Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RONIN

ciekła parafina

Polecane posty

Jak używa się ciekłej parafiny (olejku parafinowego) do pielęgnacji skóry dziecka? Czy parafiną plus wodą smaruje się dziecko na samym końcu np. po oczyszczeniou pupki, czy przed a później np. smaruje się oliwką lub maścia itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie pamiętam czemu
ale ciekła parafina jest bardzo niezdrowa dla skóry niemowlęcia i trzeba bardzo ograniczać jej używanie. Dlatego lepiej zainwestuj w inne kosmetyki. Do pupy możesz używać kremów dla dzieci przeznaczonych do tego celu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja smaruje zaraz po kapieli, po delikatnym oszuszeniu skóry ręcznikiem, zamiast oliwki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dwa dni temu bylam u lekarza bo moj synus ma sucha skorke i mialam z tym klopoty. ona przepisala mi plyn dla dzieci do kapieli firmy balneum z parafina i krem baby balneum naprawde polecam. Kosmetyki sa super po dwoch posmarowaniach kremem skorka nawilzona i delikatna jak po urodzeniu:) Plyn ten oczywiscie dodaje do wody podczas kapieli nie trzeba juz przy tym uzywac mydelka. po kapieli smaruje kremem a do pupci uzywam pudru johnsona i jest wszystko w najlepszym pozadku. Sprobuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko, że ten płyn kosztuje pewnie ok.30 zł, a dotego krem z 15zł, a parafina kosztyje niecałe 3 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi lekarze mówili że parafina jest bardziej zdrowa niż oliwka.Dlatego że w parafina to czysta oliwka bez żadnych zapachów itd dziecko po niej raczej nie dosatnie uczulenia.Oliwki natomiast są rózne i w płynie i w żelu,zpachowe itd itp które uczulaja bo za ducho w sobie chemi mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fakt plyn kosztuje 20 zl. a krem 12,50. Uwazam ze to nie jest zbyt wygorowana suma tymbardziej ze poswiecamy ja na nasze dziecko a nie na cos tam...Poza tym w opakowaniu i kremu i plynu jest sporo wiec starcza na troszke. Jesli nie odpowiada ci firma balneum mozna uzyc jeszcze kremu i plynu z ojlatum tanszy i takze dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale np. Oilatum uczula moje dziecko. Jaką mam pewnośc, że z Balneum nie będzie tak samo? Wydam kolejne 40-50 zł a parafina jest naprawdę switnym kosmetykim, bez sztucznych dodatków, konserwantów, barwników, perfum. Super nawilża skórę a do tego bardzo żadko uczula. No i kosztuje tak niewiele :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×