistość lat 80 (wartości komiczne dostrzeżone chyba dopiero 20 lat później) . Nie wiem może z Rysiem będzie podobnie , chociaż wątpię. Film wyśmiewa , kpi z zachowania jak i z samych Panów przy korycie („biznesmani” , „politycy” i takie tam) Obnaża ich „strategie” działania (kombinować tak żeby było dobrze i…bardzo dobrze ze jest dobrze). Z życia wzięte , polska rzeczywistość , chociaż nie wiem czy do końca śmieszna. Już od dawna widać przecież trend wyśmiewania wszystkiego i wszystkich którzy związani są z szeroko pojętą polityka. Reasumując , odgrzewany obiad względnie podany. Dla mnie średniak , chociaż można oglądnąć. P.S. „śmieszne” nazwiska wcale mnie nie rozbawiły. Pzdr SłwekP marta film moim zdaniem nie zasluguje na zbytnia uwage, malo ciekawych scen i wcale nie jest smieszny poprostu tania podroba misia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość film ryś recenzje widzow
_kim apamiki@op.pl Tragedia, nie widziałem tak kiepskiego filmu, o zgrozo ponoć to komedia.Szkoda tych aktorów którzy zgodzili sie zagrac w filmie. Córka zasneła po 15 min. ja ambitnie do końca. Wychodząc z kina odradziłem kupującym bilety na ten film. Jestem w szoku po tym co zrobił Tym. hbosch Właśnie wóciłem z seansu. Jestem zdołowany. Nie spodziewałem się superfilmu ale liczyłem przynajmniej na śmieszne gagi. B. lubie Tyma, ale nie powinien zabierac się za reżyserię. Film nie miał też chyba producenta - rozwlekły niemiłosiernie. Z szacunku dla rezysera jako aktora i kabaretowca napiszę bardzo bardzo słaby. W innym wypadku użyłbym słów uznanych powszechnie za wulgarne. sabina przestrzegam-to naprawdę stracony czas w kinie.Wybrałam się na dobrą komedię a tutaj totalna klapa-żart zrobiony na siłę.O czym świadczy film jeśli ludzie wychodzą w połowie seansu?????? Bobek Ktoś napisał, że trzeba ten film zrozumieć. Otóż nic nie trzeba! To nudny, okraszony żenującym dowcipem film starszego pana Tyma. Reżyser usilnie próbuje wkleić jakieś metafory, symbolikę, ale robi to nieporadnie. Fabuła? Ten twór nie ma fabuły. Człowiek czuje się jak w śmietniku. Jest tu wszystko. Troszkę makulatury i złomu, a reszta to zgniłki. Może ktoś wygrzebie coś dla siebie? Ja wolę mieć czysty umysł. Odradzam. Szkoda pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no kurka ! dlaczego tak ? ja dziękuję Xsińskiej / Xińskiemu za reakcję ale kurcze sorry, może do Mensy nie należę ale czytać i w internecie \"grzebać \" póki co - daje radę :-o miałam raczej nadzieję na wymianę opinii wśród forumowiczek zdanie obcych mi , (chociażby mi nieprzedstawianych) osób mnie w tym momencie z całym szacunkiem dla nich, nie interesuje ! no jaki sens ma wklejanie anonimowo tekstów które każdy , choć trochę myślący człowiek, sobie sam znajdzie. no bez obrazy ale żeby one chociaż własnym komentarzem opatrzone były, coś osobistego, coś od siebie - a cytat to może tak na poparcie wypowiedzi ewentualnie ;-) może by mnie to tak nie ruszyło jak by się autor tej wyklejanki przedstawił :-o równie dobrze można sobie pogadać do czajnika :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytanie było skierowane do forumowiczek o ich osobiste odczucia jak bym nie szanowała zdania obecnych na topiku pań to by mnie tu z tym pytaniem nie było tylko wertowała bym recenzje albo inne topiki ;-) no dobra to tyle w tym temacie jak uda mi się obejrzeć, to napiszę wam co JA myślę o tym filmie 😘 do później ! obowiązki wzywają PA PA PS a ty się pomarańczo na mnie nie gniewaj , tylko przedstaw się i poplotkuj z nami 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nooooo proszę następna stronka i znów trzeba będzie szykować \\_/ \\_/ na wieczór :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×