Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wladyslaw

Atuty przedmałżeńskiej czystości

Polecane posty

Gdy Szatan w pełni uprzytomnił sobie, że nie ma już możliwości by wrócił do łaski u Boga, wtedy obnażył całą swą złość i nienawiść. Naradził się ze swymi aniołami i ułożyli plan, aby w dalszym ciągu działać przeciwko rządom Bożym. Gdy Adam i Ewa zostali umieszczeni w pięknym ogrodzie, Szatan układał plan zniszczenia ich. Nastąpiła konsultacja ze złymi aniołami. Ta szczęśliwa para w żaden sposób nie mogłaby zostać pozbawiona swego szczęścia, gdyby była posłuszna Bogu. Szatan nie mógł mieć nad nimi mocy, jeśli oni nie okażą najpierw nieposłuszeństwa Bogu i nie utracą jego łaski. Zatem muszą ułożyć jakiś plan, aby móc ich doprowadzić do nieposłuszeństwa, by ściągnęli na siebie gniew Boga i w ten sposób dostali się pod bezpośredni wpływ Szatana i jego aniołów. Postanowiono, ze Szatan przyjmie inną postać i okaże zainteresowanie człowiekiem. Musi wzbudzić podejrzenia przeciwko prawdomówności Boga, poddać w wątpliwość to, czy Bóg dokładnie czyni tak, jak mówi, a następnie wzbudzi ich ciekawość i doprowadzi do chęci wglądnięcia do niezgłębionych planów Boga, czemu Szatan był winny i zbadania przyczyny jego restrykcji odnośnie drzewa poznania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda M.
Władysławie,że ja niby grzeszę pychą ?? Dostrzegarz drzazgę w oku brata swego,a belki we własnym oczywiście nie :D ? Przypomnij sobie tylko Marię Magdalenę-zdzirę i szmatę,którą Jezus osobiście pocałował wbrew chcącym ją ukamieniować "obrońcom moralnośći " takim jak Ty. Ladacznice i złodzieje przed wami wejdą do Królestwa Bożego:) Więc nie oceniaj i nie wydawaj sądów Władysławie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale też powiedziano, jeżeli twój bliźni grzeszy, zwróć mu uwagę, a ty bezmyslnie piszesz, że fajnie by było być w piekle, zastanów się/ nie potępiam ciebie w końcu masz całe życie aby się nawrócić. ale pamiętaj śmierć przyjdzie wtedy kiedy najmniej czasem się tego spodziewamy, nie warto zacząć żyć w łasce już dziś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda M.
Ja powiedziałam że fajnie by było być w piekle ?!? Coś ci się pomyliło. Nie przekonują mnie Twoje argumenty,straszysz piekłem na prawo i lewo i zapominasz o jednej podstawowej sprawie,takiej że BOG JEST MIŁOŚCIĄ i wszystko czego od nas oczekuje to to,aby pozwolić mu darzyć nas miłością. Mogę być dziwką ale poprzez ciało dziwki Bóg i tak widzi moje serce i być może jest ono bardziej czyste niż serce zakonnicy pod habitem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie strasze ciebie piekłem, tylko mówię że ono jest realne, i nie chce abyś nawracała się tylko dlatego aby uniknąć śmierci, nie chce cię sądzić, daleko mi od tego i nie skupiam się akurat na tobie. Chcę abyś ty żyła miłością i ofiarowała innym swoją miłość, dziwce trudno jest okazywać miłość, bo zyje w grzechu. nawracajmy się każdego dnia to chce powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maratica
karma nie musi wiązać się z bogiem. po prostu czyniąc dobro mam nadzieję, że ono do mnie wróci, taka zasada karmy i tyle. a bóg mi niepotrzebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pan Fąfel
Ten Bóg to chyba nie jest taki doskonały, skoro stworzył wybrakowany egzemplarz anioła, ze nie wspomne już o ludziach. Nie sądzisz Władziu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SZOKKKKKK
Wladyslawie dobrze ze jestes na tym forum!!!! Podziwiam twoj trud jaki wkladas w te forum aby choc troche znormalizowac chore myslenie mlodych ludzi!!! Jestes tak szykanowany i wysmiewany przez nicha a pomimo tego nadal nuczasz i dajesz swiadectwa !!!! Wspaniały z ciebie czlowiek !!! Zycze ci powodzenia i wytrwalosci ...kto powiedzial ze bedzie latwo!!:) wierze ze choc jedna osoba na 10 sie nawroci a jesli nie to chociaz glebiej zastanowi nad swoim zyciem!!!! Pozdrawiam!!!! Ps. A tym wszystkim smialkom i chetnym do nasmiewania!!! Zadaje pytanie na ktore sobie odpowiedz w ciszy tylko szczerze CZY CZUJESZ SIE SZCZESLIWYM CZLOWIEKIEM??? PRAWDZIWIE SZCZESLIWYM CZLOWIEKIEM?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SZOKKKKKK
