Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

asiulek27

jakie zabezpieczenie po porodzie??

Polecane posty

podobno najlepsza jest spirala, i słyszałąm o mirenie ale jesli nie bedzie pasować tzn bede ja źle przyjmować to co 1000 zł w błoto??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj gin polecal zastrzyk hormonalny, bo karmie piersia, ale na pewno nie bede sie faszerowac hormonami, ktore nie wiadomo, jak podzialaja w przyszlosci na dziecko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poczytajcie sobie o tym zastrzyku np.na kafe odradzam.To jest zastrzyk na 3ms!-końska dawka,często potem zanika @ to jest za duża ingerencja w organizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spirala może i jest wygodna.... i może zaraz zostanę odebrana jako katolicka dewota ---- ale to nie jest środek antykoncepcyjny tylko wczesnoporonny!!! Zostaję matka jednego dziecka a następnemu pozwalam umrzec umrzec z głodu we własnym ciele??? ODpada!!!!! na hormony tez się nie zdecyduje dopuki będe karmić.... Ponoc sa jakies jednoskładnikowe tabletki - ale strasznie sie od nich tyje :o Cóż pozostaja naturalne metody :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mychka - nie wiem czy sie tyje od jednoskladnikowych tabletek, ale ja generalnie jestem przeciw hormonom podczas karmienia - przeciez nie wiesz dokladnie ile z nich przechodzi do pokarmu i jakie beda tego konsekwencje dla takiego bezbronnego malenstwa... co do spirali - mam podobny dylemat moralny - w koncu podczas jej stosowania moze dojsc do zaplodnienia, ale nie pozwala sie ona zagniezdzic w macicy zaplodnionemu jajeczku... eh... trudne zycie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście popieram absolutne unikanie hormonów!! :) Niefortunnie jakoś wpisałam ta uwagę o taletkach jednoskładnikowych :P Miała to byc uwaga dla tych którzy gotowi są na hormony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sa specjalne tabletki antykoncepcyjne dla matek karmiacych ktore nie szkodza dziecku tylko nie wiem jak sie nazywaja (cerazette - cos kolo tego ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalalzlam to: Dla matek karmiących piersią (specyfika sytuacji: karmienie, nawet na żądanie, nawet z przerwą nocną krótszą niż sześć godzin, nie daje całkowitej ochrony przed zajściem w ciążę, zazwyczaj pierwsza owulacja pojawia się przed pierwszą miesiączką po porodzie, a pierwsze cykle bywają bardzo nieregularne, co sprawia, że trudno ocenić własną płodność): prezerwatywy lub antykoncepcja hormonalna - zastrzyki Depo Provera lub jednoskładnikowa pigułka Cerazette, jedyna, którą można łykać, karmiąc piersią. czyli z nazwa sie nie pomylilam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pimpek - nie wiem jak profesjonalnej odpowiedzi oczekujesz... jestem w stanie powiedzieć tylko tyle: jak sie ma spiralę to jajeczko normalnie sie uwalnia (nie jak przy hormonach) i może zostac zapłodnione... ale kiedy dociera do macicy nie może sie w niej zagnieździć...więc z czasem wyczerpują sie zapasy z ciałka zółtego (które zawiera substancje odżywcze) i zarodek umiera - mając ok 1 tygodnia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ja po pierwszym porodzie brałam Cerazette.I szczerze-beznadziejna sprawa! Otórz.Czułam się po tym fatalnie.Miałam depresję i ogólnie źle się czułam.Odstawiłam.Niestety skutki odczułam dopiero,kiedy zaczęliśmy się starać o drugie dziecko.Okazało się,że po tych tabletkach nie spadł mi poziom prolaktyny.Czyli nie karmiąc dziecka od roku,znowu mogłam je karmić,ponieważ z piersi leciało mi mleko.I podobno to właśnie te tabletki(brane podczas karmienia)powodują takie skutki ujemne. Duży był problem z ponownym zajściem w ciąże,ale na szczęście się udało i teraz jestem w 11tyg.ciąży.Bardzo się z tego cieszymy.:):):) Po porodzie,który ma się odbyć na koniec lipca mam zamiar się zabezpieczać,ale tylko i wyłącznie z prezerwatywą.A kiedy przestanę karmić,dopiero będę łykała pigułki. