Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość zonabremen
Czesć Wszystkim Przepraszam że wpadłam na to forum,ale może któras z Was poszukuje pracy dorywczej jako telefobistka w biurze w Bremen.Wymagany jezyk niemiecki -znajomość przynajmniej w mowie ale bardzo dobra.Praca 5 dni w tygodniu od 9 do 14 .Podaje tel.15115254320

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Tygrys 1974
Przykro mi z powodu Twojego pieska. Co do tej kliniki: w Polsce wiele gabinetow ma strone internetowa i uzywa slowa klinika, ale wydaje mis sie, ze to slowo nie jest strzezone prawnie (musialbym poszukac w necie). I wiesz co mysle: Moze ta klinika nie miala nawet sali operacyjnej, a weterynarz operowal ostatni raz na uczelni.... Ale niestety normalny czlowiek, nie moze stwierdzic " na pierwszy rzut oka" czy lekarz/weterynarz jest dobry... Niestety... Wszedzie tylko kazdy chce kasowac pieniazki, a jak sa problemy to szukaj wiatru w polu. Wrocilam z urlopu i musze powiedziec ze Firma Neckermann Reisen to tez numer.... Jak wyladowalismy to nasz szanowny Reiseleiter oznajmil " nasz hotel nie ma wolnych miejsc, dostaniemy pokoj w Schwesterhotel" Poniewaz mielismy otrzymac pokoj z widokiem na morze, blisko plazy, o malo szlag mnie nie trafil. Nasze nowe lokum bylo mianowicie ok. 1 km od plazy.... Nie pomogly grozby, tlumaczenia, nic. W takiej samej sytuacji bylo okolo 20 osob. Wszyscy inni pogodzili sie ze swoim losem, otrzymal jedynie roznice w cenie i mala wycieczke (za ok 30 Euro). My sie postawilismy i zaczelismy wyliczac punkty prawne. Kosztowalo nas to caly wieczor i nastepny dzien, ustalilismy strategie pertraktacji, przecwiczylismy w hotelu i "do ataku na Neckermanna!" Pan z Neckermanna od poczatkowej postawy : "niech Pani na mnie nie wrzeszczy i Panstwo nie maja prawa na pokoj z widokiem na morze" zmiekl calkowicie, o malo sie nie rozplakal i na koniec zaproponowal nam pobyt w o wiele lepszym hotelu - naturalnie bez doplaty (roznica w cenie od osoby to ok. 800 Euro). No wiec siedzielismy w luksusie, ale mimo tego pozostal niesmak... Bo Pan z Neckermann na nas sie obrazil i nas nie przeprosil. Najbardziej byl zly, ze zarzucilam mu brak kompetencji - hmmmm niestety w tym punkcie mialam racje: byl to, jak sie pozniej okazalo student, ktory mial tam swoj "Ferienjob" . Niestety w kazdej branzy i w kazdym kraju mozna znalezc takie "czarne owce" Nett-ka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie Polki -mam pytanie.czy ktoras z was miala egzamin w niemczech?ja mieszkam na bajerach,chodze na kurs i bede miala 03.11. egzamin.ja zdam dostane:deutsche zertifikat. czy ktoras moze mi powiedziec jak to wygladalo?mam stracha ....a po zatym dzis znalazlam wasze forum mysle ze mnie przyjmiecie do waszego grona???pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny,witaj nowa, gdzie mieszkasz na bayerach?Moja przyjaciolka uczy jezyka niem. na kursach oraz byla przy takich egzaminach.Postaram sie od niej dowiedziec.Kiedys mi opowiadala,ale juz zapomnialam. Wspolczuje wszystkim,ktorzy przezyli koszmar z lekarzami.Mnie jeszcze nic drastycznego nie spotkalo i mam nadzieje,ze nie spotka.Ale mialam juz chwile strachu o zdrowie moich bliskich i oczywiscie nadzieje,ze trafili w dobre rece.Dobrych rak zycze nam wszystkich w trudnych chwilach. Belaiza -dziekuje za przytulanko,czasami jest bardzo potrzebne. Kassay-ja wiem,ze jak bedzie mi dane miec dziecko,to je bede miala.Ale co innego mowi serce,a co innego rozum i czasami´nie idzie to w parze. Pozdrawiam was wszystkie.❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ NOWA77 znalazlam trochę info, a dziewczyny które zdawały napewno napiszą ci coś szczegółowego. Egzaminy językowe - Język niemiecki Zertifikat Deutsch jest egzaminem potwierdzającym znajomość języka niemieckiego na poziomie B1. Przystępują do niego osoby, które mają za sobą od 400 do 450 godzin intensywnej nauki języka. Na egzaminie można uzyskać maksymalnie 300 punktów: 1. Leseverstehen 75 pkt. 2. Sprachbausteine 30 pkt 3. Hörverstehen 75 pkt. 4. Schriftlicher Ausdruck 45 pkt 5. Mündliche Prüfung 75 pkt Aby zdać egzamin trzeba uzyskać min. 60% punktów: - minimum 135 punktów z części pisemnej - minimum 45 punktów z część ustnej Na egzaminie można uzyskać następujące oceny: 180-209,5 pkt. mierny 210-239,5 pkt. dostateczny 240-269,5 pkt. dobry 270-300 pkt. bardzo dobry Opis egzaminu Egzamin składa się z części pisemnej i ustnej. Każda z nich ma ściśle określony czas trwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opis egzaminu Część pisemna Leseverstehen część cel wygląd zadania rodzaj zadania czas 1. Globalverstehen Zuordnungsaufgabe 5 krótkich, autentycznych tekstów prezentujących opinię lub stanowisko (np. list do wydawcy, artykuł z gazety itp.) 5 zadań: dopasowywanie 10 tytułów lub podsumowań do 5 tekstów (5 tytułów nie pasuje do żadnego tekstu). 90 min. 2. Detailverstehen Mehrfachauswahlaufgaben 1-2 teksty ( ok. 300 słów) 5 zadań: test wyboru, trzy sugerowane odpowiedzi uszeregowane do każdego pytania. 3. Selektives Verstehen Zuordnungsaufgaben 12 reklam lub krótkich tekstów dotyczących 2 lub 3 tematów 10 zadań: dopasowywanie tekstów do 10 krótko opisanych sytuacji. Sprachbausteine część cel wygląd zadania rodzaj zadania 4. Mehrfachauswahlaufgaben Teil 1 Średniej długości tekst pisany z pozycji zdającego. 10 zadań: test wyboru (uzupełnianie luk) z 3 sugerowanymi odpowiedziami uszeregowanymi do każdego pytania 5. Mehrfachauswahlaufgaben Teil 2 Faks, list o tematyce biznesowej. 10 zadań: test wielokrotnego wyboru (uzupełnianie luk), do wyboru 15 słów luźno podanych pod tekstem. Przerwa 20 min. Hörverstehen część cel wygląd zadania rodzaj zadania czas 6. Globalverstehen 5 krótkich opinii dotyczących jednego tematu (słucha się ich tylko raz). 5 zadań: ćwiczenie typu prawda/fałsz. 30 min. 7. Detailverstehen Rozmowa lub wywiad prezentujący jeden problem (słucha się go dwa razy). 10 zadań: ćwiczenie typu prawda/fałsz. 8. Selektives Verstehen 5 autentycznych scenek z życia codziennego (słucha się ich dwa razy). 5 zadań: ćwiczenie typu prawda/fałsz. Schriftlicher Ausdruck część cel wygląd zadania rodzaj zadania czas 9. Bearbeitung der 4 Leitpunkte Zadanie: w formie graficznej (ogłoszenie) lub opisowej (list, faks). Należy napisać prywatny lub półformalny list, który musi zawierać 4 zagadnienia podane pod tekstem (ich kolejność trzeba najpierw ustalić). 30 min. Część ustna część cel wygląd zadania rodzaj zadania czas Kontakt - aufnahme 1. Kontakt - aufnahme Luźna rozmowa Zdający: rozmawiają zadając sobie nawzajem pytania wcześniej zasugerowane przez prowadzącego (nazwisko, pochodzenie, języki obce, podróż). 3 - 4 min. Gespräch über ein Thema 2. Gespräch über ein Thema Dla każdego zdającego różne materiały na podobny temat: obrazek/zdjęcie/diagram. Zdający: opowiadają sobie o swoich materiałach, wymieniają opinie o poszczególnych zagadnieniach. 