Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość aki kurczak
Pascala??Pychotka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O! Dziunia ! fajnie, że się odezwałaś :-) kurczak był niezły aczkolwiek żadne objawienie :-o w ostatni weekend zrobiłam tradycyjnie przyprawiane same uda i sos pieczarkowy i chyba było smaczniejsze , chociaż zaproszone dzieci i tak najchętniej jadły r-y-ż ! a dziś tez mam gości :classic_cool: dzieci znajomych (bez znajomych) bo dzieci mają ferie a ich rodzice pracują mój maż tez racuje więc będę musiała utrzymac w ryzach całą czwórkę sama :classic_cool: a potem przyjeżdżają moi rodzice , niestety tylko na jedną noc :-( ale mam niecne plany co do taty;-) otóż fartuszek przygotowany i zaprzęgnę go do robienia pierogów i wygniatania ciasta na wypieki przeróżne i wcale nie jestem złą córkA bo : ON TO LUBI ! w niedzielę to JA idę na proszony obiad a w poniedziałek chyba przyjdą do mnie znajomi ze zajomymi i znajomymi znajomych :-D :-D :-D zaraz po świętach jedziemy w Alpy później moge juz nie mieć czasu włączyć komputera i dlatego już dziś składam Wam najserdeczniejsze życzenia Wielkanocne PEŁNEJ NADZIEI WĘDRÓWKI DO PUSTEGO GROBU,WIOSNY ZMARTWYCHWSTANIA... 🌻 🌻 🌻 do napisania 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy to dobre wynagrodzenie
witam wszystkich, przyjechalam niedawno do hamburga i pracuje jako opiekunka i sprzataczka. czy 7 euro za godz sprzatania to az tak malo? powiedzialam znajomej, ze tyle zarabiam u jednej rodzinki to mnie wysmiala, ze 8 to minimum, zwlaszcza ze super znam niemiecki. ile wy zarabiacie? ile powinnam wziac za godzine za opieke nad 2 dzieci, 3 i 5 lat, odebrac z przedszkola, zrobic cos do jedzenia i opiekowac sie 3-4 godz? pomozcie, bo nie wiem czy powiem za malo czy za duzo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy to dobre wynagrodzenie
dziekuje Ci za odpowiedz:) tak, to sa Niemcy, mieszkanie maja niczego sobie. to sa ci od dziecka, ide tam dzis na 16 i nie wiem, ile powiedziec za godzine, zeby nie bylo za malo ale tez nie jakos bardzo duzo, bo penwie podziekuja za wspolprace. a ta druga rodzinka, u ktorej juz sprzatam, placi mi 7 za godz. mam jeszcze taka watpliwosc, czy rodzina powinna zaplacic za dojazd. na bilet ubahnem wydaje 2,6 w jedna strone. ta sprzataczka, ktora troche znam mowi, ze jej daja 5 extra za dojazd, ale znow slyszalam od kogos, ze ktos nie dostawal nic na bilet. nie wiem wiec, czy jak powiem np. te 8 euro za godz + na bilet czy nie bedzie to za duzo albo jakos zle. dzieki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy to dobre wynagrodzenie
dj perys, moze bedziesz tez znala odp na moje drugie pytanie. otoz 5 lat temu pracowalam w Hamburgu jako au-pair Maedchen, mialam pozwolenie na prace i pracowalam rok. potem wrocilam do Polski na studia. teraz po studiach wrocilam. czy z racji tego, ze pracowalam rok legalnie jako au-pair Maedchen moge teraz wystapic o jakis zasilek dla bezrobotnych? prosze o pomoc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy to dobre wynagrodzenie
dzieki, dj perys:) powiem im 10 z biletem, zobaczymy co oni na to. a drugie moje pytanie czytalas? jesli mialabys oczywiscie czas, zeby odpwoeidziec:) bo cos takiego uslyszalam, o tym zasilku i teraz mam metlik i nie wiem czy jest sens w ogole sie wybierac do amtu, czekac w kolejce i sie okaze ze zawracam im tylko gitare bezpodstawnie. dzieki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokoszanelka
7 ojro za sprzatanie to strasznie malo, wrecz wyzysk:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy to dobre wynagrodzenie
