Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

to moze pomaranczka po przeczytaniu biblii - slowa Bozego- poda nam podstawy swojego twierdzenia, ze czysciec istnieje, slowo ludzkie nie jest dla mnie wyrocznia w tych sprawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wowwwww
"Nie kazdy umie sie modlic" No to bierz sie za nauke :-P Jesli modlitwa nie plynie juz z twojego szczerego serca :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mary- costam
Napisalas; Zreszta, w zadnym miejscu w Biblii nie ma wskazówki na mozliwosc "wykupienia" zmarlego z czyscca Tu nie chodzi o wykup pieniedzmi ale modlitwa.. A moze ty madralo czysciec to nasze zycie tu na ziemi? Nie pomyslalas o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teolog-psycholog
Trzeba byc chyba kompletnym KRETYNEM zeby rozpatrywac zagadnienie czyscca w kategoriach finansowych ! Oczywiscie, ze chodzi tu o modlitwe za dusze zmarlych, za to zeby otrzymaly odkupienie grzechow ! Przeciez taki wlasnie jest sens Swita Zmarlych czyli Zaduszek ! Modlimy sie wtedy ZA DUSZE naszych bliskich i wszystkich zmarlych. Zreszta w Liturgii Eucharystycznej ( Mszy sw ) jest kilka momentow gdzie wszyscy zgromadzeni w kosciele modla sie za zmarlych i polecaja ich pamieci Pana ! Marylou - twoje konsumenckie podejscie do spraw wiary i religii jest bardzo ale to bardzo wypaczone ! Wogole twoja postawa na tym forum, za kazdym razem kiedy pojawia sie tu ktos z jakims problemem czy to chodzi o spadki, o wychowanie dzieci, wybor srodkow antykoncepcyjnych czy cokolwiek innego zawsze prezentujesz postawe JAK DOBRZE, ZE MNIE TO NIE DOTYCZY a zazwyczaj na koncu swojej wypowiedzi pokazujesz jezyk - wyglada to tak jak by te problemy innych ludzi byly dla ciebie glupie albo jak bys sie z nich nasmiewala ! Twoja postawa "ja to dobrze ze jestem samotna" przeczysz sama sobie bo przeciez mialas tam jakiegos faceta ktory rok temu umarl - znaczy to ze nie byly ci z nim dobrze ? Po co wiec bylas z nim w zwiazku skoro samej jest ci lepiej ! Wydaje mi sie, ze w rzeczywistosci jestes strasznie samotna osoba, stracilas partnera, nie masz po nim zadnych wspomnien i stwierdzasz, ze jego obenosc w Twoim zyciu nic po sobie nie pozostawila, nie mieliscie dzieci, nie masz kontaktu z jego rodzina a teraz na dodatek syn cie zostawia .... Masz prace ale ona nie absorbuje cie w 100 %, w przerwach pomiedzy dyzurami siedzisz sama w domu i blakasz sie po intrnecie probujac innym przedstawic siebie jako osobe szczegolnie szczesliwa i szczodrze obdarzona przez los .... sama wiesz, ze tak nie jest, masz teraz moze 40 moze 42 lata ( nie wiem ) i nagle wszystko woklo ciebie runelo a ty spostrzeglas ze zostalas z przyslowiowym palcem w nocniku. Te 40 lat umknelo ci jak chwila a teraz zdalas sobie sprawe ze twoje dalsze zycie tez przelewa ci sie przez palce .... Przykre to i bardzo serdecznie ci wspolczuje, chetnie pogadam z toba od czasu do czasu o takich normalnych, ludzkich rzeczach ktore ciebie tez dotycza tylko musisz rozwalic ten mur ktory wokol siebie stworzylas i wyjs z kokona pozorowanego szczescia ! Czasem wyplakanie sie komus lub opowiedzenie o tym co czlowiekowi na sercu lezy dziala cuda !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej jak dobrze że ta noc się już skończyła :-o pisałam wam że mój młodszy miał operację , na kontroli wszystko było oki ale potem zagorączkował , od wczoraj bierze antybiotyk , ale w nocy zaczął głośno płakać i krzyczeć , myślałam że to przez gorączkę mu się coś sni ,ale mimo że go obudziłam i nosiłam , przytulałam, wrzeszczał dalej w dodatku to nie gorączka była winna, bo był chłodny i to nawet bardzo, w dodatku cały się trząsł pomimo, że bardzo ciepło go okrywałam na dokładkę byłam sama :-( dziś zjedliśmy śniadanko jakby nigdy nic i zadowolona jestem, że nic mu nie jest ale strachu najadłam się co niemiara no i oczywiście o spaniu nie było mowy muszę jakoś przetrwać ten dzień .