Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

chodzilo mi ze sie rozdwoi ,ze nie dotrzyma do 13 .ale jestem zakrecona:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limes.... jestes tam? mam pytanie do ciebie, moze bedziesz w satnie mi jakos pomoc :) a \"reszte\" pozdrawiam goraco, a ja na wies chcxe, tzn chociaz jakies male miasteczko! :-o mam juz odruch wymiotny (sorry za slowo) na widok miasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gingera lezy w szpitalu, miala skurcze byki, ale jej przeszly...w kazdym badz razie zjadla kolacyjke i poszla spac lezac w szpitalnym lozeczku:) ale nadal w dwupaku🌼 Ja tez chce do Wroclawia!! kocham to miasto i fajne lata tam spedzilam:) hmm co do wsi...dla mnie tez za spokojnie, ja kocham ruch, chociaz coraz barzdiej do spokoju mnie ciagnie, starzeje sie:P Slodkich snow ps. belaiza - zazdroszcze tego grila i okolicy gdzie mieszkasz...🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczeta! ja juz od 6.30 nie spie , wiec mam mozliwosc zaczecia dnia :) Gingera, mam nadzieje, ze dzisiaj juz dowiemy sie, ze jestes rozpakowana! Limes napisalam na e-mail wiadomosc :) U nas slonce (jak narazie, pewnie jak wyjde na dwor to sie zachmurzy !) dzisiaj ide poinformowac sie o DSL Anbieter, jestem za T-Com, jak dla nas ma najlepsze ceny i oferte, no albo 1&1 ale oni nie maja opcj FLAT na Polske :( Zycze milego dnia.... no a ja nadla chce uciekac z miasta :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Piękne Panie Jak dobrze wstać skoro świt Jutrzenki blask duszkiem pić Nim w górze tam skowronek zacznie tryl Jak dobrze wcześnie wstać dla tych chwil Gdy nie ma wad wspaniały, piękny świat Jak dobrze wcześnie rano wstać wiosną lat Otrząsa się z rosy bez Chcę w taki dzień znaleźć cię Obiecał mi poranek szczęście dziś I szczęście dziś musi przyjść Nie zmąci mej radości żaden cień Wschodzące słońce śmieje się Co za dzień Obiecuje nam ranek wszystko, co chcemy mieć Miłość ludziom, deszcze listkom, słowom sens Budzimy się do życia naiwni tak Jak czasami porankiem bywa piękny świat Nadzieja i jutrzenka siostry dwie Trzeba wiedzieć, że są, wierzyć w nie Dzisiaj Odnajdę, odnajdę siebie samą Dzisiaj Na pewno wyjdę za mąż Dzisiaj, dzisiaj, bo dzisiaj... ... łaj di di di baj baj Wstaje świt Taki piękny to czas, chce się żyć I chce się wstać, bo chce się żyć... ... łaj di di di baj baj Szkoda dnia To czego pragniesz najgoręcej chcesz To tylko może w taki dzień Zdarzyć się Otrząsa się z rosy bez Chcę w taki dzień znaleźć cię Obiecał mi poranek szczęście dziś I szczęście dziś musi przyjść Nie zmąci mej radości żaden cień Wschodzące słońce śmieje się Co za dzień!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to po 🌻 🌻 🌻 🌻 i zmykam bo piękna pogada a ja sama z dziećmi bez męża musimy cusik przedsięwziąć 😘 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki:):) Dawno nic nie pisalam ale czytalam na biezaco:)Co do osiedli w bremen to ja mieszkam na spokojnym:)Przez pierwsze miesiace to nawet nie wiedzialam ze mam jakis sasiadow;)tak cichutko tu mam:)W Polsce wiecznie halas,a to dzieci,psy ,mlodziez,sasiad na cyku;)A tu cisza.Tak troche bez zycia ta moja klatka.Ha ha ozywilam ja troche ja znajomi na sylwestra przyjechali haha. Ogrodek,grill.............JA TEZ CHCE!!!!!:) MartaHB to cie zatkalo co??moze i dobrze ze nic nie powiedzialas,bo te niektore bachory tu sa nieobliczalne.Ty zachowalas sie dobrze:) A na wies to ja sie nie nadaje.POdobnie jak Kassay ciagnie mnie do ludzi:)W Polsce mieszkalam od centrum jakies 14 km i zawsze ciagnelo mnie blizej,haha wyszlo tak ze przeprowadzilam sie z rodzinka jeszcze dalej:) Tutaj mam 20 min do miasta:)kiedy chce to jade,a jak chce spokoju to ide do parku na przeciwko:):) Musimy kupic mi rower to bede bremenki odwiedzac na rowerku:) Acha musze sie Wam jeszcze pochwalic ze 29 marca mamy slub cywilny:):):) Trzymam kciuki za wszystkie Brzuchaczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zyczenia uodzinowe
