Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

_Puma_

Lady-Com i Pearly najlepsza antykoncepcja,czy ktos stosowal?

Polecane posty

Gość Kobiety uparte...
Tak! Wreszcie mi lepiej, skoro przynajmniej jedna osoba przyjęła do wiadomości ze tamta wpadka była z LC;-). Może mi więc w końcu ta "konkurencja"zapłaci:-P A jaram się ta sprawa, bo się zastanawiałam nad kupnem LC. Jak się czyta forum hurtem, to tamta sprawa była dla czytającego ' przed chwila' czyli przed 5 stronami,a nie kilka miesięcy temu:-) . Kiedyś prowadziłam pomiary i interpretacje, teraz czsu brak i komp się wydawał ciekawa alternatywa. Ale zwatpilam. Chyba jednak wole sama kontrolować interpretacje niż zdać się na automat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie. kilka dni temu zakupiłam BC..od kilku misięcy próbuje zajść w ciąże bezskutecznie niestety :( Paczka z komputerem jeszcze nie doszła,a już się martwię że sobie nie poradzę... Mam problem z instrukcją obsługi, komputer zakupiony był w Angli, więc instrukcja obsługi po angielksu..:-( czy mogę gdzieś dostać ją w jęzku polskim? przegrzebałam internet ale nie znalazłam,albo za słabo szukałam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Werix
Do kobiety uparte: No oczywiście Twoja decyzja, ja bym sobie nie zaufała do tego stopnia żeby interpretować tempki na własną rękę. Jak trzymałabyś się reguł używając kompa to wszystko szło by pomyślnie ;) Zresztą kiedyś Ci się znudzi myślenie nad wykresami, a jak nie chcesz brać tabsów to będziesz szukać alternatywy w czymś takim jak komputery cyklu. Mimo sytuacji Justazg, nie boję się wpadki bo to może pierwsza albo druga o jakiej słyszałam a poza tym laski przyznawały się właśnie albo do gumek albo do współżycia na zółtym więc zawsze jest jakiś procent pewności że to nie wina urządzenia ;) Każdy używa co tam woli więc nie będę nikogo namawiać, to by się mijało z celem, póki Cię to nie przekonuje to nie ma sensu nabywania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antyczka8694
oczywiście można samemu się mierzyć, trzaskać sobie wykresy, siedzieć i je interpretować a potem rozkoszować się kapitalnym wzrostem adrenaliny gdy miesiączka spóźnia się dwa, trzy dni :) Teraz, gdy mam już jedno dziecko ta skuteczność jest dla mnie najważniejsza, dlatego używam LC. Ale mam kolezakę, która czwarty rok z kolei nie używa niczego i też nie zaszła (czy jest ok, z jej zdrowiem też nie wiadomo, bo ją to nie interesuje). Tak ze co kobieta, to podejście, a jak jest z kompikami, wiadomo, każdy musi się sam namysleć, Swoją droga ja wiem ze to sporo kasy, ale jak potrzeba do domu telewizor to każdy leci i kupuje plazmę. A tutaj kręcą nosem że drogo. Można zmywać ręcznie, można mieć zmywarkę. MOżna robić wykresy, a można sobie uprościć życie i ograniczyć się do kilkudziesiąt sekund dziennie :) Ja tam lubię sobie ułatwiać życie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak ja tez sobie lubię życie ułatwiać I zmywarka lepiej myje i kompik tez dokłądniej wyznacza niż sam NPR. nie ma ryzyka subiektywnych odczuć I tak kazdy zdaje sobie sprawę że 100% metody poza abstynecją nie ma ale mi skuteczność 99,3 % w zupełności wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomóżcie mi proszę gdzie mogę dostać instrukcję obsługi BC w języku polskim. Kupiono mi go w Anglii , ale nikt nie pomyślał o tym że nie będe umiała go używac bo instrukcja jest w jęzku angielskim.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja dlatego za granicą nawet nie pomyślałam żeby kupowac pozatym wiesz jak coś ci się popsuje to jednak do serwisu też trzeba będzie wysłać tam gdzie kupiłaś Ja instrukcje posiadam ale tylko wersje książeczkiw ięc nie mam jak udostepnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweex3
hej dziewczyny. mam problem, mam nadzieję, że mi w jakiś sposób pomożecie. otóż od 2 miesięcy mój comp pokazuje tylko żółte światełko tzn najpierw są czerwone a potem żółte ciągle, zielone dopiero jak mu miesiączkę wklepałam. W zeszłym miesiącu miałam takie dziwne tem to sie nie dziwiłam , ale teraz myslałam, że był skok i juz powinnam miec danow zielone a tu zółte cały czas. Napisze wam moje tem i napiszcie co o tym myslicie - 36,24 - 35,85 - 36,15 - 36,15 - - 36,17 36,19 36,35 36,05 - 36,76 - - - 36,64 36,34 36,45 36,68 36,47 36,62 36,57 dodam, że my z mężem tylko w zielone, więc jest to dal nas juz uciążliwe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katalonha
