Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wycinanie łechtaczki

Wycinanie łechtaczki

Polecane posty

Gość Wycinanie łechtaczki
Ale prawdziwe ponad 2 miliony kobiet jest obżezane wiele z nich umiera w wyniku zakarzenia oblicza się że co roku ginie miasto 50tysieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boże, a jak ta kobieta urodzi dziecko?! Przecież to wszystko się porozrywa.... LUDZIE NIE MAJĄ SERCA I SUMIENIA!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Afrykanki po wycięciu łechtaczki mają bardzo wrażliwe pochwy. Są bardzo namiętne. Wycinanie łehtaczki to pikuś w porównaniu z dodatkowym zaszywaniem częsci wejścia do pochwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vcxer
oni mają chyba cos nie tak z mozgiem.Dzicz i nic wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vcxer
powinno im sie zakazac rozmnażać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vcxr widzisz to pewna tradycja. Czy to samo powiesz o żydachi obrzezaniu?? Każda kultura ma swoje zwyczaje a że czasami dzikie dla nas??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za bzdura
>Afrykanki po wycięciu łechtaczki mają bardzo wrażliwe pochwy. Są bardzo namiętne Bredzisz - poczytaj wywiady z tymi kobietami - seks sprawia im głównei ból, pochwa nie ma sladu nawilzenia, ponadto krwawią własciwie po kazdym stosunku, a poród zabije jedną na 5, samo zreszta wycięcie takze kilka dziewczynek przypłaca zyciem. Wiec po prostu - nie pierdol. Sami faceci poznając w większych maistach prawdziwe, nieokaleczone kobiety, zaczynaja przeciwstawiać sie temu, zeby tak ojkaleczano ich przysżłe zony na wsiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za bzdura
I jeszcze cos - kultura nazistów miała zwyczaj wysyłania żydów przez komin. też uważasz, ze to było ok i tylko trochę dzikie? No to ciekawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakimcude
jakim cudem Afrykanki okaleczone moga miec wrazliwsze pochwy? Kiedy pochwa jest bardzo slabo unerwiona. Orgazmu to nie maja napewno, bo zeby zaistnial orgazm pochwowy musi byc orgazm lechtaczkowy. Nerwy wyciete w lechtaczcie w pochwie nie odrosna napewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harrderr
Lechtaczka to nie tylko ,to co na wierzchu.Siega gleboko.Ma ksztalt 2-zebnych widelek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naucz się w wklejac linki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jako baba
No czują presję społeczeństwa bo żaden zbok nie ożeni sie z taką nieobrzezaną. Jest to totalny prymitywizm, mizoginia charakterystyczna dla dawnych kultur. To taka tradycja jak łamanie stóp... ale o tym chyba wszyscy wiedzą. Zabieg ten nie ma prównania z męskim obrzezaniem, chyba że można wyobrazić sobie obcięcie całego czubka tępym nożem. Brrr okrucieństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jako baba
Acha i co to za gadanie z tym feminizmem ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bez obrzezania czują się dzieckiem, bo nie został dopełniony obrzęd przejścia. Inicjacje w naszej kulturze zostały zredukowane do jakiś żartobliwych otrzęsin(czasem przybierających niebezpieczne formy, ale nie mając wyrażnego znaczenia kulturowego) Nie chodzi tylko o to że żaden zbok się nie ożeni, ale sama kobieta będzie się czuła nie w pełni kobietą, na każdym kroku, w każdej sytuacji będzie się czułą jak ktoś kto jeszcze nie jest dorosły. Feministki sprowadzają to do walki płci, a jest to element kultury danej społeczności. Zalecam poczytać Arnolda Van Gennepa \"obrzędy przejścia\" to klasyk antropologii kulturowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak sie składa ze