dzieki, chcialm sie tylko zorientowac, a ty, kokoszanelka, zabrzmialas, jakbys ie cieszyla, ze mozesz przekazac mi taka oto wiesc. pewnie, ze sie domyslalam tego, ale kobitka w arbeitsagentur mnie na cos takiego naprowadzila i stad moja watpliwosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokoszanelka
A jaki ja mam niby mic interes w Twoich sprawach finansowych? Nie jestes troche przewrazliwiona? A Twoje pytanie mnie troche rozbawilo, to fakt:)))) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POMOCYPOMOCY
DZiekuje Barabrag za info bardzo mi sie przydadza nikt mi nie chcial ich udzielic. znajomi mu nagadali zeby sadzil sie z pracodawca bo mu wypalcicl polowe pensji a zwolnienie z pracy podpisal wstecz, i nie zostal zgloszony wypadek w pracy.zobaczymy co to bedzie. Tylko czy to prawda zeby sie zameldowac do urzedu pracy, czy socjalu to i tak trzeba taka wytoczyc??? a czy maz = moj maz pracowal na stale, i umowe mial podpisana z agnencja pracy, wiec firma duza, pozddrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qrde ale jaja
a czy on nie patrzyl, co podpisuje? i czemu nie zglosil wypadku? Pozostaje zyczyc duzo zdrowia i pieniedzy na ciaganie sie po sadach i na adwokatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozdrowionka.
......(o----o).... .......( , , )........ _,--.(_(Y)_),--._ | "--"....... "--" | pOzdROwiOnKA |___________| ........) | (........ ....(___,'.___).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wesssolego Alleluja
...........@..@..@........@...@...@ ........@............@....@...............@ ........@.......(\\(\\....@...../)/)........@ ..........@.....(=\':\')........(\':\'=).......@ ............@...(..(\")(\")..(\")(\")..)...@ ................@.....................@ ....................@.............@ ............... .........@.....@ .............................@ .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gingera
/)/) Wesolych =(';')= Swiat ! ,,,(")("),,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma się
czemu dziwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolin-81
hej wiem, ze ten temat byl juz duzo razy przerabiany, wiecie moze jak to wyglada z obywatelstwem, mieszkam tu trzeci rok, pierwszy sama, dwa nastepne z mezem, jak sytuacja wyglada, ile trzeba czekac zeby zlozyc wniosek, moj maz ma niemiecko-polskie a ja polskie, z tego co wyczytalam trzeba 3 lata czekac,jakby ktos cos wiedzial czekam na wiadomosci.pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak 3 ale nie
mozna byc na utrzymaniu panstwa, na zadnych zasilkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak 3 ale nie
Uzyskanie niemieckiego obywatelstwa przez "unarodowienie" - Einbürgerung Teoria Możliwość uzyskania niemieckiego obywatelstwa przez Einbürgerung dotyczy kogoś, kto sam nigdy nie posiadał niemieckiego obywatelstwa i nie może wykazać się posiadaniem niemieckich przodków, ale przez scisłe kontakty z narodem niemieckim (małżeństwo z osobą posiadającą niemieckie obywatelstwo, dłuższe zamieszkanie na terenie Niemiec) poczuwa się do bycia jednym z członków tego narodu. Należy dodać, że takie rozwiązanie dotyczyć również może obywateli polskich, którzy niekoniecznie posiadają miejsce stałego zameldowania i miejsce rzeczywistego przebywania na terenie Niemiec. Mogą być także brani pod uwagę obywatele polscy zameldowani i przebywający na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. W takim wypadku stosuje się jednak rygorystyczne procesy sprawdzające nie tylko osobiste kontakty i więzi z narodem niemieckim, ale także bierze się pod uwagę korzyści jakie płynąć mogą z przyjęcia danego wnioskodawcy do grona członków narodu niemieckiego. Takie rozwiązanie wchodzi również w grę w wypadku obywateli polskich, którzy przez dłuższy