Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cholerka kumoterka

co to są kłykciny czy coś? bo podobno się można tym od

Polecane posty

Gość cholerka kumoterka

chłopaka zarazić oralnie analnie i stosunkowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
stosunkowo latwo podobno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kłykciny sa ta narosla u kobiet na wargach sromowych a u mezczyzn na napletku ksztaltem przypominajace kalafior nic przyjemnego:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po co ci ta wiedza ....wiem co to jest ale nie wiem czy warto produkowac sie i o tym pisac ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolezanka juz napisala ....ja tylko dodam ze usuwa sie je ambulatoryjnie ....mozna sie tym zarazic od partnera ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podobno u biorących tabsy
powodują raka:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale odrastja
kłykciny sa nieuleczale, jestes nosicielem /ka przez cale zycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kłykciny są uleczalne. Nie powodują raka, tylko same są stanem przednowotworym. Są to kalafiorowate zmiany w okolicy odbytu, warg sromowych czy napletka, spowodowane poprzez zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego(HSV). Niektóre z typów tego wirusa są onkogenne, to znaczy,że możesz nie mieć kalafiorowatych tworów,ale możesz być nosicielem wirusa i przez to wzrasta ryzyko zachorowania na raka szyjki macicy. Prezerwatywa jest skuteczną ochroną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafeterija ....czy ty nie wiesz czegos ? :D dodam iz sa specjalne masci na nie ....nalezy smarowac je ...po jakims czsie znikna ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abcxyz
a jakiego one są koloru? białego jak kalafior czy czerwonego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abcxyz
dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale odrastaja
pozwoliłam sobie skopiować Leczenie: Miejscowe stosowanie maści ze środkami hamującymi podziały komórkowe (cytostatyki w tym np: 5% maść 5-fluorouracylowa, bleomycyna, cisplatyna, metotrexat). Krem zawierający podofilotoksynę lub jej alkoholowy roztwór. Leczenie indukujące odpowiedź immunologiczną (interferon alfa wstrzykiwany do zmian). Chirurgiczne - elektrokoagulacja, krioterapia, laseroterapia. W skrajnych przypadkach częściowa wulwektomia. Niestety w większości przypadków zmiany mają charakter nawracający, a terapia może przynieść tylko czasową remisję, co jest związane z brakiem możliwości całkowitego usunięcia zakażenia. - ..........to miałam na myśli , bardzo trudno je wyleczyc , przeważnie ma sięje cale zycie............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj ludzie ludzie Maść raczej mało da. Wdraża się leczenie przeciwwirusowe w formie tabletek przyjmowanych doustnie. Penelopo nie pisz o czymś,czego nie jestes pewna. Od stosowania antykoncepcji nie grozi nic nowotworowego, chyba że jest się nosicielką mutacji BRCA1. Wtedy nie można stosować antykoncepcji doustnej do 30 r.ż., ale to inna kwestia. Nosicielstwo HSV można wykryć poprzez pobranie materiału w cytologii i kolejne dosyć drogie testy. Na szczęście całkiem niedawno opracowano szczepionkę przeciw onkogennym HSV i jest to prawdziwa rewolucja. Kłykciny mają różny kolor-może to być kolor skóry, lub ciemniejszy kilka tonów od koloru skóry, różowe, czerwone, brązowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgodzę się z tym,że nosicielstwo może pozostawać całe życie,ale z objawu czyli kłykcin można się wyleczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też widziałam
program w TV i szczerze się wystraszyłam, lekarka straszyła rakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaaaaaaaaaaaaaaaa
moj znajomy ma.a raczej mial. i te kalafiory byly biale.bleeeeeeeeeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprostowanie-dopiero teraz zobaczyłam,co napisałam. Wirus nie HSV- bo to wirus opryszki ludzkiej, tylko HPV- human papilloma virus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abcxyz
to jakie w końcu? białe czy czerwone? może ktoś ma link do zdjęcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kafeterija ....ty napewno wiesz jakiego sa koloru! ja jestem przekonana ze sa czerwone .....nie moze tak czerwone jak wino ....ale rozowe ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abcxyz
dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obciach
złapać coś takiego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość probabilistyka
medyczna to żenada "Wtedy nie można stosować antykoncepcji doustnej do 30 r.ż., ale to inna kwestia." a po urodzinach można, bo ryzyko spada. łoj łoj łoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość probabilistyka
a chodzi o to, że macie dane statystyczne zaś do rzyci. i nie umiecie ich interpretować. i tak sobie lekko ustalacie granice ryzyka - do 30 r.ż. etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość probabilistyka
ale powtarzasz takie sformułowania z ostrymi granicami wieku i ryzyka. czyli mówisz, że do do 30 r.ż. to nie, a potem (w dzień po urodzinach ???) to już tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powtarzam zalecenia, owszem. Ale to od lekarza zależy interpretacja itd. Takie sformuowanie też wydaje mi się śmieszne-teraz tak,dzień po nie. Ale jeszcze większa śmieszność i chaos byłyby bez wytycznych. Np. kobieta nie może przyjmować antykoncepcji w młodym wieku, ale jak się zestarzeje to może. A czymże jest młody wiek, jaki ma przedział, czy dla każdej kobiety to ten sam okres itd. Czepiasz się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×