5 - 6 min. Gemeinsam eine Aufgabe lösen 3. Gemeinsam eine Aufgabe lösen Na podstawie zadania przedstawionego w formie obrazka lub diagramu zdający rozmawiają prezentując swoje opinie i ustalają wspólne stanowisko. Zdający: wspólnie rozwiązują problem, np. podział zadań podczas organizacji przyjęcia, zastanawiają się, co należy zrobić i jak rozdzielić pracę między siebie. 5 - 6 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mieszkam w Ingolstadt-to jest 75km od monachium.kurde z opisu to wyglada ciezko ten test......apropo-jest tu ktos z moich okolic?smigam juz dzis-jutro sie odezwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejjj O niemieckich lekarz napisze tylko tyle, ze gdybym przed laty znalazla sie w ich rekach nie bylo by mnie juz pewnie na tym topiku.. Mimo braku sprzetu, materialow i korpucji sa o niebo lepsi od tych niemieckich, ktorzy studiuja ten fach tylko po to zeby \"zarabiac duzo kasy i miec wysoka pozycje spoleczna\". Polski lekarz posiada duzo wieksza wiedza i doswiadczenie. Korpucja w Polsce bierze sie tylko z za malych zarobko / bezrobocia co niesie za soba mala sume srodkow, ktore wplywaja do wspolnej kasy. Historia lubi zataczac kolo i moze jeszcze wkrotce bedzie tak, ze Polsce i naszym rodakom bedzie sie wiodlo lepiej niz nam tu. W Niemczech zapada powoli stagnacji, czego skutek my same wkrotce odczujemy w postacie podniesionych skladek na ubezp i podatku Vat.. Juz teraz mamy wieeelka dziure budzetowa z powodu niewymiernie wysokich rent i co gorsza coraz wiekszej jej ilosci z powodu wydluzania sie wieku emerytow. O inflacji mozemy tu juz powoli mowic. To znaja te co musza co tydzien robic zakupy i przed wszystkim tankowac. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do hamster
jest tu kilka dziewczyn mieszkajacych w tym rejonie , przejrzyj tabelke aga **** Frankfurt******** ???????? *********** Aga_ ******Bremen*********** ????????? *********** ?????? *** angelina 22****Monachuim-Karsfeld****????** 22lata****maz asia80****Stuttgart(Göppingen)****3 lata***26 lat****1 dziecko(Bastian 8m-cy) balooonik**** Gütersloh-NRW******7 lat****50 lat BARBARAG ****Raciborz ****30 lat ****2 dzieci (Kamil 6lat i Natalia7lat) beleiza****(Bawaria)Pfarrkirchen***1 rok***36 lat bremenka****Bremen**** od marca 2006****24 lata****maz Carolina77****NRW-Essen******3msce******20 lat cludi_alb********Münsingen BW*****3lata*****24lata(28.07) e-v-a****Teising**** 17,5****41lat w(7.10)****dzieci(Olivia-15lat) Fa************Bayern********7 lat*********37 lat***dwoje dzieci Gingera****Weil am Rhein-BW****przeprowadzka w planach****35 lat-(corka15lat+ciaza). Gosia_70****36lat hessen**** Isia27 ****Travemünde ********1,5 roku**** 27 lat janta****Szczecin**********38lat****maz****3dzieci(13, 4, 1,5 ) Ignorancja***NRW 18lat***46lat****2dzieci corka 26 syn24 justynaamelia****Bawaria****11 m-cy******26 lat****2dzieci(3; 1,5msca) Justys78*******Nordhorn*******2,5roku******28 lat kajaffm****Frankfurt**** kasiulica****Karlsruhe(Germersheim) ****1rok**23 lata kaska12345**** Kassay(Iwona)****Bremen****20 lat**** 36lat****2 dzieci(16lat i roczek) kc*****Bad Kreuznach (RP)*****2,5 roku****23 lata Lena****Berlin**** lenka******** limes-inferior **** Brocken******4,5*******34 lata madlen21****Heppenheim (Hessen)****3lata****21 lata (Olivia-2 latka, Thomas 4msce) Madzialenka_1****Esslingen ******3 lata****23lata malutka_de*****Bad Urach*******5lat *****24 lata****1 dziecko(7 m-cy) maremarie*** Stuttgart(Steinenbronn)***29 lat mary.de ****Wiesbaden ********????