Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mała25

Dzieciątko 2-latek i teraz mała dzidzia

Polecane posty

Gość Mała25

Mam synka 2,5 roczku i córcie 3 miesięczną. Powiedzcie kobitki jak sobie radzicie z obowiazkami domowymi, no i z wygenerowaniem czasu dla siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a propo
ja mam narazie jednego bobaska 1,5 roku ale mysle o drugim.powiedzcie mi jak to jest z tak mala roznica wieku,jaki stosunek ma starszy bobasek do dzidzi.co jest najtrudniejsze i jak sobie radzicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a propo
przepraszam mała 25,ze zadaje to samo pytanie co ty,ale moze Sama cos mi odpiszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaka
Róznica wieku między moimi chlopakami to 2lata 6 miesięcy, muszę powiedzieć, że jakoś sobie radziłam, starszy od początku we wszystko był angażowany, pomagał w kąpieli , podawał pieluchy, smoczek, dużo angażowałam też męża, kiedy wracał z pracy to zasypiał po często nieprzespanej nocy z mniejszym na brzuchu- polecam, zero kolek, a potem ja zajmowałam się małym a mąż bawił się ze starszym ...Kiedy to było.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała25
a propo - jeśli chodzi o stosunek synka do córci to jest kochany, cały czas by ją całował , przy kapaniu chce pomagac - sam chce ja myc. Tak tez mi pomaga, przynosi zabawki, sam ja zabawi - pogrzechota jej. Tylko najgorzej jest jak on akurat cos chce gdy karmie mała - a karmie piersia. NO i to zasypianie Oliwi, tylko kołysana na rekach usypia, ale to mój błąd ze nie uczyłam od początku w łóżeczku. Dlatego ze synek miał straszne kolki i cały czas był noszony, więc zostało to nam i ja tez tak usypiamy choc kolek nie miała - tylko raz. No i ten czas dla siebie zeby znalezc, jak tylko mała zasnie to zaraz jakies sprzatanie w domu, no i jak sie posprzata to zaraz sie budzi i nic dla siebie czasu. Ale ciesze sie ze mamy taka małąróznice bo pożniej napewno Synek byłby barzdiej zazdrosny i nam byłoby sie ciezko zdecydowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezosobowooo
Byłam przerazona ale teraz jaoks sie ułozyło. Starsza ma 4,5 roku , młodsza 2 lata. Obecnie momentami przerasta mnie bałagan jaki robia razem ! Duzym plusem jest to, ze nie musze kupowac zbyt duża ilosc ubranek dla tej młodszej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała 25 ja 25 kwietnia urodze drugie dziecko a moja corcia Wiktoria tego samego dnia skonczy dwa latka chociaz z ta data porodu to jest roznie.Jestem bardzo szczesliwa ale tez sie boje jak to bedzie najgozrej wlasnie o karmienie zamierzam kermic piersia a wiem jak bylo z wiki caly dzien wisiala na piersi za to noc przesypiala mi cala od poczatku.Napisz mi prosze cos wiecej o sobie bardzo chcialabym cie poznac.jesli chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała25
VIKI2 - bardzo chetnie :) Synek - Szymon ma 2,5 roczku urodził sie 14. 07.2003, córcia - Oliwia ma 3 miesiące urodziła sie 30.09.2005 Bardzo sie ciesze, ze mam i synka i córcie, momentami jest ciężko ale jestem naprawde szczęśliwa z moimi pociechami. Mieszkam w Głogowie koło lubina, mam 25 lat, konczyłam jedne studia z synkiem a teraz koncze w lutym drugie. Nie racuje siedze z dziecmi w doomu. Niewiem co pisac gdyz niewiem co Cie interesuje :) Jak byłam w ciazy z córcia tez bardzo sie bałam jak to bedzie a zwłąszcza nocniczka, gdyz nie moge nauczyć synka wołania siusiu, kupe woła i nie robi w pieluche tylko sam leci po nocnik a z sikaniem gorzej. Wiesz moze jakiej płci jest kruszyna? Napisz cos o sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala 25 ja mam na imie Dorota mam27 lat corcie jak juz wiesz urodzilam 25 kwietnia2004r.a drugie dziecko urodze 25 kwietnia tego roku .Jestem z Krosna a wlasciwie mieszkam w wiosce niedaleko Krosna ale z Krosna pochodze.Druga bedzie prawdopodobnie tez dziewczynka moj maz jest bardzo szczesliwy ztego powodu zreszta nie byl zdziwiony jak mu powiedzialam ples i stwierdzil ze on wiedzial co robi.Obecnie jestem na urlopie wychowawczym a pracuje w sklepie odziezowym.jesli to bedzie dziewczynka to damy jej na imie Oliwia a jesli sie okarze ze chlopczyk to kamil chociaz szymon tez nam sie