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karmiłam piersią więc gin polecił a mi a właściwie nie miałm nic do powiedzenia zastrzyk. Powiedziała że to jest najlepsza antykoncepcja i właściwie jedyna dla kobiet karmiących.Naczytałam siętroche o tym zastrzyku i powiem szczerze że nie mam jakoś przekonania co dla bezpieczeństwa mojego organizmu jak ównież nad skutecznąścią.Jestem 4 miesiace równo po porodzie i nie mam jeszcze okresu troche mnie to martwi,dopoiero na forum dowiedziałam sięże może sięwstrzymać na dośc długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hana
Tylko i wyłącznie prezerwatywa mnie i partnerowi to bardzo odpowiada. Po hormonach było mi okropnie.Jakieś tam spirale dziękuję bardzo . Są teraz takie różności na rynku co do rodzaju .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kangurek. A nie masz depresji po tym zastrzyku?Bo mój ginekol.powiedział mi,że to jest największy minus tego zastrzyku-depresja.Ja miałam,nawet po tabletkach antykoncepcyjnych. Co do okresu,to nie martw się.Ja nie miałam do czasu zakończenia karmienia.Zakończyłam około 7m-ca,a okres dostałam miesiąc później.Ale z okresem różnie bywa.Wszystko chyba zależy od tego jak często karmisz tylko i wyłącznie piersią.Ja do 6m-ca karmiłam tylko piersią i może dlatego. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość celebre 23
ja mam wlasnie te tabletki cerazzate czy jakos tak i po jednym opakowaniu nie mialam karwawienia czy skutkow uboczych,ale to pewnie zalezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nicola79
ja karmilam piersia przez rok i bralam cerazzete ogolnie czulam sie po nich bardzo dobrze o dziwo jedyny minus to taki ze moje libido przy tych tabletkach bylo rowne zero hehe ogolnie bardzo boje sie hormonow ale po urodzeniu dziecka tak bardzo sie balam zeby zaraz niezajsc w ciaze ze skusilam sie na te tab i bylam przynajmnie spokojniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze by tak...
I panow zobligowac... My z mezem nie stosowalismy antykoncepcji.. po prostu moj maz uwazal... Wiec sadze ze po porozie moze to tez moze byc srodek anty... parwda? Dlaczego ma byc wszystko na kobiecej glowie.. dlaczego my mamy sie zastanawiac.. Skoro karmicie to moze niech partnerzy pomysla o was i o dziecxiach... Przeciez nie musi mu byc az tak cuuuudownie i wygodnie...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktośka z w-wy : wiesz co jeśłi chodzi o depresje to nic nie wiedziałam że moga po nich być,gin nic nie wspomniała. Ale musze przyznać że przez przeszło 2 miesiace miaam niezła depreche i myslałam że to ta poporodowa. Dziś byłam u gin w sprawie mojego okresu.Jestem po porodzie równe 4 miechy i nie było @ .Dodam że piersiakariłam tylko tydzień ze wzgledu na zdrowie moje.Powiedizął że po tych zastrzykach nie dostaje sięokresu ale może wystąpić plamienie chodź niekoniecznie. Mam w związku z tym pytanie do kobitek przyjmójących zastrzyk jak było z wami????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do a może by tak...
a od kiedy stosunek przerywany jest dobrym sposobem na zapobieganie ciąży ?????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihi:) prawda? jestem w 8 m-cu przez te metode;) hihi..choc strAsznie sie cieszymy z dzidzi,to jednak TEN: przerywany;) nie jest srodkiem anty :P uwazać :D !!! hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ginaaa
Ja po prodzie zdecydowałam się na założenie wkładki z hormonami Levosert. Chciałam odczekać te 3-4 lata zanim zdecyduję się na kolejne dziecko, a to metoda która chroni przed ciąża na kilka lat. Uważam, że taka róznica wieku między dziećmi jest najlepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×