Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kali27

wczesna ciąża -dolegliwości

Polecane posty

Gość wazka85
Magdalenka raczej nie powinno ale w razie co wez ze soba inna pare rajstop jakby ci bylo niewygodnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wazka85 bardzo dziękuje Ci za pomoc jeśli któraś z was ma jeszcze jakieś doświadczenia z tym związane proszę o odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margeritka77
hej małaczarna! mnie tez boli troszkę w krzyżu, skończyłam 7 tydzień lekarz twierdzi , ze ciągnięciach po bokach brzucha to rozciąganie wiązadeł bo macica od początku się powiększa, wczoraj sie tego dowiedziałam na wizycie. Natomiast bóle takie jak na @ trzeba skontrolować bo mogą ale nie muśzą być normalne, natomiast jesli nie ma planień nie trzeba panikować. Przy pierwszej ciązy tez bolały mnie plecy od samego początku....pozdrowionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lulka 22
Witam! Szukałam informacji na temat wczesnej ciąży i wpadłam na to forum. Chciałabym się dowiedzieć czy pod koniec cyklu miesiączkowego( około 5 dni przed miesiączką) można zajść w ciąże. @ spóźnia mi się 9 dni ( nigdy mi się nie zdarzyło nawet żeby opóźniała się o 2 dni). Tylko właśnie sie zastanawiam czy zajście w ciąże pod koniec cyklu jest realne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wazka85
Lulka22 hmmm jak wiesz zawsze mialas regularne cykle a tu bach okaze sie ze ten cykl trwa dluzej nie 28 a np35 z jakis tam przyczyn i jesli byl seks bez zabezpieczen to kto wie czy ciazy nie ma!! najlepiej jak zrobisz test, to bedziesz na 100 % wiedziec:) pare dni przed miesiaczka zawsze sa dni nieplodne, to po prostu owulka se przesuwa tyle, takze jesli bedzesz w ciazy to znaczy ze owulke mialas nie wtedy kiedy powinnas miec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annya
Cześć dziewczynki! Wpadłam tylko na chwilę i na razie pewnie nie zdążę nadrobić o czym pisałyście :) Uprzejmie donoszę, że 8 czerwca o 15.24 urodziła się na córcia - Hania Milenka ( 3180 kg, 48 cm). Poród był długi ( 14 godzin), bo nie było rozwarcia i podawali mi oxytocynę. Ze względu na to zdecydowałąm się na znieczulenie ( epidural) i serdecznie go wszystkim polecam! Niestety przez to moje wysokie ciśnienie pod koniec ciąży, były lekkie komplikacje, dostałam gorączki i bali się o małą, co w połączeniu z brakiem postępów porodu groziło cesarką. Ale udało się tego uniknąć, choć podali mi antybiotyk i coś na obniżenie gorączki, a Hania brała antybiotyk jeszcze przez 3 dni. Teraz jest już ok. Dziewczyny, nie narzekajcie na samopoczucie, bo po porodzie, to jest jeszcze gorzej :) Ja się nie mogłam doczekać, bo już się ruszać nie mogłam. A teraz ledwo chodzę i siadam .Brzuch ( macica)boli przy obkurczaniu, brodawki odpadają, Szwy ciągną jak szlak ( trochę popękałam), ale teraz to już nie można po prostu siedzieć i nic nie robić. Także cieszcie się , że teraz o " tylko" takie problemy macie. Co do oznak porodu, to ja nie miałam żadnych. W niedzielę rano ( a właściwie jeszcze w nocy), zaczął mnie strasznie boleć żołądek i było mi niedobrze i słabo. W południe przylecieli moi rodzice i poczułam się troszkę lepiej. Wieczorkiem zrobiliśy małą imprezkę przywitalną i ok 24 poszliśmy spać. Dalej żadnych oznak. Ok 1 w nocy obudził mnie silny ból brzucha ( jak na @) i poczułam , że jest mi mokro. Wody mi nie chlusnęły, tylko zaczęły po trochę odchodzić . Głupie uczucie , całe majtki mokre :) I co zmieniłam podpaskę, to chlust. Nie podobał mi się kolor, bo był taki żółtawy. Więc pojechaliśmy do szpitala. Tam się okazało, że lekarka widzi, że one są zielonkawe, co mnie już zestresowało na maxa. No i potem to już same przyjemności :) To na razie tyle. Resztę następnym razem :) Pozdrawiam. Miłego dnia i szybkich rozwiązań !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margeritka77
