Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

czesc dziewczynki ja wlasnie w pracy siedze jak tam po wykendzie ??? ja juz nie moge sie doczekac lotu jeszcze tylko 28 dni i bede z moim misiem:) kasiunia mialas mi napisac czy masz gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie :) u nas sloneczko swieci i robi sie wreszcie ladna pogoda :D czas zabrac sie za pranie.. na poczatku sierpnia jedziemy na osiem dni do Mielna :), ciesze sie gl dlatego, ze mala bedzie mogla wreszcie sie wyszalec, wybiegac itd no i nam urlop sie od dawna przysluguje :P byla juz ktoras z was tam? moze wiecie co warto zwiedzic? na pewno chcemy zrobic jeszcze wypad do Gdanska, aby moj maz mogl tez poogladac, bo ja bylam tam juz chyba z trzy razy, ale kolejny nie zaszkodzi :D przy przegladzia szafy \" na wyjazd\" moj maz jak zwykle nic nie ma, a jak cos ma kupic to mowi, ze albo ma, albo za drogie, albo zawsze cos wynajdzie, zeby nie mierzyc :( udalo mi sie kupic w Schiesserze bikini za 5 € :D to sie nazywa Schnäppchen :D bylo juz czterokrotnie redukowane :), a teraz siedze i odliczam dni do 1 sierpnia :) milego dnia !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziunia myslalas juz nad tym, ze moze w twoim pozywieniu za malo jest magnezu i cynku? odstaw kawe i sporobuj jesc warzywa, w ktorych tych mikreelemntow jest duzo : Produkty spożywcze, będące najlepszymi źródłami magnezu (w 100g produktu): * pestki dyni - 520 mg * kakao gorzkie - 420 mg * koper - 377 mg * natka pietruszki - 291 mg * migdały - 257 mg * soja - 250 mg * kasza gryczana - 218 mg * orzechy - 130-190 mg * fasola biała - 169 mg * jabłka ze skórką - 104 mg * czekolada Regularne zażywanie niektórych leków, w tym pigułek antykoncepcyjnych, oraz picie alkoholu wpływa na obniżenie poziomu cynku w organizmie człowieka. Z punktu widzenia odżywiania duże ilości cynku znajdują się w ostrygach, chudym mięsie, drobiu i rybach. Dostarczają go również kasze i chleb pełnoziarnisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapotrzebowanie na magnez u osób dorosłych wynosi 300-400 mg na dobę i chociaż w naturalnym środowisku bogato występuje w spożywanych przez człowieka pokarmach, jest go coraz mniej w wyniku nawożenia chemicznego gleby związkami zawierającymi potas oraz stosowania nadmiernej ilości konserwantów żywności. Inne przyczyny niedoboru magnezu to: nadużywanie alkoholu, picie kawy, stosowanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych, stres, spożywanie nadmiernych ilości tłuszczów, niewydolność nerek. Objawami niedoboru magnezu mogą być: nagłe zawroty głowy, bolesne skurcze łydek, uczucie odrętwienia i mrowienia w kończynach, wzmożone wypadanie włosów, łamanie się paznokci, próchnica zębów, rozdrażnienie, lęki, trudności w koncentracji, zaburzenia snu, nocne poty, kołatanie serca, arytmia, bóle głowy, mdłości, biegunki, drganie jednej z powiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bardzo prosze o pomoc
Do Jo24 dziekuje za szybke przetlumaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziunia -------- jak coś podziała, to bardzo cię proszę poinformuj mnie CO ! bo ja jakoś tak w innej czasoprzestrzeni codzeinnie rano rano się obracam :-o no normalnie nie mogę się ocknąć !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marienchen------- ty kiedyś pisałaś, że jak się ma dziecko to jest się zwolnionym z opłat za studia , a czy jest to ograniczone np. wiekowo ? czy jak ja chciała bym sobie teraz jeszcze postudiować, to też była bym zwolniona ? no kurcze fajnie by było :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba ze jak sie
