Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie orientuję się za bardzo

grupy krwi rodziców a dzidziuś

Polecane posty

Gość anulkaDar90
Przepraszam ale mam pytanie czy jesli ja mam ab + a maz 0+ to czy wystepuje konflikt, czy nasze dziecko moze byc chore na zespol downa czy cos ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Konflikt serologiczny jest wtedy kiedy matka ma rh- a ojciec rh+. Jak to wygląda poza tym przypadkiem to w sumie nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość falafela
a wiecie może o co chodzi z tą profilaktyką śródciążową przy konflikcie serologicznym? słyszałam że zmniejsza ryzyko praktycznie do zera a do lekarza idę za jakieś dwa tygodnie i chciałam wiedzieć o co go dokładnie wypytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem, czy tu jesteś, ale z tą profilaktyką jest tak: jeśli nie macie KONFLIKTU tylko niezgodność serologiczną to robią Ci badanie na grupę krwi. Tam oprócz tego, co wiesz (Twoja grupa) jest też informacja o przeciwciałach. Jeśli nie wykryto - jest ok. Ja miałam przy zagrożonej ciąży i plamieniach zastrzyk a pupę z przeciwciałami w 28 tygodniu. Do 3 dni po porodzie powinnaś dostać immunoglobulinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kebaria
Chodzi o to że w 28 tc możesz mieć podaną immunoglobulinę i to rzeczywiście daje pewność że do konfliktu nie dojdzie. Problem jest taki że szczepionka nie jest refundowana i trzeba ją sobie wykupić samemu. Kosztuje jakieś 400 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×