Hope, czemu nic nie piszesz? pozdrawiam wszystkich:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzik_27
Witam. Dzisiaj powinnam dostać @ ale na szczęście jeszcze jej nie ma:-). Nie wiem czy powinnam robić sobie nadzieję:-). ostatnim razem było rozczarowanie:-(. Pozdrawiam P.S. Annya serdecznie gratuluję :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kluska23
Witam! Jestem po raz pierwszy na tym forum i mam do was pytanie. Czy objawem wczesnej ciąży mogą być rozchodzące się niebieskie żyłki (2 wyraźne jakby najważniejsze i od nich odchodzą malutkie cieniutkie)na brzuchu. Rozchodzą się one równolegle w stronę bioder( wychodzi taki trójkąt)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annya wspaniała wiadomość, nich malutka rośnie zdrowo, a Tobie dni połogu przebiegaja lżej, nasze gratulacje. Troszeczkę Ci zazdroszę rozwiązania, ale tak pozytywnie przed nami jeszcze ponad 20 tygdni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wazka85
Annya Gratuluje :):):):) oj a widze ze sie trosze nameczylas przy porodze ale grunt ze jest juz wszystko ok,, co do wod wiem okropne to jest,, mi tez od razu wody odeszly, na poczatku chlusnelo potem sie juz saczylo po 4 godzinach malam 10 rozwarcia parlam, ale dupa blada maly sie przekrecl twarzyczka i tetno zanikalo wiec szybka cesarka, urodzil sie w zamartwicy o 5,25 rano a o 9 rano juz ssal mamina piers,cudne przezycie! powiem wam ze sie super czulam po cesarce i czesto kobitki po porodach naturalnych byly tak pozszywane ze ledwo se ruszaly, przekrecaly na lozku ale to sprawa indywidualna. kluski ja u siebie zylek na samym poczatku nie pamietam,ale kazdy organizm jest inny ,na pewno dowiesz sie jak zrobisz test hihi kiki to jestes w 18tyg, superrrrrr :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hope25
Madzik no to zycze dalej brak @ no i pozytywnego zatestowania - wiem ze strach jest za kazdym razem robiac test ale jak nie zatestujesz to sie nie dowiesz :)Ja polecam test z krwi, testy sikane czasami moga tylko zdolowac.Ja np zrobilam test z moczu po 2 dniach od spodziewanej @ i wyszedl negatywny...Dol straszny ale po kolejnych 3 dniach zrobilam bete no i prosze - 207 bylo:)Z calego serducha zycze powodzenia :) ANNYA dla Ciebie przede wszystkim GRATULACJE!!!!Niech teraz mala Hanka rosnie zdrowo jak na drozdzach.Przykro ze mialas dosc ciezki porod no i teraz samopoczucie tez niespecjalne ale to szybko minie - teraz z kazdym dniem bedzie juz lepiej no nie mowiac o szczesciu ktore teraz masz przy sobie :)Powodzenia Mamusiu :) Margeritka nie pisalam bo tez w sumie jakos nie mialam o czym...Moje samopoczucie wciaz bardzo dobre, czekalam na objawy typu nudnosci, smaki, apetyt badz jego brak, mdlosci - ale nic z tych rzeczy :)Jestem ciekawa czy dalej tak bedzie hihi.Przynajmniej piersi bola co nie jest przyjemne ale dowodzi ze mala fasolka jednak tam jest :):):)Jestesmy prawie na tym samym etapie, u mnie to jest 7 tydzien ale jeszcze nieskonczony.Kiedy mialas ostatnia @?I jakie dolegliwosci odczuwasz?Ja juz nie moge sie doczekac na 6 lipca i na wizyte u gina.Idziemy razem z mezem bo bedzie to jakos 10 tydzien wiec juz bedzie widac conieco :) Pozdrawiam wszystkie forumowiczki bardzo goraco !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzik_27
Niestety znowu porażka:-( @ przyszła dzisiaj w nocy choć nie wiem po co:-( nikt jej nie zapraszał. Dziękuję Hope za dobre słowa:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wazka85
