Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mruziaa

Problem z buźką niemowlaka.

Polecane posty

Gość mruziaa

Mojemu synkowi wczoraj zrobiły się na twarzy jakby liszaje, skóra jest zaczerwieniona i taka "twarda" na policzkach, nosie, brodzie i w okolicach brwi, wyskoczyło mu to Niemalże nagle :/Niezmieniełam mu diety, proszku ani kosmetyków, poradźcie co zrobić:/Smaruję mu alantanem ale niespecjalnie pomaga:(Synek ma 2 miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sudokrem
sprobuj sudokremem albo delikatnie posyp karfotlanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka mysza
a moze lepiej idz do pediatry moze linomag?? albo elocom na recepte - on jest na wszystkie wypryski, odpazenia itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak czy siak
kup do mycia oilatum, i jednak dobrze byłoby wykryć przyczynę, coś te wysypke wywołało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość położna środowiskowa
Witam i jezeli moge doradzić to moze być skaza białkowa.Jeżeli karmi pani piersią to proszę odstawić nabiał i udać się do pediatry bo skóra zacznie się robić sucha łuszczaca przypominająca tarełko.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kobieta30.
polecam oilatum krem, nie zaszkodzi wykąpac małego w rumianku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najprawdopodobniej maluch ma skazę białkową.U mojej córki objawy były b.podobne(szczególnie policzki jak polakierowane)Jeżeli karmisz piersią -to zastosuj dietę eliminacyjną,jeżeli mlekiem modyfikowanym-zmień mieszankę na nutramigen lub bebilon pepti na receptę.Musisz iść do lekarza!Dodam że ELECOM(na receptę) to jest maść ze sterydami bardzo szybko pomaga,ale stosuj ją tylko sporadycznie!Mi tego lekarz niestety nie powiedział.Bardzo dobra jest maść ELIDEL(na receptę,nowa podobno) bez sterydów i bardzo skuteczna ale i też bardzo droga.POWODZENIA:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mruziaa
Bardzo dziękuję za rady:) Mały jest na nutramigenie od 2 tygodnia życia :(Dziś pediatra sam właściwie nie wiedział co mu jest, mówi że może jakieś bakteryjne zapalenie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko nie daj sie namówić na maści na sterydach! Najlepiej smaruj jakimś naprawdę tłustym kremem, np. Lipobase lub Balneum Baby. Naszemu maluchowi pomaga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muziaa
No własnie lekarz powiedział że najpierw spróbuje poleczyć małego łagodniej, ale nic to nie pomaga:(Przemek ma jeszcze to samo za uszkami, łuszczące się liszaje, normalnie az sie boję pomysleć co to jest:(:(Dzięki za rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sterydy nie są złe, jeśli się ich używa rozsądnie..gorzej nie uzywać i potem mieć problemy z zaczerwienieniem w miejscach szczególnie wrazliwych, np.wokół oczu. Ja stosuję steryd- elocom, działa rewelacyjnie i brak przebarwień, czy innych atrakcji, ale bardzo uważam. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×