Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

_NODI_19

basma a henna-która kobitka sie zna na tym?

Polecane posty

Czy basma daje czarny kolor czy po prostu głęboki brąz? Niedawno robiłam henne ale chyba za krótko trzymałam bo prawie wcale nie przyciemniła włosów. Czy któraś z Was stosuje basme?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi się wydaje, ze są różne odcienie tej basmy. Ja mam ochotę zrobić sobie włosy henną na ciemnorudy kolor. Przeraził mnie tylko sposób przyrządzenia: zalewanie wrzątkiem chyba, a taką farbę tylko wymieszać i już. A taką hennę można nakładać na włosy pofarbowane i po trwałej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no słyszałam,że zaraz po farbowaniu i po trwałej lepiej nie nakładać, bo to ryzyko. Rzeczywiście jest troche paprania z robieniem tej henny, ale ja juz mam dosyc farb chemicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocna
Za pomocą chny i basmy można zmienić kolor włosów.Są to farby naturalne, ziołowe.Nie niszczą włosów. Zwolennicy naturalnych kosmetyków uważają nawet ,że takie ziołowe farby wzmacniają włosy. Chna barwi włosy blond na ostry rudy, czasami marchewkowy kolor , brązowym włosom nadaje odcień mahoniu. Jeżeli masz farbowane włosy farbami chemicznymi to nie próbuj używać teraz farb ziołowych – kolor może być niespodzianką . Również nie rób eksperymentów jeśli kolor nadany przez chnę już Ci się znudził. Musisz poczekać aż farbowane włosy odrosną a farba całkowicie się wymyje. Co do zalet pielęgnacyjnych to nie spodziewaj się cudów w krótkim czasie. Zioła muszą mieć czas aby zadziałać. Jeśli farbujesz włosy pamiętaj o odżywkach i balsamach do włosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ponawiammmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
odświeżam temat gdyż jest bardzo ciekawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość judis
a da się farbować tylko basmą? czy należy tylko łączyć z henną? Chciałabym tylko nieco przyciemnić/odświeżyć i zakryć już spore odrosty, ale nie chcę rudawej poświaty henny... Teraz mam ciemny brąz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Azeeza
Ja wlasnie chce zrobic na czarno, kupilam sipę czarną i mam zamiar sie za to zabrac. Co prawda nie wiem, jak firma sipa otrzymuje t ekolory, czy w pudelkach z teoretycznie czarna henna znajduje sie misktura henny z basmą, indygo czy cos w tym stylu, a w tych, co maja barwic na rudo jest wiecej henny? Zgubilam sie. Druga sprawa-podobno prawdziwa henne w proskzu trzeba mieszac z czym skwasnym-sokiem z cytryny, albo z jogurtem naturalnym, wteyd papka jest lepsza, lepiej sie naklad aitd, moja szefowa tak robi np... Co wiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość judys
Mam pytanie. Niedawno farbowałam włosy kolorem do 24 myć ciemna czekolada. mój kolor to jasny brąz, po farbowaniu wyszedł prawie czarny z refleksami. Czy mogę za jakiś czas zafarbować włosy basmą, żeby odrosty nie były widoczne?? (jeśli będą widoczne) Z góry dziękuję za pomoc. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież do tego macie gotowe specjalne kosmetyki, w zależności od koloru brwi, zobaczcie - sklep.new-nails.com/henna-do-brwi-i-rzes-czarno-niebieska.html I właśnie z takich opcji radzę skorzystać - warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martynaxx
Włosy są dumą każdej z kobiet, dlatego właśnie należy o nie odpowiednio dbać. Z pewnością dobre są różnego rodzaju płukanki czy specjalne ziołowe szampony, tak żeby włosy otrzymywały dużo potrzebnych witamin i minerałów. https://kawiarnia-catering.pl/co-warto-wiedziec-o-hennie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×