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ idę muszę się jakoś pozbierać do kupy i jechać po dziecko a pogoda u nas dziś iście barowa :-( 8 stopni i cały czas leje . pa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam jo24 no to trzykaj sie cieplo i wytrwale. tch ksiazek nie mam. o do czyscca sie nie wypowiadam. mamy potwierdzony termin chrztu Marcella. wczoraj byl ksiadz u nas. wiec rodzinka sie zjedzie :) ubranie juz kupione, swieca i szatka tez juz zamowione. i kolejne wydatki nas czekaja, nowa kuchenka trzeba bedzie chaby kupic :( i nie wiem co zrobic, w przyszlym roku chcemy sie prtzeprowadzic, i przy tecj okazji chcialam zmienic kuchnie, a teraz ta kuchenka mi wyskoczyla... kupie nowa, to pozniej moze mi nie pasowac do kuchni... a z kolei nie mam zamiaru dopasowywac mebli do kuchenki. Madleen od przyszlego tygodnia bedzie chodzic do Spielkreis. bede miala chwilke wolnego (no z Marcellem). a pogotra taka dziwna tutaj dzisiaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek 64
fajny topik:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek 64
HUMOR Z DZIENNICZKÓW SZKOLNYCH * Szczerzy zęby do nauczyciela. * Kradną ze szkolnej kuchni ziemniaki i robią z woźną frytki. * Naraża kolegów na śmierć, rzucając kreda po klasie. * Na wf-ie nosi za małe spodenki. Zapytana dlaczego twierdzi, że takie są bardziej sexy. * Rzuca w koleżanki spreparowana żaba. * Kowalska i Jóźwiak nie chcą podać swego nazwiska. * Pociął koledze sweter, chcąc sprawdzić jakość wyrobu. * Zjada ściągi po klasówce. * Powiedział do pani woźnej, która zwróciła mu uwagę: "Niech pani uważa, bo jutro może już pani nie pracować w tej szkole". * Zamknął nauczyciela na klucz i odmówił zeznań. * * Wyrzucił koledze czapkę przez okno ze słowami: "Jak kocha, to wróci". * Rzucił w nauczyciela doniczka i krzyknął: "Trafiłem!". * Przyłapany na paleniu w toalecie broni się, mówiąc ze "wykurza robale z kibla". * Zwalnia się z lekcji. Mówi, ze boli ja głowa, a potem widzę ja z przystojnym brodaczem. * Demonstrując działanie gejzeru, opryskał pomidorem cala klasę. * Pije wodę z kranu, mówiąc: "Kaca mam". * Z radości, ze nie ma nauczyciela, zwalił tablice. * Śmieje się parszywie. * W czasie odpowiedzi z historii, co drugi wyraz wtrąca słowo "facet". * Nie uważa i biega na lekcjach wf-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teolog-psycholog
najgorsze klamstwo czesto powtarzane powoduje, ze ludzie zaczynaja w nie wierzyc. Niektorzy doszli nawet do takiej "perfekcji", ze potrafia samego siebie utwierdzac w przekonaniu, ze biale jest czarne i dopowiadac sobie historie pasujace do danej sytuacji ! Ty juz chyba osiagnelas ta perfekcje ! Mimo wszystko zycze Ci na Twoje przyszle, wspaniale i nieskomplikowane zycie wszystkiego dobrego ! Jedna rada : nie kupuj sobie psa ! Bo jak umrzesz on bedzie zmuszony Cie zjesc zanim Cie ktos z Twoich znajomych odnajdzie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzdetyyyyy
"modlitwe za dusze zmarlych, za to zeby otrzymaly odkupienie grzechow ! Przeciez taki wlasnie jest sens Swieta Zmarlych czyli Zaduszek !" Tak jakby mozna bylo zmienic los po smierci czlowieka?! Pomaranczko, glupoty piszesz. Sensem Swieta Zmarlych jest wspomnienie zmarlych, a nie ich "odkupianie" poprzez dawanie kupy kasy proboszczowi na tzw, "Wypominki" i zeby ich z ambony czy na cmentarzu wyczytal- bo tak to sie w Polsce odbywa, no i temu nie zaprzeczysz, ze jest to oczywiscie bardzo lukratywne swieto dla klechów. Podobnie jak "koleda". Kto wtedy wlasciwie kogo zbawia i ratuje, jak ksiadz po chalupkach lazi, napisz, madralo! Prawdziwa wiara zanika, przynajmniej w Polsce, bez pieniedzy nawet ksiadz nie ochrzci, a cos mi sie nie przypomina z Biblii, aby Jezus Janowi Chrzcicielowi "co laska" za usluge dawal!A w Kanie Galilejskiej, na weselu tez nic nie wzial :-) a nawet jeszcze o wino sie postaral ----- Tak wiec nie pisuj glupot w caly net.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teolog-psycholog
