Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kasienka 79

zawsze sie zastanawialam

Polecane posty

Gość kasienka 79

jak to jest ? dziewczynki,bardzo prosze ,niech ktoras wytlumaczy,bo to niby kazda przechodzi po porodzie ,ale chcialabym jakies przyklady np.a mianowicie : rodzimy dziecko, karmimy je piersia (nie wnikam ile ,i jak ,i ile trzeba ,a ile to za malo- milion topikow takich bylo) ale chodzi mi konkretnie o zabezpieczanie sie po porodzie ,w trakcie karmienia ,,,przeciez tologiczne ze zadnych tabletek i zadnej chemii podczas laktacji stosowac ni wolno , wiec jak uprawiac bezpieczny sex?przeciez niektore kobiety przez kilka mcy okresu nie maja,wszystko jest rozregulowane i "szaleje" ,o ciaze latwo , czy jest jakis skuteczny sposob ? czy ktoras z Was moglaby to wyjasnic ,lub opowiedziec jak ona sie zabezpiecza lub zabezpieczala ?dziekuje za odpowiedz 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienka 79
podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie, że są takie tabletki, które można brać podczas laktacji i które nie szkodzą dziecku- Cerazette- jednoskładnikowe minitabletki(zawierają tylko jeden hormon, w odróżnieniu od tabletek antykoncepcyjnych o składzie złożonym). Ostatecznie prezerwatywa, ale zmniejsza doznania seksualne niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIEKAWE PYTANIE ,,,JA NIEDLUGO RODZE ,I TEZ TAK SOBIE O TYM MYSLE......NO WLASNIE....? TYLE SIE SLYSZY O CIAZY KTORA NASTEPUJE 1 PO 2 , NIBY TYLE KOBIET KARMI I UDAJE IM SIE UNIKNAC CIAZY ,ALE WLASNIE ----JAK???? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaka
Ja po prostu z gumką i patentex ova, bo drogi i podobno skuteczny, 8 miesię cy bez miesiączki a potem juz normalne cykle więc z kalendarzykiem no a potem to już z kalendarzykiem zaplanowane drugie, no i po drugim porodzie dokładnie jak po pierwszym i tyle, a po odstawieniu pigiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienka 79
oo! dzieki za choc 1 odpowiedz! 😘, tyle tu dziewczyn,kobiet,mlodych matek siedzi,przeciez wiadomo,ze kazda ktora urodzila borykala sie badz boryka z takim problemem,szkoda ,ze nie chce sie nikomu doradzic :( , ale dziekuje za ta 1 chociaz , naprawde?sa takie tabletki? no to byloby super! ja nigdy sie nie zabezpieczalam,wiec w temacie anty jestem zielona :) , wiec jesli byloby to takie proste to bardzo fajnie! prezerwatywa,:D , probowalam raz z mezem tego uzyc,odpada-i ja nie lubie i on, wiec tabletka bylaby rozwiazaniem-i chyba jedynym najbezpieczniejszym,co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiesz, żadna metoda ni daje 100% pewności... Ale te tabletki szczerze polecam, brałam je 4 m-ce podczas karmienia i nie zauważyłam żadnych ubocznych skutków. A jaka wygoda, można szaleć do woli. Dla mnie gumka to okropna bariera podczas stosunku, nie ma to jak ciało do ciała :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienka 79
margareth-przeogromne dzieki! 😘 mam takie same poglady;) , naprawde bylam pewna ze po prostu trzeba uwazac ,ale ilez mozna , pod koniec ciazy nie ma sie checi, czlowiek taki nieatrakcyjny sie czuje,potem porod po porodzie tez chyba z 4-6 tyg nic,zszycia , gojenia ,i te sprawy,wiec mysle sobie , kiedy ?;) wiec wiadomosc o tabletkach bardzo mnie ucieszyla! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poznanianka
