Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Klara28

PROSZĘ O RADĘ W WYBORZE FOTOGRAFA

Polecane posty

Od jakiegoś czasu poszukuję fotografa na mój ślub i coraz większy mam z tym problem. Byłam na targach w pałacu Kultury i na Towarze, ale tam nic ciekawego nie widziałam, wszyscy pokazywali albumy z powybieranymi zdjęciami. Kiedyś czytałam, że szukając fotografa należy prosić o prezentację wszystkich zdjęć wykonanych jednej parze nowożeńców. Wczoraj i dzisiaj zabrałam się za Internet i google. Tu też w zasadzie są te same firmy, co na targach i też stosują taktykę wybieranych zdjęć. Jednak kilka fotografów i firm mnie zainteresowało. Poziom prac jest bardzo podobny. Odrzuciłam wszystkie firmy robiące zdjęcia biegające, skaczące, kicające, gestykulujące i tym podobne czyli totalny kicz. Takie zdjęcia to możemy sobie zrobić sami. Wysyłałam już do wybranych firm zapytania ofertowe. Czy ktoś już korzystał z tych firm? - www.kalina-studio.com - www.fotomami.pl - www.fotomarek40.pl - www.fotografia-slubna.pl Jeśli tak to proszę o kilka zdań. Nie podaje adresu skrzynki, bo z doświadczenia wiem, że zostanę zasypana ofertami od fotografów i innych osób związanych z organizacją ślubów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jak zwykle polecam swoich fotografikow, ktorzy nam robili zdjecia. Jestem do dzis nimi zachwycony a wszyscy ogladajacy nasze zdjeca wprost sie zachwycaja. Polecam www.slowohonoru.com wymienionych przez Ciebie fotografow nie znam zuplnie, dlatego moge polecic tylko tych, z uslug ktorych sami korzystalismy i jestesmy bardzo zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milciak
ktoś tu mocno ściemnia, cos mi tu Panem Marchewką śmierdzi... ach, ta samoreklama.... Panie Marku, nie ma Pan co się z Kaliną porównywac nawet, niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polacam Ci tego. mi robił ślubne zdjęcia i razem z mężem byliśmy bardzo zadowoleni z jego usług :) www.e-fotogaleria.glt.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czemu wszyscy wszędzie węszą podstępy?. Czemu nic tu nie można napisać? Czy konkurencja szkalująca innych fotografów nie zdaje sobie sprawy, że obrażając innych sama sobie szkodzi? Jest takie powiedzenie, aby nie sra…. We własne gniazdo, bo samemu się sobie szkodzi. Czy ktoś prosił tu o nazwiska i to w takiej brzydkiej formie. Akurat tak się składa ze mam podpisaną umowę przedwstępną z obrażanym fotografem. Trzeba kogoś najpierw poznać osobiście, aby cos o nim można powiedzieć. Widzę, że wpływy z forum, gimbla docierają już i tutaj. Niedługo żadne forum przez osoby z gimbli (fotografów podszywających się za forumki na gimbli) nie będzie normalne. A tak na marginesie właśnie to opluwanie fotografa skłoniło mnie do tego, aby poznać jego zdjęcia i następnie umówić się na rozmowę. Jeszcze jedno mam pytanie do pozbawionego kultury osobistej ,, milciaka” Może „milciak” wie czemu opisywany fotograf nie brał udziału na żadnych targach ślubnych. No, bo jeśli według „milciaka” szuka tak reklamy to powinien brać udział i w targach. No „milciak” wykaz się teraz wszech wiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ines.aas Brałam też po uwagę firmę słowohonoru, mają sporo fajnych pomysłów. W marcu będę miała zdjęcia próbne, po których dopiero podejmę 100% decyzję. Nie chcę zdjęć w kościele a tylko plener tak, że mogę jeszcze przebierać w fotografach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milciak
nie brał udziału, bo było tam wielu znacznie lepszych i blado wypadłby (np SłowoHonoru - polecam, swietna robota!)... Wesołe bardzo to co piszesz, hehe... Zresztą wiedziałem, że się odezwiesz... Monik czy jak tam, wiesz, u innych fotografów nie węszy sie podstępu, tyko u Pana M. - i wierz mi, on sam sobie zaszkodził i na to wszytsko zasłużył... No i gratuluje wyboru fotografa, na pewno bedziesz miała lux fotki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO MILCIAK.......
