Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

_Puma_

Lady-Com i Pearly najlepsza antykoncepcja,czy ktos stosowal?

Polecane posty

Ja przy 25-dniowym cyklu mam zwykle 13 czerwonych i 12 zielonych (a w tym 3 dni miesiączki). I tak jest od początku używania LC, tzn. żadnych zielonych "nie przyrosło" mimo wytrwałego (aż do niedawna - patrz niżej) mierzenia. janeczkaa, mierzę w tym cyklu od 11 dnia - zobaczymy, czy LC wyłapie skok (jeśli wszystko będzie jak zwykle, tzn. skok ok. 17 dc, to powinien wyłapać - skoro wg NPR do stwierdzenia skoku potrzebna jest znajomość sześciu poprzedzających temperatur).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o mnie to zielone mam pierwsze 5 dni, szósty żółty, przy dobrych wiatrach siedemnasty już jest zielony, cykle mam ok. 28-29 dni. Czyli w sumie 10 czerwonych, jeden żółty, owu. mam ok. 13. dnia, więc jestem w tej komfortowej sytuacji, że mam dłuższą fazę lutealną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A, to może uzupełnię moją relację: tak jak Janeczka, zielone mam pierwsze 5 dni, a szósty żółty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbapuppa
o kurcze, ja też mam 5 zielonych i potem 1 żółty (zaliczyłam go do czerwonych przy podawaniu ilości dni) czy ktoś nie ma żółtego po skończeniu miesiączki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ginewraa
A ja mam pytanko czy są tu użytkowniczki CycloTestu ? Bo waham się nad kupnem, tj już się zdecydowałam, ale chciałabym, żeby ktoś mi o nim jeszcze napisać kilka słów, jakie wrażenia itp ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyznajcie się, dziewczyny: która jeszcze ma z LC na początku cyklu układ 5 czerw. + 1 żółty? Czyli: na ile LC działa na podstawie znajomości naszych cykli, a na ile - uniwersalnego algorytmu "kalendarzykowego"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucjatoja
Witam, ja zakupiłam lady-comp , ale żeby było taniej to na ebay i nie mam polskiej instrukcji, a już mnie nie stać na jej zakup;-) czy któras z dziewczyn mogła by mi pożyczyć, zeskanowć lub w jakiś sposób udostępnić. Stawiam piwo. Albo kawę. Moj email : lucjatoja@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kompowa
dziewczyny, ja mam do sprzedania Lady Comp, uzywany kilka miesiecy, od roku lezy sobie w szufladzie :) Nie zeby byl nieskuteczny,ale mysle ze jakas inna kobietka bedzie miala wiecej pozytku z niego bo ja 4 lata obchodzilam sie bez niego, nigdy tabletek anty nie bralam, objawy owulacji mam tak klarowne ze maszynka mi niepotrzebna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kompowa
cena 1200 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kompowa
moge wystawic na Allegro lub umowic sie osobiscie z kupujacym w Krakowie,ale spotkanie osobiste bedzie mozliwe dopiero w polowie lipca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lady Comp chcesz sprzedać tak tanio? Hm....to jest w zasadzie cena pearly prawda? Dałaś mi do myślenia, bo właśnie zastanawiam się nad zakupem. Ale jest trochę przeszkód na razie. Otóż na razie mam problem z cyklami (plamienia przed okresem) i muszę teraz brać tabletki anty...przynajmniej przez najbliższe dwa miesiące....potem mam nadzieję że będe mogła przejść na LC. Mam jedno pytanie, czy to że urządzenie było używane może wpłynąć jakoś na interpretację pomiarów przyszłej użytkowniczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laurarara
Aggie ja mam innym kompik cyklu CycloTest 2 Plus, i w moim jest tak, że zapamiętuje 12 cykli wstecz później automatycznie je kasuje po kolei, także gdyś zaczęła używać miałabyś cykle poprzedniczki. Nowy CycloTest kosztuje ok750zł a ma takie same funkcje jak LC, a nawet więcej :) Ja zdecydowałam się ze względu na cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Aggie85
