Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość iki

Wada wzroku!!

Polecane posty

Gość prywatny okulista
Polecam prywatnego okuliste który przyjmuje u optyka. Wtedy czesto sa promocje i w cenie wizyty jest para soczewek. Ja tez miałam mała wade ale lekarka powiedziała mi ze nie mam nosic okularów na co dzień ale gdy sa mi potrzebne i tak oczy mi poszły jedno na -3,5 a drugie na -2,5. Od kiedy nosze soczewki wada sie zatrzymała. Polecam cwiczenia na wzrok np. zblizanie i odalanie palca od oczu cały czas na niego potrzac albo patrzenie na coś na róznych odległościach, raz daleko raz blizej i blisko i tak przez kilka minut. Ja jestem leniwa i tego nie robie, ale ponoc cwiczenia te oprócz zahamowania moga nawet poprawic wzrok, ale to zalezy od kazdego indywidualnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia kak
moja wada byla juz ustabilizowana ... i masakrycznie wysoka jak dla mnie ... zabieg mialam robiony z 2 lata temu i jestm bardzo bardzo zadowolona naprawde :) oczywiscie wczesniej badania okulistyczne sa niezbedne ( nie wszyscy moga ) , jesli lekarz zdecyduje ze mozna to wtedy jest super :) badalam ostatnio oczka ( zwykla kontrola ) i wszystko jest ok .. widze super . Polecam wszystkim .. naturalnie koszt jest spory ale wiem ze warto bylo .. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soczewka
to nieprawda, ze wada wzroku poglebia sie jesli nie nosi sie okularow. Wrecz przeciwnie. Oko jest wtedy zmuszane do pracy, wysilku i wada poglebia sie wolniej. Oko przyzwyczajone do okularow czy soczewek "rozleniwia sie", jak to powiedzial moj lekarz, i "domaga sie" coraz to wiekszej pomocy z naszej strony. I w moim przypadku dokladnie tak bylo, na poczatku nosilam okulary i wtedy wada galopowala, jakis czas temu wlasciwie z nich zrezygnowalam i wzrok przestal mi sie pogarszac. A dodam, ze nie jestem jeszcze w tym wieku kiedy wada sie stabilizuje. Oczywiscie mam wrazenie ze wciaz mi sie pogarsza ale minimalnie i wiem tez ze to glupie ze nie nosze okularow bo mam spora wade, ale jest to moj wybor i jedyne nagatywne skutki sa takie ze mam problem z rozpoznaniem nru autobusu itp,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia kak
mi tez tak lekarz mowil tylko wytlumacz mi w takim razie dlaczego skoro nie chcialam nosic okularow moja wada leciala i leciala w gore...?? dopiero pod sam koniec zaczelam nosic soczewki bo bylam juz potem slepa jak kret ... oni tak gadaja i mi tez tak babka gadala zebym sobie zakladala do tv i tablicy i jak sie skonczylo? ze zaczelam wymieniac szkla zanim sie obejrzalam... noi doszlo daleko... nie radze wiec nie nosic okularow ... naprawde ... teraz jestm po zabiegu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marika23
nie wiem juz jak to jest...zaczynalam od -0,5, okulary nosilam tylko czasami, potem zrobilam sobie nowe i nosilam non stop, od tego czasu wada rzeczywicie poglebila sie dosyc gwałtownie, teraz mam -3,25.Nosze soczewki na zmiane z okularami...marzy mi się laser ale musze na niego zarobic i poczekac az wada sie ustabilizuje....Męczące to życie okularników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biala_dama
Hej , skoro jest już temat okularów, soczewek i wady wzroku , to chcialam się zapytać czy jest w ogole możliwość noszenia soczewek kontaktowych przy astygmatyźmie???Moja siostra nosi soczewki Dailies jednodniowe i jest z nich taka zadowolona :( ciągle powtarza, że w okularach to nie ma życia :| tez bym chciała w końcu zacząć nosic soczewki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiciakicia
Przecież są soczewki dla osób z astygmatyzmem - moja mama nosiła takie - Focus Toric - soczewki toryczne, masz podaną moc sferyczną, moc cylindryczną i oś cylindra, idz do okulisty i zapytaj o soczewki toryczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetttte
A ja bym na laser się nie zdecydowała, co prawda nie mam tez aż takiej dużej wady wzroku, żeby laserową korektę robić. Ja preferuje soczewki, jestem do nich bardzo przyzwyczajona, nosze je od 5 lat - na początku były twarde, a potem zmieniałam na miekkie acuvue, a teraz też w tych O2optix chodzę, bo jakiś czas temu lekarz stwierdził że mam lekko niedotlenione oko i dlatego dał mi te soczewki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ramireska
A ja mam pytanie do osób, które są już po zabiegu laserowym: -jak długo nie można uprawiać sportu i trzeba sie oszczedzac po zabiegu? -czy mozna rodzic normalnie czy raczej wskazana jest cesarka? -czy boli w trakcie zabiegu i po nim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZy może ktoś coś więcej napisać o korekcie laserowej. Ja mam 20 lat, ale teraz odkąd zaczęłam studia jest coraz gorzej. wada mi się pogarsza bardzo szybko. Muszę chyba znowu iść do okulisty choć byłam z 3 miesiące temu. A może za długo naoszę soczewki? Ile wy nosicie soczewki (ile godzin dziennie) ? Ja czasem nosze nawet 14h. Ale staram sie najwyżej 8..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alitka
E 14 godzin to normalka, ja mam Optixy i standardowo mam je na oczkach tyle czasu, i nic mi sie nie dzieje, po konsultacjach zawsze jest ok, ale tak długo można chyba nosić tylko te soczewki silikonowohydrożelowe , bo one włansie tlen dopuszczają do oka i można je dłużej nosić, bez ryzyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bunia23
A ja się do O2optix przymierzam , tylko muszę jeszcze dozbierać troszkę kasy i podaruje sobie odrobinę luksusu ;) to moje pierwsze soczewki będą - oczywiście jak lekarz stwierdzi, że mogę je nosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bunia23
a jeszcze chciałam zapytać czy bezpiecznie jest kupować soczewki przez net? bo już też na aukcji upatrzyłam sobie takie, tylko trochę to ryzykowne, bo już dwa razy nacięłam się na allegrowiczu, a poza tym nie wiem czy na zdrowiu akurat warto oszczędzać :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ludzie, ostroznie z laserowa korekcja wzroku - najpierw poczytajcie sobie o tych operacjach, zdarzaja sie potem rozne numery, np. podwojne widzenie, oslabione widzenie po zmierzchu itp... Konsultowalam sie kiedys w tej sprawie z naprawde dobrym okulista, chirurgiem, i on powiedzial szczerze, ze wlasnemu dziecku by takiej operacji nie polecal, bo po co ryzykowac, jesli dzieki soczewkom czy okularom mozna funkcjonowac zupelnie normalnie. A Ty iki nie przejmuj sie :-) Ja mam -8 w obu oczach i zyje :-) Wzrok mi \"lecial\" od 7 roku zycia, a w 8 klasie podstawowki mialam, uwaga, -6 i radzilam sobie bez okularow :classic_cool: Wycwiczylam sie w spisywaniu wszystkiego od kolezanki z zeszytu, zamiast z tablicy :-D Powiem Ci, ze kompletnie na co dzien nie pamietam o tym, ze z moimi oczami jest cos nie tak. A soczewki kontaktowe to naprawde dobry wynalazek, aczkolwiek ostatnio chodze w okularach i tez jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnosnie soczewek, to ja przez prawie 10 lat nosilam zwyczajne miesieczne Johnson&Johnson i jedyne, co wiem, to ze w ciagu kazdej doby przez minimum 4 godziny musza sie przemoczyc w plynie, natomiast okulista nigdy mi nie sygnalizowal, ze moze byc jakis problem z niedotlenieniem oka, jesli sie je nosi dluzej niz przez 8 godz. Nosilam normalnie przez tyle godzin, ile bylam na nogach i nie mialam zadnych klopotow z dyskomfortem, infekcjami etc. Teraz przestalam je nosic tylko dlatego, ze sie przyzwyczailam do okularow, ktorych wczesniej nie cierpialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja noszę okulary od szóstego roku życia. Obecnie moja wada wynosi -6. Nigdy nie nosiłam soczewek i nie mam takiego zamiaru. Nie potrafię wyobrazić sobie mojej twarzy bez okularów( bez nich w lustrze to się nie widze). Bez nich czuje się naga :) Ostatio kupiłam sobie nowe i jestem z nich bardzo zadowolona, miło było widzieć znajomych ze szczerym entuzjazmem chwalących jakie są fajne. Lubię moje okulary. Nie jest prawdą, że na starośc wzrok sie wydłuża i wtedy nie nosi się okularów, lecz nosi sie dwie pary, do patrzenia na dal inne(minusy), a do czytanie inne(plusy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olszynka25
