Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość WeightMan

SPRÓBUJ - SPADEK TŁUSZCZU GWARANTOWANY

Polecane posty

natek - no comments. :P Hihi - ja Cię brałem za faceta :( - sugerując się aktywnością fizyczną a krzywdy, jaką robisz swojemu organizmowi, nie jestem nawet w stanie opisać - taaaaaaaaaka ogromna. Ale to Twój organizm, Twoje życie i Twoje zdrowie. Mogę tylko powiedzieć, że to co robisz teraz jest kompletnie bez sensu i składu. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natek to ja Natka:)ale ten nick byl zajety;/ to wez cos podradz:)mam \"zrec\"normalnie i cwiczyc? pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie musisz od razu \"żreć\". Wystarczy, że się będziesz racjonalnie odżywiać. Chyba zależy Tobie na własnym zdrowiu? 5 posiłków na dzień, żebyś dostarczyła białko, tłuszcze i węglowodany, których potrzebuje Twój organizm. Ćwiczyć oczywiście możesz, ale do tych ćwiczeń musisz ustalić odpowiednią dietę, a ćwiczenia na noc to porażka - powiedz goodnight swoim mięśniom. Ja mówię goodnight Tobie :) Papa, zmykam spać bo już późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam WeightMan dziekuję za odwiedziny na topiku Cel- wcisnac....itd. z tymi cwiczeniami na noc to prawda. moje ostatnie cwiczenia zajczynaja sie o 19.15 ale to wynika z harmonogramu zajęc w klubie do którego chodzę. uwazam tez ze po ćwiczonkach powinno sie coe zjeść lekkiego bo wtedy nasz organizm szybciej spala i powinien miec paliwo. co ty o tym sądzisz??? Pozdrawiam cie serdecznie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuję za odwiedziny na topiku Cel- wcisnac....itd. z tymi cwiczeniami na noc to prawda. moje ostatnie cwiczenia zajczynaja sie o 19.15 ale to wynika z harmonogramu zajęc w klubie do którego chodzę. uwazam tez ze po ćwiczonkach powinno sie coe zjeść lekkiego bo wtedy nasz organizm szybciej spala i powinien miec paliwo. co ty o tym sądzisz??? Pozdrawiam cie serdecznie Coś lekkiego, hihi ;) Wszystko zależy od celu ćwiczeń. Kulturyści - jak najszybciej po ćwiczeniach uzupełniają glikogen w mięśniach, żeby ich nie tracić. Ja też tak robię, aczkolwiek po ćwiczeniach - jeśli nie uzupełnimy glikogenu - następuje szybsze spalanie tłuszczyku (niż gdy do uzupełnimy), ale też tracimy mięśnie. A tracić mięśni nikomu nie polecam. Po ćwiczeniach zaleca się zjeść węglowodany proste - glukozę (żeby uzupełnic gklikogen z mięśni) oraz białko (by je chronić). Glukoza jest w: - miodzie - bananach - rodzynkach Białko: - zaleca się twaróg chudy na noc, bo wolno się wchłania Ja sobie robię, zawsze po wieczornym treningu (ok. 21.30), taki mix: - 100g twarogu chudego, do tego 25g rodzynek, 100g jogurtu, mieszam wszystko razem i wcinam, ma on około 240kcal. Ale jak napisałem powyżej możesz użyć innej kombinacji. P.S. nie martw się, że \"wieczorem jeść nie wolno\". Taka dawka kcal - ok.200, nic złego nie zrobi, a zapobiegnie spadkom mięśni. Niektórzy wcinają same białko nawet 30 minut przed snem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weightman --> wiesz może ile kcal. jest w budyniu?? nigdzie nie moge tego znalezc... Na opakowaniu tez nie ma. Zrobilam budyń nieslodzony (1 paczka) z 1/2 litra mleka 0.5% i 2 łyżki cukru. Ile to bedzie? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WeightMan-a moge jesc np.4jogurty dziennie i np.kotlety sojowe gotowane na wywarze warzywnym?kotletow jest 12 ale 12 to chyba tzw.przegiecie\"pały\" :P wiem ze pomylona jestem ale mam manie odchudzjacą i musze byc szczupla...kurcze te moje racjonalne jedzenie to od miesiaca bylo ze 4 jogurty i herbata na caly dzien bo tyle mi starczalo no nie mam czasu na amciu bo cwicze po pare godzin. dzis robie sobie salatke z warzyw i przezucam sie na warzywa bo powoli jogurty wychodza mi bokiem:P i chyba na te kotlety sojowe bo jakos mi smakuja:) a w ogole to zdrowe sa te kotlety sojowe?a moze jakbym rozlozyla te 12 sztuk na caly dzien i do tego warzywa to bylo byj w miare lepsze jedzenie?;p buuuu szał pał ciao

