Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ginad

Becikowe

Polecane posty

Gość do gjihg
no dokładnie Eugleno właściciele firm, to zazwyczaj ludzie zaradni i na pewno sobie poradzą w taki czy inny sposów, ale chodzi o to, żeby z ich pomysłowości mieli korzyść także inni ludzie, w postaci właśnie miejsc pracy! Bardzo mnie dziwi, że rząd nie dostrzego tak prostej zależności!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdumiona i wogóle
eugelena, a za nic. Prawie w całej Europie młode mamy dostają pieniądze poprostu za nic :) . Taki kaprys, ot co .......... głupie pytanie, spytaj może w sejmie? eugelena a ty jesteś w ciąży??? masz małe dziecko ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 212cAROLINA H
co to za kasa ja wozek porzadny kosztuje 1000zl, jesli ktos mysli o dziecku a nie ma kasy to suchar, ja zanim urodze odloze 10000zl na dziecko zeby mogla kupic wszystko co najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdumiona i wogóle
212cAROLINA H i ty też nie chcesz becikowego??? odłożyłaś już sobie pieniążki tak???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osobiście uważam że to skandal że w Polsce mają szanse na dostatnie życie tylko ludzie bardzo przebojowi (o kombinatorach nie wspominam bo to inna kategoria). Każdy człowiek kóry normalnie pracuje powinien zarabiać tyle, by było go stać na normalne życie. Ale póki co tak nie jest i nie widzę w tym żadnej winy pracodawców. A becikowe na pewno też tego nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gjhg
Nie jest napisane, ale conajmniej tak mozna wyczytac z waszych wypowiedzi, nie moja wina, ze rzad uchwalił becikowe i ja nic wam na to nie poradze, a nie uwazam, ze pracodawca ma tak zle, nie wiem po prostu czemu macie prtensje do nas, nie wiem ma oddac wam to becikowe, nie rozumiem, ciagle tylko padaja stwierdzenia "z moich pieniedzy, z naszych pieniedzy, a ja nie płace podatków tak? Nie wiem kto ma postawe roszczeniowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te panstwa na to stać. Ale niedługo. Już teraz np. Szwecja czy Niemcy mają problemy przez polityką socjalną. Tylko ze łatwiej w ogóle nie przyznawać niż raz przyznać a potem odebrać. Mam dwójkę dzieci, w tym jedno małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdumiona i wogóle
eugelena, czego oczekujesz??? chcesz usłyszeć że mi przykro z tego powodu, że po urodzeniu dziecka dostane1000 zł ? że mi wstyd i głupio???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 212cAROLINA H
w tym sasranym panstwie nie ma szans na znalezienie porzadnej pracy czasem zast sie czy sens rodzic dzieci, jesli one tak jak ja pomimo wyksztalcenia bede klepac biede.Mam znajomych ktorzy maja po 27 lat i nie mysla o macierzynstwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdumiona i wogóle
jeszcze jedno eugelena, czy jakbyś była w ciązy i usłyszałabyś o becikowym to nie ucieszyłabyś się z tego 1000? czy pomyślałabyś o boże .... ja tego nie chce, to za mało.... lepiej dać ulgę pracodawcy ... ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gjhg
podejrzewam, ze zadna z pan nie ucieszyłaby sie tylko po prostu zrezygnowała z tych pieniedzy i ja chyba tez tak zrobie oddam je pracodwacy .Euglena mam pytanie czy pracujesz moze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdumiona i wogóle
:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 212cAROLINA H
kiedys w latach 80' kazdy mial mieszkanie ,prace ,dziecko i wszystkim zylo sie dobrze a teraz lepiej nie mowic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdumiona i wogóle
212cAROLINA widze że lekkiego doła załapalaś :) pewnie że w latach 80 tych lekko się żyło :) ale niestety to koniec. Teraz musimy cieszyć się z becikowego 1000 zł i trochę się z tego powodu wytłumaczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdumiona i wogóle
212cAROLINA widze że lekkiego doła załapalaś :) pewnie że w latach 80 tych lekko się żyło :) ale niestety to koniec. Teraz musimy cieszyć się z becikowego 1000 zł i trochę się z tego powodu wytłumaczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 212cAROLINA H
nikt teraz nie chce miec dzieci mowie nie chce stracic pracy, nie mam mieszkania albo poprostu nie stac nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do gjihg
co za bezmyślność panuje w naszym narodzie.......... wicie co mogłyści zrobić? rozważniej oddawać głosy w wyborach!! tak, żeby rządzili rozważni ludzi a nie populiści typu LPR! nikt ci tu nie napisł, żebyś nie brała tego becikowego, niktórzy tylko próbują wam uświadomić, że na dłuższą metę nie ma się z czego cieszyć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gjgh
Nie to bede płakac, lepiej mnie nie uswiadamiaj, bo ja dobrze wiem w jakim kraju zyje, a nie bede rozpaczac, bo jetsem w ciazy i cieszy mnie ten 1000, ja nie mam powodu do zalu a jesli ty go masz to rozpaczaj. niestety zyjemy w takim panstwie a nie innym.Swoje zale mozesz kierowac do rzadu a nie tutaj gdzie wiekszosc jest w ciazy, gdybys ty miała cos dostac to tez bys nie narzkała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do gjihg
kochanie, ja osobiści nie mam na co narzekać............ tysiaka wydaje na jednych zwyczajnych zakupach, więc po pierwsze nie chciałoby mi się fatygować po urzędach, po drugie uważam, że tą kasę powinnam zostawić ludziom w gorszej sytuacji. Martwi mnie tylko ogólna sytuacja w tym kraju, choć nie spędza snu z powiek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdumiona i wogóle