podoba, widze ze mamy podobny gust jesli chodzi o imiona. Ile lat jestes po slubie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o nocniczek to nie masz sie o co martwic powinnas byc dumna z synka ze robi kupke do nocniczka bo wiekszosc synkow moich kolezanek zaczelo robic do nocnika po 3 roku zycia a z siusianiem to jest troche gorzej niz z kupka bo takie dziecko jeszcze nie potrafi tak przytrzymac moczu tylko siusia zraz jak mu sie zachce ale przyjdzie czas ze nauczy sie to kontrolowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o nocniczek to nie masz sie o co martwic powinnas byc dumna z synka ze robi kupke do nocniczka bo wiekszosc synkow moich kolezanek zaczelo robic do nocnika po 3 roku zycia a z siusianiem to jest troche gorzej niz z kupka bo takie dziecko jeszcze nie potrafi tak przytrzymac moczu tylko siusia zraz jak mu sie zachce ale przyjdzie czas ze nauczy sie to kontrolowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała25
No kupke to łądnie wołał juz zanim 2 latka skonczył, to mnie troche pocieszyłaś z tym siusiu, choc nie ukrywam, że lepiej by było gdyby wołał chociazby ze wzgledów finansowych bo teraz to pieluchy ida jak szalone :) chociaz nie mam tez co narzekac bo córcia to ze 3 na dobe zuzywa :) No mój mąż to stwierdził zanim urodziłam, że fajnie by było miec córke :) ale jak bedzie chłopak to tez dobrze, byle było zdrowe, a ja nie ukrywam, ze bardzo chciałam córcie :) Jesteśmy trzy lata po ślubie, teraz 18 mamy 3 rocznice. Jak łatwo policzyc byłam w 3 miesiacu ciąży jak braliśmy ślub, synek nie był planowany :) chociazby z tego faktu ze byłam wtedy na 3 roku studiów magisterskich i najpierw chciałąm skonczyc szkołe no ale ciesze sie ze tak wyszło bo jakos sobie poradziłam.A drugie to odrazu powiedziałam, ze nie chce duzej przerwy pomiędzy dziećmi. A jak to u Ciebie było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moang
Mala 25 pozwolilam sobie zajrzec na te fotki!Sliczna parka! Ja tez jestem mama,mam coreczke ktora niedlugo skonczy rok i tez zastanawiam sie nad braciszkiem lub siostrzyczka... Jesli chcesz napisac do Viki to kliknij na jej nick,tam znajdziesz adres e-mailowy! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mala 25 masz przesliczne dzieciaczki to trzecie zdjecie sie nie pokazalo jesli mozesz to wyslij mi je emailem tamte sobie zapisalam ty tez ladnie wygladasz usmiech na twarzy swiadczy o tym ze jestes szczesliwa mama. Ja bralam slub 1 wrzesnia 2001r. w zeszlym roku we wrzesniu byla nasza 4 rocznica slubu.Nie chcielismy dzieci zaraz opo slubie bo chcialam sobie znalesc prace i kiedy ja znalazlam to dopiero zaczelismy planowac ja podobnie jak ty nie chcialam duzej przerwy miwdzy dziecmi na poczatku troche ciezko ale za to potem jest super,dwojka odchowanych dzieci ,moana zaszalec. Napisz mi twoj email to tez wysle ci zdjecia ty tez mozesz wyslac mi wiecej jesli masz. Napisz mi czym sie interesujesz co lubisz robic itp. Moang dolaczsie do nas napisz cos o sobie jesli oczywiscie chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała25
Wysłąłam Ci fotki odrazu masz meila, podeślij swoje. Skończyłam technikum krawieckie gdyz juz od małego fascynowało mnie szycie i lubie to robici w razie W i braku pracy chciałam miec jakis tytuł aby mozna było otworzyc zakład (ale raczej szyje dala siebie i najbliższych, choc teraz to mniej bo brak czasu). Na studia poszłam do zielonej na zaoczne magisterskie - matematyka z informatyką w ekonomi - a teraz robie podyplomowe pedagogiczne w Lesznie zebym mogła uczyć w szkole. I tak siedze nocami i pisze prace na zaliczenia, i jescze dyplomowa musze skonczyc bo w lutym sie bronie. Jak zaszłam w ciąże z synkiem pracowałam na kroju w firmie szyjącej swetry, i odraz poszłam na zwolnienie, bo miałam prace stojącą i dzwigałam ciezkie bele z dzianiną, w między czsie zakłąd sie rozsypal i teraz siedze w domu z dziecmi, jak skoncze szkołe i Miśka bedzie troszke większa to zaczne szukac pracy. A zainteresowania mam przeróżne, bardzo lubie robótki reczne, szycie, haftowanie, robienie na drutach i tp. Lubie sport i inne, wyjdzie w trakcie naszych rozmów inne rzeczy bo teraz niewiem co pisac a nie chce pisac calego zyciorysu :) Napisz