skończyłam etnologię . I coś ci powiem - to nigdy nei btyło tak, zeby wszystkei kobiety się na to zgadzały - to wcale tez nei ejst tak, z e nie czują sie w pełni kobietami - najczesciej obzrezuje się 7-8 letnie dziewczynki, nei mające jeszcze miesiaczki - ten obrzęd istnieje tylko i wyłacznei w społeczństwach plemiennych , w których kobieta MUSI mieć jednego partnera, a męzczyzna MOZe mieć kilka zon. I wcale to nei one nei czują sie w pełni kobietami, ale ŻADEN męzczyzan, nei ozeni sie z kobieta nieobrzezaną ,nawet jesli w wiosce przeciętnei umeira przy pierwszym porodzie 30 kobiet . A ponieważ kobieta nei ma innej mozliwosci pzrezycia jak tylko małzeństwo albo bycie wiecznym outsiderem i pogardzaną zarówno pzrez męzczyzn, jak i biedna , wiele matek oddaje swoje córki na obzrezanie - ale problem jest potem bardzo dziwny - szereg tych kobiet umiera po pierwszym porodzie, wiec srednio na mezcyzznę przypada przez zycie około 8 zon, z czego umra 4. Nadal twierdzisz, ze to tylko zwyczaj, który nei ma nic wspolnegoz mizoginią ? Tam , gdzie kobieta cośkolwiek znaczy - np . u Masajó , społecznosci pasterskiej, nei ma sladów obrzezania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak sie składa ze
I jeszcze cos - obrzezanie ma dość ścisły związek z islamem - i z zyciem . Kobieta obrzezana w ogóle nei odczuwa pzryjemnosci seksualnej, zatem męzczyzna nad nia w pęłni panuje - ona go nei zdradzi , bo seks to ból i tylko ból . Gdyby było to tak, ze tylko feministki o tym krzyczą , wszystkie misje nie prowadziłyby takiej akcji pomocy tym kobietom --------> najwieszy problem polega bowiem na tym, ze po pierwszym drugim porodzie, kobieta jest lejem po bombie łapiącym kazda infeksję - po prostu ma rozerwaną pochwę i najczęsxciej umiea w wyniku krwotoku. I tutaj takze nei zgodzę sie z obrzędami pzrejscia - one majagigantyczne znaczenei w strukturze męskeij, w stukrzurze kobiecej miesiaczka wyznacza rytualny obrzęd . Obrzezanie nei jest niczym innym jak okaleczeniem - i co więcje same kobiety juz tego za wszelką cenę chca uniknąc, choćby uciekając z wiosek,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak sie składa ze
I jeszcze cos - feministki maja wiecej racji nizby sie wydawało - kuturę społecznosci obrzezujących kobiete , tworzą męzczyżni - to oni decydują o być lub nie być kobiety - jesli córki nei wexmie zaden, a nei wezmie, bo powinna być obrzezana , pomimo, ze np. dwie poprzednie córki umarły po porodzie w wyniku obrzezania, to niejako automatycznei stanie sie ona kozłem ofiarnym wioski --------> jako nieobrzezana kobieta, ktora nei ma męza, wiec nie będzie miała za co zyć ----->to wszystko samo sie nakręca ---------> tak samo jak połamane stopy chinskiego dworu doprowadziły do łamania stóp na wsiach. Tyle tylko, ze to co było do zneisiaenia dla lezącej na poduszkach damy, u kobiety sadzącej ryż i biegajacej z woda - było piekłem. Podognie niektórzy historycy przyjmują, z e obrzęd obrzezanai kobiety nie ejst niczym innym jak odwzorowaniem meskeij tradycji obrzezania członka Tyle tylko, ze efekty tego obrzezania sa dramatyczne dla kobietyu, a męzczyznie nei przynosza zadnej szkody, pozwalając nawet lepeij utrzymać higienę w goracym klimacie. Antropologia to nei tylko opis rzeczywistosci, to pytanie o to, co warunkuje taką a nei inną strukturę tejże rzeczywistosci. To tak jak gorset dla panny w XIX wieku - dzis uznany przez nas za deformujace ciało piekło ---------> warto by sie zastanowić, dlaczego to ciało kobiety kultura poddaje takim deformacjom, męzcyzznę pozodstawiajac samemu sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to znaczy że ja ukończyłem jakąś inną antropologię kulturową niż Ty, bo według mojej wiedzu to nie ma nic wspólnego z islamem, tylko z rdzennie wschodnioafrykańskimi zwyczajami, występują u Masajów, u chrześcijan w Etiopii, w islamskim Sudanie, natomiast poza Egiptem i Sudanem w żadnym innym kraju islamskim. Nie podoba mi się ten zwyczaj, wiem że jest niebezpieczny dla zdrowia i destrukcyjny dla udanego życia seksualnego, ale nie sprowawdzaj tego do męskiej dominacji, bo męskie obrzezanie będzie w tych samych kulturach kobiecą dominacją?? przeczytaj link który zamieściłem powyżej, dobry i obiektywny artykuł napisany przez misjonarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak sie składa ze