Wladyslawie dobrze ze jestes na tym forum!!!! Podziwiam twoj trud jaki wkladas w te forum aby choc troche znormalizowac chore myslenie mlodych ludzi!!! Jestes tak szykanowany i wysmiewany przez nicha a pomimo tego nadal nuczasz i dajesz swiadectwa !!!! Wspaniały z ciebie czlowiek !!! Zycze ci powodzenia i wytrwalosci ...kto powiedzial ze bedzie latwo!!:) wierze ze choc jedna osoba na 10 sie nawroci a jesli nie to chociaz glebiej zastanowi nad swoim zyciem!!!! Pozdrawiam!!!! Ps. A tym wszystkim smialkom i chetnym do nasmiewania!!! Zadaje pytanie na ktore sobie odpowiedz w ciszy tylko szczerze CZY CZUJESZ SIE SZCZESLIWYM CZLOWIEKIEM??? PRAWDZIWIE SZCZESLIWYM CZLOWIEKIEM?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ty SZOOOOKKK
masz rację. Masz rację jak cholera. Bardziej do mnie przemawia to co mówi władysław niż to co inni. Nie jestem apostołem wiary czy coś takiego tylko słabym człowiekiem i popełniam błędy. Seks przedmałzeński trafił się i jestem z tą osobą juz 3 lata. Kochamy się i planujemy być razem. A skokom w bok i takim syfom - stanowcze nie!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bóg jest
miłością - owszem. Ale własnie pychą jest twoerdzić, że mogę robić wszystko, bo Bóg jest miłosierny i i tak mi wszystko wybaczy. Poza tym, jak juz pisał Władysław - nie znacie dnia ani godziny, więc lepiej jest żyć w łasce, niż liczyć na to, że teraz sobie pogrzeszę, a kiedyś tam się nawróce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość te Władziu
A kto widział i był w tym piekle?Bredzisz gościu.Jakie piekło?Dusza która zgrzeszy umrze-mówi ci to coś?Zatem jako grzesznik zniknę, przestanę istnieć.Będzie tak jak przed moimi narodzinami-totalne NIC.I to jest piękne.Dodatkowa nagroda to to, że nie będę wiedział o istnieniu takich pogięciaków Władziu.I na koniec: pamiętaj o śmierci to MEMENTO MORI:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Większych bredni nie czytałam już dawno, Władysławie. Dla człowieka myślącego logicznie to co napisałeś (i co głoszą Katolicy?) nie trzyma się \"kupy\". Po pierwsze jeśli Szatan został wypędzony z Nieba, to jakim \"cudem\" znowu się tam dostał i skusił (pod postacią węża) Ewę? I jakoś nikt Go nie zauważył? Jeśli Bóg jest Wszechmogoący, to powinen doskonale wiedzieć, że Szatan kusi człowieka. Druga bzdura to taka, że jeśli Bóg jest Wszechmogący i stworzył Szatana (i innych aniołów), to powinien mieć moc by sobie z tym Szatanem bez trudu poradzić (i zgładzić wszystkich przeciw niemu). Te \"bajeczki\" dla niegrzecznych dzieci, opowiadają księża po to, by straszyć zwykłych, normalnych ludzi, żeby się ich słuchali. Lubie prości i niej inteligentni dają się na to nabrać, ludzie mądrzy i logicznie myślący wiedzą swoje. A z wiarą w Boga to nie ma nic wspólnego. Katolicyzm jest jedną w wielu religii i w dodatku Katolicy (a konkretnie książa) uważają, że to Oni mają rację i że ich religia jest jedynie słuszna. :( A ja uważam, że Bóg jest miłosierny i każdego człowieka ocenia osobno, według całego jego życia, a nie według jego grzechów (i tych podziałów na grzechy ciężkie - śmiertelne, oraz lekkie). Większość zamieszania z Bogiem jest właśnie wynikiem \"oszołomów\" - czyli księży katolickich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy Bóg potrafi stworzyć kamień tak ciężki, że nie będzie mógł go podnieść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dmt
dobre pytanie hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedynym atutem jest to