okres przebywają i są zameldowani na terenie Republiki Federalnej Niemiec (np. z powodu małżeństwa z obywatelem niemieckim – wcale nierzadko spotyka się w Niemczech dwupaństwowców z polskim i niemieckim obywatelstwem oraz ich małżonka, który posiada wyłącznie obywatelstwo polskie). Jeśli jednak złożony zostanie wniosek o przyzanie Einbürgerung, to i tak w pierwszej kolejności zostanie sprawdzone, czy nie można by w danym przypadku stwierdzić posiadania już przez wnioskodawcę obywatelstwa niemieckiego odziedziczonego po niemieckich przodkach. Niemieckie obywatelstwo stwiedza się wtedy, a nie je przyznaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak 3 ale nie
Konkretne przypadki Einbürgerung dotyczy m.in. małżonków osób posiadajacych niemieckie obywatelstwo i partnerów tej samej płci pragnących otrzymać niemieckie obywatelstwo. W takim przypadku mają oni prawo do niemieckiego obywatelstwa, którego przyznanie tylko w wyjątkowych sytuacjach może zostać odmówione. Warunki uzyskania niemieckiego obywatelstwa dla małżonków obywateli niemieckich i partnerów (również tej samej płci) obywateli Niemiec - małżeństwo powinno trwać i nie może być wszczęty lub nawet planowany proces rozwodowy, - małżeństwo nie może być zawarte tylko i wyłącznie w celu otrzymania niemieckiego obywatelstwa, - musi zostać postawiony wniosek, - należy udowodnić zdolność do ustnego porozumiewania się w języku niemieckim i zobowiązać się do przestrzegania niemieckiego porządku prawnego i społecznego (obowiązek zdania odpowiedniego testu nie jest jeszcze prawnie wprowadzony na terenie całych Niemiec), - okres pobytu na terenie Niemiec nie może być krótszy jak 3 lata i wykazywany jest przez posiadanie prawnego tytułu pobytu na terenie Niemiec: wiza lub tym podobne, - małżeństwo musi trwać conajmniej dwa lata przy czym niemiecki partner musi przez ten czas posiadać już niemieckie obywatelstwo a nie dopiero co je orzymać, - posiadanie na terenie Niemiec mieszkania lub domu, - należy utrzymywać się z pracy własnej lub małżonka i nie korzystać ze środków pomocy socjalnej (w przeciwnym razie traci się prawo do przyznania obywatelstwa niemieckiego, ale można spróbować postawić wniosek o Ermessenseinbürgerung na zasadzie wyjątkowego oszacowania przez urzęd korzyści i strat dla państwa niemieckiego), - niekaralność i bark podejrzeń o popełnienie przestępstwa (drobne wykroczenia nie są brane pod uwagę), - należy zrzec się dotychczasowego obywatelstwa - obywatelstwa polskiego z powodu zasady wzajemności zrzekać się nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak 3 ale nie
Warunki uzyskania niemieckiego obywatelstwa dla nie będących małżonkami obywateli niemieckich lub partnerami (również tej samej płci) obywateli Niemiec - musi zostać postawiony wniosek, - należy udowodnić zdolność do ustnego porozumiewania się w języku niemieckim i zobowiązać się do przestrzegania niemieckiego porządku prawnego i społecznego (obowiązek zdania odpowiedniego testu nie jest jeszcze prawnie wprowadzony na terenie całych Niemiec), - okres pobytu na terenie Niemiec nie może być krótszy jak 8 lat i wykazać go należy posiadaniem prawnego tytułu pobytu na terenie Niemiec: wiza lub tym podobne, - posiadanie na terenie Niemiec mieszkania lub domu, - należy utrzymywać się z pracy własnej lub małżonka i nie korzystać ze środków pomocy socjalnej (w przeciwnym razie traci się prawo do przyznania obywatelstwa niemieckiego, ale można spróbować postawić wniosek o Ermessenseinbürgerung na zasadzie wyjątkowego oszacowania przez urzęd korzyści i strat dla państwa niemieckiego), - niekaralność i bark podejrzeń o popełnienie przestępstwa (drobne wykroczenia nie są brane pod uwagę), - należy zrzec się dotychczasowego obywatelstwa - obywatelstwa polskiego z powodu zasady wzajemności zrzekać się nie trzeba. Gdzie i jakie wnioski składać Tych informacji udzielają jednostki administracji lokalnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze, ze ktos za mna teskni! :P:P wlasnie worcilam z reha, usprawiedliwiam sie :P i spadam znowu. zycze wszystkim udanego weekendu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolin-81