I tak na sam koniec - antropologia wymaga oglądu równeiz z perspektywy kobiecej , w tym - feministycznej - z tego prostego pwoodu, z emówiąc tylko o ogólnikach , w kulturze europejskeij pominelibysmy calkowicie istytucję mamek , którym oddawana dziecko an wykarmienie i które tworzyły ochronki - w których przecietnie dzieci dozywały do 6 roku zycioa , po czxym umierały, a mamki przyjmowały kolejne dzieci i tak w kółko. Byly to najczesciej dzieci nie chciane pzrez ojców tzw . bekarty ---------> one też pokazuja jak męzczyzni wyznaczali w kultuzre Europy status tego , jakie dziecko ma przezyć, a jakie umrzeć i kobiety neiwiele mogły na to poradzić, nei majac zadnych srodków utrzymania poza byciem -praczką, kurwą, słuzaca. Kultura pokazuje dość dobzre jak kształtują sie zależnosci męsko-damskie ---------> ja też 100 lat temu nei miałabym tu praw wyborczych, a 200 lat temu w konstytucji francuskiej nei byłabym wymieniona jako cżłowiek i obywatel,a za Napoleona nie mogłabym sama dysponować swoim majatkiejm,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak sie składa ze
to znaczy że ja ukończyłem jakąś inną antropologię kulturową niż Ty, bo według mojej wiedzu to nie ma nic wspólnego z islamem, tylko z rdzennie wschodnioafrykańskimi zwyczajami, występują u Masajów, u chrześcijan w Etiopii, w islamskim Sudanie, natomiast poza Egiptem i Sudanem w żadnym innym kraju islamskim. a ktoś napisał, ze zwyczaj wystepuje w krajach islamskich - nie napisałam nigdzie takiej rzeczy? Nie, występuje wsród afrykańskich społecznosci , które wyznaja islam i tutaj zadaję kłam twierdzeniu jakoby w Etiopii obrzezywano w kręgu chrzescijańskim . Poza tym , absolutnie obrzezanie nie występuje wsród Masajów - to lud pasterki, w którym pzremieszczanie sie warunkuje zycie - zztem neimozliwe jest uniwruchomienie obrzzanej kobiety na miesiąc - dwa do zcasu zagojenia zszytej kolcami pochwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No więc mamy inne pojęcie nauki- dla mnie to opisanie i zrozumienie zjawisk kultury, aby zrozumieć ją jako zjawisko, a dla Ciebie interpretacja i ocenianie co dobre a co złe. Feministyczne podejście to patrzenie przez okulary XX-XXI wiecznej kultury europejskiej na zjawiska z innej kultury. Naukowy obiektywizm nakazuje powstrzymać się przy ocenie zjawisk kulturowych o ile się chce zrozumieć, a nie traktować jak podkładkę do ideologicznych wywodów. Tak samo jak nauka marksistowska, każda nauka \"z tezą\" nie prowadzi do poznania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak sie składa ze
Wybacz, ale jeszcze sie nei zdarzyło, aby misjonarze pisali OBIEKTYWNE artykuły, co widze również i w tym, jak w przypadku napisania, ze dziewczynki z niecieprliwoscia oczekuja na obrzezanie w wieku kilku lat;/ Zdaje sie, ze panowie misjonarze zapomnieli o gigantycznych akcjach tropienia po wioskach rzezunek i zamykanai ich w wiezieniach. ... Łechtaczka to najbardziej unerwiony element ciała kobiety, gdyby to samo chciano zaserwować męzczynie - nalezałoby mu odcia całą zołądż, a nei fragmencik skóry napletka - tak więc nei porównuj męskeigo i kobiecego obrzezania , zwłaszcza tego połączonego z zaszycviem wejscia do pochwy i wycięciem większości warg sromowych. Niedawno mozna było sobie na tv kultura zobaczyć film Afrykańczyka o cąłym tym obrzędzie i konsekwencjach - 3/4 Afrykańskich kobiet ma Hiv lub Aids , kolejen umieraja na krwotoki - niedługo w Afryce będzie jeszcze mneij kobiet niż w Indiach, które preferują politykę usuwania ciązy ze względu na płeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×