Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

vasco

Czy warto pracować na własny rachunek?

Polecane posty

Czy w dziesiejszych czasach warto zakładać działalność gospodarczą? Jakie są tego plusy i minusy? Czy ma szanse przetrwać nowo otwarta działalnść? Jeśli już zakładać, to w jakim kierunku najlepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plusy:1. Jesteś szefem sam sobie2. Nie jesteś uzależniony od konkretnych godzin pracy3. Dla młodych ludzi miesięczny podatek od działalności gospodarczej wynosi 200 zł i o ile wiem, przez jakiś czas nie odprowadza się podatku od dochodu4. Można uzyskać zwrot włożonych środków w rozwój firmy, jeśli jest się młodym absolwentem studiów i rozpocznie działalność\"na własną rękę\" nie później niż do 5 lat od ich ukończenia + ma dobry biznesplamn5. Branża dowolnaMinusy:1. Nikt nie pokryje strat, jeśli firma padnie2. Jeśli zwróciłeś się o pożyczkę do Urzędu a firma będzie źle zarządzana i (chyba) nie \"dociągnie\" do 2 lat - zmuszony jesteś zwrócić całą kwotę3. Musisz dysponować dużą sumą pieniędzy (jeśli nie korzystasz z programu dot. zwrotu kosztów związanych z otwieraniem własnego biznesuPiszę na szybko bo muszę mykać - napisałam pierwsze co mi przyszło do głowyMinusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Allllllllena
W ciągu roku musiałabyś osiągać już zyski (jeśli starałabyś się o kasę z UP)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaab
myslę że kiedys sie opłacało ale teraz niebardzo, tzn zalezy w jakiej dziedzinie..bo wśród moich znajomych i z obserwacji widze ze interesy kiepsko idą i większosć jeździ za granice i dorabia zeby dołożyc do interesu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×