Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

gorcia>> kup Maćkowi olbas i dawaj na bluzeczke po 2 kropelki albo jak śpi to na poduszke .. dużo lepiej sie oddycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plusia 🌻 Piotruś na szczęście w miarę ładnie w nocy śpi :-) za to my nie śpimy - nawał pracy :-) ale w końcu o to nam chodziło -żeby interes się kręcił :-) buziaki dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Kati buziaczki dla was Ksenia ma gorączkę od wczoraj buuu, a do lekarza dopiero po 12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorcia trzymama kciuki:) Plusia ale macie sie z tym spaniem... ja to w ogole nie znam tego problemu - no moza poza dalszym jedzeniem w nocy;) Roxelka trudne decyzje Was czekaja.... Ściskam mocno... A tak teraz mi sie przypomnialo - jak sie sprawdzil ten czadreski fotelik samochodowy? Ekino daj znac co z Ksenia. Ja dzis pierwszy raz od 2 tyg czuje sie dobrze. Wczoraj w nocy wymiotowalam, mialam straaszne bole brzucha, okazalo sie ze od antybiotykow zrobil sie stan zapalny w zoladku:( Wzielam leki i juz jest lepiej. trzymajcie sie cieplutko! K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabi czasem zrobi, czasem nie- ostatnio czesciej siku niz kupe. No i czasem chce zeby posadzic ja na sedesie. U nas pierwszy raz w zyciu G przespala 13 godzin bez zadnego jedzenia i picia. Dalam jej na kolacje Danio i wystarczylo... Odmawia za to mleka - w ogole nie chce bziac butli do buzi. Moze przez zeby - ssanie powoduje bol? Mam nadzieje ze przespane calkowicie noce juz pozostana - do tej pory jak jadla o 19 to o 4-5 musialam jej dac mleko zeby nie byla glodna.... a jak wasze maluchy? jedza jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja karmie piersia o 6:00-7:00 nad ranem. I zabawne zamiast ubywac to mi tego mleka ostatnio przybywa :-P To pewnie sprawka Maxia, bo ostatnie karmienia trwaly dwa razy tyle co zwykle czyli az 30-35 min! Ale to pewnie o ta bliskosc mu chodzi. Ja zaczynam milczec na temat karmienia piersia, bo zauwazylam, ze nawet dobre znajome zaczynaja robic znaczace miny, mhmmm.... Schodze do podziemi z tym karmieniem :-P Roxelka, alez nie, zadnych niespodzianek, no chyba ze dzidzia sie zawezmie! Ale idziemy we wtorek na USG i przez 20 min. bedziemy zyc nadzieja ze uda sie podejrzec co zacz sie w moim brzuchu skrywa :-)) Mi sie wydaje ze chlopczyk, ale ostatnim razem tez mi sie cos wydawalo,a potem bylo odwrotnie, hi, hi... Kati75, ciesze sie ze milosc znow kwitnie, oby tak dalej ❤️ Moj Max kaszle od prawie 2 miesiecy, glownie nad ranem i czasem w nocy, a z nosa nieustannie mu cos leci w roznych odcieniach zolci i zieleni, ale lekarz mi powuedzial, ze to normalne i ze przecietnie roczne dziecko ma przejsc przez ok. 20-30 przeziebien w ciagu drugiego roku zycia. To ile naszym dzieciom przypadnie zalezy od stylu zycia. Jak Twoj Maxio wychodzi i spotyka sie czesto z innymi dziecmi, to wzrasta jednoczesnie ryzyko zachorowan itd. Ale dopoki nie sa to jakies niebezpieczne wirusy, czy angina, to nie trzeba sie martwic. Drogi oddechowe sa waziutkie u maluchow i dlatego przy nawet glupim przeziebieniu tak ciezko im czasem oddychac- wciaz sobie powtarzam co mi powiedzial raz lekarz... Co do brzuszka, to nagle zrobil mi sie duuuuuzy, a przez ostatni tydzien przybylo mi 1,5kg! Z dnia na dzien- slowo daje! CZuje sie jak najbardziej w ciazy :-P Maxio dzis po raz pierwszy rozmawial ze mna przez telefon. Owszem w czesniej sluchal co moiwe ale nigdy nie konwersowal, a dzis! Powiedzialam mu ze tata da mu obiadek i pytam czy tak? (sama bylam na swiatecznych zakupach) a on ze \"tak\" :-)) Ale glownie to sie moja pociecha pyta o wsyzstko i wsyzstkich, wciaz pokazuje paluszkiem i pytajacym tonem: \"det?