dzieki wszystkim za udzielone odpowiedzi, troche skomplikowane, mam nadzieje,ze trafie na dobra,,Laune,, urzedniczek co do forum warto je ozywic, sam jakies osoby z baden-wuerttemberg pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do karolina
byly jakies dziewczyny z Baden-Wüttenrberg ale chyba juz sie nie udzielaja.Musisz popytac.A Ty gdzie mieszkasz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nawet nie trzeba było snuć domysłów ;-) wyznałam przed świętami jak na spowiedzi :-D . 07:30 Jo24 a dziś tez mam gości dzieci znajomych (bez znajomych) bo dzieci mają ferie a ich rodzice pracują mój maż tez racuje więc będę musiała utrzymac w ryzach całą czwórkę sama a potem przyjeżdżają moi rodzice , niestety tylko na jedną noc ale mam niecne plany co do taty otóż fartuszek przygotowany i zaprzęgnę go do robienia pierogów i wygniatania ciasta na wypieki przeróżne i wcale nie jestem złą córkA bo : ON TO LUBI ! w niedzielę to JA idę na proszony obiad a w poniedziałek chyba przyjdą do mnie znajomi ze zajomymi i znajomymi znajomych zaraz po świętach jedziemy w Alpy później moge juz nie mieć czasu włączyć komputera i dlatego już dziś składam Wam najserdeczniejsze życzenia Wielkanocne PEŁNEJ NADZIEI WĘDRÓWKI DO PUSTEGO GROBU,WIOSNY ZMARTWYCHWSTANIA... do napisania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i właśnie wczoraj wrócilismy było SUUUUPER !!! słoneczko , śniegu po pachy, trasy wspaniale przygotowane REWELACJA !!! no i lepiej niż w lutym bo dzień dłuższy i po nartach można było jeszcze nacieszyć się słoneczkiem :-) odkryliśmy fajny basen z atrakcjami w miejscowości obok naszej i tam spędzaliśmy wieczory niestety wszystko dobre szybo się kończy i teraz mam góry prania :-D tak się rozochociliśmy , że chyba pod koniec kwietnia albo na początku maja pojedziemy trzeci raz w tym roku na narty pozdrawiam wszystkich wiosennie 🌻 . Marta jak zdrowie i samopoczucie po reha ? . PS a Limes to nawet chyba jeszcze w domu nie ma , odkąd ode mnie wyjechała to cały czas jest w rozjazdach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, Jo24 ja teraz znowu jestem mama na pelen etat :D:D w sobote wrocilam z reha, bylo fajnie, sporo zabiegow, czas wolny tez byl ;-) basen, sauny itd, itp. doszlam troche do siebie. odbudowalam miesnie nogi. a teraz bede sie starac o Famillienkur. a co9 tam, mozna sprobowac. wiekszosc kas odmawia i trzeba robic odwolanie, ale ja mam tak dobre doswiadczenie z moja KK, ze mam nadzieje, ze obedzie sie bez tego. jak dotad nigdy nie protestowali ;-) ba, nawet sami proponowali mi w zeszlym roku, mutter-kind-kur. rodzice moi juz pojechali :-( mama byla prawie 3 miesiace u nas. dobrze ze JA mamy! od jutra zaczynam Muskelaufbautraining. a w piatek mamy pierwszy termin ogladania mieszkan! juz sie ciesze, zwlaszcza, ze w piatek mamy do obejrzenia mieszkanie, z ktorego moja malzowina mialaby 5 km do pracy! byloby swietnie, teraz 40 jezdzi. ogolnie ok, co do nart- dostalam pozowlenie od mojego lekarza na narty . od nastepnego sezonu. pozdrawiam, i zycze milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM PO SWIETACH. Co slychac dziewczyny?? Marto HB... jak sie czujesz po REHA??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×