Dowiem sie nt. tych odczytow, chociaz czytalam opis aukcji na allegro, w ktorej sprzedawca pisal ze odczyty zostaly zresetowane. Napisze maila do dystrybutora i odpowiem wtedy. Instrukcje obslugi posiadam w jezyku angielskim (urzadzenie bylo kupione w Wielkiej Brytanii),ale polska wersje mozna sciagnac w PDF z polskiej strony wiec nie jest to chyba problemem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to dzięki, jeśli możesz to się dowiedz. Swoją drogą czekam z niecierpliwością az będę mogła stosowac LC. na razie musiałam dzisiaj wziąć pierwszą tabletkę ech:O Tak chciałam uniknąć tego, oby to się skończyło na tych dwóch miesiącach i oby problemy minęły:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie dziewczyny a słyszałyście może coś na temat owulacyjnego testeru Afrodyta? Kurcze właśnie rzucił mi się w oczy...wystarczy tylko zbadać ślinę o dowolnej porze dnia, ma on mniej więcej kształt i wielkość szminki i przede wszystkim cena to uwaga uwaga: NIECAŁE STO ZŁOTYCH. nie trzeba mierzyć temperatury, wystarczy tylko zbadać tę ślinę......chętnie się dowiem co myślicie o takiej alternatywie. Ponoć skutecznośc 98%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bąbelina
A ja mam Cyclotest i bardzo! sobie go cenie. Polecił mi go mój lekarz.Cena tez nie przeraza. Grunt ze działa i jest naprawde dokladny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Aggie
Hej, ja mam TesterAfrodyta i jest tak jak piszesz. Ma kształt szminki, jest dyskretny, noszę go przy sobie zawsze tak z przyzwyczajenia już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inez999
Cyclotest ma dużo mniejszą skuteczność więc wybrałabym Lady-Compa jednak ;) Cena warta tego co posiada, badanka, rekomendacje itp a cyclotest biedniutki.. i sluz trzeba obserwować zeby miał większą skuteczność :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inez999
ps. zapomnialam wspomieć ze LC zapamiętuje wszystkie cykle nawet jak się 10 lat używa, no wszystkie wsszystkie i nic nie kasuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ikamika
Inez coś ci się pomyliło , nie wiem skąd wyssałaś takie info LC zapamiętuje 180dni wstecz a BC 250 więc nie myk oczu takimi bredniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaKarola
oj dziewwczyny, a po co sie irytowac od razu, moze ja wam pomoge bo sama z LC korzystam od 1,5 roku. nie nawawiam na kupno akurat tego, kazdy sam wybiera producenta, wiec robta co chceta ;] niezaleznie od tego jaki komputer chcecie kupic moim zdaniem trzeba go poznac dokladnie, a najlepiej wie producent. pozniej ludzie czytaja farmazony na forach i glupieja woli scislosci: w LC sama moge cofnac sie do 180 dni wstecz zeby przegladnac dane, ALE w pamieci komputera sa dane z CALEGO OKRESU UZYTKOWANIA KOMPA :) zeby je dostac, trzeba wyslac do producenta on robi wydruk za darmo i mam czarno na bialym cale moje cykle w formie fajnego wykresu. ja robilam wydruk po kazdym pol roku, bo lubie wiedziec i miec wszystko czarno na bialym anie tylko wchodzic do pamieci. to jest ten minus, ze trzeba go wyslac, w druga strone oni odsylaja kurierem za darmo na szczescie, wiec raz na pol roku ten kurier dla mnie w jedna strone to nie tragedia a widze przynajmniej swoje piekne cykle mimo stosowania anty przez 7 lat i jestem szczesliwa :) DRUGA SPRAWA DANE: w instrukcji jest opcja kasowania danych z urzadzenia, przypadkowo nie da rady tego zrobic. dlatego mozna odsprzedac nowej uzytkowniczce swojego kompa jak komus nie potrzebny. dlatego jak jakas kolezanka wyzej sprzedaje za 1200 LC i nie rzucala nim o sciane to radze drugiej kolezance do odkupic. ja dalam 1899 i sprawdzalam cena nadal jest taka sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaKarola
Do Aggie 85: a tak z ciekawosci czemu na twoje problemy lekarz przepisal ci anty? wiem, tez ze sa inne leki na takie problemy, tylko to zalzy od przyczyny i wiem, ze czasami lekarze ida na latwizne i najlatwiej anty wypisac, masz pewnosc ze to konieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do JaKarola - wiesz, to długa historia, lekarz wykrył mi polipa endometrialnego i ponoć był on przyczyną moich dolegliwości - plamienia przed okresem (wręcz krwawienia) Jakiś czas brałam orgametril, ale nie spowodował on tego że polip został usunięty, więc miałam wykonany zabieg - histeroskopię. Lekarz powiedział, żebym