Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gienia6

Badania po narodzinach

Polecane posty

Gość gienia6

Co to za badania po narodzeniu dziecka których wyniki jak jest coś nie tak to szpital przesyła listem poleconym do domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O ile dobrze pamiętam jest to badanie wykluczjące lub potwierdzające chorobę fenyloketonuria, jest to bardzo ważne gdyż w przypadku jej potwierdzenia dziecko natychmiastowo musi przejść na specjalną dietę by mogło się rozwijać fizycznie i psychicznie. List dostaje się tylko w przypadku stwierdzenia choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to co napisała poprzedniczka i jeszcze dwie: mukowiscydozę i hiperprolaktynemia (niedoczynność tarczycy). Nie wiem jak jest w przypadku mukowiscydozy, ale w przypadku niedoczynności tarczycy szybkie leczenie (podawanie leków uzupełniających L-tyroksynę) pozwala dziecku pawidłowo sie rozwijać, bo nie leczona może prowadzic do upośledzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to co napisała poprzedniczka i jeszcze dwie: mukowiscydozę i hiperprolaktynemia (niedoczynność tarczycy). Nie wiem jak jest w przypadku mukowiscydozy, ale w przypadku niedoczynności tarczycy szybkie leczenie (podawanie leków uzupełniających L-tyroksynę) pozwala dziecku pawidłowo sie rozwijać, bo nie leczona może prowadzic do upośledzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, jak to jest z powiadamianiem, czy rzeczywiscie list przysylaja tylko w wypadku choroby dziecka, ale na pewno chodzi o fenyloketonurie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muziaa
Powiadamiają rzeczywiście tylko w przypadku choroby po ok.6 tygodniach, do tych badań pobiera się krew z pięty dziecka 48 godzin po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×