jest samotna matka to nie trzeba placic za stusia syna, o to chyba chodzilo, bo przeciez mariechen pisalal ze jej syn idzie na studia i moglaby byc zwolniona z oplat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hallo ! witam juz prawie calkiem nieobolala:) Ide dzisiaj na kontrole.Nie uwierzycie, ale ja dopiero wczoraj zorientowalam sie ze mam dren w policzku:) myslalam ze ide dzis na zwykla kontrole a on pewnie tego dreniaka chce mi wyjac.:) Pogoda dzis piekna.Trzeba dzis chlopcom cos na dworze zorganizowac.A tymczasem ide sobie obejrzec Zdesperowane.Mam juz 23 odcinek 3 serii!! :) Tez to ogladacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no.... bardzo prawdopodobne ,że coś źle zrozumiałam. ale jak by zwolnienie z opłat podyktowane miało być tym,że studenta ktoś samotnie wychowuje to by prowadziło do nadużyć :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zresztą , co my się tu będziemy domyślać ;-) przyjdzie Marienchen to nam powie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak tak polak
jak slyszy pieniadze to zaraz urodzi tych dzieci 15 sztuk, a byla juz mowa tutaj sto razy o tym zasilku , jest on uzalezniony od dochodu matku w ostatnim roku, jezeli nie pracowala w niemczech nie dostanie takij kwoty,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czyli jo24 dobrze
zrozumialas, studenci majacy dzieci sa zwolnieni z oplat, wiec zostan studentka byc moze nie bedziesz ponosila kosztow zwiazanych ze studiami, tak jak pisze mariechen jest to zalezne od danego landu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariechen ja ci powiem tak moj brat twierdzi ze wogole zycie w niemczech to bajka i tam jest owiele latwiej niz w polsce a on mieszka w polsce ja jesze tez jeszcze tylko 28 dni i caly czas sie ze mna kluci nie dociera do niego ze tam trzeba ciezko pracowac na to co sie ma ze wlasnie pieniadze nie rosna na drzewach i nie leza na ulicy szkoda gadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikusia bozycie w niemczech
jest latwiejsze o wiele nizeli w polsce, tutaj pracujac nie musisz sie martwic czy starczy ci do pierwszego i czy bedziesz co miala do garnka wlozyc, nawet jezeli jestes samotna matka to dasz sobie rade , z legalnej pracy wystarczy ci na oplaty i jedzenie, oczywiscie nie mowimy tutaj o zadnych luksusach i codziennych wyjsciach do restauracji, ale o normalnym zwyklym zyciu, na ktore w polsce samotnej matki nie maja szans , gdyz ich wynagrodzenie nie starcza nawet na rachunki i czynsz . A o zasilku na dzieci byla juz mowa, mariechen dostaje sie dokladnie 67 % , ale trzeba rok w niemczech przepracowac i z tego wylicza sie srednia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na dziecko
Wie hoch ist das Elterngeld? Im Internet findet man unter www.bmfsfj.de/elterngeldrechner einen Elterngeldrechner des Bundesministeriums für Familie, Senioren, Frauen und Jugend, mit dem werdende Väter und Mütter ihren Elterngeldanspruch berechnen können. Unter der gleichen Internetadresse findet man auch eine Liste der Stellen, die im jeweiligen Bundesland für die Antragsstellung und Berechnung des Elterngeldes zuständig sind (in der Regel die Stellen, die bisher für das Erziehungsgeld zuständig waren). Die Höhe des Elterngeldes berechnet sich individuell. Als Einkommensersatzleistung beträgt es 67 Prozent des Nettoentgeltes, das wegfällt, weil die Erwerbstätigkeit zur Betreuung des Kindes reduziert wird. Maßgeblich für die Berechnung ist das durchschnittliche Nettoeinkommen des antragstellenden Elternteils aus den letzten zwölf Kalendermonaten vor der Geburt des Kindes (ohne Einmalzahlungen). Bei