jak po niemiecku napisac zyczenia urodzinowe dla teścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrocilam :-D czytalam was,ale jakos nie mialam czasu by cokolowiek napisac...mam nadzieje, ze o mnie nie zapomnialyscie :-P ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bremenka witam 🖐️ kup jak najszybciej ten rower..to pojezdzimy razem..i poodwiedzamy inne dziewczyny ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z wieczorka, chyba jakis niż nade mnie nadciąga i łapie jakiegoś doła... może dlatego że znowu jesteśmy same z małą, sama nie wiem... tak se tylko gdybam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sluchajcie wiadomosc od Gingery - PO WIELKIM TRUDZIE DZISIAJ O GODZINIE 11.43 PRZYSZEDL NA SWIAT OLIVIER MAXYMILIAN WAGA 3840 g i 52 cm!! Gratulacje ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurcze przeczytalam na jednym z topicow, ze gingera urodzila dzis dzidzie, jupiiiii :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc chantall :-D czyli jednak nie jestem sama na forum :-) dzis sobota...a nic ciekawego nie leci w telewizji :-/ moze pojde w takim razie na spacer? ktora sie dolacza? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich, jeszcze niedawno balam sie porodu a juz mam wszystko za soba i jestem szczesliwa mamusia slicznego chlopczyka. Urodzilam 26 lutego i w srode mam okazje jechac do Polski, bardzo bym chciala ale boje sie czy dzidzius nie jest za maly na tak daleka podroz wiec prosze poradzcie cos...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sloneczko swieci, wiosna idzie :) Z tym mottem na ustach wybralam sie do mojego ulubionego obuwniczego z modelami z zeszlego sezonu i za sandalki Richter dla malej roz 21 dalam 20€; dla mnie: ZA BALELRINKI tAMARIS BEZOWE 20€ I ZA ESKAPANDRILLE TAMRIS orange 17 € .JAK SZALEC TO NA CALEGO :) Super sie mam z takim sklepem , bo jesienia kupilam brazowe skorzane kozaczki za 40€ ; w RT byly po 89,95€!!!!!! Super sie mam z tymi outletami itd, ale jakos nie widze, zeby ludzie kupowali. raczej wydaje mi sie, ze kazdy kombinuje jak najmniej wydac .. hmm.. Zrezygnowalyscie juz z jakis drogich , markowych artylukow na koszysc tych tanszych?? ja od zawsze uzywalam Ariel Color&Style, bo 10 kg kupowalam po 14€; ALE TERAZ WYDAJE mi sie tez drogi. http://www.stiftung-warentest.de/online/haus_garten/test/1494309/1494309/1495909/1496144.html Wg. tej tabelki tak samo dobry i duzo tanszy jest proszek z dm i za jedno pranko wychodzi 11 ct. Na zakonczenie moich wiosennych juz wynurzen jeszcze jeden link: http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ih=013&sspagename=STRK%3AMEWN%3AIT&viewitem=&item=230100304650&rd=1&rd=1 Przejrzalam moja szafe i o zgorozo duzo ubran mam jeszcze sprzed 6-5 lat, czyli czasu, gdy tu przyjechalam. Czas na male przesortowanko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Minka ja mam szesnastomiesieczna coreczke i jako matka nigdy nie wybralabym sie z noworodkiem w taka podroza. Dla doroslego to meczaca trasa, a co dopiero dla takiego malenstwa. Pomysl nad tym co bedzie , jesli cos sie stanie? Ryzyko jest wysokie, wypadki sie zdarzaja, nocami duzo pada..drogi sa sliskie. Od trzeciego m-ca moza sie wybrac w jakas dluzsza podroz. Tak mi doradzal moj lekarz. Jesli masz watpliwosci spytaj twojego co o tym sadzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam niedzielnie i slonecznie. Na poczatek Gingera wielkie gratulacje z okazji narodzin dziedzica. Wiele zdrowka i milych i wzruszajacych chwil z malenstwem. Minka86 - z doswiadczenia wiem, ze daleka podroz dla takiego malego szkraba nie jest wskazana. Moj lekarz kategorycznie twierdzi, ze zmiana klimatu dla takich malutkich dzieci jest niezdrowa. Ale oczywiscie decyzja nalezy do Ciebie. Ty jestes mama i wiesz co jest dla Twojej dzidzi najlepsze. Osobiscie odradzalabym wyjazd. Jak dziecko przekroczy pol roku to mozna juz smialo jechac. Musisz sie dobrze zastanowic. Moja corcia skonczyla 8 m-cy ale nie odwazylam sie wybrac z nia tak daleko. Naneczka - dzieki za kwiatka 🌼, przyda sie na rozluznienie destrukcyjnych emocji w moim \"krolestwie\". Pozdrawiam