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Semiroguia
M jak ... hmm... w tym cukrze to mogło być nawet ze 150kcal, mleko - 180kcal i budyń - 120kcal, czyli razem 450 (tak w przybliżeniu). Natek - nie możesz :P Chodzi o to, żeby różnicować jedzenie jak tylko się da, a nie wcinać jedną i tę samą rzecz. Musisz dostarczać: 1. białka - nabiał - ryby - mięso - niektóre warzywa - brokuły, brukselka 2. tłuszcze - oliwa z oliwek - orzechy - ryby 3. węglowodany - warzywa - owoce -kasza/ryż/makaron/ziemniaki Zrób tą sałatkę, dodawaj do niej twaróg chudy, i polewaj oliwą z oliwek. A soję zalecają jeść, bo zdrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryb nie lubie chyba ze sledziki :):P z mieska zdarza mi sie kupic kiełbase wiejska i jakas chuda wedline.Twrog jak jem to ze szczypiorkiem i jogurtem naturalnym+przypawy,jajak uwielbiam ale musze jesc ich malo bo mam bardzo duzy cholesterol:( orzechow nie nawidze bo mam zle wspomnienia po nich :( :P blleeeeee ziemniakow i makaronu nie jem juz od 4 miechow bo strasznie dlugo zalegaja w zoladku a potem tylko nie fajnie mi sie odbijaja,owoce jem tylko wybrane (pomarancze,mandarynki,kiwi,czasem jablko ale jezeli nie zje go moj królik:P,warzywa jem tylko zielone bo maja malo kalorii(czyli,paryka i ogorek,jak dostane od rodzicow pomidory to jem je z cebulka polane olowa z oliwek czasem kupie sobie mrozonki tez z warzywami zielonymi-kurna zielono tu strasznie :P a moge pic mleko?bo wszyscy mi odradzaja?ile kalori ma kubek mleka?mam ochote na pizze:) ile ma gdzies pizza z duza iloscia warzyw,ale znajac siebie to takie chwilowe marzenie ale to moze tak na przyszlosc jak juz schudne tyle ile trzeba do mojego skrzacikowego wzrostu,nie mam pomyslu na fajne jedzonko a nie chce mi sie gotowac i stac przy garach,odzwyczaialm sie od pichcenia choc moj chlopak starsznie nad tym ubolewa:(ale jemu tez sie mala dietka przyda...a co sadzisz o diecie kliniki Mayo?help me??:)jak mam szybko schudnac?czytaj:)10kg w miesiac:)wiem ze to straszne ale...:P pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ladnie :O :( Weightman -> masz jakas dobra strone z przelicznikiem kalorii. Wolalabym po polsku bo szybciej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M jak ... korzystam z tabeli kalorycznej z: http://tabelekaloryczne.w.interia.pl/ Swego czasu bawiłem się w ważenie i odmierzanie niektórych produktów i wiem, że np. 1 orzech włoski to 25kcal, 1 łyżka sałatki warzywnej - 40kcal, 1 łyżka oliwy z oliwek - 70kcal itp. Natek, Tobie też polecam przestudiować tabele kaloryczne, tam jest podział składu produktów na białka, tłuszcze i węglowodany. Dzięki temu będziesz wiedziała, co najlepiej jeść. Dieta normalnego człowieka powinna się (mniej więcej) w 60% składać z węglowodanów, w 20% z białka a w 20% z tłuszczy. Dlatego należy różnicować jedzenie, żeby dostarczyć wszystkiego w odpowiedniej ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maxmara35
weightMan ... co myslisz o brzuszkach weidera? męczę się z nimi od dwóch tygodni .. :) jak kazde cwiczenie wymaga wysiłku i samozaparcia , trochę mnie nuży nie wiem czy wytrwam do konca . Dodatkowo krecę kółeczkiem ... 20-30minut dziennie . Myslisz ze to ma jakiś sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki A6W rozbudujesz mięśnie brzucha, jeśli tam masz sporo tłuszczyku to niestety, tak jak ich nie było widać, tak nie będzie. Żeby je odkryć to trzeba spalić tkankę tłuszczową, ale dzięki temu, że ćwiczysz - mięśnie brzucha rosną - więc wysiłek nie do końca nadaremny. Jeśli Cię A6W męczy, to zrezygnuj, albo skróć. Możesz np. ćwiczyć brzuch co 3-4 dni, wykonując te ćwiczenia, które są u Weidera. Każda aktywność fizyczna ma sens, ja ostatnio w ogóle nie wykonuję ćwiczeń aerobowych, bo wychodzę z założenia, że jeśli chcemy poruszyć mięśnie do rozwoju - to musimy je zmusić do wysiłku (czyli ćwiczenia z ciężarami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WeightMan - znasz może jakieś
dobre ćwiczenia na nogi i brzuch, szczególnie chodzi mi o łydki i uda. Nie chcę rozbudować zbytnio mięśni, chcę zgubić tłuszcz i wyszczuplić te miejsca. Co polecasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość premiere
twarozek chudy z miodem czy szklaneczka koktajlu proteinowego(odzywka bialkowa) po wieczornej silowni?co lepsze?a moze przemiennie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak zastosujesz dietę z ujemnym bilansem kalorii (oczywiście minus 200-300kcal a nie więcej) i będziesz ostro ćwiczyć daną partię mięśni to nie ma mowy o ich rozbudowaniu do wymiarów kulturystycznych (o ile w ogóle można je powiększyć). Spalisz dzięki temu ładnie tłuszczyk i odkryjesz mięśnie. Żeby zdobyć masę mięśniową musiałabyś spożywać więcej kcal niż potrzebujesz - ale to inna bajka. A wszechnica wiedzy odnośnie ćwiczeń to: http://www.kulturystyka.pl/atlas/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WeightMan - znasz może jakieś
W takim razie, nie ma różnicy jakie ćwiczenia wykonuje, ważne żeby były systematyczne itd., tak? A co myślisz o hula hop na brzuch? Czytałam ostatnio topick, który założyła Papierowy_Nożyczki ... czy to skuteczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zauważyłem na sobie, że najlepsze efekty dają mi ćwiczenia na dużych ciężarach i maksymalny wysiłek. Aeroby nie są w stanie pobudzić mięśni do takiego rozwoju, jak ćwiczenia z obciążeniem. A ćwiczenia zawsze możesz dobrać odpowiednio do oczekiwanych rezulatatów, patrz - atlas. Hula hop - tylko jak lubisz kręcić ;), bo zamiast tego możesz zastosować bardziej efektywne ćwiczenia. Jeśli będziesz jadła zgodnie ze swoim zapotrzebowaniem i ćwiczyła to efekty będą się pojawiały, najlepiej połączyć ćwiczenia siłowe i aerobowe. premiere - najlepiej naprzemiennie, żeby nie popadać w rutynę. Zasada jest taka, że należy po treningu dostarczyć szybkowchłanialne węglowodany (glukoza) - miód, rodzynki, banany i białko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale sciema
na twojej diecie WeightMan chudnie sie wolniutko,podejrzewam ze 2 kg na miesiac ,kto by sie w to bawil,pfff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Axaa
Hmm. Nie ejm więcej niż piszesz, ale nie chudnę wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A stosowałaś przedtem diety cud? Niemożliwym jest, żeby Twoje normalne dzienne zapotrzebowanie było w granicah 1600kcal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez przesady.
rok temu byłam na diecie 1000 kalorii + cwiczenia schudłam 10 kg potem zaczełam jeszc normlanie tzn co raz wiecej w ciagu 2 miechow doszłam do 2000 kalorii czyli mniej wiecej tyle ile potrzebuje teraz juz nie licze dokładnie ale jem tyle co przed dieta tzn nie jem słodyczy i pizzy na co dzien. nie ma zadnego efektu jo jo schudłam jeszcze 3 kg przy wychodzeniu z 1000 kalorii, włosy mi nie wypadły skora nie jest obwisła wszystko jest ok. Podczas diety jadłam duzo warzyw i chudego miesa oraz chudy nabiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Axaa
Ze 2 razy się odchudzałam bardzo dawno temu. Teraz nie jestem na diecie, nie umiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WeightMan ----> pytanie do ciebie jako specjalisty ;) Chcę zgubić brzuch i troszkę wyszczuplić udka ale żadne diety nie wchodzą w grę bo ważę 50 kg przy 162 cm wzrostu i świetnie wyglądam, ale będę się czuła jeszcze lepiej jak zgubię trochę tłuszczyku. Ćwiczę średnio co 2 dni, wieczorem między 21 a 23, bo wcześniej nie mam czasu, przez te 2 godziny robię sporo krótkich przerw, więc samych ćwiczeń jest gdzieś 70 minut. Robię przede wszystkim różnego rodzaju brzuszki, żeby wzmocnić mięśnie i na nogi wymachy w tył, też z napinaniem mięśni itp. Oceń to jak będziesz tu zaglądał i doradź co piwinnam zmienić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ====

