Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

_Puma_

Lady-Com i Pearly najlepsza antykoncepcja,czy ktos stosowal?

Polecane posty

Cześc własnie weszłam na to forum i mysle o kupnie kc a to jednak troche kosztuje. Który waszym zdaniem jest lepszy: LC, pearly czy ten cyclotest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się zastanawiam między LC a pearly. Skutecznosć ta sama ale LC ma podświetlana lampkę i moim zdaniem to duży plus.....ale czy ten plus jest warty kilku dodatkowych stówek:) Hm jeszcze nie podjęłam decyzji, zresztą na razie musze się leczyć tabsami:O:O:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katalonha
Cześć Pinokio 1985, a co bierzesz pod uwagę pisząc słowo lepszy? Skuteczniejszy jest LC i Pearly- 99,3 % wskaźnik Pearla 0,7 czyli git ;) Mało tego- mają badania na stronce jakby ktoś nie wierzył :) Na raty ponoć też można wziąć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katalonha
Aggie jak planujesz dzieci i chcesz mieć pełen wypas i możliwość posiadania baby-Comp top kup LC bo jego można przerobić na BC ;) Hm podświetlana lampka dla mnie chyba nie jest mega istotna.. No wiadomka ze z kolorowym podświetlaczem jest inaczej i wygodniej ale jak kto woli acha i to nie tylko za to się dopłaca- on zupełnie inaczej wygląda i ma troszke więcej funkcji. Ale jeżeli o skutecznośc chodzi to bierz pod uwage to ze jest taka sama w obydwu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Werix
Do "kiedyś RER" skoro tak to przydałoby się zrobić wydruk bo to oznacza jakąś nieprawidłowość- albo to był cykl bezowulacyjny albo wystąpiła niewydolność ciałka żółtego i stąd ta fala czerwieni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majkah
Mam pytanie do pań trochę już doświadczonych w kwestii LC:) Jak wygląda jego skuteczność i wiarygodność jako metody antykoncepcji? Czy rzeczywiście można w pełni temu zaufać? Będę wdzięczna za odp :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnnAnn85
Hejo, tak sobie czasem przeglądam Kafeterię co piszecie na LC i P bo używam tak się składa od 3ech lat posiadam Lady-Compa więc masa cykli za mną ;) Okupuje inne forum ale tu też ośmielę się coś powiedzieć na ten temat ;) Widzę na start pytanie do mnie hihihi majkah jak wiesz lc ma wysoką skuteczność więc to mówi samo za siebie, ja jestem zadowolona i w pełni mu ufam, zielone to zielone i nie ma bata ze bedzie wpadka :P Jak tu zbyt mało Cię przekonam to znajdź w necie inne forum gdzie zebrały się setki użytkowniczek tych kompów ( nie powiem jakie bo chyba nie mogę reklamować) ale tam dziewczyny powiedzą i napiszą Ci wszystko co chcesz albo nawet wystarczy przeczytać ich tysiące postów w tematcie dotyczącym LC. Ja Ci jak najbardziej polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny napiszcie mi kiedy mniej wiecej powinnam przytulac sie z mezem zeby splodzic syna:P okres mialam 25 czerwca. do 29 mialam zielone, 30 pomaranczowa a od 1 lipca czerwone, cykle u mnie zazwyczaj trwaja 28 dni.wiem ze posiadaczki baby compa maja taka funkcje planowania plci dzidziusia, ja niestety mam lady compa.owulacja dla zakonczonych cykli wypada u mnie prawie zawsze w 16 dniu cyklu.wiem ze wedlug tej teorii zeby byl syn to powinno sie dzialac najblizej owulacji.to mam dzialac w tym 16 dniu czy to juz bedzie za pozno? bo ja tego za bardzo nie kumam:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lulantos85
Madziucha 83 w linku masz poniżej wykres i instrukcje jak spłodzić chłopca i jak dziewczynkę : http://www.ladycomp.pl/Chlopiec_czy_dziewczynka___29 aaa i ta teoria jest potwierdzona badaniami- mimo ze zupełnie odwrotna do powszechnie znanej tej mitycznej ;) Poszperaj na tej stronce jak masz wątpkliwości :) Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbapuppa
majkah - ja mam trójkę dzieci i nie planuję więcej, póki co LC sprawuje się dobrze, choć przyznam, że na śluzik też zerkam dla pewności, ale na razie komputerek się nie pomylił, a wręcz jeszcze się zabezpiecza bardziej, więc jak nie prowadzisz zbyt "hulaszczego" życia (mam na myśli konieczność spania ciągłego przez 3h przed pomiarem), to warto spróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Werix
Kiedyś RER- czyli po prostu ta z owulacją też ma jakąś nieprawidłowość- tak nie może być. Ile zazwyczaj masz zielonych? Przy regularnym dokonywaniu pomiarów i przy w miare regularnym trybie zycia czerwonych powinnas miec maxx ale tak max 10. Jeżeli po długim użytkowaniu jest ich więcej tzn ze cos nie tak, wypadałoby to sprawdzić zebys normalnie mogła korzystac z LC. Napisz do producenta w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Werix --> myślę, że nie ma u mnie nieprawidłowości z owulacją, a sytuacja jest wynikiem zbiegu niefortunnych wydarzeń :( Opisywałam to szerzej na poprzednich stronach tego wątku, ale spróbuję streścić: - mam krótkie cykle i późną owulację (ok. 15 dc) - pierwszy cykl z LC miałam zwichrowany (bardzo krótki i ze wczesną jak na mnie owulacją) LC ze swoim asekuranckim podejściem po tym pierwszym zwichrowanym cyklu nigdy mi nie dał więcej niż 5 zielonych na początku. Tryb życia prowadzę regularny, ale mierzę ostatnio tylko w środku cyklu, bo nie zauważyłam, żeby regularność pomiarów powodowała zmniejszenie się liczby czerwonych. A że w ostatnim cyklu te "środkowe" pomiary były trochę zwichrowane przez jakiś alkohol czy dziwne pory wstawania, to LC nie zdołał wyłapać sześciu niższych temperatur i pewnie dlatego zaświecił zielone dopiero 23 dc. Bo owulacja moim zdaniem była. Popatrz: http://www.fertilityfriend.com/home/2e6a29, cykl wcześniejszy jest "modelowy" jeśli chodzi o skok. Miał 25 dni, a zielone o ile pamiętam świeciło od 18 dc. I jak zawsze: 5 zielonych - 12 czerwono-żółtych - 8 zielonych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Werix
---> Kiedyś RER: A powiedz mi, ile czasu używasz LC? Bo nie mogę się doczytać. Na początku wiesz, że urządzenie przez 2-3 cykle musi Cię poznać. Krókie cykle nie mają nic do rzeczy, też takie mam i na początku użytkowania też większość czerwonych, bo nie dosc ze prowadze nieregularny tryb zycia to w dodatku pomijałam pomiary, myśląc ze to nie szkodzi. A jak zaczęłam mierzyc codziennie- jest i dużo zieleni.Taka moja rada- mierz bardzo regularnie to zauwazysz różnice! Bez sensu jest użytkowanie LC skoro nie dostarczasz mu informacji, po co tyle siana wywalać, mówię Ci że istotą działania jego są codzienne pomiary bez względu na fazę cyklu, mierzymy cały czas, zaufaj mi. No a najgorsze jest pomijanie pomiarów w środku, kiedy są czerwone lampeczki- tu jest odpowiedź na Twoją zagadkę ;) Wtedy już doopa i nie ma za dużo zieleni za karę że się nie mierzyło. Włącz u siebie regularnośc pomiarów- to nie jest ogromny nakład pracy, a zobaczysz różnicę i będziesz się cieszyła z posiadania LC- możesz mi wierzyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Werix --> LC używam rok (zaczęłam na początku czerwca 2010), mam zmierzonych 14 cykli. Na początku mierzyłam bardzo regularnie, dzień w dzień i od końca do końca. Pomijać pomiary (albo robić je tylko w środku cyklu) zaczęłam dopiero jakieś 3 cykle temu - właśnie dlatego, że regularne mierzenie NIC MI NIE DAWAŁO, ilość zielonych była taka sama w 12 cyklu, jak w 3. Więc Twoja rada niestety nie ma zastosowania w moim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Werix