\" co znaczy: \"to\"? wiec ja kopalnia wiedzy oczywiscie cierpliwie tlumacze ;-) Nie moge sie doczeka kiedy te zabiegi przyniosa efekty werbalne... Gorcia, jak sie czujesz? Czy dobrze pamietam, masz miec CC? Masz juz termin? Kpiotrowicz, dobrze ze juz masz sie lepiej 🌼 Roxelka, dzieki za zaproszenie, ja narazie nie mam za bardzo czasu na zagladanie do forum, chyba ze na nasze ;-) A co do nocnika, to Maxio chyba nie lapie jeszcze o co biega z robieniem siku itd. No ale jak sie pytam o kupe, to mowi \"tak\" albo \"nie\". A czasem nawet rozklada rece do \"nie ma\" :-)) Nakupowalam mase prezentow, ale nic dla meza i nic dla Maxia, wydalam ponad 500zl i dalej sie glowie co facetom kupic... Ech. Bedzie latanina w przyszlym tyg.... Buzka i milego wieczoru! Ekinio, buzka dla Xeni i szybkiego powrotu do zdrowia! 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej No to moje ostatnie godzinki z dzidzią w brzuszku. Maciuś właśnie jest w drodze do babci. Bidulek dalej zakatarzony. Ja około 12 muszę się zjawić na oddziale. Kurcze jak ta ciąża szybko zleciała. Tak jak obiecałam sms-a wyślę do ekinio co i jak. Mam nadzieję że na Święta bedziemy już w domku. Gdyby się jednak tak nie stało to życzę Wam wszystki zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Trzymajcie mocno kciuki ;) Do sklikania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gorcia trzymam,trzymam Ty tez sie trzymaj i wracajcie szybciutko do domku-i oczywiscie czekamy na fotki maluszka powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorcia trzymam kciuki i nie moge uwierzyc ze ten czas tak zleciał, ja Alusia urodziłam dzień po Tobie a to przeciez tak nie dawno było, a ty nie długo juz drugie szczescie bedziesz tuliła. Jestem z tobą myslami i czekam na informacje, życze wam zdrówka i szczęścia i moc miłosci, to zyczenia nie tylko świateczne:) ale i nowonarodzeniowe:) cudownie czekać na swieta Bożego Narodzenia widząc nowe życie...Duzia buzia Miłej niedzieli robaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorcia czekamy na sms-ka ... u nas zeb gorączki ale nie zaciekawie, Ksenia robi godzinne posiedzenia na nocniczku :(, i niechce z niego zejść, w nocy też zrobiła nam taką godzinną przerwe w spaniu z powodu siku, nawet niepytałam czy chce siusiu bo sie boje że znów nie bedzie chiała wstać, a jak juz ją zsadze to płacze i znów chce na nocnik buuu no i nadal kaszle :( ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam widze ze dzieciaczki sie pochorowaly u nas to samo Paulinka ma katar okropny i kaszel bo goraczka juz zeszlo juz ja to trzyma caly tydzien buuuuu.Najgorszy ten katar bo to juz nie taki wodnity ale juz zielonkawy co zatyka jej nos i ciagle jej czyszcze i kropie sola a ona tego nie nawidzi Daje jej syropek SEDALIA na uspokojenie i spokojna noc czy ktores stosuje.Bo od jakiegos czasu w nocy sie budzi z takimi zlosciami i nie umie zasnac.Jak ma isc spac to jest kupa zlosci tupania wyrywania sie i nic nie pomaga,a najgorsze jest to ze w tej zlosci sie zawsze zwymiotuje.Wczoraj wzielam ja do auta moj T jechal a Ja mialam ja na kolanach i myslalam ze zasnie a tu znowu zlosci tak jakby dziecko z ADHD potem zygla i zasnela wiec szybko do domu przebralam ja i spala na szczescie.Dzisiaj zasnela bez zlosci moze syrop dziala. Pytalam