Selbstständigen beträgt das Elterngeld 67 Prozent des entfallenen Gewinns, der insbesondere durch den Einkommenssteuerbescheid nachgewiesen wird. War das Nettoeinkommen vor der Geburt geringer als 1.000 Euro monatlich, dann wird die Einkommensersatzrate von 67 Prozent auf bis zu 100 Prozent angehoben. Für je 20 Euro, die das Nettoeinkommen unter 1.000 Euro liegt, steigt der Satz um einen Prozentpunkt. Wer zum Beispiel bei der Geburt seines Kindes 400 Euro in einer geringfügigen Beschäftigung verdiente und diese nach der Geburt aufgibt, erhält 388 Euro als Elterngeld. Das Elterngeld beträgt höchstens 1.800 Euro (67 % vom maximal 2.700 Nettoerwerbseinkommen vor der Geburt) und mindestens 300 Euro. Wie beim bisherigen Erziehungsgeld werden auch auf das Elterngeld Mutterschaftsleistungen oder vergleichbare Leistungen angerechnet. Bei Mehrlingsgeburten erhöht sich das Elterngeld um 300 Euro je weiterem Kind. Das Mindestelterngeld von 300 Euro steht auch jenen Eltern zu, die zuvor nicht erwerbstätig waren (Einverdienerfamilie), ebenso wie Studenten, Kleinstverdienern und Arbeitslosengeld II Empfängern.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikusia a sprawdziłas pocztę???? dziunia, porcja red bulla i możesz wszystko, a te domki to tulko pozory, takich miejsc mamy chyba z 10 w całym Lęborku a nawet i ładniejsze, co nie zmnienia faktu ze to tylko fatamorgana :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasienko k tak dzisiaj przed 5 min dziekuje bardzo sie ucieszylam hihiihi napisze do ciebie wieczorkim na gg a teraz pracuje bo mam troszke do zrobienia pozdrawiam buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj, tak, tak... ech... są ludzie na tym świecie co to wiedzą lepiej od ciebie, w którą stronę się podcierałaś i bij zabij nie przekonasz ;-p ja właśnie wczoraj miałam wątpliwą przyjemność spotkać taki jeden \"egzemplarz\" :-o Panie uchowaj !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIUNIAAAAAA !!!!!!!!! znalazłaś już skuteczny środek na pobudzenie ???????? piję juz ..entą kawę i nic 😭 . . nawet z colą sobie zrobiłam wg przepisu koleżanki i nic 😭 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja tego Mario to wam powiem , że nie bardzo... :-o ale nic już nie napiszę bo bom taka słabosilna :-( tyle już dzisiaj zrobiłam a jeszcze tyle przede mną 😭 . kto wymyślił poniedziałek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do anulka
bo to moze byc w sumie 2500 euro maximum brutto za caly macierzynski, tak pisali i to prawda, ale malo ktora sie zalapie na 2500 miesieczni(netto to okolo 1800) , jedynie te ktore zarabialy okolo 2000 euro miesiecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam-ale zescie naprodukowaly......ale mialam czytania... Dla Kaia-na oczko🌻 anulka -mnie tez znajomi wpajali ze dostane tyle kasy....a ja musialam wszystkich uswiadamiac,ze nie dostane-ale jak pl tv trabila na prawo i lewo ze w De to sie dopiero maja bo wszyscy chca po 1.01.2007 rodzic ,a to tylko zrobili dla tych co duzo zarabiali zeby oni tez dzieci mieli;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to nic tylko zapładniac sie i rodzic w DE :classic_cool: dziewczyny do dzieła!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co zaczynam zauwazac ze nikt sie nie interesuje tymi osobami ktore sa nowe i cokolwiek pisza to je sie lekcewazy ale sie przyzwyczailam do tego :(:( dobrze ze chociaz kasia do mnie pisze :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do nikusia
nikusia przeciez nawet na pomaranczowo ktos ci tam odpisal o zyciu w niemczech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×