Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malwinka24

Mamusie z zespolem policystycznych jajnikow

Polecane posty

Gość pafnucy100
dziewczyny, nie dołujmy się, myślmy pozytywnie, malwinko głowa do góry poczekam jeszcze ze 3 miesiące i jak moja gin nie wymyśli nic lepszego, kieruję się na poznań albo warszawę do novum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dracenka
wyslalam maila do poli i i malwinki. zycze wam powodzenia, uda sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzie sie podziewacie? Napewno sa mamy z pco odwiedzajace kafeterie.Piszcie o swoich doswiadczeniach i dziewczyny z pco takze. Moze komus w ten sposob pomozecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fegii
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucie28
czy K R E D K A 30 zaglada tu jeszcze? Ja chetnie uzyskalabym info na temat kliniki w poznaniu...! Bardzo prosze o kontakt: lucie28@interia.pl .Dzieki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zatroskana
Witam cieplutko!!! Moze na dzien dobry z Wami opowiem o swoich doswiadczeniach w temacie PCO. Mam 32 lata. ^ lat temu w klinice ginekologiczno-endokrynologicznej otrzymałam diagnoze: Zespół policystycznych jajników-obserwacja. Objawy które temu towarzyszyły: nieregularne miesiączki, policystyczne jajniki w usg, podwyższony poziom Androstendionu. Przepisano mi Diane 35 i kontrole w przyklinicznej poradni. Od tej pory (2000r) brałam Diane 35. Po odstawieniu lekurobiłam kilkakrotnie kontrolne badanie hormonów, w tym równiez androstendionu i wszystko uczymywało sie w normie. Od około roku pojawiły sie dyskretne plamienia w drugiej połowie cyklu i lekarz zaczał zmieniac mi leki: najpierw na Cilest, obecnie Yasmin. Niedawno wyszłam za mąż i czas najwyzszy zajsc w ciaze. A ze jestem nadgorliwa od stycznia byłam u czterech ginekologów - wszyscy polecani przez znzjome. I zaczęło sie bo kazdy mówi co innego i zaleca inne leki. Pokoleji wiec. Moja endokrynolog po badaniu usg stwierdziła ze 6 lat przyjmowania leków spowodowało ze jeden jajnik nie jest policystyczny. Przepisała mi Duphaston w od 16 do 25 dc oraz kazała mierzyc temp.przez cały cykl i w dniu 22 zrobic badanie progesteronu. Nastepny lekarz stwierdził ze skoro brałam tak długo leki antykoncepcyjne to teraz bedzie mi bardzo ciezko zajsc w ciaze i przepisał mi Pregnyl oraz luteine. Kolejny przepisał Clostilbegyt i powiedział ze trzeba próbowac zajsc w ciaze, moze sie uda. Czwarty z rzedu kazał zrobic badanie Prolaktyny i brac Luteine. Do tego wszystkiego kazdy mówił cos innego na temat moich jajników: ze za małe, ze przerosniete, ze oba policystyczne, ze jeden policystycny. Co innego twierdza równiez na temat endometrium : że za ciekie, ze za grube, wkoncu ze mam endometrioze. Jeden stwierdził nawet łagodnego mięśniaka macicy. Pisze to wszystko bo chyba wariuje! I naprawde nie mam pojecia komu zaufac!!!!!!! Kto ma racje!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIEUFAM JUŻ WOGÓLE LEKARZOM
OD PARU LAT MĘCZĘ SIĘ Z OKROPNYMI PLAMIENIAM W CZSIE CAŁEGO CYKLU, WSZYSTKO JEST W PORZĄDKU TYLKO JEŻELI BIORĘ PIGUŁKI, ŻADEN LEKARZ NIE JEST W STANIE MI WYTŁUMACZYĆ CO JEST AJUŻ TYM BARDZIEJ MI POMÓC!!! OCZYWIŚCIE RÓWNIEŻ CO LEKARZ TO INNA KONCEPCJA!!! OSTATNI STWIERDZIŁ PCO, ALE WYNIKI MAM PODOBNO DOBRE CHOCIAŻ BLISKIE NIEPRAWIDŁOŚCI, PLAMIENIA PODOBNO NIE SĄ TYPOWYM OBJAWEM PCO, PO USG STWIERDZIŁ ŻE MAM JAKIEŚ TE JAJNIKI "NIE TAKIE"- CYTAT. PODOBNO TERAZ NIE MA SENSU TYM SIĘ ZAJMOWAĆ DOPIERO JAK BĘDĘ PRÓBOWAŁA ZAJŚĆ W CIĄŻE- MOGĘ MIEĆ PROBLEMY. UFFF JUŻ MNIE CI LEKARZE DO SZAŁU DOPROWADZAJĄ!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zatroskana
Halo! Halo! Czy ktoś ma podobne doświadczenia do mnie? Może ktoś brał podobne leki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zatroskana
A może ktos poleci mi sprawdzonego lekarza z okolic Katowic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Axaa
Znam osobiście osobę, której dawano nikłe szanse, do tego jej mąż miał tylko 5% dobrych plemników, a jednak urodziła 2 zdrowych dzieci bez żadnego wspomagania zapłodnienia. Więc można :) Warto mieć nadzieję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez ma pco