lekarza z czego ona sie tak zlosci to powiedzial ze moze ja budzic to ze ma sucheo w gardle lub ma robaki i mamy zrobic badanie kalu na posiew,wiec musimy sie wybrac. Czy ktoras tez tak ma. Gorcia pewnie juz tulisz malenstwo w rekach.Buziaki dla Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ekinio, jakies wiesci od Gorci moze? Dobrze Xenia nie ma juz goraczki. Basia 24 zdrowka dla Paulinki, ja sie z czyms podobnym jeszcze nie spotkalam, ale moze Paulinka ma na cos alergie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ekinio, jakies wiesci od Gorci moze? Dobrze Xenia nie ma juz goraczki. Basia 24 zdrowka dla Paulinki, ja sie z czyms podobnym jeszcze nie spotkalam, ale moze Paulinka ma na cos alergie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, potrzebuję pilnie Waszej pomocy, chcę kupić mamie książkę na święta, ale nie wiem jaką. Czy mogłybyście coś polecić? Mama lubi babskie ksiązki, nie koniecznie jakieś wielkie romansidła, będę wdzięczna za każde wskazówki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
be_B, moze jak Bernatka tu zajrzy to Ci cala liste podrzuci ;-) Ja nie jestem na czasie niestety. Moze zajrzyj do babskiej gazety tam z reguly sa jakies recenzje ostatnio wydanych ksiazek i mozna znalezc jakies wskazowki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieńdoberek Plusiu... my już zdrowe jesteśmy z Dominisią :) Basia24... zdrówka dla Paulinki Górcia... trzymam kuciuki i czekam na wieści :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello! Oj dawno mnie nie było , ale jakoś weny do pisania brak! Czytam Was namiętnie! Wszystkim zdrowka ! pozdrawiam i całusy dla maluchów!! Dzięki za wszystkie fotki Ekinio buźka dla Ciebie!! Odezwe się jeszcze!pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja również wszystkim naszym chorowitym dzieciaczkom życze zdrówka, u nas teraz kolej na mnie :( na wieści od Gorci nadal czekam Be_B - idz do jakiegoś empiku i coś nowego napewno Ci polecą Basia24 może to taki okres ma teraz Paulinka i trzeba to przeczekać, daj jej pić w nocy, włącz nawilżacz, a może poprostu boi sie ciemności, czy ona śpi raze za Wami w pokoju? Moniap31 ale Ty leniuchowa jesteś :P pisac i wysyłać zdjęcia migusiem 😘 a u nas dziś problem z kafe co napisze to mi zjada treść buuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze zapracowany czlowiek ze nie ma czasu siasc przed kompem ,meza nie ma ja sama z dwojka dzieci ,w ciagu dnia opiekuje sie nelcia a wieczorem jak zasnie ,biore sie za odrabianie lekcji z bartusiem ,bo jak jest nela to praca domowa nie wchodzi w rachube,poza tym sporo teraz przed polroczem testow i dyktand wiec trzeba cwiczyc........ dzieki serdeczne za zdjecia ,oczywiscie malenstwa przesliczne w sobote jedziemy do polski na swieta i bedziemy tam przez dwa tyg juz sie nie moge doczekac ,tylko boje sie ze znow zmiana klimatu zle wplynie na nelusie ,ostatnio miala zapalenie oskrzeli w polsce,ale jestem dobrej mysli...... musze nadrobic czytanie bo nie wiem co sie dzieje na naszym forum ,wielkie buziaki dla was i naszych kochanych pociech pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorciu kochana trzyama kciuki za Was:)🌼😘❤️ Chorowitkom zycze przede wszytski zdrówka i jeszcze raz zdrówka😘😘😘!