Na 100% sa tabletki ktore mozna stosowac w ciazy ... zapytaj gin i dokladnie ci powie .... w wiekszosci ksiazek o ciazy i karmieniu polecaja tabletki i w kazdej gazecie Rodzice lub Dziecko i Ja podpowiadaja co robic zeby uniknac ciazy w okresie karmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są również zastrzyki ,nie pamiętam nazwy ,ale są o wiele wygodniejsze ,bierze się raz na 3 mieś. więc nie trzeba pamiętać co dzień. Są to zastrzyki przeznaczone dla mam karmiących i po ostatniej ciąży brałam od 6tyg po porodzie do dwuch lat ,również żadnych skutków ubocznych nie zauważyłam. Poza tym wcale nie są drogie ,a przynajmniej wtedy nie były :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie masz racji mówiąc że nie ma takich tabletek - oczywiscie że są mają inny skład niż że tak powiem ,,te normalne\" , równiez możesz założyć sobie spirale.Ja np mam zastrzyk który robie raz co 3 mieisące. Są również gumki ale jak wiadomo różnie z nimi bywa. Więc jak sama widzisz jakiś wybór jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biore zastrzyki Depo-Provera kosztuja one 43 zł jak chcesz to moge Tobie napisac coś wiecej o nich z ulotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie o tych zastrzykach mówilam , tylko mineło już trochę czasu jak ich nie biorę więc zapomniałam nazwy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienka 79
dzieki sliczne dziewczynki! 😘 ! a ja w takiej nieswiadomosci zylam:) a tu prosze-zastrzyki,tabletki, fajnie , bo to wszystko mnie tak zastanawialo, ze tyle jest wpadek ,czyli ciaz po ciazy , ze to chyba ciagly stres i wogole , ze sex po ciazy to taki ryzyk - fizyk , a tu prosze ! wiec nierozumiem, czemu wszystkie dziewczyny w ten sposob sie nie zabezpieczaja???? dziwne... az mi wstyd ze nic nie wiedzialam,ze w trakcie karmienia piersia mozna stosowac antykoncepcje! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cerazette są też dostępne w formie zastrzyku, ale nigdy nie miałam więc nie wiem jaka cena, ale mój gin coś wspominał, że wykonuje się go raz w miesiącu. A za tabletki to ok. 32zł. płaciłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"wiec nierozumiem, czemu wszystkie dziewczyny w ten sposob sie nie zabezpieczaja???? \" kasieńka, bo to jednak hormony są i na zdrowie nie wychodzą :( Fakt, że wygoda jest, ale po kilku, czy kilkunastu latach brania to jakies negatywne skutki na zdrowiu pewnie sie ujawniają, niestety 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To fakt że mało ktora dziewczyna wie że jest tak możliwość ,ale to też wina lekarzy jeden powie ,pięciu nie. Sama miałam tę wątpliwą przyjemność niewiedzy po pierwszej ciąży ,trafilam na lekarza który stwierdził że nie ma nic i nie ma innej możliwości jak gumki ,trochę byłam zla ,\"wpadlam \" po dwuch latach :) Potem dowiedziałam się o zastrzykach i oczywiście skorzystałam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienka 79
tzn.ja nie mialam nic zlego na mysli,bardziej chodzilo mio to co powiedziala agula,ze to chyba wlasnie ta cholerna niewiedza , bo ja naprawde nie jestem kobieta ze sredniowiecza :) a zabijcie mnie ,1 raz slysze o antykoncepcji podczas karmienia i totakiej ktora mozna stosowac niemalze w miesiac po urodzeniu! a ze hormony itd,jasna sprawa ! tylko ja nie mowie o dlugotrwalym zazywaniu! mysle,ze 2 latka no,moze 3 w zupelnosci wystarcza :0 ,ale przedewszystkim chodzilo mio ten pierwszy "szok" organizmu po porodzie ,gdzie tyle sie wlasnie slyszy o nie pojawieniu sie okresu , a juz w lonie rozwija sie malutki zarodek...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasieńka, tak to jest z tymi lekarzami, że nie mówia o skutkach ubocznych spowodowanych zażywaniem tabletek. Moje pierwsze tabletki to były właśnie Cerazette po porodzie, wcześniej stosowałam inne metody zabezpieczenia, łącznie z tą mało wygodną gumką. Kiedy poszłam do gina 8 tyg po porodzie na kontrol i spytałam czy są jakieś tabletki, które mogę brac podczas karmienia, przepisał je bez słowa tzn. nie uświadamiając i nie uprzedzając o niczym... Ja tylko piszę, że długotrwałe zażywanie nie jest dobre, jeśli np. chce sie mieć później kolejne dziecko. Ja tez nie miałam nic złego na myśli Kasieńko :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×