nigdy nie pisuje pod czarnym nickem ! NIe widze potrzeby! A czy Twoj nick tak wiele o Tobie mowi ? Odwaga mogla bys sie wykazac uzywajac tu imienia i nazwiska a nie wymyslonej ksywki ! Przypominasz mi alkoholika, wWiekszosc z nich tez nie przyznaje sie do tego ze pije, a wszedzie tam gdzie tylko to mozliwe stwarzaja pozory. Dokladnie tak jak Ty !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja za tydzien opuszczam polske i powiem szczerze ze bardzo mnie to przeraza.oh ta ich mentalnosc do tego kompletnie nie rozumiem jezyka.maz owszem.czuje ze tam bede kompletnie sama z 2 letnia coreczka.boje sie wszystkiego.kocham polske polskie zycie ale sytuacja wymaga poswiecenia.mam tylko taka nadzieje ze nie wroce szybciej niz tam pojechalam.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morylou czy jak ci tam
no pomysl,dlaczego ona jedzie?? :O Pewnie dlatego,ze musi,a skoro mowi ze juz jedzie o raczej postanowila,a ty widze umiesz podbudowac ludzi :O:O Nie ma co :O:O Jak masz dawac takie rady,ze dziewczyne teraz pewnie zdolowalas jeszcze bardziej to lepiej nie dawaj wcale :P:P:P Tez jestem poza Polska,nie w Niemczech,ale tez za granica,tez przyjezdzajac tutaj nie znalam jezyka,i tez nie mialam znajomych,i jakos przezylam! Jestem juz tu trzy lata,mam znajomych,moj angielski jest coraz lepsze,dziecko chodzi do przedszkola i wszystko gra i buczy!! Wiadomo,ze nie warto tez czestowac ludzi iluzja i wmawiac im na sile,ze bedzie dobrze,ale tez nie mozna ich tak dolowac!! A po Twoim poscie podejrzewam,ze dziewczyna zalamala sie jeszcze bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teolog-psycholog
Marylou - Ty naprawde nie rozumiesz nic z tego co do Ciebie ludzie pisza ( nie tylko ja ale i inni ) oni o kozie a Ty o wozie ! Piszesz, ze jestes taka szczesliwa i wokole same ochy i achy a teraz zaraz mowisz dziewczynie, ze zycie jest ciezkie i ze ciezko sie tu zyje i wogole moze sie zastanowi bo skoro ma miec problemy .... i dodajesz ze znasz to z wlasnego doswiadczenia !!!!!!!!! To jak to jest z tym TWOIM SZCZESCIEM ????? Piszac o Twoim podobienstwie do alkoholika nie mialam na mysli tego ze pijesz tylko to ze tak samo jak alkoholicy nie przyznajesz i nie zauwazasz problemu !!! Ale widac skoro tego nie zrozumialas, ze wcale nie jestes taka bystra bestia za jaka starasz sie uchodzic !!! Nie bede juz marnowala mojego cennego czasu na dysputy z Toba, wiec nie musisz na ten wpis wogole reagowac, no chyba ze wyjdzie z Ciebie Twoja przekorna natura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no nie ale jaja
Środa, 19 września (18:06) Resort spraw wewnętrznych stosuje specjalną procedurę przyznania statusu uchodźcy Czeczence, której córki zmarły w Bieszczadach. Kamisa D. będzie mieszkała u swojej rodziny w Polsce. W normalnych przypadkach, osoby starające się o status uchodźcy, czekają na decyzję urzędników w specjalnych ośrodkach. Rzeczniczka MSWiA, Patrycja Hryniewicz tłumaczy jednak, że tym razem sytuacja jest wyjątkowa. Ona ma tutaj zgodnie z prawem mieszkającą rodzinę, która może się nią zająć. Ze względu na bardzo ciężką sytuację psychiczną, będzie mogła właśnie u rodziny czekać na status uchodźcy. Nowe miejsce zamieszkania czeczeńskiej rodziny jest na razie utrzymane w tajemnicy. Matka i chłopczyk od piątku przebywali w szpitalu w Ustrzykach Dolnych. Trafili do niego wychłodzeni i w stanie wycieńczenia po tym, jak znalazła ich Bieszczadzka Straż Graniczna. W czasie przekraczanie zielonej granicy ukraińsko-polskiej zmarły trzy córki Czeczenki. Wczoraj Kamisa D. złożyła wniosek o przyznanie jej i dziecku statusu uchodźców w Polsce. Cała procedura może potrwać nawet pół roku. Za około trzy dni ciała trzech córek Czeczenki mają być przetransportowane na Północny Kaukaz. Na przewiezienie czekają w stołecznym szpitalu na Wolskiej. Zamykaniu trumien będzie asystował pracownik rosyjskiej ambasady, który musi wypełnić dokumenty. Rodzice nie wezmą udziału w pogrzebie