Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

_Puma_

Lady-Com i Pearly najlepsza antykoncepcja,czy ktos stosowal?

Polecane posty

Gość barbapuppa
Aggie - kompik zwykle pyta przez kilka dni, 3 dni musisz wprowadzić, pozostałe (jeśli masz dłużej) możesz, ale nie musisz lub naciskasz "minus" oczywiście jak to pierwszy raz to będziesz musiała wprowadzić sama, ale potem już 3 dni przed będzie cię pytał co od odp. na 2 pytanie, to możesz sprawdzić kiedy chcesz i wstecz też 99 dni, poczytaj w instrukcji, jest na pewno napisane ja w LC wciskam 2x największy przycisk i wyskakuje od razu tempka i światełko z danego dnia, minusem idziesz do poprzednich, plusem do kolejnych lub prognoz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super, dzięki, już w sumie się zorientowałam dzisiaj rano nt tej drugiej odpowiedzi, po pierwszym pomiarze :) Mój problem polega na tym, że często w nocy budze się przed zadzwonieniem budzika. Nawet dzisiaj nastawiłam na szóstą a obudziłam się po piątej, no i nie było sensu czekać na pomiar do szóstej, zresztą i tak bym nie zasnęła na czterdzieści minut, więc zmierzyłam bez budzika przed czasem. Mam nadzieję, że nie wprowadzi to jakiś wielkich nieścisłości w urządzeniu, a mam tak niestety dość często, chyba że jest zima, albo jestem bardzo zmęczona to wtedy śpię aż budzik zadzwoni. No więc zmierzyłam po piątej, a o szóstej budzik tak cicho zaczął dzwonić (no bo przecież był nastawiony) nacisnęłam duzy przycisk żeby go wyłączyć........jestem ciekawa czy on jest zawsze taki cichy czy tylko wtedy jak temperatura już została zmierzona.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Werix
Aggie- koleżanka od LC ma rację, w naszych Pearly działa to tak samo- żeby zobaczyć pomiar i wynik płodności- włącz urządzenie obojętnie jakim przyciskiem, po czym wciśnij raz duży okrągły przycisk- widzisz dzisiejszą tempkę, miga na przemian z dniem cyklu no i strzałka jest na jednym ze światełek. A o M przestanie Cię pytać jak raz ją odrzucisz- mówię o koncówce okresu. Jeżeli chodzi o to zmierzenie o 5tej- loooz i spoko loko heh nic Ci to nie zaburzy, mogłaś nawet przeleżec do tej szóstej i mierzyć ale również jak najbardziej git ze zmierzyłaś o tej 5tej. Po to jest limit żeby z niego korzystać, jednak w miarę możliwości zalecam trzymania się tak maks 1-2 godzinnego rozstawu godzin w jakich mierzysz ;) Rozumiesz? :) co do budzika- spooko, on się rozkręca po cichu- Ty go wyłączyłaś heh a jak dłużej poczekasz to zobaczysz jak się cwaniak rozkręca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Werix za wytłumaczenie łopatologiczne hehe:) już wiem coraz więcej, myślę że z czasem będzie już całkiem ok, to nie jest jakiś skomplikowany mechanizm, ma przecież tylko trzy przyciski, pozdrawiam :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sophie......26
też jestem nową użytkowniczką Pearly. Mam następujący problem. Niedługo idę na wesele i akurat w tym dniu najprawdopodobniej dostanę okres. Jeśli dostanę go jeszcze przed wyjściem z domu to oczywiście wprowadzę go do pearly. Co mogłabym zrobić natomiast gdy dostanę go na zabawie, wrócę do domu i będzie już przecież następny dzień. Czy można wprowadzić miesiączkę do pearly w innej dacie niż ta dzisiejsza? Czyli czy można cofnąć się o jeden dzien i wtedy wprowadzić miesiączkę? Bardzo mnie to nurtuje, w instrukcji nie ma odpowiedzi na moje pytanie, jedynie co zrobic w przypadku gdy miesiączka przyjdzie w tym samym dniu ale np po południu. No i oczywiście po weselu mam zamiar pominąć pomiar temperaturu. Bardzo proszę o poradę jeśli któraś z was zetnkęła się z taka sprawą i wie co robić. Kolejna rzecz jest następująca: Niedługo wybieram się samolotem do innego kraju. Nie wyobrażam sobie nie mieć ze sobą pearly w bagażu podręcznym. Czy kiedykolwiek zdarzyło sie wam że miałyście jakieś problemy z tłumaczeniem co to takiego jest? i nie chcieli Was przepuścić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbapuppa
Sophie...26 - nie sądzę, żeby instrukcja pearly różniła się znacząco funkcjami od LC, w mojej jest napisane, że możesz miesiączkę wprowadzić do 3 dni wstecz ręcznie (od najstarszej daty zaczynając), sprawdź jeszcze raz dokładnie co do samolotu, to ja zabierałam do podręcznego i nie miałam problemu, jak coś to możesz zawsze zabrać instrukcję i jakby się czepiali to pokazać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Werix
Aggie- polecam się ;) Sophie- koleżanka od LC ma racje, oczywiście masz 3 dni na edycję danych o M, których z jakichś powodów nie mogłas wprowadzić wcześniej, więc looz :) Z podrózowaniem samolotem tez nie ma problemu- pakujesz Pearly w podręczny a jak ktos zapyta czy to bomba czy nie, to powiesz ze to komputer cyklu do planowania rodziny albo antykoncepcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sophie zainteresował mnie ten Twój problem z wprowadzeniem miesiączki. Szczerze mówiąc, czytam instrukcję i tam jest napisane że można wprowadzić informacje o M wstecz tylko w przypadku gdy nie zacznie się jeszcze używać urządzenia....hm więc jakie trzy dni? gdzie to jest dokładnie napisane? Ja na Twoim miejscu chyba wprowadziłabym miesiączkę dopiero po powrocie z tego wesela a tak w ogóle to liczyłabym na to że nie będziesz mieć aż tak wielkiego pecha że akurat dostaniesz okres na weselu przed godziną dwunastą w nocy :D co do samolotów to myślę ze powinno byc ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Werix poratuj mnie skoro już z Ciebie taka pomocna dłoń:) Gdzie u licha jest informacja w instrukcji jak zrobić edycję danych odnośnie M, przeczytałam od deski do deski oto jedyna informacja na temat: Jeśli nie wprowadziłaś danych o M po przerwie w użytkowaniu a chciałąbyś wprowadzić te dane do urządzenia jest to możliwe w ciągu 3 pierwszych dni ponownego używania pearly . U mnie nie będzie żadnej przerwy.....chyba że licząc pominięcie jednego pomiaru (noc po weselu) jako przerwę????? dokładnie Agie, miałabym po prostu pecha gdybym dostałą ten okres akurat wciągu tych godzin....:O już po 12 to luuz bluuuz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbapuppa
Sophie...26 - instrukcja LC/BC str.21 cytuję: "Wprowadzanie M wstecznie/ w późniejszym czasie 1. i 2. punkt faktycznie mówią o stosowaniu przed rozpoczęciem użytkowania lub po przerwie, jednak dokładnie tak samo postępuje się chcąc wpisać miesiączkę, która pojawiła się po pomiarze, choć może do końca jasno instrukcja tego nie precyzuje. W każdym razie: "Możesz wrócić do pożądanej daty jeśli nie ma dostępnych pomiarów temperatury. Zacznij od miesiączki najodleglejszej w czasie. Jeśli pomiary są dostępne (teraz najważniejsze o co Ci chodzi!!!) możesz zawsze wprowadzić korektę do trzech dni wstecz. Zaczynając od poziomu czasu: - naciśnij okrągły przycisk raz - wyszukujesz przyciskiem pożądaną datę - teraz przytrzymaj okrągły przycisk przez 5 sekund. "M" miga - naciśnij przycisk plus i wprowadź "M". "M" zostaje podświetlone - korekta: neguj "M" przy użyciu przycisku minus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki:) Już wiem, bo napisałam pytanie do experta na stronie lady.comp i dokładnie tak samo mi odpisał. Jeśli chodzi o pearly jednak to instrukcja nie mówi tego jasno i stąd to zamieszanie. Tak czy inaczej dziękuję. A swoją drogą to i tak mam nadzieję, ze nie dostanę tego @ akurat podczas zabawy weselnej:O;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evacuation
