Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Hello -mam problemy z kompem:(((((( od rana kombinuje aby sie zameldowac i dopiero teraz mi sie udalo.....chyba pada ...ze starosci ....:((((ale jak sie rozdwoje to mysle ze dobra duszka da Wam znac..i wtedy mozecie winka pic:)....narazie w miare mozliwosci bede sie meldowac,ale kto wie.....na ile to wytrzyma ten komp....pozdrawiam goraco...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limes nie za wczesnie na sadzenie? Rysia nie widzialam. Ja dzis obklejak jajko wielkanocne. Czyli bawie sie w Puzzle :) A moj maz juz z ryb wrocil, zlapal jedna ale ja wypusil i powiedzial jej, ze ma sie podtuczyc do niedzieli i jeszcze zaprosic kolezanki. A teraz pojechal na trening.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie! Od kilku miesiecy mam status auslanderki:-) zamieszkalam ze swoim chlopakiem w Niemczech. Oprocz jego nielicznej rodziny, ktora tez tu mieszka nie bardzo mam z kim rozmawiac a wszystko przez moja zerowa znajomosc jezyka. Brakuje mi kontaktow miedzyludzkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znajoma powiedziala mi ze tu moge porozmawiac z kobitkami na wygnaniu, takimi jak ja:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lideszko napisz cos wiecej o sobie, gdzie mieszkasz ile masz lat itp itd co nam chcesz powiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieszkam w Wittmund to mala miscina nad morzem 120km od Bremen. Mam 26 lat, nie mam dzieci, moj chlopak ma podwojne obywatelstwo ja nie, on mowi po niemiecku ja sie dopiero ucze:-) nie mam pracy, nudzi mi sie w domu. Nie opuszcza mnie wrazenie ze z kazdym dniem staje sie coraz bardziej kura domowa:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja je ju i znowu pudło ;-) dlaczego nikt nie objawi siętu tak żeby było do 10 km koło mnie wrrrr niemniej jednak witaj LideczkaA 😘 😘 a jaki masz zawód ? no 26 lat bez dzieci toż to świat stoi przed tobą otworem dziewczyno :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konczylam liceum ekonomiczne a potem studiowalam matematyke na Politechnice Warszawskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co z tego, nigdy nie uczylam sie niemieckiego a teraz nadrabiam straty:-) zanim sie naucze jezyka na tyle zeby moc pracowac to oszaleje w domu! ja kocham ludzi, uwielbiam gadac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam panie pogrypowo... RYSIA nie widzialam, ale z checia zobacze, czytalam, ze to nie jest 2 czesc MISIA, to po prostu RYS :) ja juz mam nadzieje,ze chorobsko zazegnalam ... ze mna nie bylo tak zle, ale wiecie jak dzieciaczki znosza grype jelitowa :( a propo dzieciaczkow... u nas w klatce, pietro wyzej mieszka taka rosyjska rodzina, rodzice po 30, dzieci jedno w wieku szkolnym, drugie tek poltora roczku... sama nie wiem co mam juz myslec... to male lata po korytarzu prwie od rana do wieczora, w koszuleczce i pampersie! slychac z tamtad tylko krzyki i (moim zdaniem) odglosy walki... kobieta jest taka niemila, ze mnie az ciarki przechodza jak jade z nia razem winda... chyba powinnam komus to zglosic... taki jakis obowiazek czuje... ale komu Jugendamt? policji? co wy o tym myslicie? szkoda mi tych dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marta ja ciebie dobrze rozumiem , rok temu miałam takiego zgryza że w poprzednim miejscu zamieszkania mój syn miał kolegą który prawie że u nas zamieszkał , od słowa do słowa okazało się że to takie piąte koło u wozu dla swojej rodziny i jest przez nich strasznie zaniedbywany - byłam w kropce nie wiedziałam jak ugryźć problem żeby nie narobić gorzej , na szczęście porozmawiałam ze znajomym nauczycielem i on obiecał zwrócić uwagę wychowawców tego chłopca ( 1 klasa) na niego i zbadać sprawę . Po miesiącu okazało się chłopak się wyprowadził do ojca i kontakt mi się urwał. Jestem zdania że reagować trzeba ale fakt to piekielnie trudne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem juz sama...moze nie powinnam sie w nic mieszac? ale wydaje mi sue, ze jugendamt powinien miec\"oko\" na takie rodziny... czasami moze to niedoprowadzic do nieszczescia... no ale pomyslcie same male dziecko biegajace na boso w pampersie po korytarzu? to jest normalne? w domu z 30 rodzinami?a kto wie jacy ludzie mieszkaja pod 4, 9 lub 15 np? moze jestem przewrazliwiona... ale jak sobie pomysle o mojej Madleen... i do tego te krzyki, awantury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie, tyle zlego sie dzieje kolo nas, a czasami wystarczaloby sie wlasnie do kogos zwrocic. zrobie to anonimowo, mysle ze to wystarczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdyby to dziecko raz cza dwa przelecialo sie po korytarzu tobylo by wscibstwo itp ale gdy to jest codziennie + awantury to ja bym tez zglosila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a Limes chyba wpadła w objęcia Morfeusza :-p ciekawe czy gumofilce zezuła :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o mamo !!! czy ktoś to jeszcze zauważył ? zaczęłam 4 stronkę pod rząd !!! \\_/ \\_/ \\_/ \\_/ \\_/ \\_/ \\_/ \\_/ stawiam kolejkę dla wszystkich :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JO ja nie wypije bo jeszcze nie moge i zapowiada sie ze przez kolejny rok nie bede mogla :o wypic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ty to usprawiedliwiana jesteś ;-) ale reszta ? no nic ja stawiam ale jak się kto spóźni to żeby nie miał pretensji , że ciepła ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×