Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zareczona Panna

Czy dziecko moze miec nazwisko ojca ?

Polecane posty

Gość Zareczona Panna

Czy dziecko panny moze miec nazwisko ojca wg aktualnych przepisow, jesli ojciec wyrazi zgode?? Bo niektorzy strasza ze musi byc slub, bo inaczej w klinice wpisza nazwisko matki i juz nigdy nie da sie zmienic. jak jest z tym nazwiskiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczywiście ze tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale gadasz bzdury
oczywiście że może miec nazwisko ojca tylko pzreprowadza się sądownie! Tzn, podaje się ojca w Urzędzie St. Cyw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie,że może.Ja sama też nie mam ślubu mimo tego córka nosi nazwisko Ojca.W szpitalu jednak wpisali jej moje nazwisko,ale potem to po prostu wymazałam,a w USC nadaliśmy jej nazwisko Ojca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wystarczy podać to w USC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zareczona panna
Tej nie gadam bzdur tylko cytuje bzdury innych. Bo facet chce itd, mieszkamy razem ale slub planujemy pozniej, wiec ile przed porodem mam to zalatwiac? czy dopiero po??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po porodzie jedziecie z ojcem dziecka do USC, tam pokazujesz swój dowód osobisty, Twój skrócony akt urodzenia i dowód ojca. Urzędnik pyta ojca, czy chce uznac dziecko za swoje, potem ojciec podpisuje sie w kilku miejscach, pyta, jakie nazwisko bedzie nosiło dziecko i po kilkunastu minutach wychodzicie z trzema kopiami aktu urodzenia dziecka. To wszystko. W szpitalu wpisują dziecku Twoje nazwisko, bo nikt nie chodzi po salach i nie pyta, czy jestes mężatka czy nie. Kiedy byłam u pediatry lekarka po prostu skresliła moje nazwisko i wpisała nazwisko ojca dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) ja tez nie mam slubu, dzidzia lada tydzien może sie urodzić :) jesli moge cos poradzic co sie dowiedziałam od innych parek bez slubnych a juz szczęsliwych rodziców.. zeby złatwiac takie sprawy wczesniej.. czyli przed porodem..:D trzeba pojechać do urzędu po jakis specjalny papierek , dokument (wyjasnic na miejscu o co chodzi) i z tym papierkiem jechac do szpitala na poród, wtedy nie ma zadnych problemow z wpisaniem nazwiska ojca itp.. bo bezsensu tyle problemów miec.. najpierw nasze nazwsko, potem specjalnie jezdzic i zalatwiac, kasowac nasze, wstawiac w zamian nazwisko ojca dziecka...itd.. po co utrudnac sobie... polecam przejechac sie do urzedu:) jak juz bedzie dzidzia na swiecie to lepiej zajmijmy sie naszymi bejbusiami niz zaprzątajmy sobie głowę papierkowymi sprawami...(których mozna uniknąc). pozdrawiam wszystkie nie slubne ;) ❤️hihi ciao🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście że moze mieć nazwisko ojca.Załatwiasz wtedy po urodzeniu dzidzi w usc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam nazwisko ojca
chociaż gona oczy nie widzialam...jakoże nie brali ślubu moja mama ma panieńskie w sumie nie wiem czy to taki dobry pomysl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w twym przypadku byc moze,ale jak są parki ktore chce wziac slub,ale po urodzeniu dziecka, mysle ze swietny pomysł :) nie wyobrazam sobie ze moje dziecko nie ma nazwiska ojca, nazwiska ..ktore kiedys i ja bede miec:) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Temat widzę wyczerpany :) ja mam tak samo, w USC jest coś takiego jak uznanie przez biologicznego ojca i wybór nazwiska dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×