Hope no to super,,,masz bardzo fajnie nic tylko cieszyc sie swoja fasoleczka:) musisz nas zaraziccccc plisssss hhihih Madzik bardzo mi przykro, trzymam kciuczki w nastepnym cyklu musi sie udac,,,musiiiiiiiiiiiiiii (kwiatek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny mam taki mały dylemat, otóż staramy sie z meżem o dzidzie od jakiegos roku, w tym miesiącu po raz pierwszy od tak długiego czasu miałam owulacje wywołaną clostilbegyt i duphaston. W każdym razie powiem że jesli chodzi o mierzenie temperatury to nie robilam tego regularnie...zazwyczaj moja temp z rana wahala sie w granicach od 36,3 do 36,6- owulacji nie bylo więc skoku temperatury także. W tym miesiącu w 12 dc zrobilam test owulacyjny, który wyszedł pozytywnie. temperaturę zaczełam mierzyć zaraz po owulacji najpierw była 36,7 a parę dni później tzn tak ok 17 dc temperaturę miałam już 37 i wyżej. 2 dni później okazało się że jestem przeziębiona tzn katar, gardło i temperatura która rano o godz 6 rano była w granicach 36,9-37 a wieczorem 37,5. wziełam ibuprom i temperatura zbija się ale tylko do 37 stopni. W dodatku bolą mnie piersi i brzuch na dole..i nie wiem czy to jest wynikiem duphastonu...czy po prostu...test ciążowy robilam negatywny oczywiscie...ale zrobiony za wczesnie...bo okres mam dostac za około 10 dni. czy któraś z Was miała podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaktus25
cześć dziewczyny, ja staram się o dzidzie od lipca 2008 i nadal nic, jest cieżko, ostatnio jednak miałam straszliwy ból jakby wyrostek robaczkowy, byłam w szpitalu, lekarz dwukrotnie zapytał się czy jestem w ciąży ,przed peknieciem pecherzyka bylam u ginekologa ipowiedzial ze to nastapi lada dzien, kochałam się z moim M. no i po dwóch dniach dostałam bóle jajników, pozniej od czasu do czasu wystepowaly a w srode 10 czerwca dostałam takie bóle ze wylądowałam w szpitalu i dostałam zastrzyk rozkurczowy, mialam robione badanie krwi i moczu, ale to za wczesnie zeby wykazało to ciąże bo to by było 5 dzien po stosunku, mam uplawy raczej rzadkie , czesciej chodzedo ubikacji, mam dusznosci czasami,podwyższoną temp. 36,9 37,1w pochwie pale a dzisiaj po 4 papierosie zrobiło mi sie niedobrze, mam wzdecia, bóle krzyża a moze uroiłam sobie to wszystko wmawiajac ze jestm bo bardzo sie staramy, od wizyty w szpitalu pobolewaja mnie jajniki, wypowiedzcie sie prosze na ten temat...prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaktus25
zapomniałam dodac ze lekarze nie stwierdzili co mi dolega...czy po tak krótkim czasie mogl wystapic taki ból? mam torbiel na prawym jajniku ale stwierdzona na ostatniej wizycie czyli niedawno i tak nagle zaczelo bolec? niemozliwe...ciąza leczy torbiele i tak mam nadzieje ze jestem, planowo okres mam dostac w czwartek , cykle mam regularne. sama nie wiem, boje sie kolejnego rozczarowania. nie bolą mnie piersi, nie mam zadnych zylek na ciele...czekam na wypowiedzi, widze ze jestescie dobrymi duszyczkami :) ktore wspieraja dlatego czekam na szczera odp, nawet jakby miala zabolec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margeritka77
Hej Hope, nio jestesmy w tym samym terminie prawie, miałam troszke mdłości ale nie takie straszne, teraz juz prawie nie, piersi nadal bolą ale tez juz mniej, mam tylko nadzieje, ze nadal wszystko oki... idę do gina w 10 tyg czyli 30 czerwca...wcale bym sie nie pogniewała jakby wyznaczył wcześniej wizyte, czuję sie lepjej bo w cześniej byłam śpiąca i zmęczona chyba organizm juz się troszkę przyzwyczaja...:) Cięszę sie ogromnie ale gdzieś w głębi istnieje obawa ( gdyż wcześniej straciłam:(((( )Staram się byc dobrej mysli...musi byc oki. Pozdrowionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzik_27