Skoro żółte to wiedz, że coś się dzieje- radziłabym wysłać do analizy do dystrybutora niech zrobią wydruk i okiełznają co jest nie halo bo tak być nie powinno..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katalonha
A po drugie to pomijasz zdecydowanie za dużo pomiarów i szczerze powiedziawszy średnio dziwią mnie te żólte lampki. Jeżeli nie dokonuje się regularnie pomiarów to nie ma opcji żeby kompik raczył Cię dużą ilością zieleni.. to było by dziwne z jego strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Werix
Zgadzam się z przedmówczynią, wyprzedziłaś mnie kilka minut Katalonha :P Jeżeli nie dostarczasz dla komputera danych w postaci pomiarów na których de facto bazuje, skąd ma wiedzieć niby kiedy masz owulę, kiedy jakiś wyraźny skok itp - przecież on nie jest wróżką, musi mieć podstawy aby ustalić jakiś logiczny wynik płodności,w Twoim przypadku daje żółte co jest uzasadnione. Zacznij prowadzić regularne pomiary a zobaczysz jak dużo zielonych światełek Ci podaruje w zamian..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweex3
Akurat te trzy dni to niestety musiałam wyjechać i nie zabrałam compa ze sobą, a pozostałe to co 2 chyba można, nie? W poprzednim miesiącu codziennie mierzyłam temperaturę (jeden pomiar opuściłam) i było to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skok był ale akurat wyjechałaś zanim LC go rozpoznał i przerwałaś pomiary W nastepnym cyklu staraj się mierzyć codziennie i myslę że powinno być dobrze a jak nie to wyslij do dystrybutora niech cos poradzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Werix
Ale ja widzę 10 pominiętych a nie tyle co piszesz.. Katasha ma rację, mierz regularnie i przede wszystkim nie pomijaj pomiarów w czasie II fazy cyklu kiedy tempki są mu najbardziej potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antyczka8694
no dokładnie, nie pomijajcie pomiarów zwłaszca przed owulką,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem nową posiadaczką BC :) kurier dzisiaj dostarczył mi przesyłkę(przyleciała do mnie z USA) radość ogromna:) Polską instrukcję bezproblemowo zamówiłam na stronie ladycomp.pl -kurier ma dostarczyć w czartek a do tego czasu mogłabym go naładować tylko boje sie go załączyć żeby czegoś nie wcisnąć niepotrzebnie:) przeczytałam całe forum ale nie wiem cyz dobrze pamietam musi ładowac sie 24 h?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antyczka8694
tak, pierwszy raz chyba 24h, potem po 12h, ale wiesz co -teraz to ja już głowy nie daję. Jak nikt nic mądrego nie napisze to poczekaj na instrukcję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Werix
Pierwsze ładowanie 24 godziny, potem każde kolejne po 12 godzin. W czasie przerwy w użytkowaniu (np. ciąża) ładować co 3 miesiące ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze a mieszkasz na stałe w Polsce i tak nie boisz się z USA zamawiać a jak Ci się zepsuje to wiesz że będziesz musiałą wysyłać albo do USA albo do producenta do niemiec tak mi przynajmniej dystrybutor polski mówił jak ja kupowałam W sumie to uważam że powinno się kupowac tam gdzie się mieszka żeby z serwisem problemu nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może racja,ale nie martwie się na razie. Póki co mam instrukcje po polsku i w razie "zepsucia" może naprawią mi go w polsce (pewnie za opłatą) Na samym początku juz postąpilam źle z moim BC, bo zmierzyłam temp. a chciałam wpisac wczesniejsze M. I na dodatek chyba błędnie jest wpisana M która jeszcze oczywiście nie przyszła.Teraz z tego co wiem nie da się już nic zrobić. Planowana M ma przyjśc na 3 dni, jak wkasować tą poprzednią? czy mam juz zaczasc mierzyc temp czy czekać az przyjdzie planowana M ? Zgupiałam normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka!!! widzę że rozpętałam małą aferę swoją wypowiedzią!!! Ja prawdę powiedziawszy nie wiem czy to wina LC, bo za wcześnie dał Nam zielone czy wina prezerwatyw, które były używane prawidłowo ale jednak w dni czerwone!!! Już pewnie z mężem się nie dowiemy tego nigdy, a szkoda bo druga taka wpadka jest możliwa!! W każdym razie ja nie mam nic do LC i jeszcze będę go używać jak maluszek będzie już na świecie!! Obecnie jestem w 20 tygodniu i już czuje ruchy Groszka!!! I naprawdę cieszymy się z tej niespodzianki, a kogo to już "robota" to chyba mimo wszystko najbardziej nasza :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Androidowa