wszystkie dzieciate i niedzieciate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GINGERA GRATULACJEEEEEEEEEEEE!!!!!!!! :) Limes-dziekuje! Minka, no coz, to dopiero \"pare dni\" ja z moja corka pojechalam pierwszy raz do Polski jak miala 3 tygodnie, zniosla to wspaniale, Limes dobrze ci wszystko doradzila, ale jezeli ty sama masz obawy, to moze odczekaj chilke jeszcze, no chyba, ze jedziesz na dluzej, bo jak masz jechac tam ni zaraz wracac to moze nie warto? ja rodze pod koniec kwietnia i mam zamiar po okolo 3 tyg tez jechac do Polski, no ale na dluzej-conajmniej poltora miesiaca... pozdrawiam :) No i caaala \"reszte\" tez ;) Ja dzisiaj aktywna jestem, o 9 wyszlam juz z domu na spacer, a pol godziny temu wrocilam! piekna pogoda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gingera 🌻 ❤️ 🌻 Gratuluje :D bardzo sie ciesze, ze malutki tdrowy, wracaj szybko do formy :) Te zyczenia dla tescia to na ile lat maja byc? ja mam jakies wycinki z gazet z ladnymi zyczeniami na okragle rocznice. Moge przepisac. U nas slonko swieci od rana :) jest pieknie. Znalazlam na komposcie ladnego kwiatka lece go posadzic do doniczki :) No a potem idziemy potrenowac, taki dluzszy spacer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach Bremenka nie ma co zazdroscic :) pewnie tez masz ladniew Twojej okolicy, a jak jeszcze rowerek sobie sprawisz to bedziesz wspaniale wycieczki robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gingera gratulacje!!!!!!!!!:):):):):):) Belaiza ladnie to mamy,park na przeciwko,spokoj,tylko rower musze sobie sprawic:)Ale tych ogrodkow to zazrdoszcze:)KIelbaski z grilla,mniam:)My to robimy sobie na balkonie,mamy elektryczny,tylko cicho:)W Polsce to czesto do znajomych sie jezdzilo i ciagle grill i grill.To glowny posilek w lato byl:)Moze kiedys i tutaj zaprosze was na grilla:):) Jak narazie siedze w domku,bylismy na flohmarku.Super pogoda:)moze wieczorem na karaoke pojdziemy. Milej niedzieli wszystkim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko na chwilkę serdeczne gratulacje dla gingery no i dla tatusia też!!!!!!!!!! co do wyjadu z takim małym maluszkiem, to powiem wam, że jak moja mała miała 3,5 m=ca to wybrałam się z nią sama do dusseldorfu i nie mialam zadnych problemów, najadła się, spała przez 5 godz potem znowu sie najadła spała 3 godz, potem znowy jadła a jak sie obudziła to byłysmy na miejscu, trwało to całe 12 godz, ale było ok i od tamtej pory sama jeżdżę na wakacje i nie ma to znaczenia czy jest to pociąg czy samochód...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wieczorowa pora... u nas tez dzisiaj byla swietna pogoda, prawie caly dzien na dworze bylismy,mam nadzieje, ze juz tak zostanie... ja teraz niestety zle sie czuje, zaraz klade sie spac, mote przez sen mi przejdzie... a kiedys nie wierzylam, ze ciaze tak moga roznic sie od siebie... no coz, pierwsza byla wspaniala, teraz niestetsy nie tak bardzo... Bremenka.., kupuj rower, no ale do mnie masz nie daleko wiec wpadaj na nozkach, przy takiej ladnej pogodzie to dwie piosenki i jestes na miejscu... dobranoc wszystkim... chantal, fajnie ze lecisz to PL, ja tez pod koniec maja sie wybieram z brygada, u nas mam byc remont bloku, wiec nie mam zamiaru spedzac tu lata... no ale nam niestety nie pasuje zaden samolot...bo musialabym do Poznania lub Wroclawia leciec, a stamtad to po ok 120 km do rodzicow jeszcze mam, No ale 560 km da sie jeszcze scierpiec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z rana.... pogoda nadal swietna... dzis na noc zostawilam nawet pranie na balkonie, a co tam lubie ryzyko :D:D:D:D i ani kropelka deszczu nie spadla! czuje juz sie lepiej, do obiadku musze siedziec w domu, ale zaraz po nim ide na dwor. Pozdrowienia dla Wszystkich babeczek i nie tylko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ zaglądnęłam tu w poszukiwaniu wpisów mojej koleżanki Lideczki, ale chyba od powrotu do siebie nie wpisywała się. Pozdrawiam wszystkich w szczególności Belaizę no i Chantall przez dwa ll :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×