Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Z malej miescinki w okolicach Hamburga.Bardzo ladnej o tej porze roku :) Ale ze wzgledu na tesciowa , rozwazamy przeprowadzke do Hamburga.Wolalabym tego uniknac, ale coz--zycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już mieszkanka Niemiec
Hallo!:) Od tygodnia mieszkam w Niemczech. Mimo, że uczyłam się języka niemieckiego przez 4 lata (i byłam z niego dobra), to jak przyjechałam tu, to nie rozumiem co ktoś do mnie mówi:( Czy wy też tak mialyście na początku? Kiedy zaczęłyście wyłapywać jakieś słowka z tego co mówią ludzie w Niemczech? Boję się, że sobie nie poradzę z językiem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieszkanka niemiec :-)) jezyk niemiecki uczony w szkole polskiej mozna zapomniec.Ale i chyba tak samo angielski. Wydaje mi sie ze jest to indywidualne jak dlugo ktos potrzebuje aby zrozumiec co möwi dany obcokrajowiec. Najwazniejsze jest zeby sie tym jezykiem zaopatrzyc.To znaczy dözo czytac, TV ogladac i möwic. Nieböj sie.Predzej czy pözniej nauczysz sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uczylam sie jezyka dopiero po przyjezdzie do Niemiec.Ale czesto spotykam sie z opiniami, ze nauka w Polsce niewiele pomaga, kiedy juz jest sie tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już mieszkanka Niemiec
Najbardziej mnie denerwuje, że moi znajomi mówią do mnie po polsku mimo, że znają dobrze niemiecki:( Poza tym zauważyłam dużą różnicę w tym jak nas uczono wymowy niektórych słówek w szkole. tu wymawia sie je inaczej i często dopiero po jakimś czasie orientuję sie o co chodziło:( Czuję się jak bez rąk, bo często nie mogę się dogadać:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już mieszkanka Niemiec
wiecie jak się boję, że nie będę potrafiła przełamać tej bariery językowej😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przelamiesz.Chyba kazdy to przezywa, jest to calkiem naturalne.W miejscu w ktorym teraz jestes , ciezko sobie wyobrazic, ze kiedys to minie, ze bedziesz szprechac .Ale uwierz, bedziesz :) Troszke wysilku i pracy i bedziesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już mieszkanka Niemiec
Dzięki dziewczyny🌻 Trochę podniosłyście mnie na duchu:) Mieszkam w Poczdamie- piękne miasto:) Narazie nie wiem czy zostanę w Niemczech na stałe czy może jednak wrocę do kraju... Chętnie zostanę z Wami na topiku:)🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość handiki-pytanie
witam wszystkie panie, on niedawna pracuje w niemczech. sporo kasy trace na telefonowanie z mojego handika na domowy w polsce. moze ktos bedzie w stanie doradzic mi korzystna taryfe niemiecka prepaid? slyszalam raz ze jest jakis operator oferujacy polaczenia z handika na dom za 5centow! niestety nie wim jak sie to nazywa. kto pomoze ciesze sie na wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość handiki-pytanie
dzieki odpowiedz. nie mam wlasnego telefonu! tu tylko pracuje czasowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość handiki-pytanie
dzieki marylou!!, to tez rozwiazanie, ale czasem trzeba od razu dzwonic a nie prosic sie szefa itp. znalazlam jest karta blauworld. polacuzenia za 5c. to jest o niebo tansze niz z mojej polskiej komorki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, szczerze mowiac nigdy nie przyszloby mi do glowy z komorki do Polski dzwonic... ja na poczatku jak jeszcze nie mialam swojego telefony dzwonilam po prostu z budki i tak bylo taniej jak z komorki... Jade znow na moment do Polski, tym razem z nieciekawej przyczyny, z moja ukochana babcia nie dzieje sie dobrze, serce odmawia posluszenstwa, badzie operowana, a mnie az skora cierpnie na mysl o tym. No ale jade, choc na chwile, szef nie robil zadnych problemow, cudnie wyrozumialy kilka dni niespodziewanego urlopu sprezentowal. I znow musze sie tluc znienawidzonym autobusem, ny mysl o tym tez cierpnie mi skora..(:(:( A jak tam u Was? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki, babcia bardzo szczegolna, wlasciwie taka druga mama... Sam fakt, ze jest sie daleko i niewiele mozna zrobic, albo chcociaz byc przy niej jest okropny, no ale co zrobic, sama jestem sobie winna:P A Ausbiidung, to juz kiedys pytalas, a ja odpowiadalam, ze robie Kauffrau für Spedition und Logistikdienstleistung;) Za oknem piekna jesien a ja nawet nie mam z kim pospacerowac, co za zycie....:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jakos nie lubie sama spacerowac, a niestety nie ma zadnego towarzysza chwilowo na horyzoncie:( Do babci jade chyba we wtorek jak pojdzie wszystko po mojej mysli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No z tym towarzystwm nie zartuje:) Ostatnio nawet probowalam sama spacerowacc, ale jak ide sama to narzucam tempo jak na wyscigach i po pietnastu minutach stoje zpowrotem pod drzwiami:/ Nie wiem jak to z babcia bedzie, prognozy nie sa dobre, ano ale jestesmy dobrej mysli, tak zyeby nie zwariowac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki:) staram sie jak moge:) Cos czuje, ze na poprawe humoru bedzie wieczor przed TV z chipsami i piwkiem:):) Dzieki za cieple slowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do juz mieszkanka niemiec
na jakiej zasadzie mieszkasz i pracujesz w niemczech-legalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich Mieszkam na stale w niemczech od 15 lat Czy ktos z was jest moze z bielefeldu lub okolic? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cholera, piwko i chipsy juz sa, zaraz za nimi wyrzuty sumienia zwiazane z kaloriami, ale nic to:) Tylko w TV nic nie ma noo...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie cos mi sie zdaje, ze juz to wiedzialam, ale nie jestem pewna... Ja nie jestem z Bielefeldowych okolic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna z
Luanda, witaj, ja jestem z Bielefeld :D, napisz cos wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do taka jedna z mieszkam i pracuje w bielefeld jestem rozwiedziona mam dwoch synow a ja k tam u ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna z
Ja mieszkam od ponad roku, mezatka, bez dzieci-narazie W jakiej dzielnicy mieszkasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna z
Ja na Brackwede ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×