na LPR napewno nie glosowałam. I popieram gjgh - w niczym nie musisz nas uświadamiać. Każda zdaje sobie sprawe że 1000 nikomu życia nie uratuje, a tak wogóle skoro nie przysługuje ci becikowe to po co tu wchodzisz ??? żeby uświadomić nas o sytuacji finansowej naszego kraju? - dzięki , doskonale zdaje sobie sprawe gdzie mieszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do gjihg
jak widać nie dokońca skoro pani g myśli że pracodawcy to jakaś dziwna krwiożercza rasa która tylko szuka okazji do wykorzystywania ludzi.............. zupełnie nie zauważająć, że to właśnie najwięcej podatków płacą mali przedsiębiorcy............. szczerze powiem, że denerwuje mnie taka ślepota............ dlatego to napisałam.........chyba na publicznym forum mam prawo nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdumiona i wogóle
ten post dotyczy; CZY WESZŁO BECIKOWE A JAK TAK TO OD KIEDY !!!! jeżeli chcesz uświadamiać kobiety w ciąży jakie są plusy i minusy owego becikowego załóż sobie nowy post. PROSTE ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gjgh
Wez daj sobie spokój juz dziewczyno, nie bede opiewac ciebie, ani nikogo, bo prace dajesz, na siebie tez zarabiasz a nie mow mi ze teraz mam cie pod niebiosa wychwalac, a siebie uznac za pasozyta, bo dosc,ze dostaje ztrudnienie, to jeszcze becikowe, a wy biedne nic.Chyba nie jest dla ciebie nowoscia ze jest wyzyska na rynku pracy, dla mnie tez, ale nie rozumiem dziewczyno do czego ty zmierzasz teraz. Jesli na zakupy jednorazowo wydajesz 100 to swietnie ciesz sie, ja nie wydaje tyle, dlatego daj sobie spokój i daj sie cieszyc.To nie był topic"dostane becikowe co mam teraz dziewczyny zrobic?".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rety..ale zeszliście z tematu..a do tej osoby co wydaje 1000 zł na jednych zakupach..myśle że nie powinnaś sie wypowiadać na temat tego czy ktoś moze sie cieszyc z tysiaka od państwa..dla mnie to jest sporo kasy..a jeśli ty wydajesz to na 1 zakupch to można tylko pozazdrośćić..ale nie bede załować pracodawców..tylko dlatego że rząd zamiast na nich chce wydać troche kasy dla matek które chcą urodzic dziecko..i myśle że raczej nikt sie nie skusi na dziecko tylko po to by raz dostać 1000zł..ale jeśli już ma sie ten dzidzius urodzić a państwo chce mi pomóc choćby tym tysiakiem to chyba fajnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do gjihg
ja właśnie jaki był temat? ~jak jest z tym becikowym taki był a nie od kiedy będą wypłacać!!!!!!!!!!!! dla mnie to oznacza, że można również pisać co się o tym sądzi! to iel wydaje, to chyba moja prywatna sprawa, po części wydaje tyle, bo mój czas jest cenniejszy i kupuje zwyczajnie dużo gotowych produktów które są drogie......... ale to nie istotne.......... i nie chodzi tu o żałowanie kogokolwiek, tylko o dostrzeżenie, że dla finansów państwa jest to absurdalny wydatek: bo jak w przysłowiu - "daje się rybę zamiast wędki"......... taka pomoc jest któtko terminowa i nie załatwia problemu, a obciąża budżet, czy na prawdę tak trudno to pojąć............. będziecie się cieszyć krótko, a potem problemy się tylko pogłębią......... np. pójdziecie po zasiłek, a pani wam powie w urzędzie, że nie dostaniecie, bo kasa poszła na becikowe (również dla takich osób jak ja, które wcale go nie potrzebują)- ty nie będziesz miała co do gara włażyć, a ja za tego tysiaka, kupię sobie powiedzmy-szminkę- co mi tam. I co podoba się taka prespektywa????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do gjihg
albo mam lepszy przykład wyobraź sobie, że twoje dziecko zachoruje............. idziesz do państwowej przychodni, a tam słyszysz, że limi się wyczerpał, bo rząd przesuną kasę na becikowe, i możesz przyjść za pół roku................ wiesz, ja wtedy zwyczajnie pójdę sobie prywatnie, ale co ma zrobić osoba która nie ma kasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdumiona i wogóle
do do gjihg i co teraz ???? mamy przeżyć załamanie nerwowe???? idź lepiej na sanki z dziećmi albo idź do jakiejś gazety ,daj spokoj, kup sobie ta szminke :) ale daj spokoj i co my kobiety w ciazy mamy na to poradzic??? daja to bierzemy - proste. Naprawde nie musisz sie martwic z czego dostane zasilek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdumiona i wogóle
a tak wogole to u mnie w miescie np na ginekologa limit i tak dawno sie wyczerpal, a jakos nie ma becikowego. Setny raz pytam, czego ty chcesz??? naprawde chcesz zebym zalowala i bylo mi przykro z tego powodu ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do gjihg
zdumiona jakby wszyscy tak myśleli jak ty.......... to do czego to by prowadziło? chcesz mi powiedzieć, że śmiałao mogę mieć ciebie i całe to państwo w dupie? czy co? denerwuje cię to, że ktoś troszczy się o przyszłość? również twoją i twojego dziecka? wiesz co, to chyba na prawdę nie ma sensu............ w takim razie, już lepiej być krwiożerczym kapitalistą, skoro ludzi tak do ciebie podchodzą, zarejestrować firmę w Holandii jak Kulczyk, a reszta niech z głodu zdycha, lepiej się odwrócić i odejść, nie? tak dziś robi większość w tym kraju smutne ale ja nikogo nie mam zamiaru uszczęśliwiać na siłę cześć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×