A ja z kolei nie moglam przyzwyczaić się do okularów :) poza tym wyglądałam w nich niezbyt korzystnie ;) moje pierwsze soczewki (pół roku temu) założyłam na własny ślub :) miałam jednodniowe Dailiesy - bylam zadowolona, najbardziej bałam się tego , że w trakcie zabawy coś się stanie , beda bolec mnie oczy czy coś takiego, ale było super, balowałam całą noc. Miałam soczewki na oczach dobrych parenaście godzin i bylo ok, od tamtej pory przekonalam sie do tego wynalazku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basienka 1234567
ja mam prawie 15 lat, soczewki nosze od około 0,5 roku i jest ok. ;) wreszcie pozbyłam sie kompleksów okluranicy(mam -5 :/) . CHciałabym w przyszłosci zrobic sobie operacje, ale to dopiero w przyszłosci. Słyszałam ze podczas ciąży również pogarsza się wada i nawet cesarka nic nie pomoże :( . a do tego ta operację mozna zrobic tylko raz w zyciu, wiec lepej sie z ta decyzja nie spieszyc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia kak
do inna > prosze cie nie odstraszaj ludzi bo naprawde przesadzasz , oczywiscie nie wszyscy moga byc poddani laserowej korekcji wzroku ( sa rozne przeciwskazania ) ale nie przesadzajmy ze maja sie dziac takie rzeczy o ktorych piszesz , ja jestem po zabiegu juz jakis czas i jest super , super widze nic mi sie nie dzialo nie dzieje , wszystkie osoby ktore znam , ktore mialy robiona korekte sa bardzo zadowolone . Po naprawde szczegolowych badaniach w dobrej klinice mozna raz na zawsze pozbyc sie wady , do tej pory dziekuje ze cos takiego wymyslono ... bo jestem szczesliwa z tego powodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do misia kak A możesz napisać ile miałaś lat gdy robiono Ci korekte wzroku?? JA już się nie moge doczekać!! lAle moja okólistka ciągle mówi żebym jeszcze poczekała... Ech !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia kak
mialam skonczone 21 lat , bo tak trzeba noi wada ktora masz powinna byc ustabilizowana , dlatego wlasnie czeka sie do 21 roku zycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo slepa baba
Hej Slepaki! Mam 27 lat i nosze okulary o dioptriach -7! Zaczelam nosic okulary od dioptrii -1.5 jak mialam 13 lat. Moja wada pogarsza sie z roku na rok. Zaniem okulistow jest to spowodowane faktem, ze urodzilam sie wczesniakiem - w siodmym miesiacu. Do tego dlugie siedzenie przy komputerze i czytanie przy malej lampce na pewno mialo wplyw na moja slepote... Od 17 roku zycia zaczelam nosic szkla kontaktowe. Niestety nie wiedzialam, ze szkiel nie mozna nosic caly dzien. Dowiedzialam sie dopiero niedawno, ze codziennie trzeba dac oku odpoczac przynajmniej przez dwie godziny, i ze przez dwa dni w tygodniu najlepiej jest odstawic kontakty. Inaczej oko w pewnym momencie jest tak zmeczone, ze toleruje soczewek. Niestety w moim przypadku tak jest. Nie jestem w stanie wlozyc soczewek nawet na pol godziny. Marze o operacji i mecze sie z ciezkimi "denkami od butelek".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goa
Hejka, ja na początku jak nosiłam soczewki to tez robilam przerwy ,bo uważałam że oko odpocznie, poza tym czasami czulam juz zmeczenie, ale to kwestia doboru soczewek, se nawet takie co non stop mozna nosić. Przyzwyczilam sie juz do Optixów i nosze je caly miesiac, zdejmuje tylko na noc, choc lekarz mówił, że i spac w nich czsami można, ale tego jeszcze nie ststowalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mycha_22
