Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość samiiiiia

Wizyta u psychiatry

Polecane posty

Gość samiiiiia

Jutro pierwszy raz wybieram sie do psychiatry. Mam ogromne problemy ze snem, ogólnie złe samopoczucie(nie mylic z okresową depresją zimową-bo trwa to juz kilka lat), zaburzenia koncentracji i brak motywacji do czegokolwiek. Moja znajoma mowila mi,że psychiatra po wysluchaniu co mi dolega wypisuje jedynie leki i na tym wizyta sie kończy. Czy zawsze to tak wygląda? Moj lekarz rodzinny doradził mi wizyte u psychiatry,ale być może z moimi problemami powinnam pojsc do psychologa? Moim najwiekszym problemem jest bezsenność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja leczyłam się u psychiatry i muszę Ci powiedzieć, że nie wiem skąd Twoja znajoma ma takie informacje :) przecież psychiatra = psychoterapia :) Mi pomogła, leczyłam się 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do uśmiechnij się
psychiatra = psychoterapia ????????!!!!!!!!! mylisz pojęcia, psychiatra to lekarz, ma wykształcenie medyczne i leczy---lekami!!! psychoterapię prowadzi zwykle psycholog !! uffffff i mówisz że 2 lata się leczyłaś ? u psychiatry czy psychoterapeuty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zalezy co stwierdzi psychiatra leki zapewne na regulacje snu a psychoterapie to ocenia czy jest Ci potrzebna i wtedy kieruje nie martw się wszystko bedzie dobrze.Jak szlam do psychiatry myslalam ze to swiat sie juz zawalil teraz jestem zadowolona bardzo mi to pomoglo na dalsze zycie. powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W moim przypadku psychiatra = psychoterapia. Najpierw \"leczyłam\" się u psychologa, później trafiłam do psychiatry.Na pierwszej wizycie nie dostałam żadnych recept . Wypisał mi je dopiero bodajże na 3 bądź 4 spotkaniu (nie pamiętam dokładnie) I po roku powoli pomagał mi je stopniowo odstawiać. uważam, że psychiatra który tylko przepisuje leki jest złym lekarzem. Najpierw powinien tak jak mój starać się zgłębić przyczyne złego samopoczucia itd a dopiero później zabierać się za wypisywanie recept. samiiiiia jesli potrzebujesz dobrego psychiatry i jesteś z Krakowa to chętnie prześle Ci telefon mojego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samiiiiia
jak ja mam sie tam zachowywyac? powinnam sucho i rzeczowo mowic co mi dolega(bezsenność,apatyczność bla bla),czy mam mowic tez mu co mnie dreczy,dlaczego tak sie czuje itp? Bo to chyba psycholog pomaga słowami,doradza,a psychiatra .. przepisuje leki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samiiiiia
niestety nie jestem z Krakowa, dziekuje za rady,teraz jestem juz inaczej nastawiona na ta wizyte,dopiero przeczytalam twoj ostatni wpis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiadam
Psychiatra rozmawia z pacjentem i przepisuje leki-bardzo możliwe,że potrzebujesz leków np:na bezsanność i depresję.To zależy od przypadku i lekarza,jeden odwala inny przykłada się do swojej pracy.Normalnie psychiatra rozmawia z pacjentem. Nie obawiaj się tej wizyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiadam
bądz sobą,nie udawaj,nie stresuj się,nie zastanawiaj jak masz mówić tylko zrób jak uwżasz,czujesz.On jest po to aby ci pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój psychiatra zawsze miał taką samą radę: \"niech się pani zakocha, jest pani młoda i piękna!\" yyyyyyyyyy, nie chodzę do niego. A po kilku eksperymentach z lekami lądowałam na pogotowiu, skąd chcieli mnie usilnie odwieź do psychiatryka :O Ale teraz juz ok, zero terapii, \"psycholów\" i leków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popieram, nie obawiaj sie wizyty. Mam tylko jedno ale..Jeśli masz takie możliwości spróbuj dowiedzieć się czegoś więcej o metodach leczenia stosowanych przez psychiatrę do którego chcesz się wybrać. Zdarza się niestety i tak, że psychiatra bardziej jako lekarz skupia się na lekach i farmakologii. Zdarza się też, że takie myślenie jest błędne. Nie każdy psychitra stosuje w leczeniu terapię, dlatego proponuję wizyę u psychologa, który skieruje Cię do psychiaty jeśli będzie faktycznie taka potrzeba. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samiiiiia
bardzo dziekuję za rady,po jutrzejszej wizycie opiszę jak moj psychiatra sie zachował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
