Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
marlotkaa

domowe sposoby na kurzajki

Polecane posty

Gość marawstala
Jaskółcze ziele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kurzajkiprecz
Kochani, po latach nierównej walki pozbylam się kurzajek, dlatego chce się z Wami podzielić jedyną metodą, która w moim wypadku okazała się skuteczna. Kurzajki miałam od lat. Najpierw na stopie. Potem zaczęły pojawiać się na dłoniach. Na początku w ogóle się nimi nie przejmowalam, potem jednak postanowiłam się ich pozbyć, ze względu na ich zarazliwosc i rozprzestrzenianie. Zaczęłam od leku do smarowania pędzelkiem, przepisanego przez lekarza, który to lek wypalił mi skórę na stopie, ale kurzajek nie wyleczyl. Potem próbowałam się ich pozbyć laserem, wydalam fortunę, laser zrobił mi dziury w stopie, które długo się babraly, a kurzajki i tak pozostały. W końcu uczciwa farmaceutyka powiedziała, abym spróbowała jaskolczego ziela... rośnie go mnóstwo w parku obok mojego domu. Codziennie, przez około tydzień, zrywalam świeżą roślinę. Maczalam stopę i dłoń w cieplej wodzie z mydłem. Potem scieralam zrogowaciala skórę (wieloletnie, mocno zakorzenione kurzajki!) pumeksem, przecieralam wacikiem nasaczonym spirytusem (ważne!), a potem aplikowalam obficie sok z jaskolczego ziela na każdą kurzajke. Po tygodniu, ze względu na nadmiar zajęć, musiałam przerwać terapię. Nie zauważyłam jak minęły dwa miesiące, a w tym czasie zniknęły wszystkie kurzajki!! Do tej pory nie mogę wyjść z szoku! Kurzajki, które nosiłam przez ok 10 lat! Zniknely! Wszystkie! Dzięki tej magicznej, cudownej roślinie! Dzielę się z Wami tą informacją, bo wiem jak ciężko jest się pozbyć tego paskudztwa, a uwierzcie mi, jaskolcze ziele to mistrzostwo świata, jeśli chodzi o walkę z kurzajami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skórka z cytryny namoczona w occie. Położyć na kurzajke przykleić plaster i po kurzajce. Potwierdzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam wizytę u podologa. Jeżeli jesteś z Rzeszowa to mamy świetny Instytut Podologiczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx

Ja próbowałem wszystkich sposobów od krioterapii po laserowe usuwanie gdzie miałem dziure w połowie stopy. Pomogła mi zwykła witamina B complex, stosowałem ja z 4 tygodnie i po kurzajce nie ma ani śladu a miałem ją z 2 lata i była ogromna ! Także polecam zacząć od wit B. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie oświeciłyście po latach. Od maja w zasadzie do jakichś dwóch tygodni wstecz byłam przekonana że moje dziecko (8l) na pięcie ma odcisk, a wszystko dlatego że intensywnie zwiedzałyśmy Wiedeń po 18 do 20 km dziennie tylko pieszo i sama wtedy ewidentnie nabawiłam się odcisku. Mój dość szybko zszedł a jej nic nie pomagało. Kilkakrotnie jej posmarowałam to miejsce płynem na odciski i przyklejałam plaster na odciski, co nawet trochę pomogło. Przez te pół roku nie robiłam tego zbyt często, aż wreszcie zaniechałam ze względu iż preparaty te są niezalecane dla dzieci poniżej 12 roku życia. Stwierdziłyśmy z córką że pięta jest trudnym miejscem i najwyraźniej musi się zagoić sama. No i się zagoiła, po czym właśnie teraz dowiaduje się, że to nie odcisk, a kurzajka. Po pierwsze nie wiedziałem że występują też na piętach, po drugie wyglądało to zupełnie inaczej niż kurzajki które pamiętam z dzieciństwa u koleżanki na dłoniach.

Od siebie dorzucam jeszcze sposoby radzenia sobie z odciskami https://e-butydladzieci.pl/blog/odcisk-na-stopie-u-dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×