A ja mogę polecić programik Ovuview, jest super! Tylko ze chyba na razie tylko na telefon z androidem. Jak dla mnie rewelacja, bo jest darmowy (wersja płatna też jest, ale ma tylko kilka opcji więcej, darmowa wystarczająca). Robi to co komputer cyklu, tylko termometru do telefonu się nie da podłączyć, więc trzeba temp przypisać. Ale moim zdaniem jest to o wiele wygodniejsze niż na kompie, bo przecież komórkę mamy zawsze włączona i przy sobie. Programik wylicza dni płodne chyba z 10 metodami! I można sobie podejrzeć jaki wynik z której wyszedł. Bierze też pod uwagę wszelkie objawy, można wpisać śluz, szyjkę, popęd, w spółżycie, choroby, zaburzony pomiar temp i wiele wiele więcej! Czyli o wiele bogatszy niż LC. Jak dla mnie rewelacja. I darmowy. Potrzeba tylko termometru i telefonu:-). Użytkowniczki androida zobaczcie!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno fajna sprawa, ale to właśnie chodzi o ten TERMOMETR żeby był dobry, wiarygodny no i lC CZY pearly nie jest tylko tym termometrem. w każdym razie nie krytykuję, co komu pasuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie urządzenie mam od niedawna wiec to dopiero drugi dzień pomiarów na BC, rano zapytał mnie czy przyszła M nacisnęłam minus, jednak przyszła 2 godziny później, wiec aktywowałam M jeszcze tego samego dnia. On ciągle po pomiarze temp. pyta mnie o M - rozumiem że wpisuje się mu faktyczny czas występującej M,ale mam pytanie.. skąd mogę wiedzieć czy rano po pomiarze będę miała jeszcze tego dnia M czy nie, jak postępujecie w takiej sytuacji? zazwyczaj mam M kilka dni 4-5 ale nie zawsze wiec rano po pomiarze nie jestem w stanie stwierdzić czy to już koniec Pomożecie dziewczyny? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Werix
Tak namieszałaś że na Twoim miejscy chyba zaczełabym od początku wszytko, napisz lepiej do producenta :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) chyba namieszałam faktycznie ;) chodzi mi o to ze codziennie po mierzeniu temp. rano potwierdzam mu plusem obecna miesiączką, czy muszę robic to rano czy mogę wprowadzac kolejne dni miesiączki po południu :) i jak to zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbapuppa
dawno to nie zaglądałam, a tu takie historie kobiety uparte... - moja droga ja mam trójkę dzieciaków i tak się składa, że dokładnie wiem, kiedy które się poczęło (+/- żywotność i te sprawy) nie zmienia to jednak faktu, że lekarz ma swój sposób liczenia, który niekoniecznie pokrywa się w tym co się wie i nawet badania USG podczas ciąży mogą pokazywać różnie wiek ciąży w zależności od urządzenia, doświadczenia lekarza i wielu innych parametrów na Twoim miejscu nie byłabym więc taka pewna swego, że dziecko poczęło się na zielonych i nie chodzi mi bynajmniej o umniejszanie sprawy "statystyki", ale natura jest jaka jest i zarówno my, jak i Ty to sobie tutaj jedynie gdybać możemy, a prawdy nikt nigdy nie pozna aniołeczku - możesz spokojnie dopisać potem jak nacisnęłaś minus lub usunąć jak wcisnęłaś plus, nie ma żadnego problemu, do 3 dni wstecz możesz korygować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuje za odpowiedzi..muszę się przyznać że przeżywam te pomiary okropnie :) nie śpię po nocach,często się budzę,ale po przeczytaniu tego forum wiem że nie jestem pierwsza i na pewno mi minie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam pearly od początku września tego roku, też często nie mogłam spać, teraz coraz częściej się zdarza, że budzi mnie właśnie dźwięk pearly a nie budzę się wcześniej. Nie jest to jednak jeszcze regułą. Tak czy inaczej będzie wszystko ok, przyzwyczaisz się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×