Biorę tabletki, myślałam o Lady, ale jest za drogi stanowczo. Jak będą jakieś tańsze to może się zdecyduje. Znacie jakieś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Werix
Nie stać Cię na Lady to kup Pearly ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka 34
Mam Lady-Compa od 5,5 roku (wcześniej 6 lat antyków) i jedno zaplanowane dziecko, teraz staramy się o drugie. To co mogę powiedzieć o tym sprzęcie to to, że może nie jest to sprzęt tak ładny dizajnersko jak iPod ale za to działa bez zarzutów. Nie mam z nim żadnych problemów a jedyne co się stało to mój kot przegryzł mi końcówkę sensora (zwisał z szafki nocnej) i polski dystrybutor wymienił mi go na nowy. Chciałam pochwalić tu ich infolinię 24 h bo dzwoniłam w sobotę po godzinie 23 i wszystko udało się załatwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antyczka8694
no cena moze nie jest najniższa, ale wiesz za co płacisz - badania kliniczne, potwierdzona skuteczność, rekomendacja PTG - to nie przelewki, poza tym jak policzysz sobie długość użytkowania, a np. cenę tabsów to ci wyjdzie ze kompiki nie sa takie drogie, serio. A to że sie żadnym g.... nie trujesz, jest po prostu bezcenne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Werix
A no popieram powyższe posty dziewczyn, uważam tak samo. Swojego urządzonka nie oddałabym za nic, jest bezcenne ;) To z nim pierwszym codziennie rano się całuję heheh więc po takim czasie to już jak członek rodziny ;) Taki właśnie z badaniami i wysoką skutecznością ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obudziłam się dzisiaj przed czwartą i jakoś nie mogłam spać. Postanowiłam więc przywitac sie z pearly trochę wcześniej;) i co zauważyłam, że temperatura pomiaru była trochę niższa niż normalnie wykonywana w okolicach godziny 6.00 (oczywiście była ikona termometru więc mieściłam się w granicach) i teraz zastanawiam się czy temperatura była niższa ze względu na wcześniejszą porę mierzenia.....macie też tak???? czy może był to spadek temperatury przed okresem (przeważnie mam dwa spadki - mniejszy i większy - przy tym drugim dostaję @). Czas pokaże.....ale napiszcie dziewczyny czy też zdarzają wam się wahania temperatury w zależności od tego o ktorej wykonacie pomiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aggie - ja też to zauważyłam. Też zawsze mierzę o 6 rano, a jak wcześniej to temperatura niższa. A jak dzień wcześniej wypije np. jakieś winko to temperatura znowu w drugą strone....jest wyższa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kala911
Dziewczyny a my zaszalelismy w pomaranczowe i teraz troszke sie boje.dokladnie w to pomaranczowe po miesiaczce od razu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Werix
Hmm no cóż, niby pomarańczowe powinno się traktowac jak czerwone, ale powiem, szczerze, że ( nie bierzcie ze mnie przykładu :P ) raczej zawsze korzystam z pomarańczowego i jeszcze nic mi się nie przytrafło ;) Pozostaje Ci czekać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kala911
no i my wlasnie zawcze pomaranczowe jako czerwone traktowalismy.ale nic, nie bede za wczasu panikowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa pearly...