psychoterapeutą może być i psychiatra, i psycholog - do tego jest poza studiami potrzebny ukończony kurs i certyfikaty. psycholog nie może wypisywać recept, psychiatra może, ale może też uznać, że jest to niepotrzebne... najlepiej zasięgnąć gdzieś opinii przed wizytą u konkretnego specjalisty pozdowienia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słodki poranek
Witaj samiiia:) Widzę, że ten topik troszkę zamarł, ale jeśli tu zaglądniesz, to proszę - odezwij się! Zapraszam na mój topik: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3188565 Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nusilka
czy może ktoś mi polecic dobrego ,sprawdzonego psychiatrę lub psychologa z Gryfic ,Trzebiatowa Kołobbrzegu Świnoujścia Szczecina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 5g5g
a ja z kolei slyszalam wersje, ze do psychologa chodzi sie z letszymi problemami, a te powazne (schizofremie, fobie, psychoapctwa itp.) leczy sie u psychiatry... ale sama nie wiem czy to byla prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saamii, a wiesz że takie objawy są również przy schorzeniach tarczycy?? Dziewczyno zanim pójdziesz do psychiatry, zrób sobie badania hormonalne, tsh, ft3 i ft4. Ja mając 27 lat czułam się jak stara nie dołeżna kobieta, nie chciało mi sie z łóżka wstać, wiecznie chodziłam zmęczona w dzień mogłam spać na stojąco, a w nocy przewracałam sie z boku na bok, do tego podły nastrój i zero radości z czegokolwiek. Okazało sie że mam niedoczynność tarczycy, a juz miałam iść do psychologa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gyrmus
Raczej powinnas udac sie do psychologa.Psychiatrzy zajmuja sie ciezszymi przypadkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stres-stop
Witam! Umowilam sie na wizyte do psychiatry bo niestety taka jest kolejnosc w przychodni ze najpierw psychiatra potem psycholog. Chcialam sie dowiedziec ile trwa taka wizyta? Bede mu mowic tylko ogolnikowo co jest moim problemem czy bedzie dociekal dlaczego, jak, po co....????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsza wizyta (tzw diagnostyczna) trwa ok. 45 min. Lekarz zapozna się z Twoją sytuacją, zaleci odpowiednią terapię (indywidualną, grupową, program terapeutyczny), w razie potrzeby wypisze receptę i wyznaczy następną wizytę. To nie jest staraszne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egyeytwerygweryg
a jak się ma np takie objawy: -lęk przed byciem samemu w domu -strach -stres -dusznosci -mdlosci -placzliwosc -raz dobry humor raz zły -itp to najpierw isc do psychiatry czy psychologa ?? tak wogole to jestem z Gliwic- zna ktoś dobrego psychologa/ psychiatre w tym mieście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stawiam na depresję, ale diagnozy \"na odległość\" nie są łatwe. Na pierwszą wizytę polecam psychiatrę (ewentualnie psychologa klinicznego, który powinien skierować Cię do psychiatry). Powodzenia:) Niestety, nie znam lekarzy z Gliwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egyeytwerygweryg
ja tez tak myślałam, ale chodzi o to ze ja mam dobry humor, smieje sie itp a mam taki dzien ze wszystko mnie boli, mam dziwne mysli i nic mi sie nie chce... hmmm... tylko ze np pare godzin pozniej znowu sie smieje i mam humor :O dziwne to jest....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Depresja jest chorobą podstępną. Potrafi mieć przeróżne objawy a także symulować dolegliwości innych chorób (depresja maskowana). Myślę, że wizyta u lekarza pozwoli Ci rozwiać wątpliwości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egyeytwerygweryg
wiem właśnie chce się zapisać. Ciekawe tylko ile będe czekać na wizytę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W większości przypadków na wizyte u psychiatry czekać nie trzeba i można odbyć rozmowę w dniu rejestracji. Jeśli chodzi o terapeutów obłożenie jest znacznie większe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stres-stop
ja czekam 2 tygodnie na pierwsza wizyte, potem mam dostac dalsze wskazowki tzn ja bym chciala chodzic do psychologa zeby moc sie wygadac zeby mi doradzil jak rozwiazac pewne problemy. Nerwice chyba tez mam tzn nieraz mam napady ze trzese sie z nerwow i boje o wszytsko:(dlatego sie zdecydowalam na lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdzieMM
piszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każdy korzysta z jakiegoś psychologa, każdy ma własnego zaufanego bo właśnie w tym zawodzie zaufanie to podstawa dobrych relacji jak i postępów jakie każdy oczekuje chodząc do psychologa, www.maturitas.pl ja osobiście uczęszczam do Warszawy do firmy Maturitas, świetny psycholog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×