Witam wszystkich na forum. Jesli o mnie chodzi, to uważam, ze NIE NOSZENIE okularów czy soczewek jest zdecydowanie lepsze dla oczu. W moim wypadku tak było. Nie lubiłam okularów i unikałam ich jak ognia. Tak więc przez 5 lat mój wzrok z -1 i -1 -------> -1,25 i -1,25. Kupiłam soczewki (od pierwszego dnia je pokochałam haha i serio nie było żadnych problemów z nimi) i od tego czasu nie potrafię wyjsć z domu bez nich! To głupie, bo przecież nie mam wysokiej wady... problem w tym, ze czuję, ze mój wzrok zdecydowanie się pogorszył. Dzisiaj idę do okulisty i zobaczymy. Serio się boję. W każdym razie na podstawie własnych doswiadczeń twierdzę, ze oko rozleniwia się bardzo szybko (okulary i soczewki je tak zmieniają!) i nie potrafię zrozumieć 'szkoły obowiązkowego noszenia okularów'. No cóż... dziś się przekonamy... Cmoki! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tada
Jestem po laserowej korekcji 2 miesiace (mialam wade plusowa z ktora sie juz urodzilam) - koszt 2500 jedno oko (badania kwalifikacyjne jakies 200 zl) - sam zabieg kompletnie nic nie bola, znieczulaja oko kroplami -trwa 20 minut - jesli chodzi o sport to nie mialam jakichs drastycznych przeciwskazan, nie mozna plywac 4 miesiace po zabiegu - widzenie poprawia sie z kazdym dniem (po 2 tygodniach widzialam na tyle zeby czytac z bliska, z daleka normuje sie dalej ale nie jest to drastyczne niewidzenie) - co do tego podwojnego widzenie; tak sie widzi tylko przez jakis czas bo oko po zabiegu dochodzi do siebie przez pare miesiecy, nieostre widzenie w ciemnosci- to zalezy od budowy zrenicy, jedni maja tendencje do bardzo poszerzajacej sie zrenicy, drudzy nie i wtedy nie ma problemu- zrenice zreszta zmniejszaja sie z uplywem lat czlowieka. Ja naleze do tej gruby gdzie faktycznie nie widze super po zmroku (przeszkadzaloby mi to tylko wtedy gdybym miala prowadzic samochod) Przy mojej plusowej wysokiej wadzie nie zamienilabym sie ani na okulary, ani soczewki- komfort jest i tak nieporownywalny, wedlug mnie oczywiscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hopsa do gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vikuniaa
do tada jak wysoką miałaś wadę??? Ja też mam wade plusową od urodzenia, kiedyś miałam dużo większą wade ale mi się poprawiło i mam teraz +4,5 od dłuższego czasu. Za rok skończe 21 i chciałabym się też poddać laserowej korekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO MISIA KAK
------> misia kak jak mozesz to napisz na mojego maila cos wiecej o tej operacji,np gdzie ja robilas.Jestem bardzo zainteresowana ta metoda korekcji wzroku.Z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziobek
Piec lat minelo od mojej korekcji laserowej wzroku. Zdecydowalam sie na nia po pierwszym roku studiow. Mialam wade:-11 lewe i -12 prawe, dodatkowo astygmatyzm. Najpierw z mama zrobilysmy "wywiad" na temat gdzie taka korekcje najlepiej przeprowadzic.Najlpszym do tego miejscem okazala sie klinika okulistyczna Dr Gierek w Katowicach. Przed zabiegiem musialam zrobic mnostwo badan, polczyc zeby itp. Lekarz przestrzgl mnie ze po takim zabiegu tak duzej wady bede musiala rodzic przez cesarke, uwazac na wysilek fizyczny, no i dbac o oczy. Dzis zostala mi wada -2. Na dziecko sie jeszcze nie zdecydowalam. Pracy fizycznej w bardzo ograniczonych ilosciach. Pozatym mam bardzo wrazliwe oczy. Nosze soczewki kontaktowe. Generalnie nie mam wiekszych klopotow ze wzrokiem. Staram sie dbac o swoje oczy. Kiedy nosze soczewki, stosuje krople nawilzajace. Zazywam witamine A i E (biore jedno opakowanie, potem przerwa) zamiennnie z tabletkami z wyciagiem z czarnej botiwki ("Strix"). Taka kuraacja naprawde pomaga. Polecam. Nie zaluje ze zdecydowlam sie na zabieg, Przy wadzie -2 juz nie obijam sie o sciany, kiedy w nocy wstaje zeby skorzystac z toalety. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×