ZE BRAK ATUTÓW:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zauważcie, że cały przedstawiony katolicyzm polega głownie na straszeniu - piekłem, ogniem, wyzywaniu nas od grzeszników. Zakazy, nakazy, itp. Ja niedługo oficjalnie występuję z kościoła. nie chcę wiary, która polega na słuchaniu takich bredni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość theres definately no logic
Władzio? a ty to tak szczegółowo opisujesz ...czyżbyś miał jakieś "przecieki" na ten temat? :D :D :D :DI Pamiętaj, tak na przyszłość: Trzymanie się faktów zawartych w Bibli to jedno, a wypisywanie farmazonów na forum-to drugie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie. najgorsze jest to, że znaczna większość księży STRASZY. a w Biblii - Nowym Testamencie jest wręcz przeciwinie, tam nie ma żadnych (prawie :) ) gróźb i straszenia. Ale mało kto zagląda do NT - słuchają tylko tego co w kościele mówi ksiądz. I mają spaczony wizerunek tego wszystkiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wierzaca w Boga
do spostrzegawcza szatan istnieje bo Bóg w przeciwieństwie do księży stwarza ludziom możliwość wyboru , mozesz zdecydowac czy chcesz byc sluga szatana czy slugą Boga.....w raju tez dal taki wybor Ewie i Adamowi. Wszechmogący ozncza iz dobro zwasze przezwycięza zło ksieza- szatamn kusil nawet Chrystusa a ksieza sa ludzmi takimi samymi jak ja i Ty na dodatek ksiądz jest nawet lepszym celem bo spelnia misje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szoookkkkkk
Wladziu Wracaj zobacz co oni tu wypisuja!!!!! Z nimi sie nie da rozmawiac!!!! I nie da sie niczego przetlumaczyc !!!! Jak bardzo jest biedny wasz los ludzie ktorzy tak pochlebnie wypowiadacie sie o piekle !!!!! Oddajecie tym samym Poklon szatanowi aon z was szydzi i tak bardzo was za to nienawidzi!!!!! Dajcie spokoj !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bóg może wszystko - fakt. Ja z tym nie polemizuję. Natomiast jestem zdecydowaną przeciwniczką tych bredni i zachowań, które głoszą i robią księża (katoliccy). Szczególnie w Polsce. Nie uważam się za Katoliczkę, choć w Boga wierzę. Na swój sposób. Mam do tego prawo. I co najciekawsze, uważam (zgodnie z moim postrzeganiem Boga), że na życie wieczne łatwiej zasłuży człowiek spokojny, pomagający ludziom w potrzebie, żyjący w zgodzie z własnym sumieniem i nie krzywdzący ludzi, niż taki zagorzały Katolik, co to często chodzi do kościoła, często się spowiada, ale generalnie jego życie to grzeszenie pomiędzy wizytami w kościele. Bo według mnie je głoszenie takich \"herezji\", jak np. taka, że nawet największy zbrodniarz może trafić do nieba, jeśli będzie na starość żałował swoich czynów (grzechów), a nie trafi tam zwykły, nie ochrzczony chłowiek, który żył zgodnie z własnym sumieniem. :( Ja mam rozum i wolną wolę i świadomie dokonuję wyborów. Żyję po swojemu i dobrze mi z tym. :) Wesołych Świąt!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale brechta normalnie,władziu jest stuknięty albo raczej nawiedzony.Władek,jak w Tworkach było??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zgadzam się ze Spostrzegawczą
Dziewczyną :) Bóg jakiego głoszą katolicy,to jakaś karykatura,te wszystkie rymowane pacierze,procesje,odpusty,grzechy ciężkie,grzechy lekkie,nawet spowiedź i pokuta to jakiś targ,handlowanie z Bogiem,szopka i folklor :D A Bóg widzi człowieka jako całość,zna każdą jego myśl zanim człowiek ją pomyśli,zna każde drgnienie jego serca,każdą przyczynę w zawiłym labiryncie emocji i uczuć.Bóg chce aby człowiek był szczęsliwy,nie jest surowym sędzią i szantażystą- "Masz chodzić do kościoła,bo inaczej pójdziesz do piekła " "Masz nie uprawiać seksu,bo spotka cię kara " Cokolwiek czyni cię szczęśliwym-jest dobre w oczach Boga. Nie chodzę do kościoła,nie daję na tacę,nie spowiadam się,nie uczestniczę w procesjach,nie postuję.....czasmi tylko spojrzę w niebo albo w gwiazdy...i to jest moja modlitawa do kochającego mnie i wszystko rozumiejącego Boga. Czy pójdę do piekła :D ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×