Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość śledzik

jak zrobić pyszne śledziki?

Polecane posty

Gość śledzik

pomóżcie prosze, nigdy nie robiłam śledzi, zawsze kupowałam gotowe. w tym roku przyjeżdżają do mnie goście na święta, chciałabym zabłysnąć śledzikiem :) Z góry dziękuje za sprawdzone przepisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polubisz jak spróbujesz tego
Śledź na słodko” Składniki: 1 kilogram śledzi – płaty śledziowe ¼ szklanki oleju ½ puszki groszku konserwowego 5 średnich ogórków konserwowych lub papryka konserwowa ½ szklanki grzybków marynowanych ½ kilograma cebuli 1 paczka (100g) małych rodzynek 1 mały słoiczek ketchupu 1 mały słoiczek koncentratu pomidorowego 1 przyprawy : pieprz do smaku Przygotowanie składników: Każdy płat śledziowy wcześniej odmoczony trochę z soli pokroić na 2-3 kawałki, Ogórki lub paprykę oraz grzybki pokroić w kostkę Cebulę pokroić w talarki Groszek odcedzić z sosu. Przygotowanie : Cebulę, podsmażyć na oleju, na małym ogniu, aż się zarumieni. Gdy będzie miękka, dorzucić groszek, ogórki w kostkę lub paprykę i grzybki. Składniki chwilę smażyć na małym ogniu. Następnie dodać rodzynki a na końcu koncentrat pomidorowy i ketchup. Smażyć jeszcze chwilę, dodać pieprz do smaku (ewentualnie szczyptę soli ale śledzie są dość słone). Smażyć chwilkę i mieszać do równomiernego połączenia się składników. Włożyć na spód słoika jedną warstwę śledzi i ciepłym przygotowanym „sosem” zalać je. Następnie znów warstwa śledzi i ponownie zalać. Pozostawić na kilka godzin aż śledzie „przejdą” zapachem i smakiem sosu. Najlepsze do spożycia po co najmniej 24 godzinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja słucha
Ktoś zna przepis na śledzie po żydowsku? Podobno rewelka lae nie mogę znaleźć przepisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polubisz jak spróbujesz
Śledź po żydowsku 7 - 8 solonych filetów śledziowych, 3/4 szklanki mleka, 1 pomarańcza lub 2-3 mandarynki, winne jabłko, kiszony ogórek, 1 cebula, 3-4 łyżki majonezu, 1 łyżka soku z cytryny, cukier, pieprz, sól Filety zalać mlekiem i odstawić na 2-3 godziny. Następnie wyjąć, pokroić w dzwonka. Mandarynki, jabłko, cebulę i ogórek obrać i pokroić w drobną kostkę. Majonez wymieszać z sokiem z cytryny, przyprawić solą, pieprzem, cukrem, połączyć z owocami, ogórkiem i cebulą. Dzwonka śledzia ułożyć na półmisku, polać równomiernie sosem, przykryć folią i wstawić do lodówki na 2 - 3 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śledzik
zrobię te dwa rodzaje, a jak się rozszalejecie i podacie jeszcze inne przepisy to i 3 nawet rodzajami zadziwuję gości. Po świętach napiszę Wam czy smakowały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polubisz jak spróbujesz
a co mi tam wklejam dalej, trzeba sie napracować, zeby poczuć swięta :) sałatka cebulowa 6 jaj ugotować na twardo, pokroić w większą kostkę ,odłożyc. 6 średniej wielkości cebul obrać, przekroić na połowę i pokroić w wąskie paseczki. Gotować przez 1o min. litr wody z płaską łyżką soli i płaską łyżką cukru, liściem laurowym, zielem angielskim, następnie dodać 1/5 szklanki octu, zagotować i wrzucić cebulę.Gotować około 3-5 min. (cebula musi być półtwarda), osączyć na sicie, gdy wystygnie połączyć z jajami, dodać kubeczek gęstej śmietany , 2 czubate łyżki majonezu, sól, pieprz i ew. cukier do smaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polubisz jak spróbujesz
wklejam ciągle wklejam ale na pocieszenie powiem ci, że wklejam tylko te przepisy, które sama bede robic :) robie sobie przy okacji wigilijną ksiązkę kucharską :) sledz w czerwonych buraczkach 4 buraki scieramy na tarce do warzyw.2 cebule kroimy w kostke.1 sloiczek sledzi w occie (sledzie pokroic w kostke).4 ugotowane ziemniaki tak jak na salatke Na spod miseczki ukladamy pokrojone w kostke sledzie .Sledzie posmarowac cienka warstwa majonezu ,posolic ,popieprzyc.Nastepnie ulozyc warstwe buraczkow okolo 1cm wysokosci,na koniec posypujemy pokrojonymi w kostke ziemniakami.Wszystko powtarzamy do wysokosci miseczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śledzik