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Mamy drugiego synka urodził sie o 10 waga 3200 53 długi wszystko oki pozdrawiamy\" to od Gorci, jak coś bede wiedziała wiecej dam znać i przepraszam że dopiero teraz, mój K myślał że to wiadomość ode mnie z netu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale fajnie yuppi-pewno na swieta beda w domku- ekinio-jakbys pisała smska do gorci to złoz gratulacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) OOOOOOOOOOOOoo to mamy kolejne dziecko - nie sierpniowe ale też fajnie ;) Gorcia - wszystkiego naaaaaaaaaaaaaaj dla Ciebie i syna 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 Oj - nie chorować :( - wszystkim pochorowanym życzę szybkiego powrotu do zdrowia - szybkiego - u nas katar też jest -a le już się przyzwyczaiłam bo nie pamiętam, kiedy go nie było - psikam woda morską z manganem - odsysam i jakoś się żyje :) be_b - a co mama lubi czytać? ile ma lat? - ja swojej teściowej (ko 52-53 lat) kupiłam w ciągu ostatnich paru miesięcy co następuje: Dom nad rozlewiskiem i Powroty nad rozlewisko (toto takie porównywane do tej serii o Prowansji - tylko polskie - fajne spokojne o samorealizacji i zmianie troche romansowe) Pachnidło, Bella Toskania (tak jak te rozlewiska http://merlin.pl/frontend/browse/product/1,572572.html), Rok w podróży. dzienniki pasjonatki (typ jak wyżej http://merlin.pl/frontend/browse/product/1,512718.html) - poza tym zawsze kupuje jej danielle steel - wyszła nowa \"dary losu\" się nazywa http://amber.sm.pl/ksiazka.php?indeks=007913, na gwiazdkę do prezentu dodaję Barbarę Wood - Oznaki życia ale nie wiem czy jej się spodoba bo toto w księgarni kupują panie koło 60-tki http://merlin.pl/frontend/browse/product/1,558194.html?gclid=CLeKwcCTsJACFQaLEgodB14c6g) podobał jej się też strasznie \"Oskar i Pani róża\" i Lala Jacka Dehnela A ostatnio wszyscy kupują \"Jedz módl się i kochaj\" - jeszcze się za to nie zabrałam ale ma dobre recenzje - podobno na świecie bestseller:) - http://merlin.pl/frontend/browse/product/1,560544.html - a i Papież i jego generał - jak ktoś lubi o Papieżu - ciekawe jest dosyć - mam nadzieje że nie namieszałam za bardo - :) Mam zagwozdkę - dostałam propozycję robienia doktoratu i nie wiem co mam zrobić - czy warto jeszcze się w to bawić czy potem pluć sobie w brodę że nic nie zrobiłam dla swojego dalszego wykształcenia - ojjjjjjjjjjjjjjjjjj :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorcia gratuluje ,wracaj do zdrowia i ukochaj malenstwo!!! Plusia podziwam cie ,u nas nelly nadal spi z nami tz ze mna bo maz ciagle na wyjazdach ......zbieram sie tak by znow ja nauczyc spac w lozeczku ale poczekam az wrocimy z polski ,bo ostatnio tak bylo zasypiala sama w polsce musiala spac z nami bo nie mamy turystcznego lozeczka i pozniej za nic w swiecie nie chciala wrocic do swego lozeczka Bernatka ale ten twoj bruno geniusz no no,a jaki ladniutki Ekinio widze ze masz pomoc jak nic z Kseni :) ide myc jescze podloge bo jutro przychodzi do mnie fryzjerka ,wiec musi byc czysto ,nie chce mi sie ......wlasciwie to ja zawsze tak sprzatam ,jak dzieci pojda spac ,inaczej sie nie da ,och zebym tak miala mame albo jakas tesciowa co to by z nelcia na spacer poszla...........ale by bylo fajnie.........:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorcia, czekalam na te wielkie wiescii sie doczekalam! G🌼R❤️A👄T🌼U❤️L❤️A🌼C👄J🌼E!!!! 