*******21lat****chlopak micka********** Pforzheim*******9,5 ******32lat******1 dziecko(28.11.04) Mo.nika*******Bremen*********1rok*********30 lat****3 dzieci(8,5,0--3.04.06) naneczka*******München *******6lat ******????? Nett-ka****Fellbach bei Stuttgart****8 lat ****33 lata Ona 22****Wilhelmshaven(bei Bremen)****4lata***22 lata(strzelec) sarra...****Hannover ****5lat*****?????******maz Tin*************Hamburg*******16,5 *******34 lata******2 dzieci Tofi_Bremen*** Kassel/Bremen**** 1rok **** 27lat ***** (dziedziczka na 31.03.07 J) usmieszka*****Tübingen******3 lata********25 lat Werkaaa*****Gütersloh (NRW)****3,5 roku ****32 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry 🖐️ nowa77 A jak masz na imie, bo ja jestem z Bayern i mieszkam kolo Schweinfurtu. Ile masz latek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Fa to ty pisałaś ostatnio o córeczce? jak tam w szkole lepiej? zaaklimatyzowała się już? Unas zimno, w nocy mróz , a rano jechałam zawiez dzieci to musiałam najpierw zamarznięte szyby w samochodzie oskrobać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o nieeee
pogielo was chyba podsylac nam tego starego zboczenca na topik!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uprzejmie informuje, ze wygralismy w lotto 1242€ i 2 centy i dzis jestesmy bogaci :D No wlasnie gdzie jest Monika? No i strasznie jestem ciekawa jak radzi sobie Janta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza super!!! chociaż to nie kokosy ale zawsze się przyda NIESPODZIEWANY PRZYPŁYW GOTÓWKI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belaiza - gratuluje 🌻 my ostatnio mic nie wygrywamy, nawet 3 nie mamy, choc zdaza sie ze trafimy 4 liczby ale w innych rzadkach :( ale mimo to gramy dalej :) pozdrawiam, milego dnia!!!! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza-gratuluje.🌼🌼🌼 Dziewczyny,ktora z was pisala o nowej metodzie usuwania osadu nazebnego?Tez mam fiola na punkcie zebow.Napiszcie,na czym ta metoda polega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limes tak, ja czytałam że trzeba zdać test na obywatelstwo, i któraś z dziewczyn też tutaj pisała że zdawała i pisała o co ją pytali, ale nie pamętam która to była. Ale to chyba tylko te osoby muszą zdawać , które nie dziedziczą po rodzicach albo po mężu, jak coś znajdę to napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limes poczytaj marzec 2006 Każdy imigrant, który ubiega się o obywatelstwo, musi zdać test z wiedzy o Niemczech - zaproponował w zeszłym tygodniu premier Hesji Roland Koch, polityk CDU słynący z wypowiedzi nieprzychylnych imigrantom. O test wybuchła awantura, ale sprawa ma głębsze dno. W Niemczech od kilku miesięcy próbuje się imigrantom przykręcić śrubę. Idziemy w kierunku Holandii, gdzie radykalnie zaostrzono przepisy dotyczące imigrantów. To katastrofalna polityka - uważa Gunter Hoffmann, publicysta tygodnika \"Die Zeit\". Zdaniem prof. Paula Noltego, historyka z Wolnego Uniwersytetu w Berlinie, w sprawie imigrantów rząd działa coraz bardziej nerwowo, ale na razie się miota. Heski test \"Co rozumie Pan/Pani pod pojęciem reformacja? Kto ją zapoczątkował?\", \" Co w 1938 r. osiągnął niemiecki fizyk Otto Hahn?