czesc dziewczyny, niedawno zakupilam pearly. Dlugo myslalam nad odpowiednia dla siebie metoda, tabletek nie moge brac ze wzledow zdrowotnych. Wszystko z urzadzeniem jest w porzadku, niestety ale to ze mna nie jst w porzadku:O Mam lekka nerwice i odkad mam pearly po prostu nie moge spac. Tak stresuje sie tym, ze musze zrobic pomiar, ze nie moze byc on zakłocony, ze po prostu budze sie w nocy i czesto nie spie juz do rana, choc staram sie zasnac. Odkąd mam urządzenie jeszcze ani razu nie obudził mnie jego budzik. Kurcze dziewczyny, czy jest tu jakaś która również jak ja miała podobne stresy, czy to kiedyś mija?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kompowa
Posiadam Lady Comp, uzywany przez kilka miesiecy, pozniej wlozony do szuflady i tam juz lezy od roku ;) Ale to wina mojego lenistwa... Dlugo by pisac. Urzadzenie posiada instrukcje obslugi w jezyku angielskim poniewaz zostalo zakupione w Wielkiej Brytanii, jakkolwiek polska instrukcje jest dostepna w formacie PDF i bez problemu mozna ja qwydrukowac z internetu. Czy jest ktos zainteresowany kupnem takiego urzadzenia? Cena 1200 zlotych, moge wystawic na Allegro, mozliwy rowniez kontakt w Krakowie i odbior osobisty. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaa1909
hej, dziewczyny baby comp pokazal mi jednego dnia prawdopodobna ciążę, a następnego dnia potwierdził ciążę, jednak tego dnia co potwierdził dostałam okres. czy któraś z Was tak mia? tzn ze baby comp sie pomylil? nie wiem co o tym myslec..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowa pearly... Sporo zalezy jak nerwowa osoba jestes na codzien. Ja tez tak mialam na poczatku, a z czasem mi przeszlo, jak inne rzeczy mnie bardziej zajely i organizm potrzebowal snu. W tej chwili (15 cykl z BC) w wiekszosci mierze temperature nieswiadomie na dzwiek budzika BC, znow zasypiam i dopiero normalny budzik mnie budzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Werix
Nowa Pearly- uwierz, że ja i moje koleżanki które po mnie nabyły urządzonka- miały na początku identycznie, spać nie mogłam i w nocy kilka razy się budziłam ze stresu że pominę pomiar i patrzyłam na zegarek czy to już i ciężko było zasnąć.. ale to chwilowe ;) Teraz to śpie jak zabita i nigdy nie pamietam że mierzyłam hehe to jakby się na śpiocha odbywa ;) tak na wpółprzytomnie :P dlatego nie ma co się martwić- początki są trudne a potem będzie git, ważne żebys sobie nie wkręcała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh nowa...ja też mam bardzo podobnie. Budzę się w nocy i pierwsze myśli to : ' o matko, Pearly, która to godzina, czy nie za wcześnie itp itd...' :) Mam nadzieję, ze to minie:) Teraz obecnie mam drugi dzien okresku i pearly pokazuje zielone światełko od wczoraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katalonha
Agaa1909 hmm ciężko powiedzieć cokolwiek bo dziwnie to opisałaś- otóż pomylić się nie myli aczkolwiek to nie ma tak ze na jeden dzien pokazuje ciążę a na kolejny już potwierdza. Skoro masz Baby-Comp, on informuje o ciąży na 3 etapach: 1. Możliwa ciąża jest wskazywana po 4-5 dniach, pod warunkiem ze wprowadzałaś dane o współzyciu ( zmienne świecenie diod) 2.Po 15 dniach wskazywana jest prawdopodobna ciąża ( miganie diod) 3. po 18 dniach ciąża jest potwierdzona ( stałe świecenie się diod ) No więc sprecyzuj jak to wyglądało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga1909
no więc nie wprowadziłam danych SI, wiec po 4-5 dniach nic nie wskazywal, w danym cyklu jednak stralismy sie z mężem o fasolkę, okres zaczal mi sie spozniac tydzien, jednak test 3 dni po sponionej @ wyszedl negatywny:(, baby comp tydzien po opoznionej @ (to byl juz 40 dzien cyklu) "poinformowal" mnie o prawdopodobnej ciąży poprzez miganie diod, ucieszylam sie, i już następnego dnia potwierdził mi ciąże - swiecily sie diody - stale swiecenie, ucieszylam sie, niestety tego dnia dostalam okres... nie moge teraz nawet tego okresu wprowadzic bo on mnie juz nie pyta czy mam okres, tylko wskazuje ciążę.. więc chyba nie wyszlo z fasolką niestety?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×