tego w buraczkach może sobie odpuszczę ,bo mąż i potomstwo uciekaja na sam widok buraków, nie wiem czy sama dam radę zjeść...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śledź w śmietanie
Płaty śledziowe z beczki wymoczyć w wodzie lub kupić gotowe śledzie marynowane w oleju ( tak się nazywają ). Obrać 2-3 duże soczyste jabłka i zetrzeć je na grubej tarce. 3 cebule ( mogą być czerwone) drobno pokroić. Jabłka i cebule wymieszać z gęstą śmietaną, doprawić pieprzem. Zalać płaty śledziowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pychaaaaaaa serio
"Śledzie ze śliwkami i migdałami " Składniki: 4 śledzie, 30 dkg śliwek świeżych albo mrożonych lub 20 dkg śliwek suszonych, garść słodkich migdałów (mogą też być orzechy laskowe), pół szkl. oleju, pół łyżeczki cukru, sok z cytryny, 2 szkl. mleka. Sposób przyrządzenia: Śledzie oczyścić, odciąć łby, usunąć wnętrzności i ości, sfiletować. Filety namoczyć na 3 h w mleku. Umyte śliwki zalać gorącą wodą i ugotować; śliwki suszone należy namoczyć i ugotować w tej samej wodzie, w której się moczyły. Migdały lub orzechy sparzyć obrać ze skórki i posiekać, zostawiając kilka całych do dekoracji. Ugotowane śliwki przetrzeć przez sito, wymieszać z olejem i posiekanymi migdałami, doprawić do smaku solą, cukrem i sokiem z cytryny. Filety śledziowe osączyć z mleka, zwinąć w ruloniki jak rolmopsy, ułożyć na półmisku, polać przygotowanym sosem i przybrać całymi migdałami. Podawać z białym pieczywem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śledzik
ojej, jak to wszystko brzmi. Jak zostanę fanką śledzików to przez Was :) mam pytanko: Czy zamiast laskowych orzechów mogą być włoskie 9skórki na orzechach mi nie przeszkadzają)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja też podam przepis na śledziki. Ja osobiście śledzi nie lubie ale całej mojej rodzice smakują:) oto przepis: ZALEWA:2 szklanki wody, 1 szklanka octu, 2 łyżki cukru, 1 łyżka soli, liść laurowy, ziele angielskie. Wszystko należy zagotować i ostudzić. 1,5 kg śledzi opłukać, obrać ze skóry. Układać w garnku i zalać je na 48 godz.zimną zalewą. Następnie płaty śledziowe smarujemy w całości musztardą(np.kremska) i nacieramy pieprzem. Układamy w misce pokrojone na 3 kawałki. Zalewamy oliwą i przekładamy cebulą. i tak do wyczerpania się śledzi i cebulki:) Górę polać jeszcze oliwą tak by wszystko było dokładnie przykryte. Najlepiej odczekać jeszce 1-2 dni a potem konsumować;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tu też coś ze śledzikami...Sałatka śledziowa: Skł:30 dag filetów ze śledzia, 2 jabłka, 3 jajka na twardo, 2 cebule, 2 ogórki konserwowe, szklanka gęstej śmietany lub jogurtu naturalnego, sok z cytryny, 2 łyżeczki posiekanego koperku, pieprz i sól. Wykonanie: Filety śledziowe myjemy, jeśli są zbyt słone-moczymy. Kroimy na niewielkie kawałki. Jabłka(ze skórką) kroimy w kosteczke. Podobnie postępujemy z ogórkami. Cebulę siekamy w drobną kostkę. Mieszamy z kawałkami śledzia, sokiem z cytryny, odrobina zalewy po ogórkach konserwowych, koperkiem, śmietaną i przyprawami. Później chłodziemy w lodówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nocnie...tak latam po necie i latam ...i szukam przepisu na \"Schab w maladze\"...i nie ma!!!!!MOze ktos z Was poratuje przepisikiem.Pamietam,ze dawno...dawno temu jadlam to pyszne mieseczko ze sosikiem tatarskim....mniam...mniam...mniam...!!!!_paluszki lizac!!Z gory dziekuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sałatka śledziowa 4 solone śledzie matyjasy (wymoczyć w wodzie żeby nie były za słone) 1 puszka fasolki czerwonej konserwowej pietruszka drobno pokrojona troche oliwy z oliwek pieprz (soli nie dajemy bo śledzie są słone) Wszystkie skladniki wymieszać, wstawic do lodówki na 2 godz. i SMACZNEGO !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomnialam napisać, że sledzie trzeba pokroić w kostkę i jeszcze dodac trzeba mała cebulę pokrojona w kostkę :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×