Wazka dziękuję za słowa pocieszenia. Po mału tracę nadzieję, że się uda :-(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYSSS...23
Hej dziewczyny! Zwracam się do was z pytaniem.Po przeczytaniu tych wszystkich wiadomości na forum można was uznać za specjalistki:D Mierzyłam dzisiaj rano temperaturę zanim wstałam z łóżka(mierzyłam ją pod pachą) no i była 37 i jedna kreseczka( jest podwyższona o 5-7kresek od mojej optymalnej temperatury ciała). Czy jest jakaś nadzieja na dzidzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podwyższona temperatura może wskazywać na ciążę tylko wtedy jeżeli utrzymuje się przez co najmniej 18 dni po owulacji. Przed terminem miesiączki właściwie nic nie mówi. Po prawidłowej owulacji temperatura jest zawsze podwyższona... ale przed samym okresem spada. Czasami to może byc tylko kilka godzin przed okresem. Tak że przed data oczekiwanej miesiączki temperatura nie jest za dobrym wskaźnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYSSS...23
Zapomniałam dodać, że to są już trzy dni od terminu planowanej miesiączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hope25
MYSSS skoro to juz 3 dni uplynelo od terminu spodziewanej @ to prosciej i pewniej bedzie jak zrobisz test.Nie sugeruj sie temperatura bo z ta roznie bywa...Najwieksza pewnosc bedziesz miala jak zrobisz test z krwi na BHcg.Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margeritka77
Hej dziewczyny wpadłam na pewnien pomysł, załozyłam pokoj czatowy w grupie "kobiety" o nazwie pokój przyszłych mam, mysle, ze fajnie bedzie porozmawiać na żywo:) zapraszam serdecznie, pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaktus25
:( zapomniałyście o mnie? prosze o kilka słów...moja cała wypowiedź jest na stronie 66, gdybyście mogły pomóc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka21077
Hej wszystkim:) Mam straszne bóle brzucha i bolą mnie piersi tak jak na miesiączke. W zeszlym miesiącu mialam \"dziwny okres\"-tylko takie plamienie ale to moze ze stresu bo mialam mature, robiłam test i nie wyszlo ze jestem w ciazy. Wtym miesiacu zle sie czuje jak wczesniej wspomnialam mam bole brzucha itp., przez ostatnie 2 dni z rana mialam nudności. Powiedzcie mi czy moze to byc ciaza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matanka
Hej dziewczynki:) mam pytanie.. 2 tyg spoznia mi się @.. pobolewa mnie brzuszek tak jak przy @..bolą mnie piersi i stały się troszkę większe;) i mam dużo białej wydzieliny i temp 37st... hmmm zastanawiam się czy to mogą być oznaki ciąży...? bardzo proszę o odpowiedz:) pozdrowionka dla wszystkich starających się:D:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaktus badanie z krwi jak dobrze kojaze wykazuje juz tyg. ciaze , czekaj cierpilwie do okresu i zrob test ,, bedziesz miala pewnosc a na raziee trzeba poczekacc..trzymam kciuczkiii Matanka Anulka test wyjasni wam wszelkie watpliwosci,, temp. jesl po danym dniu wystapiena okresy se utrzymuje to prawdopodobne to ciaza tylko sakd bedzie wiadomo ze sie cykl ne przesunal i miesiaczka ne wyskoczy z deczka pozniejj? a no wiec test kochane i po sprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaktus25
ważka dziękuje, naprawde, no to czekam...ale pewnie i tak nic z tego...juz tyle razy sie zawiodłam i rozczarowałam...ktos ma przepis na dzidziusia???;) pozdrawiam wszystkie przyszle i niedoszle mamy, jak to dobrze ze mozna sie gdzies i komus wygadac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mam nadzieje ze ci sie udaaa, trzymam kciuczkii jak i rowniez za siebie hhihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×