Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

asiulek27

co jeśc gdy dziecko ma skaze białkową a mama karmi piersią ??

Polecane posty

ja pamietam tylko ze nie jadlam mleka i sera zoltego i bialego, maslo tylko roslinne, jaja rzadko, pilam wapno w tabletkach rozpuszczalnych...i unikalam miesa......czasem jakis jogurt zjadlam i mleko kozie kupowalam (rzadko bo drogie)..i chodzilam ciagle glodna, bo ja bez sera ani rusz moze dlatego szyblo schudlam po porodzie... ale nie przesadzalam, czsem sobie pozwalalam na cos z nabialu, od skazy bialkowej sie nie umiera wszakrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozna jesc wiele rzeczy, latwiej napisac, czego unikac: a wiec przede wszystkim silnych alergenow: - ryb - orzechow - kakao, czekolady - miodu - cytusow (w tym bananow) - oczywiscie do zera nalezy wyeliminowac nabial, w tym przede wszystkim mleko i zolty ser, a unikac trzeba tez przetworow mleka, wolowiny, cieleciny i ograniczyc spozycie jajek Mozna jesc wiekszosc warzyw, wiele owocow (w ilosciach rozsadnych) Mozesz jesc zwykle pieczywo (unikajac tego z ziarenkami); Mozesz jesc kasze, ryz, ziemniaki, drob, dzemy (unikajac tych z owocow drobnopestkowych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za rade kurde jak ja lubie mleko i jego przetwory jakos bede musiała sie obejśc a jesli wapno w tabletkach to w jakich ilościach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy skazie białkowej unikać - ryb - orzechow - kakao, czekolady - miodu - cytusow (w tym bananow)? A gdzie tam jest białko? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfia mamo - skaza bialkowa wiaze sie ze sklonnoscia do alergii w ogole - dlatego wysoce wskazane jest unikanie rzeczy uwazanych za silne alergeny... Ps. Jesli nie jestes w temacie, nie warto kpic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich! Znam ten ból. Mam atopowe zapalenie skóry potocznie i najczęściej nazywane skazą białkową. Tak przyokazji słyszałem od róznych lekarzy( a troszkę gabinetów alergologicznych w swoim życiu zwiedziłem), że prócz wyżej wymienionych produktów uczulających należy unikać wszelkich ostrych przypraw... Ale jako, że jestem mężczyzną nie ja będę karmił piersią:) Natomiast interesuje mnie czy ktoś tu wie: CZY MOŻLIWE JEST ABY SYN ODZIEDZICZYŁ SKAZĘ BIAŁKOWĄ PO OJCU?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hard Charger - alergicznosc ktoregokolwiek z rodzicow zwieksza prawdopodobienstwo zachorowania u dziecka. Bez wzgledu na plec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×