dziewczynek. Mają dużą rodzinę na Kaukazie, która może przyjąć ciała. To może się odbyć bez nich - powiedział Krzysztofowi Zasadzie, reporterowi RMF FM przedstawiciel republiki Iczkeria w Polsce. Zaprzeczył też doniesieniom prasowym, jakoby stołeczne szpitale nie chciały przyjąć ciał dzieci. To była nasza pomyłka, nie znamy miasta, języka i adresu szpitala, do którego mieliśmy trafić - dodał. W dokumentach był adres szpitala na Wolskiej, w nocy trafili na Wołoską. Źródło informacji: RMF Czyli jak Limes twiedzi- GLOWA DO GORY - DO ODWAZNYCH SWIAT NALEZY !!! :-O :-O :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość absztyfitykultykiewiczanka
Marylou czy Maryska-moze nie masz40 czy 42 lat,ale wygladasz na 63 i jestes strasznie brzydka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Wikci
Wikciu -LIMES ma racje.wszystko sie ulozy.Jestem tutaj 2 rok i wszystko fajnie sie ulozylo.Tesknie za domem w Polse, ale to jest normalne.Bedziesz przeciez mogla jezdzic do Polski w odwiedziny.Trzymaj i sluchaj rad mlodych MAM a jest ICH tutaj troszke.Zycze Ci powodzenia i niczego sie nie boj,Do odwaznych i mlodych swiat nalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Wikci Głowa do góry!!! ja bardzo podobny start miałam. Strach, tęsknota i obawa całkowitej samotności. Ale uwierz mi jeśli nie wszystko to prawie wszystko jest do pokonania. Polecam jak najszybciej poszukać Kindergruppe, szybko można nawiązać kontakt. A później jak sie oswoisz , córeczkę pod opiekę taty a Ty do szkoły nauki języka, zazwyczaj są wieczorami. Będzie dobrze, najważniejsze aby rodzina była razem. I napisz dokąd sie wybieracie. Powodzenia !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ach Wikcia
jest przeciez Forum i bardzo duzo zyczliwych ludzi pisze tutaj nie wszystkie sa zlosliwe realistki zycze powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STO LAT STO LAT !!! niech żyje zyje nam sto lat sto lat niech żyje zyje nam sto lat sto lat niessssssssch żyyyyyyyjeeeeee naaaaaam 😘 😘😘 w zdrowiu szczęściu pomyślności niechaj zyjeeeeeeeeeee naaaaaaaaaaam 😘 😘😘 😘 😘😘 niech jej gwazdka pomyślności nigdy nieeeeeee zagaśnie nigdy nieeeeeee zagaśnie a kto zyczeń jej nie złozy niech mu PC zgaśnie ;-) 🌻 🌻 🌻 i jeszcze jeden i jeszcze raz sto lat sto lat niech zyje nam sto lat sto lat stolat niech żyje naaaaaaaam . A TO !? . L.I.M.E.S . 🖐️ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I MÓJ . B.R.A.T. . on też dokładnie dzisiaj ma urodziny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WIKCIA 🌻 ja też się bałam trzeba myśleć o sobie i w siebie inwestować ale dla kochającej matki i żony i oczywiście dla ojca też, oprócz \"JA\" liczy się też dobro całej rodziny, decyzje pojęliście na pewno nie pochopnie, rodzina powinna być razem a resztę sobie dopracujecie :-) rozumiem cię i trzymam kciuki 🌻 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teolog-psycholog
Marylou - tak sie sklada, ze moje wnioski nie bazuja na zlosliwosci a na fachowej obserwacji Twojej osoby a dokladnie tego jak sie tu ( i nie tylko ) prezentujesz. - Fachowej bo jestem z wyksztalcenia psychologiem, co prawda od jakiegos czasu nie pracuje konkretnie jako terapeuta a jedynie jako "trener". Zrob sobie sama rachunek sumienia i przyznaj sie przed soba jak to na prawde z Toba jest - to bedzie duzy krok ! Wiecej nie bede na ten temat pisywac - koniec koncow inni mi za to placa p-) Widze, ze tu dzis solenizanta mamy :-) Droga Pani Limes coz mozna zyczyc osobie, ktora trzezwo mysli i mocno stoi na nogach, chyba tylko tyle aby Twoje plany i marzenia sie spelnily a zadowolenie z tego osiagniete bylo takie jak ..... Twoj nick :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyjatkowo trafne spostrzezenia na temat osoby Marylou.Teolog-psycholog , pozdrawiam :) Witam po dluzszej nieobecnosci.Zimno, mokro, wietrznie.Jesien w najgorszym wydaniu.i do tego ogrzewanie nie dziala, brrrr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×