Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Oleńka 21

Sex przedślubny a rozgrzeszenie....

Polecane posty

Gość moj glos w sprawie
zgadza sie, gdy ja sie spowiadalam przed slubem powiedzial mi nasz stary nawiedzony proboszcz ze nie jesem godna zalozyc bialej sukni, ze moj przyszly zepchnal mnie do rynsztzoka :( niezle, nie to nazywam juz mieszaniem czlowieka z blotem i nawet ksiadz tego nie moze teraz w niedziele tez bylam u spowiedzi przedswiatecznej i bardzo mi sie podobalo, bo ksiadz powiedzial: "Pamietaj, Bog Cie kocha" - to mnie podbudowalo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oleńka 21
Właśnie wróciłam, jestem juz po spowiedzi. Powiedziałam ze wsółżyłam z narzeczonym. ksiadz mnie tylko pouczył co do zyciowych wyborów, ale był mily i niepotrzebnie sie denerwowałąm.wszystko zalezy od ksiedza, to był duszpasterz akademicki. taki jest nastawiony na wspolprace z mlodzieza, a mlodziez niestety ulega pokusom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Clarissa
Ja niestety mam zazwyczaj pecha i trafię na jakiegoś starszego księdza, który wygłasza mi morały na temat niechodzenia do kosciola co niedziele i az boje sie pomyslec jaka bylaby reakcja na moje wyznanie o nieczystosci...........szczerze Wam powiem, ze ja sie po prostu boje tego wyznac i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olenńka 21
Clarissa! Ja do tej pory tez to omijalam, ale kidy poczytala ze taka spowiedz jest niewazne postanowilam sprobowac. prawie drzalam przy konfesjonale, ale sie zdecydowalam. Powiedzialam i jest mi z tym duzo lepiej.Warto sprobowac najwyzej sie nie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Clarissa
ale nie każdy kto się z tego spowiada dostaje rozgrzeszenie...a jeśli ja też go nie dostanę?? A jak to ujęłaś w słowa? Ja kompletnie nie wiedziałąbym co powiedziec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tymek
--> Clarissa Po pierwsze, jeżeli nie chcesz wyznać jakiegoś grzechu to NIE IDŹ do Spowiedzi bo będzie świętkoradzka (czytaj - nieważna) !!! Po drugie, jeżeli nie żałujesz tego grzechu to Spowiedź też jest nieważna. Po trzecie w Kościele Katolickim ten grzech (seks przedślubny) jest traktowany jako grzech CIĘŻKI i powazny, a nie jako szczegół (jak napisałaś wcześniej). Przy spowiedzi powinno się mówić ile masz lat i w jakim jesteś stanie (wolnym, mężatka). Jeżeli nie masz męża to wystarczy jak powiesz, że współyłaś z kimś (ileś razy) - wiadomo wtedy, że chodzi o seks przedmałżeński. Ja sam jestem parę miesięcy po Ślubie i wiem, że takie tematy są trudne, ale nie spowiadasz się dla księdza tylko dla siebie -nikomu łaski nie robisz. Możesz kłamać, czy nie mówić wszystkich grzechów tylko po co wtedy iść wtedy do Spowiedzi ??? Siebie (ani Boga jeżeli w Niego wierzysz) nie oszukasz. Pozdrawiam PS. A co do samego seksu przedmałżeńskiego i stosunku do niego Kościoła Katolickiego to radzę poczytać trochę. Jest na ten temat dużo w internecie na stronach katolickich. Wbrew pozorom czystość o której mówi Kościół ma swe pozytywne strony i warto się z nimi zapoznać choćby dla wyrobienia sobie światopoglądu - a nie od razu ośmieszać poglądy których tak na prawdę wielu wogóle nie rozumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy Wy nic nie rozumiecie
Tymek ma 100 % racji! Nie rozumiem, po co Wy chodzicie do spowiedzi? Mam wrażenie, że tylko po to, aby zaliczyć wizytę przy konfesjonale, a nie ważny jest cel tej spowiedzi. Słyszeliście o czymś takim, jak pięć warunków dobrej spowiedzi? Każdy z tych warunków jest jednakowo ważny i bez spełnienia któregokolwiek z nich spowiedź jest świętokractwem. Jest nieważna. Ksiądz nie może wszystkiego wiedzieć o Was, ale kiedy tak postępujecie, to to jego zapukanie w konfesjonał wcale nie daje Wam rozgrzeszenia. Niczego Was nie nauczyli na religii przed I Komunią Świętą? Sami doczytajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki sobie facett
a ja jak się spowiadałem przed świętami że zdradziłem żonę, to ksiądz mi powiedział, żebym czasami się żonie nie przyznał, że ją zdradziłem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest możliwe otrzymanie rozgrzeszenie, ale musisz postanowić, że już tego nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ;((
Mam 16 lat i chłopaka takiego już na stałe. no i uprawialiśmy sex 2 razy . teraz mamy być chrzestnymi więc chcę iść do spowiedzi i powiedzię ksiedzu o wszystkim tylko jak to zrobić ?? boję sie strasznie :,,(( Jak mam to sformułować ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może ktoś ma ochotę na wirtualny seks? Jestem Wiola, moją fotkę znajdziesz na http://sexphone.pl/5.html uwielbiam uprawiać gorące igraszki przez telefon, jeżeli jesteś zainteresowany rozmową ze mną to zadzwoń, obiecuję, że Cię nie zawiodę, będę dla Ciebie ile tylko zechcesz kochanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wierzę w to, co czytam. Czy ktoś z wystraszonych przed spowiedzią bierze pod uwagę prawdopodobieństwo, że ksiądz z drugiej strony jest większym grzesznikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może ktoś ma ochotę na wirtualny sex? Jestem Ewelinka, tu znajdziesz moje fotki i kontakt: http://sex-rozmowy.pl/ewelina_sex_telefon.html jestem młoda sexowna zgrabna i bardzo ładna nastolatka pobudzę cię tak byś przy moim glosie mógł osiągnąć orgazm, wszystkie tematy do rozmowy , na co masz ochotę zadzwon i przekonaj się jaka jestem dobra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×