🌼 ❤️ 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 🌼 🌼 ❤️ 🌼 🌼 Ekinio, dzieki za zdjecia Xeni-pomocnisi :-) , Tobie to przynajmniej pranie przebiega bez problemow, a u mnie za nim zdaze wniesc zcyste z pralni do domu to juz wsyzstko poroznoszone po katach :-P Otstanio swoje majtki znalazlam na sofie pod poduszka, szczescie ze nie mialam tego dnia zadnej wizyty ;-) Bernatka, swietne zestawienie: \"Oznaki zycia\" i kobitki po 60-tce, Ty to zawsze ze wsyzstkiego humor potrafsiz wykrzesac!! jakbys nie chciala pisac doktoratu, to napisz cokolwiek, byleby potem to wydrukowane zostalo- zrobilabys przysluge dla ludzkosci :-) Edusia, Ty i tak jestes moja bohaterka, z dwojka dzieci ii jeszcze sprzatanie domu, uff. Ja wysiadam. Wczoraj wysprzatalam swoje biurko, czyt. zostala na nim tylko klawiatura i myszka z ekranem komputerowym i tym samym uznalam porzadki swiateczne za zakonczone :-)) Wczesniej trzeba bylo koparki zeby sie przekopac do rachunkow, adresow, karteluszkow itd i az dziwo, ze ja wiedzialam co gdzie lezy. To chyba jednak prawda z tym \"zorganizowanym chaosem\". Maz za to porzadkow na swoim biurku najwyrazniej robic nie bedzie, bo powiedzial,z e jak ostatnim razem zrobil, to potem nie pamietal gdzie co wsadzil i spakowal. I tak ma dobrze, bo to ja przejelam programowanie rachunkow ;-) Powinnam isc spac i sie wyspac przed jutrzejszym badaniem USG. Nie moge sie doczekac! Sciskam mocno wszystkich leniuszkow, co to nic nie pisza. I zdrowka dla chorujacych dzieciaczkow! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na cześć Gorci i nowego maleństwa hip hip hura...i gratuluje starszemu bratu nowego młodszego pokolenia:) bedziesz sie miał kim opiekować i z kim bawić:) Dziwczyny szukam przepisu na ciasto świąteczne, w środe brat robi przyspieszoną wigilie bo gdzieś znowu wybywa no i zaoferowałam sie ze przyniose ciasto, a ten ze fajnie i ze ma nadzieje ze pieczone przeze mnie:) no i jak bym miała mało roboty jutro musze cos upiec, a za dobra w tym nie jestem a do tego czasu mam jak na lekarstwo. I tu moja prośba jesli któraś ma jakiś sprawdzony łatwy przepis na ciasto co zawsze sie udaje to podeślijcie...za wszelie informacje bede dozgonnie wdzieczna:) Prezent dla męża juz jest:) teraz musimy wymysleć cos dla Alka, chcemy księge baśni jakąś takąś pięknąś:) ale i coś co go zainteresuje wiec pewnie jakąś znowu zabawke, choć nasze mieszkanie przypomina sklep z dużym zapleczem i to wszystko pełne zabawek:) a pewnie jeszcze pod choinke coś mu sie od gwiazdek i gwiazdorów dostanie, wiec musze cosik poszukać:) tylko kiedy:) moze ktoś ma za duzo wolnego czasu przysposobie go i dobrze wykorzystam:) Buziolki, Alek po kąpieli zasnoł to mozna miec chwilke relaksu:) Buziolki na dobrą nocke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bernatko dziękuję bardzo za odpowiedź, co prawda jej nie zdążyłam przeczytać zanim dotarłam do empiku, ale zanotuje i przyda się lista książek na następne święta :-). W ogóle w empiku wiocha, ludzi tłumy, a obsługa ma gdzieś klientów, by im pomóc coś znależć lub doradzić..... No, ale kupiłam w końcu książkę Mario Vargas Llosa \"Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki\", mam nadzieję, że się mamie spodoba :). A co do "Oskara i Pani Róży" to zachęciła mnie recenzja na stronie merlina, więc może mąź mi na święta kupi ;-) Gratulacje dla Gorci ❤️ Buziole dla donn :P Dużo zdrówka dla tych, którzy go teraz najbardziej potrzebują :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Plusiu - no ot czekam na wrażenia z USG ;) be_b - ojjjjjj szelmowstwa na pewno się spodobają - choć ja nie lubię prozy autorów z temperamentnych krajów - wolę zimne rejony anglosaskie - ale Llosa to cudny autor - na pewno mama będzie zadowolona :) Ha - a Empiki to jak mówi moja szefowa - fast foody księgarniane :))) - chociaż - czasem lubię mc donaldsa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×