Ma bo znam to z autopsji :) Masz prawo mi nie wierzyć, ja przez pierwsze 9 miesięcy miałam większość czerwonych- wkurzało mnie to strasznie, więc wysłałam swoje urządzenie do producenta aby zrobili wydruk. Okazało się że mam cykle bezowulacyjne i czasem wystepuje CLI. Oczywiście z braku czasu nie poszłam do lekarza aby unormować sytuację, a teraz od kilku cykli widzę że samo się "naprawiło" i urządzenie normalnie mi wskazuje dużą ilość zieleni, bo mierze regularnie i cykl się poprawił. Wyślij im urządzenie, to zaledwie 2 dni opuszczenia pomiarów- dla Ciebie tp nieistotne w sumie bo i tak opuszczasz więc mówię Ci wyślij i rozwiejesz swoje wszystkie zagadki i wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Werix, masz rację, żeby wysłać i sprawdzić wydruki - tak zrobię :) A co oznacza skrót CLI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja używam Cyclotestu jako antykoncepcji.... kupiłam go kiedy starałam się o 1 dziecko w celu określania dni płodnych...ale teraz doskonale sprawdza się jako metoda antykoncepcji...jest więc uniwersalny....zastanawiałam się nad Lady-Compem ale był za drogi, Cyclotest jest 3 razy tańszy a jestem z niego zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karina29
Ja kupilam Cyclotest, wiec o wiele wiele wiele tanszy i działa rewelacyjnie! Polecam z czystym sumieniem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rihannnnnnna
A ja nie polecam Cyclotestu! Wyrzucona kasa! Trzeba było wydać więcej i kupić porządne urządzenie a nie taki badziew!!! Odradzam. To wstyd i wciskanie tutaj kitu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Werix
Kiedyś RER: CLI to skrót kompików oznaczający niewydolność ciałka żółtego ;) Cieszę się, że doszłyśmy do porozumienia :D Wyślij wyślij, pracują tam sympatyczni ludzie, oprócz wydruku zrobią Ci osobną analizę. wiem, bo jak kupiłam to dzwoniłam kilka razy z trudnymi pytaniami i zawsze sympatycznie się gadało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Werix
Hmm co z tego że coś jest tańsze? Masz podsumowanie Rihanny, ja też wolałam wydać więcej kasy i mieć coś solidnego i pewnego- lubię konkrety a patrzyłam głównie na to przy zakupie czy ten indeks Pearla i skuteczność są poparte dowodami czy tak oo sobie napisali, no i mają nawet upublicznione badania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rer, wydaje mi się, że Werix ma rację. Jesteś niezadowolona z LC, ale prawdopodobnie nie wszystko z Twoimi cyklami jest ok. Bardzo krótka faza lutealna czy też brak owulacji to złe sygnały, warto to zbadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katalonha
ribanna możesz rozwinąć swoją wypowiedź? Bom Ciekawa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Werix, dzięki za wyjaśnienie ;) Werix, Janeczkaa: tylko czy LC wykaże CLI? Tzn. sądziłam, że takie dodatkowe funkcje ma tylko BC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziuń
Witajcie Kobietki :D Kupiłam pearly, nastawiłam budzik na 8.00 i dziś robiłam pierwszy pomiar. Zastanawia mnie tylko jak postąpić, gdy chcę jutro pomierzyć temperaturę później, np o 10.00. Czy mogę przestawić budzik na 10? czy mogę po prostu wyłączyć budzik i obudzić się sama swoją komórką o której chcę zmierzyć ( oczywiście w przedziale +-3h)? jak wtedy uruchomić pomiar? Instrukcja za wiele o tym nie mówi, więc lepiej spytać Was -Weteranek :) Pozdrówki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziuń
aa, i jeszcze jedno pytanie. Czy Wam też tak ciężko wysunąć sensor termometru? Palce mnie od tego bolą i muszę się nieźle namęczyć żeby wysunąć, mam nadzieje że to nie jakaś wada i niedługo się "wyrobi".:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziuń - u mnie sensor tez ciężko wydostać :) dlatego staram sie tak do końca go nie dociskać po pomiarze. A budzik musi Cię obudzić tylko przy pierwszym pomiarze, potem możesz go wyłączyć. Ja ustawiam budzik w telefonie. I staram się zawsze mierzyć o tej samej porze ( choć jest przedział czasowy ) nawet w dni wolne kiedy nie idę do pracy. Z czasem to tak już mi weszło w nawyk , że mierzę i dalej zasypiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziuń
Dziękuję za pomoc, zastanawiałam się właśnie czy można tego nie dociskać, dobrze że można:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×