dr. Skrzypulec , przyjmuje w mikołowie ul. stara droga 58. tel 2266250. polecam, ma rewelacyjne podejscie do pacjentek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mam pco
pomylka w niku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiedzuś
Mam pytanie: moja przyajciółka ma stwierdzone pco, ale lekarze w naszy regionie nie są zbyt dobrzy, znam tych do których chodziła i ich diagnozy bardzo często okzaywały się mylne, więc jak przeczytałam objawy, jakie towarzyszą pco, to ona ma tylko bardzo nieregularne miesiączki, bardzo bolesne i w czasie cyklu ma boleści, ale nie ma hirsutyzmu, przetłuszczających włosów, cerę ma świetną. Czy to możliwe miec pco bez tych objawów? Pozdrawiam i ja też uwazam, że można pokonac wszselkikie trudności, jak się bardzo chce :) Życzę Wam wszystkiego dobrego i owocnych starań!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***___***
Ja też nie mam histuryzmu. Tylko nieregularne miesiączki (długie i bolesne). Teraz biorę Diane 35 ale przed braniem tabletek nie miałam problemów z cerą ani z przetłuszczającymi się włosami. Jednak usg wykazało torbiel na torbieli. Dół totalny :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kobietki po tygodniowej nieobecności :) Postanowiłam zapisać się na wizytę do tej pani prfo. o której Wam pisałam, wizytę mam 21 marca. Postanowiłam, że zajmę się pożądnie tym pco już teraz, żeby kiedyś nie było za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do markotki
a czy masz problem z prolaktyna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pco-wiczka
a ile miesiecznie wydajecie na leki ? podajcie nazwe leków jakie bierzecie i ceny to wazne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pafnucy100
cześć dziewczyny! u mnie w tym cyklu pierwszy raz pojawiła się owulacja :-) widać leki zaczynają skutkować! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upuouiouuio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pco-wiczka
a macie cos takiego jak ciemne przebarwienia na skórze (np.pod pachami, na zgieciach nóg)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***___***
Ja mam takie przebarwienie pod pachą. A to ma jakieś znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pco-wiczka
tak , to objaw pco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***___***
a możesz mi w skrócie napisać jakie są jeszcze inne objawy? Szukam właśnie lekarza, który by się mną zajął ale może wiesz jakie badania trzeba zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka21
Tez choruje na to paskudztwo,a zaczelo sie od nieregularnych miesiaczek,pozniej jak sie okazalo mam podwyzszone hormony takie jak: prolaktyna,kortyzol,testosteron,DHEAS04 w normie tez nie jest estradiol,17-OH progesteron i wszystkie hormony ktore robilam,moze z jeden byl w normie. Po USG dopochwowym okazalo sie ze mam pelno pecherzykow w jajnikach i sa one znacznie powiekszone.Pozatym przetluszczaja mi sie i wypadaja wlosy,lamia paznokcie,mam bardzo sucha skore(wlasciwie to sie sypie) zbedne owlosienie(to na twarzy mnie juz wykancza) i od czasu do czasu dopadaja mnie zle dni,kiedy to siedze,placze i zastanawiam sie czemu akurat mi sie to przytrafilo wtedy pomagaja mi takie fora jak np. to,bo wiem ze nie ja jedna mam takie problemy,przepraszam dziewczyny...Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pco-wiczka
objawy: - nadwaga (u 70 % chorych) - nadmierne owłosienie - wypadające włosy z głowy - przebarwienia na ciele (pod pachami , na twarzy, między nogami) - nadmierna potliwość - bolesne miesiączki -nieregularne miesiączki - łamiące sie pazkokcie -nagłe przybranie na wadze -wzdęcia -bóle głowy (wysoki poziom prolaktyny) -brak owulacji - senność poposiłkowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***___***
a czy któraś z was jest może z Wrocławia i może mi polecić dobrego specjalistę, do którego mogłabym się zgłosić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×