teraz zaobserwowała siebie i jak nadal będą krwawienia to od pierwszego dnia okresu Yasmin. No więc łatwo się domyślić, że plamienia były nadal......chociaż nie tak obwite jak przed usunięciem polipa. No więc zaczęłam brać tabletki.....są przepisane na dwa miesiące i mam nadzieję, że później nie będzie już takiej konieczności, żeby je brać. Hm...co poza tym...Możliwe, że są to jakieś wahania hormonalne a te plamienia mam już od ok. trzech lat, wcześniej lekarze nic nie wykrywali. Oprócz tego jak jeszcze nie brałam tabletek to obserwowałam swój cykl na podstawie npr przez właśnie ok 3 - 4 lat i wszystko było w porządku, skok, śluz itp itd....więc właśnie zadecydowałam o Lady Comp lub pearly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agra24
Dziewczyny, ile trzyma wam LC? Tyle, ile podane jest w instrukcji???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ostatnio natknęłam się na dziwny artykuł w jakiejś gazecie dla mam (mam dziecko , mamo to ja czy coś takiego) był on o ciąży bliźniaczej i tam ponoć była wypowiedź lekarza, ktory twierdzi zawzięcie, że mogą być DWIE OWULACJE podczas jednego cyklu. Różnica między jedną a drugą moze wynosic nawet kilkanaście dni. Wydaje mi sie to absurdem, wiem że może być kilka podejść do owulacji, lub też uwolnienie dwóch jajeczek maksymalnie do 24 godzin różnicy, ale kilkanaście dni??? czy to są jakieś bzdury wynikające z mało wiarygodnego źródła? Co wtedy byłoby ze skokiem temperatury? Ja nigdy nie zaobserwowałam u siebie nic takiego....no ale zakładając że byłoby to możliwe to LC chyba idzie w łeb. Tak więc pytam o Wasze zdanie, ja osobiście nie wierzę, ale chętnie poczytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaKarola
Aggie 85 to Ci współczuję, rzeczywiście jak miałaś już tyle badań i nic nie pomogło, to na te 2 miesiące może akurat anty pomoże. Ważne żeby mieć zaufanie do lekarza, bo niestety ginekolog ginekologowi nie równy. Oby wszystko wróciło u Ciebie do normy :) A co do podwójnego jajeczkowania to jestem trochę zszokowana taką teorią i to w dodatku lekarz ginekolog!! Moim zdaniem nie jest to możliwe i kłoci się z ogólnie dostępną wiedzą, owszem do wypuszczenia dwóch jajeczek dochodzi czasami i wtedy powstają bliźniaki dwujajowe, ale nie w odstępie kilkunastu dni!!! W momencie jajeczkowania dochodzi do wypuszczenia komórki jajowej, a pęknięty pęcherzyk Graffa przekształca się w ciałko żółte, wydziela się progesteron, który hamuje LH i FSH, a co za tym idzie uwolnienie kolejnego jajeczka. Chyba, że o czymś nie wiem i ktoś chce mnie oświecić :) Aggie a jaka to gazeta i jak nazywał się ów ginekolog??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gazeta to była "mamo to ja" a nazwiska lekarza nie pamiętam, nie mam teraz do niej dostępu, wpadła mi w ręce jak czekałam w kolejce do dentystki. Też osobiście w to nie wierzę i kłóci się to z moją wiedzą. Poza tym ja nic takiego u siebie nie zaobserwowałam, niby jak wtedy miałby wyglądać skok temperatury...moim zdaniem jakieś brednie. Mam nadzieję, że mi to wszystko powróci do normy bo chciałabym kupić wreszcie to pearly. Tabletek nie chcę, a tak poza tym to nie ufam im nawet jeśli chodzi o kwestię antykoncepcji, npr daje mi jakąś taką większą kontrolę, wiem co do czego i dlaczego. Swoją drogą teraz przy tabsach też plamię, ale może to już jest spowodowane właśnie tabsami:O:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny no jestem w szoku po wiadomości o podwójnym jajeczkowaniu w odstępie kilkunastu dni . Nigdzie nic takiego nie wyczytałam, a jakiś czas temu dużo czytałam na ten temat. To, że w odstępie iluś tam godzin może dojść do następnej owulacji to wiem ( dlatego komputerek pokazuje czerwone z zapasem), ale kilkanaście dni???? Po skoku temperatury i kiedy się utrzymuje wyższa temp. i co wtedy może być następna owulacja, kiedy jest już np. zespół napięcia przedmiesiączkowego ( u mnie bolą mnie piersi ) i wtedy?? Jestem ciekawa Waszych wypowiedzi. Ja nigdy nie spotkałam się z takimi informacjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×