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie specjalista, tylko amator żywieniowiec ;) Musisz się skupić na tych partiach, które chcesz rozbudować. Efekty oczywiście przyjdą. Mam nadzieję, że po ćwiczeniach coś jesz (węglowodany + białko), bo w innym przypadku (nic nie jesz) byłoby to karygodne ;) Jeśli będziesz jadła zgodnie ze swoim zapotrzebowaniem i do tego ćwiczyła aerobowo, to tłuszczyk powinien się spalać. Jednakże zawsze warto wprowadzić do swojego planu treningowego ćwiczenia na wszystkie partie (15-20minut dziennie - 1 partia dziennie), żeby dbać o muskulaturę całego ciała. Przykładowy trening podałem na forum. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WeightMan - Respect! :D Wreszcie, pośród tego potopu bzdurnych tematów, znalazł się jakiś głos rozsądny :-) Pozdrawiam! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź :) Zawsze po ćwiczonkach jem jogurt z bananem i pije mulitiwitaminkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yeah baby ... polecam do tego dorzucić 50 lub 100g twarogu chudego, bo tego białka w jogurcie aż tak dużo nie ma (zależy ile go wcinasz), a taka miksturka jogurt + banan + twaróg chudy + (można dodać trochę rodzynek) - wszystko wymieszane - zapewne jest smaczna a działa też skuteczniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×