milciak czy jak się zaraz tam nazwiesz powiem jedno, takiej KURWY jak ty to dawno juz nie spotkałem. Bruździsz nam wszystkim dlatego spierdalaj z forum i zostaw tego faceta w spokoju. Na miejscu tego faceta dawno bym ci spuścił wpierdol. Jesteś popieprzony/popieprzona tak ż współczuje wszystkim którzy się mszą z tobą spotykac. Jakiś pieprzony fotograf któremu gula skacze na widok dobrych zdjęć. Won z tego forum. Jakie zdjęcia robi fotograf widac na jego stronie i nie tobie kur.... popaprańcu je oceniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milciak
o, komu gula skacze to własnie widac! Pozdrawiam wszystkie kulturalne osoby na forum!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milciak
Wszystkie te wymienione firmy to amatorszczyzna jedynie ja potrafię robić dobre zdjęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milciak-prawdziwy
o, ktos się pode mnie podszywa! przeciez napisalem, ze Kalina jest ok , a SłowoHonoru bardzo ok, Ośla Łączko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milciak-prawdziwy
i ze ja jednak jestem najlepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fotoKrak
Choć stonka Kaliny zawiera sporo zdjęć to zdjęcia są mocno poprzebierane. Zdjęcia są za bardzo nowoczesne i nie zawsze widać na nich młodą parę. Czasami odnoszę wrażenie, że fotograf za mało skupia się na ludziach a zbyt wiele uwagi poświęca elementom architektury. Moda na tory, mosty i skakanie już minęła, był to straszny niewypał, który wszyscy naśladowali. Teraz nastała moda na zdjęcia mocno wywarzone ciepłe i nastrojowe. Znowu liczy się człowiek. Zapraszam do obejrzenia prac pana Bujaka z Krakowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anonim z gimbli
Szok. Czytając te teksty nie wierzyłam, że można coś takiego wypisywać, po prostu ręce opadają……… Rozpoznaje styl pisania pewnej osoby bywającej na gimbli i mającej do wszystkich niewyparzony język. Takie gimblowe chamidło. Ona razem z wielce szanowną panią fotograf z gimbli która zjadła chyba wszystkie rozumy obrabiają tyłek fotografowi ze strony fotomarek40. Typowa zawiść, brak kultury, brak szacunku dla innych i ……. nic więcej. Firma SłowoHonoru robi dobre zdjęcia, ale u pani się nie popisali. Mieliśmy z tych zdjęć niezły ubaw. Wstyd, i jeszcze raz wstyd niech się pani zajmie lepiej wychowywaniem swojego dziecka a nie głupotami…………. Ktoś może wreszcie kiedyś ci jednak dokopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogdan
Jestem fotografem czytając wszystkie uwagi chciałem podsunąć pomysł - sugestie,który już wiele Par wykorzystało i przekonało się do mojej osoby.Zachęcam Pary jeżeli jest to możliwe by przyszły np. na zdjęcia wykonywane przez moją osobe w plenerze , Kościele i zobaczyły co moge zaprezentować swoją postawą,sposób wykonywania przemyślanych ujęć, poziom kultury , zachowania.Wspaniale jak ktoś wykonuje piękne zdjęcia, lecz tragicznie jak się go widzi w Kościele-np. w sandałach bez skarpet,wierzcie mi są tacy artyści.Nie mam nic przeciwko takiemu stylowi lecz wiem,że to ta osoba będzie główną postacią zainteresowania zaproszonych gości a nie Para Młoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekS
Wreszcie w tym temacie pojawiają się normalne osoby, które piszą z sensem i dają dobre rady a nie pisanie dla samego pisania ble, ble, ble, ble. Panie Bogdanie bardzo celne uwagi, zdjęcia zdjęciami, ale ważny jest jeszcze styl w jakim te zdjęcia są robione. Opluwając osoby, których się osobiście nie zna to przejaw braku kultury osobistej, chamstwa i tchórzostwa……. Na tym forum jest sporo idiotów i degeneratów tak, że w zasadzie nie dziwi, że i w tym temacie się pojawili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po prostu szok. Widać że wpływy panienek i konkurencji z ,,osławionego” i podobno ,,najlepszego” forum gimbla nawet i tutaj docierają. Jak bardzo trzeba być małym aby szkalować innych będąc przy tym anonimowym i schowanym za ekranem komputera. Normalne pytanie spowodowało wylew chamstwa i prostactwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz rację pokazane zdjęcia Kaliny mogą się podobać, ale jak dla mnie jest w nich zbyt wiele ująć filmowych. Teraz jesteśmy młodzi i zdjęcia nam się podobają, ale czy będą się nadal podobały jak będziemy mieli 50 lat. Akurat miałam okazję zobaczyć wszystkie zdjęcia zrobione przez Kalinę i w całości nie zrobiły na mnie większego wrażenia. Owszem są rodzynki, ale to tylko rodzynki. Po drugie jest sporo kopiowania pomysłów innych fotografów. I nie chcę mieć zdjęć na tle elementów architektury itp. Gdybyśmy byli architektami to może by się nam takie zdjęcia podobały, ale nimi nie jesteśmy. W poniedziałek mam wstępną rozmowę z fotografem z Łodzi. Zdjęcia jego autorstwa widziałam u koleżanki i bardzo mi się podobały, choć cena już mniej się nam podoba porozmawiać jednak nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grusza
Kobito, powtórze za przedmówcą - zastanów się co piszesz - proszisz o rade w sprawie Kaliny a teraz , że Ci sie nie podobają, chyba Ci wszyscy co tu pisali o podszywaniu się mieli racje! Nawet konsekwencji we własnych postach nie umiesz utrzymac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Pracuje w tej branzy od wielu lat i to co mogę polecić, to unikanie (zwłaszcza w przy plenerach) tzw. specjalistów od ślubów. Niestety pomysły się wypalają i z czasem większość zdjęć wygląda podobnie. Dlatego ja osobiście unikam takich zleceń. Swoim znajomym natomiast polecałem sprawdzonych portrecistów. Przejrzyj strony agencji fotograficznych, zwracając uwagę na portrety. Patrz jak dany fotograf widzi modela, w jakim klimacie są jego prace. Jeśli Ci się coś spodoba, to dzwoń i rozmawiaj. W większości przypadków trafisz na profesjonalistów, ktorzy wiedzą wiele o fotografi a i wbrew pozorom, wcale nie zedrą z Ciebie strasznych pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grusza
tylko w agencji foto. nie wiadomo na kogo trafisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bambi00
NIKOMU NIE POLECAM FIRMY Magdaleny Błachuty www.studioNE.pl - KREATYWNA FOTOGRAFIA ŚLUBNA !! Ceny wysokie, zdjęcia na CD karygodnej rozdzielczości (nie nadają się do robienia odbitek!), podmieniają zamówionego fotografa i wysyłają innego w dniu ślubu. Poza tym ze zdjęć plenerowych ledwie mogliśmy wybrać zamówioną ilość odbitek, ponieważ wszystkie ujęcia były podobne a co nam po identycznych zdjęciach różniących się jedynie tym, że były robione na zoomie lub z normalnej odległości.. A na większości ujęć przybliżanych zoomem któreś z nas ma poucinane głowy! Za wysyłkę albumów płaci oczywiście KLIENT!! LEPIEJ POSZUKAJCIE INNEGO STUDIA!! Jedyne co przemawia na plus to ze StudioNE wywołuje zdjęcia dobrej jakości we własnym studio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×