\", \"Proszę wymienić cztery fundamentalne prawa gwarantowane przez niemiecką konstytucję\"- to trzy z setki pytań, na jakie będą musieli odpowiedzieć mieszkający w Hesji imigranci, którzy wystąpili o niemieckie obywatelstwo. W założeniu test ma odsiać tych, którzy nie znają niemieckiego i nie mają bladego pojęcia o historii, polityce, kulturze oraz zwyczajach panujących w Niemczech. Chadecja pomysły Rolanda Kocha przyjęła z entuzjazmem. Kanclerz Merkel i chadecki szef MSW Wolfgang Schäuble uważają nawet, że patent premiera Hesji należy wdrożyć w pozostałych 15 landach. Lewica wzywa Kocha, by się wycofał. - Z nadawania obywatelstwa nie można robić egzaminu na prawo jazdy - twierdzi Dieter Wifelspütz, ekspert SPD od spraw wewnętrznych. Żeby rozwiązać test Kocha, trzeba mieć naprawdę wielką wiedzę o Niemczech, a z niektórymi pytaniami nie dają sobie rady rodowici Niemcy. \"Na wiele sam nie byłbym w stanie odpowiedzieć. Przecież taki test będą musiały zdać także sprzątaczki i portierzy\" - irytuje się na łamach \"Frankfurter Allgemeine Zeitung\" Marcel Reich Ranicki, imigrant z Polski, a dziś chyba najbardziej ceniony krytyk literacki w Niemczech. Ale premier Koch ani myśli ustąpić. Heski test nie jest odosobnionym przypadkiem. Od stycznia muzułmanie starający się o obywatelstwo w Badenii-Wirtembergii (również rządzonej przez CDU) muszą podczas rozmowy z urzędnikami odpowiadać na pytania dotyczące ich stosunku do homoseksualistów, przemocy w rodzinie czy tolerancji wobec muzułmanek nienoszących chust. Tę praktykę zgodnie oprotestowali działacze żydowscy i muzułmańscy, ale premier Badenii Günther Oettinger zdania nie zmienił. Badeńscy urzędnicy dalej pytają Turków, którym marzy się obywatelstwo, o to, czy \"to prawda, że Żydzi są sprawcami całego zła na świecie\". W Bawarii Günther Beckstein, szef tamtejszego MSW, opowiadał się wcześniej za inwigilacją meczetów, a teraz domaga się, by tym cudzoziemcom, którzy nie mówią po niemiecku, obcinać zasiłki socjalne. Strach przed integryzmem Chadecy prowadzą krucjatę prawną przeciwko imigrantom, bo boją się islamskiego integryzmu i gett. Zamieszki, jakie w zeszłym roku ogarnęły zamieszkiwane przez imigrantów przedmieścia Paryża, dały chadekom wiele do myślenia. - Jednak pomysły z kwestionariuszami to dowód na to, że politycy są bezsilni. Nie wiedzą, jak asymilować imigrantów - uważa prof. Nolte. A integracja w Niemczech to poważny problem. Gdy w 2000 r. w Düsseldorfie zaczął się proces Metina Kaplana, tureckiego integrysty, który zamierzał stworzyć w Niemczech islamskie państwo, sąd ze zdumieniem odnotował, że powoływani na świadków przez prokuratorów Turcy w ogóle nie mówią po niemiecku, mimo że mają niemieckie obywatelstwo. Według cytowanych przez \"Spiegla\" statystyk co piąte dziecko wywodzące się z prawie 7-milionowej rzeszy żyjących w Niemczech emigrantów nie kończy szkoły podstawowej, zaś 40 proc. ma tylko podstawowe wykształcenie. Co czwarty emigrant nie ma pracy. W okrytym złą sławą Kreuzbergu, liczącej 150 tys. mieszkańców dzielnicy Berlina, działają szkoły, w których nie ma dzieci o niemieckich korzeniach. Dwie trzecie z nich ma problemy z porozumiewaniem się po niemiecku. A żyjący tam emigranci z Turcji dzięki kablówce i kartom czipowym służącym do wypłacania zasiłku z bankomatu wcale nie muszą się integrować. - Nie wymyślono jeszcze sposobu na to, by zintegrować wszystkich. W USA istnieją tysiące światów równoległych, ale ich mieszkańcy czują się związani z krajem, w którym żyją. To w żadnej mierze nie usprawiedliwia represyjnej polityki wobec obcokrajowców mających problemy z językiem - uważa Hoffmann. Co mówi demografia Na to nakłada się coraz głębszy kryzys demograficzny. W zeszłym roku w Niemczech urodziło się najmniej dzieci od