tez o sobie więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też jestem mamą dwóch urwisków: jeden ma 2,4 latka a drugi 3 miesiące. jak przyjechałam z małym (Kamilek) ze szpitala to starszy (Mateuszek) niechciał wogóle wrócić do domu od dziadków i mówił że on niechce dzidzi.pózniej mu powoli przechodziło.teraz jest juz lepiej,ale niemożna za wiele zachwycać się przy nim Kamilkiem bo wtedy jest zazdrosny i obrażony.ale nierobi małemu żadnej krzywdy.jest do niego bardzo delikatny. jest mi ciężko jak mąż jest w pracy a bąble naraz coś odemnie chcą wtedy niewiem kim mam się najpierw zajmować. ogólnie daję radę.a też się bałam jak to będzie. człowiek do wszystkiego może przywyknąć!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała25
mająca nadzieje -widze, że nasze bable są w podobnym wieku. Mój naszczęście nie był zazdrosny o Oliwie od początku bardzo ja lubił a jak cokolwiek o nij mówi to mówi "moja Oliwia" np. kiedy sie obudzi to przychodzi do mnie i mówi "mama moja Oliwia wstała" Tylko ostatnio zauważyłam iz jakiekolwiek zabawki czy cokolwiek jak kupie to mówi, że to jego a wczesniej zanim sie urodziłą to znowu nawet jak jemu chciałąm kupic czpke to nie chciał bo mówił ze dzidzi kupic trza. Nie martw sie na pewno wszystko sie ułóży moze dlatego, że to dwaj chłopcy. A jak u Ciebie wyglada sprawa nocniczka u starszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała25 -no niestaty Mateuszek niechce korzystać z nocniczka!!! :( :( jak go na niego sadzam to jakby go pażył w pupę :) . no ale cóż ciągle próbuję.lekarz powiedział że ma jeszcze czas.zobaczymy.chciałabym żeby już się nauczył bo okropnie dużo kasy idzie na pampersy dla dwóch bąbli. a Mati też ładnie mówi o braciszku (Kamilek) ale jest jednak jeszcze troszkę zazdrosny a skąd jesteś???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała25
Jestem z Głogowa kołoo lubina, a ty? NO jak pisałam mój robi kupke do nocniczka a siusiu nie chcce mu sie wołać. A Oliwia znowu teraz cos zaczeła mi robić kupki raz na 2-3 dni i tez sie zastanawiam co to moze byc a karmie tylko piersia no i cherbatke koperkowa daje jej pic. To i ja podeśle Ci fotki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki .!!!! Malaa 25 dzieki za zdjecia maluchy sa slodziutkie. Ja wysle ci jutro moje, dzisiaj probowalam ale nie chcialo mi zalaczyc zdjec jutro napewno sie uda. Jesli chodzi o moje zainteresowania to:sport , muzyka ,taniec ,malarstwo ale najbardziej interesuje mnie medycyna zwlaszcza niekonwencjonalna oraz zdrowy tryb zycia .Jestem konsultantka zdrowego ztwienia i gdybys miala jakies problemy ze zdrowiem albo pytania na temat zdrowej diety to pytaj odpowiem na wszystko. pozatym lubie filmy komedie horrory i ksiazki oprocz medycznych psychologoczne.A tak wogole to eszystko mnie interesuje a zapomnialam ze lubie jeztki obce . napisz mi jak wygladaja u ciebie noce? Twoje bable spia dobrze czy raczej kiepsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała25
Synuś śpi już dobrze, jak zasypia tak 21-22 tak spi do 8. Córcia ma róznie przewaznie zasypia 21-22 ale żle bo kołysze ją na rekach i musze nieraz 4 razy ja wyciagać z łóżeczka i znowu kołysac i tak dalej a zaczynam usypiać po kąpaniu , a kapie o 19. a w nocy budzi sie tak co 2,3,4 godziny różnie to jest czasami spi łądnie a czami czesto sie budzi, takze różnie. W dzień staram sie synka kłąsć tak 13-14 i śpi tak od godzinki do dwóch a córcia to raczej kiepsko śpi w dzien, tez to z reszta różnie bywa. Twoja niunia takze śliczna, cudne ma włoski :) moja narazie ma króciutkie ale juz nie moge sie doczekac az zaczne kupowac spinki i gumki no i te wszystkie sukieneczki, normalnie wariuje na jej punkcie i czuje sie troche winna ze odsuwam synka, ale jego tez bardzo kocham tylko , ze teraz to chyba musze sie troche nia nacieszyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamusie.mam problem pomozcie.mam 2 letnia dziewczynke ktora niechce siadac mi na nocnik i na ubikacje co mam robic.macie jakies metody.pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała25
Coś tu umilkło> napisz Viki2 jak sie czujesz i jakie sa twoje odczucia w kwesti drugiego dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×