Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LuKatrien

Płukanie zatok? pomocy....

Polecane posty

Gość majec
tzn woda przegotowana ciepła = 1 płaska łyżeczka soli kuchennej dzielimy na 2 porcje tzn.2 szklanki i wciągamy taki roztwór kolejno jeną potem drugą stroną nosa po szklance na jedno nozdrze drugie przytym trzeba ucisnąć.....trzeba pochylić się nad umywalką tak aby można wygodnie przeprowadzić ten zabieg ...wciągamy nosem a ustami usuwamy .zabieg w 100% skuteczny i najlepszy,sama znalazłam w necie ten przepis i wypróbowałam od tamtej pory 0 problemu,poleciłam kilku osobom którzy również tym sposobem się wyleczyli...dokładne instrukcje gdzieś powinny być w necie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majec
tzn woda przegotowana ciepła + 1 płaska łyżeczka soli kuchennej dzielimy na 2 porcje tzn.2 szklanki i wciągamy taki roztwór kolejno jeną potem drugą stroną nosa po szklance na jedno nozdrze drugie przytym trzeba ucisnąć.....trzeba pochylić się nad umywalką tak aby można wygodnie przeprowadzić ten zabieg ...wciągamy nosem a ustami usuwamy .zabieg w 100% skuteczny i najlepszy,sama znalazłam w necie ten przepis i wypróbowałam od tamtej pory 0 problemu,poleciłam kilku osobom którzy również tym sposobem się wyleczyli...dokładne instrukcje gdzieś powinny być w necie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy jak mam skierowanie do szpitala na oddzial laryngologiczny na płukanie zatok czy bede musiala zostac w szpitalu czy zrobia mi to od razu i wypuszcza do domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie lepiej wykonac jala neti z butelka do karmienia dziecka z wydrazona dziurka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlkaU2559
Uzywaliscie leku o nazwie Aflegan? No bo szukalam informacji na temat tego produktu i chcialam Was zapytac. Moze mozecie cokolwiek powiedziec mi o tym leku? Warto go kupowac, sa dostepne jakies zamienniki? Na tej stronie przeczytalam troche informacji o Aflegan: http://www.listalekow.pl/aflegan/ - uwazacie, ze to prawdziwe komentarze? Wolalabym sie nie naciac i zmarnowac bezsensownie sianko, dlatego postanowilam Was zapytac. Dziekuje z gory za ewentualna pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wlaśnie biorę antybiotyk na zatoki. Czuję się okropnie mdli mnie, potwornie boli głowa. Do tego wciągam taffen( na polipy) i płuczę solą fizjologiczną. Może jeszcze coś zrobić. Jutro do pracy a ból silny. Czy aby antybiotyk pomoże? U mnie problem z zatokami jest przewlekły, stąd te polipy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak płukać zatoki? jak wlewam sól fizjologiczną to wszystko spływa mi do gardła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nikt nie płucze zatok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, czy ktoś już tu o tym wspominał, ale my z mężem w kwestii zatkanych, bolących zatok poratowaliśmy się skutecznie A K U P U N K T U R Ą ! Nakłuwanie okolic nosa tymi cieniusieńkimi igłami doskonale stymuluje organizm do pozbycia się zalegającej wydzieliny. Oczywiście problemu nie rozwiąże jedna sesja - konieczne jest ok, 6 zabiegów (standardowo 20-minutowych). Mojemu mężowi akupunktura pomogła raz na zawsze (miał jedną serię nakłuć 12 lat temu i do tej pory ma spokój!), ja niestety muszę sesje powtarzać co jakieś 3 lata - ale i tak uważam, że to o niebo lepsze, przyjemniejsze i bezpieczniejsze niż te koszmarne inwazyjne zabiegi, które opisujecie! Pozdrawiam kafeteriowiczki i życzę zdrowia! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepsza jest AKUPRESURA!!!,bo mozna ja wykonac samemu w domu polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tam gdzie jest zaciemnione to jest wszystko ok ,a tam gdzie jest jasne to wlasnie jest wydzielina ktora trzeba usunac bo mozesz miec alba juz masz zapalenie tchawicy bole gardla...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama spłynie,spokojna nasza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Malagenija, a gdzie byliscie na tej akupunkturze? Mozesz napisac cos wiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam serdecznie płukanie nosa! Sama dowiedziałam się o płukaniu nosa szukając w internecie “domowych sposobów na katar”. Jestem w ciąży, nie mogę stosować żadnych tabletek ani kropli do nosa. Przeziębiłam się i został mi okropny, kleisty katar, który nie dawał mi spać i swobodnie oddychać. Płukanie nosa pomogło :) Już po 1 płukaniu miałam czysty nos, po 3 dniach katar zniknął! I to bez stosowania żadnych chemicznych leków. Bardzo się cieszę, że dowiedziałam się o tej metodzie i polecam wszystkim zainteresowanym. Wcale nie jest to takie straszne, nie ma się czego bać :) Niesamowita różnica w oddychaniu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michał1234
hej czy ma ktoś numer komórkowy do doktora Wojciecha Goliszka jeżeli tak to poproszę na adres michalrataj@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madlen231
Jeśli masz problem z zatokami to zmień lekarza bo to przecież on powinien Ci powiedzieć jaki jest najlepszy sposób na leczenie tej dolegliwości. Jeszcze do tego polecam ciekawy artykuł http://leczzatoki.pl/srodki_pomocnicze.php Który bliżej zapozna nas właśnie z tą chorobą. Zapraszam do lektury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cennik u laryngologa Piotra Sawickiego z kliniki Remedium uzależnia się od skali skomplikowania problemu, więc to bardzo duży plus dla ludzi, którzy chcą się dość szybko uporać z drobnymi zmianami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irenas55
Zadowolona jestem z inhalatora Pro Sanity. Kupowaliśmy z mężem już jakieś pół roku temu i działa bezproblemowo. W miarę cichy, kompresor nie robi większego huku. No i druga rzecz, że bardzo dokładnie i wydajnie dostarcza mgiełkę. Nie ma tutaj takich strat leku jak w innych modelach, zwłaszcza w tych starszej generacji. Innym plusem tego modelu jest też możliwość oczyszczania np. zatok – inhalacja i oczyszczanie, dwa w jednym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pamela3333
W przedziale cenowym do 100 zł to bym polecała nasz inhalator Sanity Alergia Stop. Gwarancja 24 miesiące, pełne wyposażenie, możliwość prowadzenia każdej terapii – czy to przy przeziębieniach, czy to przy alergii. Moja córka alergiczka z takiego leczenia korzysta i powoli widzimy pierwsze rezultaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamara33
Wyjątkowo sprawnie lek dostarcza Pro Sanity. Według producenta prędkość jest na poziomie 1 ml na 2 minuty i faktycznie coś koło tego musi być. Można w krótkim czasie taką pełną sesję odbyć, co ani dla mnie nie jest uciążliwe, ani też dla córy, która regularnie musi z inhalacji korzystać w związku z alergią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka44
W przypadku bardziej uniwersalnych rodzinnych inhalatorów to doradzałabym Alergia Stop. Mam tu w zestawie maseczkę dla dzieci, jest dla dorosłych, są filtry. Duża wygoda, lek jest podawany szybko i łagodnie. My to kupiliśmy bardziej dla profilaktyki, bo dzieciaki dużo łapią infekcji, ale sprzęt nadaje się też do ciągłej terapii przy alergii chociażby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka

wypróbowałam i powiem wam, że wrażenia są niezapomniane. Dziwne uczucie, kiedy ta woda się przelewa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karmazynowa

To jest teraz bardzo modna metoda leczenia. Wiele ludzi o niej mówi, ale ja jakoś nie bardzo widzę moje dzieci i takie rozwiązania. Lepiej na idzie używanie oxalin junior na katar. Przynajmniej nie ma krzyku i protestowania kiedy nos się po nim odtyka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Do nawilżania górnych dróg oddechowych stosuję Novama Familino Proi sprawdza się w domowych warunkach. Od roku żadnego serwisu. Tyle akcesoriów dostajesz przy zakupie, że nie trzeba robić dodatkowych zakupów. Około 200 złotych kosztuje, więc myślę, że to dobra opcja na początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi pomogło chociaż potrzebny jest do tego irygator.  Mogę polecić to urządzenie https://diabetyk24.pl/irygator-nebulizator-do-nosa-zatok-rino-showerhtml

Do płukania najczęściej używa się roztworu izotonicznego lub hipertonicznego chlorku sodu. W pierwszym kroku należy pochylić się nad zlewem. Głowę przechylić tak, aby jedno ucho dotykało ramienia. W prawidłowej pozycji jedna jama nosa skierowana jest do dołu, druga ku górze.

Płukanie daje praktycznie natychmiastową ulgę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Go.ść

Polecam inhalator https://novamed.pl/novama-familino-pro-by-flaem-z-dozywotnia-gwarancja, bo masz w nim prawidłowe zużycie leku, żadnych ucieczek substancji, czy nieszczelności nie zauważyłem. Syn łapie ciągły oddech przy inhalacji, nie mieliśmy żadnych skarg z żoną. Żadnych zaczerwienień i dziwnych sytuacji technicznych od kilku miesięcy. Działa, jak ma działać krótko mówiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sara

Powiem szczerze, płukałam sobie zatoki i do najprzyjemniejszych chwil to nie należy. Nie wiem, czy jakieś dziecko dobrowolnie zrobi irygację. Jeśli już macie działać, oxalin w żelu jest dużo bezpieczniejszym rozwiązaniem. Na to każde dziecko się zgodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym płukaniem to jest różnie, mój chłopak prawie nic nie czuł za to ja nie mogłam wytrzymać niby to nie do końca ból ale dla mnie bardzo nieprzyjemne było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×