Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość allia111

Papryka

Polecane posty

Gość allia111

Ludziska, wytłumaczcie mi proszę jaka jest właściwie różnica między zieloną, czerwoną, a żółtą papryką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to sa rozne odmiany po prostu :) chociaz czasem jak zielona troche polezy to sie robi zolta albo czerwona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie ma zadnych różnic w smaku, własciwościach, itp.? Skoro to wszystko jedno, to w przepisach nie powinno być wyszczególniane, jakiej papryki dodać. A tak pzeciez nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest roznica w smaku,w cenie i w skladzie witamin,soli mineralnych.Najzdrowsza jest czerwona,bo ma najwiecej wit.C i jakies inne skladniki,ktorych nie posiada zielona(najgorsza i najtansza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najbardziej smakuje mi czerwona, nie ma w sobie takiej goryczy, jak zielona. A tak poza tym, jak dodaję wszystkie trzy kolory do sałatki, to jest ładnie, zdrowo i kolorowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest roznica w smaku, ale to zalezy nie tylko od koloru, ale takze od odmiany i sposobu przechowywania. Podobno im bardziej \"okragla\" papryka tym jest lagodniejsza w smaku. W wiekszosci przepisow chodzi po prostu o to, zeby danie ladnie wygladalo.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dka mnie i na moj wlasny uzytek to roznica jest taka, ze o ile czerwona, pomaranczowa, zolta i fioletowa sa fajne i slodziutkie do jedzenia na surowo, o tyle zielona (ze wzgledu na swoja niedojrzalosc ;) ) jest jeszcze taka troche \"nidokonczona\", takze spozywam ja w stanie ugotowanym. no i te \"niezielone\" sa ogolnie slodsze, takze zawartosc cukru powoduje, ze zwiesistosc sosu, ktory je zawiera bedzie wieksza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba jakis zly link podalas...:/ i czytaj co ludzie pisza - ja na poczatku pisalam, ze zielona jak polezy to sie robi czerwona. Albo zolta. Ale z zoltej nie da rady zrobic czerwonej - bo w tym przypadku to inna odmiana. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ty malinka
z zoltej sie nie da zrobic czerwonej bo zolty to ostatni kolor jaki przybiera papryka dojrzewajac,wyglada to tak:zielona-czerwona-zolta.A jak nie wierzysz to zapytaj pani w warzywniaku to ci powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no przeciez pisze Z ZOLTEJ NIE DA RADY ZROBIC CZERWONEJ. Czytaj zanim kogos skrytykujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z ta papryka jest troche jak z jablkami - zielona jak dojrzeje, to moze byc czerwona, z zolta jest podobnie, tylko ze ona jek jest niedojrzala to ma kolor oliwkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ty malinka
naprawde jakas tepa jestes!Napisalas tak:"zielona jak polezy to sie robi czerwona. Albo zolta. Ale z zoltej nie da rady zrobic czerwonej - bo w tym przypadku to inna odmiana".Z zoltej nigdy sie nie da zrobic czerwonej i to niezaleznie od odmiany bo zolty to u papryki kolor OSTATECZNY u slodkiej papryki!!!Chili i te inne ostre odmiany koncza przewaznie na czerwonym.Wiec powtazam ostatni raz:najpierw papryka jest zielona pozniej czerwona a na samym koncu czerwona.Nie ma innej kolejnosci.A teraz zegnam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ty chyba glupia jestes, bo nie rozumiesz, ze piszemy o tym samym. Przeczytaj najpierw moje wypowiedzi, a potem na nie odpowiadaj. Papryka jest zawsze najpierw zielona, a potem albo zolta, albo czerwona. Wiem o czym mowie, bo widzialam jak dojrzewaja w szklarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 65tg
zgadzam sie z malinką. papryka jest zielona pozniej albo czerwona albo zolta. Wczoraj kupilem w markecie ziolona papryke a dzis juz jest zołta. W czerwona ta napewno sie nie zmieni. Kupcie i zobaczcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość didu
Zielona jest każda zanim dojrzeje a czerwona i zółta to są różne gatunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wyzywajcie się
są różne odmiany papryki. jest papryka słodka, którą najczęściej kupujemy i właśnie tej papryki nie ma zielonej. dlatego zielona papryka (odmiana słodka) :-) to niedojżała, zielona ale już wyrośnięta. dlatego czasami może się zrobić żółta lub czerwona. są też inne odmiany, które mogą być zielone, żółte, pomarańczowe, czerwone, foletowe, białe.... chyba tak mi się właśnie wydaje z tymi paprykami :D to zależy od odmiany, tej co najcześciek kupujemy czyli słodkiej nie ma zielone więc jest niedojżała, ale są odmiany, które mogą być zielone i dojżałe nie ma powodu się z czegoś takiego wyzywać od tępych jak w przedszkolu przepraszam za błędy ort i inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×