Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jak to jest z tym

pierwszy posiek - pomocy mamy!!!!!

Polecane posty

Gość jak to jest z tym

chodzi mi o to czy pierwszy posiłek,pierwszy smak np soczek, jabłuszko,zupke podajemy na początku po jednej łyżece?? jak było w wami drogie mamy.Pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dawałam bez prób ale ty znasz swoje dziecko powinnas wiedziec jak tam brzuszek moze alergik?.u nas bóli nigdy nie było i je duzo nowych rzeczy.marchew ,ziemniak ,seler jabłko to od 3 miesiąca zycia,soczki tez na etykietkach jest napisane od kiedy.my wprowadzamy tez inne produkty ale nie wiem ile twoje malenstwo ma wiec ci nie doradze.jak sie boisz dawaj po łyzeczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to jest z tym
mój syn ma 4,5 miesięcy moja mama mówiła żebym najpierw zaczeła od soczków,potem marchew,jabłuszko.No tak tylko że wtedy matki też inaczej żywili swoje dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to juz dorosły chłop/mój w tym wieku juz jadł zupy robione przez nas.ziemniak marchew seler pietruszka jabłko daj wiecej wody bedzie płynne i zobaczysz powinien pic,mój pił bo łyzeczką to ciezko a tak dostaje flache i pije.mozesz ugotowac jabłko i dawac mu łyzeczką banana chyba juz tez kawałeczek.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 73
ja zaczęłam w 4 mies. podawać soczek z marchewki od 10 ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plumka
A ja zaczelam od tartego jabuszka (sloiczkowego) - planowalam lyzeczke, dwie ale tak malemu zasmakowalo, ze zjadl pol - pewnie zjadl by caly :-). Moj byl karmiony piersia i zaczelam go dokarmiac po skonczeniu 6 miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marchewka jest bardziej uczulajaca niż jabłko i dlatego poleca sie dać jako pierwszy posiłek jabłko. Banany podobno w tym wieku sa jeszcze nie wskazane ale moje dziecko jak miało 6 miesięcy jako pierwszy posiłek zjadło banany ( do dzisiaj je uwielbia) i nic jej nie było. A tak w ogóle to jest alergikiem (ale wziewnym)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marchewka alergenem
????? chyba na tej zasadzie, ze wszystko moze uczulac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie napisałam że marchewka uczula tylko jest bardziej uczulająca niż jabłko. Banan jest też silnym alergenem, moje dziecko jest alergikiem a banany je i nic jej po nich nie jest. Tak że trzeba obserwowac własne dzieci. Lekarze i inni specjalisci zalecaja jabłko (ptrzynajmniej ci z którymi ja sie zetknełam) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
selera nie zaleca sie na początku, dopiero chyba po 10 miesiacu- bo uczula. No i oczywiscie najpierw jeden składnik, np. jabłuszko, kilka dni obserwacji i ewentualnie coś nowego. Podobno lepiej nie za duzo na raz, bo mały brzuszek musi sie przyzwyczaić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiecie co ******************
w niektórych zupkach jest groch zielony,w soczkach winogron mówie o tych jedzonkach rzeznaczonych dla maluszków od 5 m. przeciez to są składniuki wzymajace.Ja wiem że to sa znikome ilości ale jednak są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×