zakończenia wojny. Zdaniem ekspertów Niemcy tak czy owak będą musieli przyjmować więcej emigrantów, bo jeśli tego nie zrobią, to w 2020 r. gospodarce zabraknie rąk do pracy. Tyle że obcokrajowców w latach 60. i 70. witano z otwartymi ramionami, a teraz na podobną serdeczność nie mają co liczyć. - Statystyki demograficzne wzbudzają panikę szczególnie wśród tych, których przeraża wizja kraju, gdzie rdzenni Niemcy byliby mniejszością. Sęk w tym, że tego procesu nie da się powstrzymać i za kilkadziesiąt lat Niemcy mogą pod względem kolorytu ludności przypominać USA - twierdzi prof. Nolte. Tymczasem Wolfgang Schäuble zapowiada, że będzie dążył do tego, by do Niemiec wpuszczać tylko imigrantów najbardziej potrzebnych, czyli inżynierów, informatyków i lekarzy. - Migracjami należy sterować. Nie można doprowadzić do sytuacji, by przez imigrantów nasz system socjalny stał się niewydolny - zapowiada minister. Partyjni koledzy Schäublego zastanawiają się, czy nie stworzyć niemieckiej wersji holenderskiego filmu instruktażowego dla emigrantów, w którym m.in. pokazywane są kobiety opalające się topless. - Po wojnie stało się jasne, że Niemcy staną się krajem wielokulturowym. Nie potrafię pojąć, dlaczego chadecy chcą to teraz na siłę zmienić - komentuje Gunter Hoffmann. [Bartosz T. Wieliński, gazeta.pl]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tell me
czy wszyscy Niemcy są tacy skąpi ,o przepraszam oszczędni.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczor:) Witam Was wszystkie i pozdrawiam, ale dla Iwony pozdrowienia i usciski specjalne :) 🌻 Jakas godzine temu wrocilismy z Kiel.Bylismy z Mateuszem na kontroli.Pan doktor powiedzial ze jest stabilny, a to najwazniejsze,lepiej nie bedzie wiec to jest to co najbardziej chcielismy uslyszec.Mateusz zadowolony:) Jeden chlopczyk strasznie panikowal, a Mateusz mowi taki tonem, jak fachura jakis :no i czego on tak rozpacza,ale beksa.Juz zapomnial jak sam panikowal na poczatku.Jak mial wejsc na wage to sie wydzieral jakby go ze skory obdzierali:) Ale jestem padnieta.Dzisiaj wczesniej do lozka.Aaa musze sie pochwalic, ze po wszystkich gabinetach biegalam z synem sama.Maz z reszta ferajny czekal w poczekalni.I wszedzie bez problemow sie dogadywalam:) Czyli z niemieckim nie jest tak zle.:) Ok, jeszcze raz pozdrawiam, i obiecuje teraz zagladac czesciej ! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj monika, no to super że dobre wiadomości macie w sprawie syna, cieszymy się z tobą i życzymy dużo zdrówka dla Mateusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza super!!!!to teraz na zakupy:):):) Monika ciesze sie ze wraca Ci humor:):)dzielny synek:) A ja kupilam w koncu buty na moja mala stope,ale sie nachodzilysmy.A teraz ogladam mecz;)z chlopakami:) Milego wieczorku!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny! E-v-a to ja pisalam o nowej metodzie usuwania osadu nazebnego nie pamietam jak sie nazywa ta metoda, bo na rachunku napisane jest tylko professionelle zahnreinigung-bardzo skuteczna Monia zdrowka dla Mateusza zycze Pozdrowienia dla wszystkich 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc, witaj moniko-ciesze sie,ze z synem jest dobrze. cludi-dziekuje za informacje. bremenka-ja tez ogladam mecz tyle,ze niestety sama!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eva mnie on za bardzo nie interesuje:)ogladam bo i tak nie mam nic do roboty.I slucham gadania facetow;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×