Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Artianka

ORCHIDEA PHALAENOPSIS

Polecane posty

Gość vivien38
Witam serdecznie , ja też mam orchidee , moja roślinka dwa razy już pięknie zakwitała , myślę że to dzięki odżywce za 2 razem miala okolo 40 kwiatków. Teraz jest chyba w fazie odpoczynku bo nie ma żadnego , za to mam chyba cztery nowe ,bo na łodygach wyrosly mi liście z pędami no teraz to już są dość spore.No i właśnie to jest mój problem , nie wiem jak mam się zabrać za oddzielenie ich i posadzenie w nowych doniczkach . Nie wiem czy na to czasem nie miało wpływu ,ze podlewam zawsze w ten sam dzień raz w tygodniu , a i roślinkę trzymam w dwoch przezroczystych doniczkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piw
U mnie także na pędzie pojawił się listek a teraz jesy ich kilka ale korzeni nie widać, mam czekać dalej ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liście na lodygach
czytam i czytam i sie doczytac nie moge :P otoz moj storczyk na dwóch łodygach na liscie :P mam go rok i jestem z niego bardzo dumna bo z 1 łodygi uchodowalam 3 na ktorych caly czas sa kwiatki. Ale.. tu mam pyt. co to oznacza ze ma liście? bedą male storczyki do przesadzenia?:D na tej 3-ej łodyszce jest pelno malych odnozek rosnacych...z 5/6 takich malych pędkow... czy to normalne? juz sie martwilam ze przesadzilam z nawazaniem ich bo... mam storczykow z 6 i kazdy zaczal miec dziwne odnogi na lodygach...prawie jak lodyga z rozy cala w kolcach:P to moje cale w zielonych malych lodyszkach:P ale ten z Liścmi MNie zaskoczyl:P Prosze o odpowiedz.. :) bede wdzieczna.... niewiem kiedy tu zaglądne jak cos... meil o-r-c-i-a@tlen.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monis1979
Witajcie Mam podony problem co Ty liscie na lodygach. Z tym ze mnie na jednej lodydze wyszly trzy liscie, tzn z kazdego oczka ktore jest na tej glownej dlugiej lozydze wypuscily po kolejnych lisciach. Z tego najwyzszego widze ze zaczyna powoli wypuszczac korzen. Wiem ze jak podrosna nalezy je przesadzic, ale jak mam to zrobic? Kazdy listek,tzn to oczko do osobnej doniczki? Na jakiej wysokosci mam je uciac? Wsadzic najpierw do wody czy od razu w przygotoanawcesniej ziemie do orchidei? Dzieki za rade....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość homer99_kwiat
Witam, Powiem szczerze, nie mam pojęcia o kwiatach (jak na razie). Dostałem bardzo ładna orchidee. Postanowiłem o nią zadbać, przeczytałem powyższe posty. Dziękuję za pomocne rady. Ale mam pewne pytania. - Jeśli na liściach (nie płatkach) znajdzie się kurz, zetrzeć delikatnie wilgotna szmatka? - Kwiatka dostałem w plastikowej doniczce (tej przeźroczystej) i do niej dostałem również bardzo ładną doniczkę do orchidei (na pewnej wysokości znajdują się ścianki na których wspiera się "oryginalna" doniczka - nie dotykając dna które napełniłem wodą. Wiem, że nie może być bezpośredni kontakt z woda. Czy wszystko jest ok ?? oto zdjęcie: http://maku99.republika.pl/orchidea.jpg - Podlewać jak korzenie widoczne przez doniczkę plastikową zmienią barwę z zielonej na srebrzysta? - Niestety zmuszony jestem trzymać pod ścianą naprzeciwko okna (ok 4-5m) odległości. Może być? - Czy woda w doniczce ma być cały czas? też musi być przegotowana i "odstana" ? Puki co nie myślę nawet o nawożeniu czy przycinaniu, jak na razie to dla mnie czarna magia:) z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość homer99_kwiat
pomoże mi ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga21s
Czesc Orchidea powinna byc podlewana raz w tygodniu lub gdy zobaczysz ze kozenie na powiezchni sa suche (na kozeniach powinnas umiescic specjalny mech ktory chroni kozenie). orchidea musi byc w plastikowym pojemniku z dziurkami do okola w ten sposób dostaje tlen, mozesz umiescic pojemnik w wiekszej donicy na polce, parapecie gdzie niema za duzo swiatla dziennego. Ja osobiscie trzymam na akwarium. Mozesz od czau do czasu podlac orchide specjalnymi witaminami dla orchidei. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia1632
Hey mam problem z moja pieknoscia moze ktoras z was mi pomoze mianowicie kilka miesiecy temu stracila kwiaty jeden z pedow usechl drugi sie trzyma jednak od 3 dni zaczynaja zolknac jej liscie i dzisiaj dwa odpadly co mnie martwi liscie ja twarde i jedrne poza zoltymi przebarwieniami wygladaja na zdrowe dodatkowo ped ktory zostal zacza robic sie czerwony. Jest szansa na uratowanir mojego kwiatka? Prosze o pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia1632
Hey mam problem z moja pieknoscia moze ktoras z was mi pomoze mianowicie kilka miesiecy temu stracila kwiaty jeden z pedow usechl drugi sie trzyma jednak od 3 dni zaczynaja zolknac jej liscie i dzisiaj dwa odpadly co mnie martwi liscie ja twarde i jedrne poza zoltymi przebarwieniami wygladaja na zdrowe dodatkowo ped ktory zostal zacza robic sie czerwony. Jest szansa na uratowanir mojego kwiatka? Prosze o pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia1632
Kinga21s w sumie mam 2 orchidee i mam je juz jakies 2 lata w czerwcu obie pieknie ponownie zakwitly i wszystko bylo ok az do teraz sa w przezroczystych doniczkach podlewam obserwujac korzenie co jakis czas nawoze i stoja caly czas w tym samym miejscu dlatego wykluczylam ten powod jej problemu. Moze ma ktos pomysl co powinnam zrobic? Ograniczyc podlewanie? Zmienic jej miejsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×